Z HA mléka na normální. Zkoušeli jste to?

alishia
14. lis 2008

Ahoj,

chci se zeptat, jestli je tady maminka, ktera svemu miminku prestala davat ha mleko? Jsem alergicka, muj muz ne. Malemu je 6 mesicu. Kdy ste mlicko zmenily? A jak na to reagovala vase miminka? jak se pozna, ze je hypoalergenni mleko nutne?

beruska24.9.
24. kvě 2010

Tak jsem tu nedávno zjišťovala zkušenosti maminek o přechodu z HA na normální UM a zařazení jogurtů.
Dnes (na prohlídce) jsem mluvila s Dr. Tak HA mlíčka se sice vyrábějí až do 3 let, ale stačí dávat tak do roka, pokud dítko mlíčko neodmítá. Prý je normální, že v tomto věku dost dětí začne mlíčko odmítat.
Takže máme dál pokračovat s HA mlíčkem a pokud by se náhodou stalo, že by ho začala odmítat, tak zkusit jogurty a když bude vše v poho, dávat místo mlíčka jogurt. Důležité, aby dítko mělo potřebnou mléčnou dávku.

kaja23
27. kvě 2010

ahojky,dáváme taky HA a chtěla jsem se zeptar, kdy jste začali s příkrmy jestli 4 nebo 6 měsíc, děkuju

dorinek
27. kvě 2010

kajo - dáváme taky HA a s příkrmy jsme začaly od 6 měs. Pokud mimču mlíčko stačí a nevypije víc jak 1000 ml za den, tak asi nemá cenu to nějak uspěchat. Popř. můžeš zkusit nějakou nemléčmou kaši do HA mlíka, ale to by Ti asi poradila doktorka 😉

beruska24.9.
27. kvě 2010

My začali od 5.m. po poradě s Dr.

kaja23
27. kvě 2010

moc děkuju za info, v pondělí jdeme k dr, tak se zeptáme, já jsem jen byla hrozně zvědavá 😉 a už se těším, až budeme přikrmovat, snad se zasytí na delší dobu. Ještě nám nejsou 3 měsíce a myslím (když jsem to dneska "v letu" počítala), že vypijeme tak těch 1000 ml za den. ještě jednou díky!!!

beruska24.9.
14. srp 2010

Zkusím se zeptat tady... Malá pije sunar ha a dle Dr. máme dávat do roka, pokud ho bude pít. Hlídám, aby vypila min. 500 ml za den. Poslední dobou sotva vypije 500 ml, dnes to bylo dokonce jen 400 ml. Mám doma ještě 4 krabice á 300 g, tj. na 14 dní, možná 3 týdny, když ho teď pije čím dál méně.
Netuším, co bude lepší, jestli
za 1. dávat sunar ha, i když nevypije ani 500 ml za den, nebo
za 2. zkusit jogurt, pokud nebude reakce, tak doplnit sunar ha trochou jogurtu, aby mléčná dávka byla min. 500 ml za den a až dopije sunar ha, tak přejít na ´´normální´´ sunar.
Máte s tím někdo zkušenost?? Dokážete mi poradit??

junovka
14. srp 2010

@beruska24.9. schvalujem tu druhu alternativu, stym, ze davaj mu pit sunar tolko kolko chce a na olovrant mu daj jogurt s ovocim 😉 A ked zacnes prechadzat zo Sunara HA na klasicky Sunar, tak postupne, t.z. zvysuj davky Sunaru klasik a znizuj davky Sunaru HA....a sleduj 3 dni rekacie 😉

beruska24.9.
15. srp 2010

junovka - však i ten jogurt budu muset zkoušet postupně, zatím ho ani neochutnala.
A k tomu přechodu - to myslíš jako na jednu mléčnou dávku mixnout ha + normální sunar (tak, že jednu odměrku ha nahradím normálním)?? Nebo jednou denně dát normální sunar a zbytek dne dát ha sunar??
Malá pije sunar 3x denně, jinak bychom ani dřív na těch 500 ml nebyli - ráno, večer a odpoledne na svačinu (to pak chci nahradit jogurtem).

beruska24.9.
15. srp 2010

Něco mi ´´uteklo´´, tak doplňuji:
......jednu odměrku ha nahradím normálním, druhý den dvě odměrky normálním atd.)?? Nebo jednou denně dát normální.........

junovka
15. srp 2010

@beruska24.9. presne ako pises : ......jednu odměrku ha nahradím normálním, druhý den dvě odměrky normálním atd.) 😉