Z HA mléka na normální. Zkoušeli jste to?

alishia
14. lis 2008

Ahoj,

chci se zeptat, jestli je tady maminka, ktera svemu miminku prestala davat ha mleko? Jsem alergicka, muj muz ne. Malemu je 6 mesicu. Kdy ste mlicko zmenily? A jak na to reagovala vase miminka? jak se pozna, ze je hypoalergenni mleko nutne?

adas
14. lis 2008

Ahoj alishia,
my sme papali HA mlieko do roka, potom sme zacali pridavat normalne (po jednej davke za den). Neviem, co Ti mam napisat na to, ako reagoval nas maly, pretoze v tom zatial nemam jasno. Nemal ziadnu reakciu v zmysle na pokozke, v stolici, ale uz asi 6 dni mi odmieta pit akekolvek mlieko, zatial mu z neho robim len kase a tie v pohode papa, takze mozno sa s odpovedou este raz vratim, ak zistim, cim to je. Asi som Ti moc nepomohla, ze?

artuse
14. lis 2008

alishia a proč chceš vlastně přejít na normální? minimálně do roka bych teda hypoalergenní dávala, malé je 13měsíců a dávám hypoalergenní pořád a asi u toho zůstanu do doby než prostě UM přestane pít úplně😕

alishia
autor
14. lis 2008

no protoze zacnu brzo davat jogurty a nebude to mit asi smysl . Vsude se pise, ze ha mleka prestavaji ucinkovat kdyz se michaji s normalnim mlekem. tak proc platit za neco, co budu davat asi zbytecne.

artuse
14. lis 2008

a když dáváš hypalergenní mléko tak dodržuješ celkově hypoalergenní jídelníček? já ho víceméně ten první rok dodržovala a jogurty se právě u hypoalergenního jídelníčku doporučují začít dávat až v roce 😉 já začala až po roce, není kam spěchat 😉

elize
14. lis 2008

alishia, rozhodne vydrz este s tym HA mliekom. Na skodu to nie je.
My sme boli nuteni zmenit HA Bebu na normalnu, pretoze Maxik zacal mlieko uplne odmietat. Tak asi od 6.teho mesiaca dostava normalnu Bebu. Na zmenu vobec nezareagoval (ak neratam to, ze opat zacal pit mliecko s chutou 🙂 )
Teraz mame problem s jeho imunitou a dr. povedala, ze mu bude musiet urobit alergologicke vysetrenia, pretoze casto sopli a kasle. A teraz si vycitam, preco som nevydrzala odsavat MM a preco som prestala davat HA mlieko. ☹ Viem, ze som urobila maximum pre svojho synceka (narodil sa predcasne a do 5.teho mesiaca som odsavala a dostaval len MM, pretoze bol dlho v inkubatore a nevedel sa poriadne prisat), ale aj tak.

Ak nemas iny dovod na zmenu mlieka, davaj mu nadalej HA, minimalne do roka. Ak by totiz ochutnal ine mlieko, tak sa k HA uz nevrati. Ono je dost horke oproti ostatnym. 😉

alishia
autor
14. lis 2008

moc to nedodrzuju a zadna reakce zatim nebyla, tak nevim jestli je to tim ha mlekem nebo tim ze proste alergii nepodedil. Rozciluji me ceny, nechapu proc hypoalergenni mleka jsou o 200,- drazsi nez normalni mleka.

artuse
14. lis 2008

alishia, ale alergie se můžou projevit až mnohem později, v různém věku, ale do roka se právě prckům vyvíjí imunitní systém, takže proto ta obezřetnost u potenciálních alergiků, já být tebou tak bych s tím HA mlíkem ještě počkala, ale je to na tobě...ty ceny jsou blbý to jo, holt byznys 😖

adas
14. lis 2008

a nedostavas to mlieko na lek. predpi?s, u nas do roka, ak si alergicka mas na predpis, vtedy sa tie ceny s normalnym mliekom zhruba vyrovnaju

junovka
14. lis 2008

ahojte.Moj manzel je alergik, prva dcerka tiez a Nely som nedavala od zaciatku HA mlieko a nedavam ho ani teraz, ale klasicky Nutrilon.Dcerkina alergicka vravela, ze je to total riadna somarina davat od zaciatku dietatu HA mlieko, ked ziadnu alergiu nema.Musim poklopat/klop-klop/, zatial naozaj nic nema.Proste vravela, ze ked nakoniec naozaj bude treba HA mlieko , tak nebude splnat tu ulohu aku by malo uz, preto ze uz bude voci nemu imunny.Vravela, ze je to len biznis medzi pediatrami a firmamy. 😉

alishia
autor
14. lis 2008

Ja na nem vydrzim to neni problem, ale stve me to. Protoze astma nebo ekzem muze dostat pozdeji a k cemu to tedy je?

junovka
14. lis 2008

alishia, to sa spytaj pediatricky 🙂 Poviem pravdu, nam ani nasa pediatricka neodporucala HA mlieko, napriek tomu, ze pozna Timku, ze trpi alergiou 😉

andy80
14. lis 2008

No, oni tvrdí, že je to prevence proti alergii, ale já HA nedávala ani u jednoho i když v porodnici mi kladly na srdce, že mám dávat HA. Syna jsem nekojila, neudělo se mi mléko a dcera byla už v porodnici dokrmovaná. Měla jsem mléka málo, a dělala jsem všechno proto, aby se tvořilo víc, ale hormony asi stávkovali. Vydrželi jsme s kombinací MM a UM do šesti týdnů. Možná se budu mýlit, ale HA mlíčko se dává hlavně kvůli alergii na bílkovinu kravského mléka ne? Nebo do toho fakt patří všechny alergie?

alishia
autor
14. lis 2008

andy80: a ty nebo manzel ste alergici?

junovka
14. lis 2008

Mne aj v porodke povedali, ze oni HA mliekom nedokrmovali, ak bolo treba, a ani mi to neodporucali, kebyze som uz nemala MM 😉

andy80
14. lis 2008

alishia: manžel joo, já naštěstí nee

junovka
14. lis 2008

Ked si to baby logicky vysvetlite, tak je asi nieco na tom, ze je to podla mna biznis.Lebo klasicke mlieko/Nutrilon/ stoji menej ako HA Nutrilon 😉 ...este sa cudujem, ze preventivne neponukaju aj AR mlieka 😀 ...ved vsade kade chodim a citam, tak mamicky maju problemy s detickami, ze im grcaju, nie?

andy80
14. lis 2008

junovka: všechny děti binkají (gracaju), protože ze začátku neví kdy mají dost, tak se přepijou a pak to musí jít ven. Jen když dítko blinká obloukem, tak by se to mělo řešit. Ale je to fakt jen líčka na peníze. Všechno je to jen o penězích. Je zajímavý, že všechny UM na trhu jsou super kvalitní a nechápu, proč Hipp2 600g vyjde na 160,-- Kč, kdežto Nutrilon2 600g vyjde na 380,-- Kč. Složení je u všech skoro stejný.

artuse
14. lis 2008

hypalergenní mlíka se dávají, když má dítě dispozice k alergii, je potenciální alergik - tj. rodiče jsou alergici nebo sourozenci. V těchto mlécích je naštěpená bílkovina kravského mléka, která je právě zátěží pro imunitní systém (říkám to laicky), v normálním UM tato bílkovina není naštěpena...pokud by už dítě mělo prokázanou alergii na bílkovinu kravského mléka, dává se jiné mléko s názvem Alergy Care 😉

to jsem ještě neslyšela, že by lékaři HA nedoporučovali 😕

junovka
14. lis 2008

artuse, tak uz teraz vidis 😀 😉

artuse
14. lis 2008

no vidím teda, mně se ale nestalo, že by mi ho dr. nedoporučovali, spíše naopak, pokud má dítě hypoalergenní jídelníček, takže tak 😉

andy80
14. lis 2008

Mě ho u obou dětí doporučovali v porodnici. A vždycky Bebu HA1.

pietra
14. lis 2008

dcerka je od narodenia na HA nutrilone (spociatku len ako dokrmenie MM) a doktorka vravela, ze mame HA davat aspon do roka a ked ani po zavedeni prikrmov sa do roka neobjavi ziadna alergia na nejaku potravinu, mozeme prejst na "normalne" UM. Pre istotu vsak aj nadalej davam HA

junovka, to tiez pocujem prvykrat, zeby lekar neodporucal HA mlieko, ked je predpoklad alergie 😕 inak nechapem, ze ked by bolo treba HA, tak nezaberie. Ved HA ma byt len ako prevencia, ked sa alergia potvrdi, prechadza sa predsa na alergy care 😕

nevesta
14. lis 2008

My sme presli na normalne v 9. mesiaci a pohodka 😉 Na odporucenie lekarky... Prvy lekar nam pre istotu odporucil HA, ja som alergik, aj ked nie mliekovy... Potom sme zmenili lekara a prva vec, co sa ma pytala, preco HA mlieko a ja ze pre istotu a ona, ze vysadit, pokial nemate v rodine alergiu na mliecnu bielkovinu, je mepravdepodobne, ze by mala alergiu mala... 😉

centik
14. lis 2008

ja som zacala normalne davat tusim od 4teho mesiaca, a male z neho nic nebolo,
zas nieje problem sa k HA vratit

jabber
14. lis 2008

pietra - no ale jestli se HA mléko dává kvůli případné alergii na kravské mléko, tak se po zavedení ovocných a masozeleninových příkrmů asi ta případná alergie na BKM stejně neobjeví, ne? A objeví se až s prvním kravským mlíkem. Mně to přijde teda divný.... 😅

jabber
14. lis 2008

centik - já bych na to nesázela, že není problém se k HA vrátit - HA je hořké a jak dítě jednou ochutná lepší, tak tohle už nejspíš chtít nebude 😅

alishia
autor
15. lis 2008

souhlasim ze kdyz dite ochutna lepsi sladsi variantu, ze se na horke mleko vyprdne🙂) Ale ja cetla,´ze jak se jednou da normalni mleko, tak nasledne HA je na nic. Proto se nemaji ani delat kombinace extra, good night s ha mlekem. Ja osobne si myslim ze je to o penezich, oni hresi na tom ze ta matka stejne pujde a to ha mleko koupi, protoze pro nej chce to nejlepsi.

andy80
15. lis 2008

alishia: u dětí je všechno o penězích, právě proto, že matka se od dítě bojí a chce pro něj to nejlepší, tak na tom vydělávají dost peněz od jídla, přes oblečení a hračky. Třeba i boty. Pamatuju si Jiříkovi první boty (zimní, je v lednu) stáli 1799,-- Kč. Síla ne? No, ale přece mu nekoupím šunty u číňanů. Blbý je, když zjistíš že i ty boty za 1799 se šili v číně. A o hračkách ani nemluvím. Drtí mě, jak dvě stejné hračky, jedna s nějakým obyč. obrázkem, druhá s krtečkem stojí úplně jinak. Ta obyč. stojí 400,-- a ta s krtečkem 800,--, protože je tam krteček.

alishia
autor
15. lis 2008

dneska sem nakoupila 5x krabic Ha od Hipp,) tak nam to snad chvilku vydrzi. ale museli mi to v lekarne objednat, nechapu, ze to nemaji vsude, v rossmannovi, tescu, hypernove proste vsude jako maji treba nutrilon. stvou me.

pietra
15. lis 2008

jabber, no neviem, ale nam bolo hovorene, ze HA sa nedava len kvoli pripadnej alergii na BKM, ale celkovo na predchadzanie alergii