Veľké problémy s kolikou. Nesedí ani Beba ani Nutrilon

jeny
10. říj 2007

Už som zúfalá tak prosím o radu.Malá má 6 týždnou a od zaciatku bola prikrmovaná bebou lebo som mala málo mlieka,lenže ju z nej zapekalo tak sme presli na nutrilon ale mám pocit že ziadna zmena okrem toho že uz nekaká nazeleno ale nažlto.Každý večer má hrozné bolesti bruška,nepomáha masírovanie,pupík ani teplé obklady.Dr nám dala kvapky sab simlex z nich aspon puká ale nemože sa vykakať,to len za pomoci rektálnej rurky.Co mám ešte vyskúšat? Teraz uz papá len nutrilon lebo mlieko už nemám a dávam jej aj čajík.Može byť že jej nesedí ani beba ani nutrilon?

kacka79
10. říj 2007

Ahojky, my teda plně kojíme, ale okolice bych mohla napsat knihuu 😝 Asi od 2 týdnů do 3 měsíců jsme "količkovali" každý večer.. nakonec nám pomohlo opravdu jen vydržet, od toho 3 měsíce zničeho nic. Ale dávali jsme kapičky babycalm - jsou to jenom přírodní olejíčky - po tom krásně kakal, cvičili jsme takový ty cviky na bříško - tlačíš kolínkama miminka na jeho bříško, po každémkoupání jsme masírovali bříško olejem od Weledy.. no a když bylo nejhůř tak trubička. Já jsempořád pila feniklovej čaj - no hnus...ale zkus ten babycalm, nám to zabralo asi nejvííc

neeve
10. říj 2007

Souhlas... nám to sice netrvalo 3 měsíce, ale jen 6 týdnů, ale i když jsme vyzkoušely všechno, jediné co pomohlo bylo vydržet... 😅

moucha
10. říj 2007

koliky způsobuje i čajík.zkus ji dávat jenom nutrilon!!!jinak vydržet do 3 měsíců a pak už to bude dobré.nám to způsoboval čajík!!!v lékárně ti namíchají tzv.větrovou vodu, jeto tzv. růžová voda (sirupek), dřív se běžně dávala.ta nám taky trochu pomohla, když babycalm ani sabsimplex neZabíral!!!

kupinka
10. říj 2007

Zkus ještě ten baby calm,ale na to nená rada,pouze trpělivost,musíš vydržet. Malý tím trpěl do 4 měsíců a jsem ráda,že už to má za sebou 😒

kacka79
10. říj 2007

ještě mě napadlo, že hodně maminek radilo nějaký nahřívací polštářek, ale ten jsme neměli, tak nevím..

androna
10. říj 2007

Jeny ono to moze byt umelym mlieckom mozes vyskusat i ine.myslim ze este Hami tu dost doporucuju.
ale ja by som skusila malej varit kminovy cajik.

kacka79
10. říj 2007

androna - máš pravdu, po kmínovém čaji - to byly rááány 😀

anatanka
10. říj 2007

Tak u nas to samy, az na to, ze mala ma uz trimesicni narozeniny zasebou a problemy s briskem neprestaly, zrovna ted ji tu zase uz pres hodinu uklidnuju. Bojim se uz kazdyho kojeni, protoze vim, ze hned po nem to zase zacne... ☹

kacka79
10. říj 2007

anatanka vydrž, moje kamarádka má také holčinku - a ty prý na prdíky a koliky netrpí - a "količkovali do 4 měs"

androna
10. říj 2007

anatanka ak je mala znamenie raka tak ma proste slabe travenie.kminovy caj doporucujem nijak neublizi a neni tak navykovy ako fenyklovy.

cecil
10. říj 2007

Jeny, já jsem viděla u doktorky nějaké letáčky a tam bylo přímo mlíčko při zácpě a špatném zažívání....bohužel si nepamatuji značku ☹ ...já kojím, takže jsem tomu nevěnovala plnou pozornost.

Jinak obě dcery měly strašné koliky a problémy s kakáním a větrama...s první jsem byla alergická na kravské mléko, jenže jsem to nevěděla, jak jsem ho vysadila, bylo hned líp. Jenže jsem to zjistila až měla tři měsíce. A s druhou dcerou jsem si mylsela, jak už nebudeme připravený dopředu, když nebudu jíst mléč.výrobky, ale plakala stejně pořád, až jsem se naštvala a šla na alergologii na krev a tam mi zjistili, že jsem alergická ještě na pšenici a sóju. Teď asi čtrnáct dní se vyhýbám alergenům a vypadá to konečně líp!!!! Ťukám na dřevo!!!Už by bylo na čase, malá má za čtrnáct dní půl roku.(ale osobně nám pomohlo pár lžiček fenykl.čaje + teplý polštářek na bříško + chovat)

kacka79
10. říj 2007

No jasně, CHOVÁNÍ JE VŠELÉK!!! My máme doma taky chovacího typa... ať se děje cokoliv, u mámy na ruce je vždycky líííp

maddla
12. říj 2007

My taky trpeli kolikami ale ve tretim mesici to uplne vymizelo, uz jsem myslela, ze to nevydrzim. Ale fakt doporucuji precist knicku Nejstastnejsi miminko v okoli, je tam spousta skvelejch rad.A jeste nam skvele pomohli kapicky baby calm, po nich se to hodne urovnalo.

jusnina
12. říj 2007

máme Sab Simplex, nahřívací polštářek, mažeme Flatulinem, používáme občas rektální trubičku, piju hektolitry čaje od Lerosu nebo z DM a prd platný. Začnu kojit a během pár minut malý spustí hysterický řev, prohýbá se, kope nohama a uklidní hi jedině dudlík a pohupování. On se takhle ani nemůže pořádně najíst. Jediný klidný krmení je v noci, když je hodně vyhládlej. Taky se už bojím každého krmení. 🙄 Já vím že vydržet, jiná rada není, říkala to i doktorka, ale je mi ho strašně líto. Někdy to trvá několik hodin. Malý brečí, já už pak taky... No děs ☹

kacka79
12. říj 2007

jusnina ještě chvilučku a budeš to mít za sebou, pak zaČNOU ZUBY 😀 NEE PROMIŇ BLBÝ VTIPYYY

polkaklarka
6. únor 2014

Nám pomohl Espumisan, byli jsme s ním moc spokojení,dávala jsem malému až do 5 měsíce...taky jsme zkoušeli probiotika, ale byly drahé a žádný extra účinek jsme nezaznamenali, tak jsme se vrátily k Espu...

alyssa.anna
6. únor 2014

@jeny Měly jsme podobný problém, po Nutrilonu měla malá šílenou zácpu a velké bolení bříška. Pomáhaly nám kapičky Sab simplex, fenyklový čaj ale úplně pomohla aź změna UM. My přešly na Sunar ND a v pohodě. Takže bych zkusila Sunar a nebo tady maminky radívají Hami proti zácpě a kolikám