Z Nutrilonu na Sunar. Jak mám dávkovat?

larou.en
29. srp 2008

Ahoj maminky, měla bych takovou otázečku - malý je od tří měsíců na UM - a to Nutrilonu, teď mu byly čtyři měsíce, v noci se stále budí na jídlo (což by podle doktorky již neměl) a má obrovský hlad. Chtěla bych proto přestoupit a vyzkoušet Sunar, ale byla jsem zvyklá u Nutrilonu na vyznačené dávkování, což u Sunaru 2 není. Jak mám tedy dávkovat? Mám v tom trochu zmatek... Kdybych to měla brát podle malého a na základě něj dávkovat, tak bych ho jedině předávkovala - jelikož je veliký jedlík - takže tak to asi nepůjde 😅 Jak jste to prosím dělaly Vy? Předem děkuji. PS: budí se Vám taktéž děti co jsou na UM v noci na jídlo?

hanulik
29. srp 2008

Já jsem s Nutrilonem taky maximálně spokojená. Přes den dávám 1 HA (obvykle chce po dvou hodinách), večer tak o devíti ten pro déletrvající zasycení a malý mi spí až tak do sedmi do rána. Přemýšleli jsme, že bychom taky přešli na "levnější" mlíčka, ale na konečným propočtu to dělalo tak stovku dvě na kile rozdíl (porovnováli jsem Nutrilon 1HA a Bebu) a to fakt není horentní částka. Zkusila bych to, co radí junovka, zvýšit dávku. 😉

larou.en
autor
29. srp 2008

mmisak - asi máš Mišáka? že? 😀 dle nicku... malý mi pije již od poloviny třetího měsíce 1l normálně... ale pije ten litr dodnes - přes den mu to nedělá problém - v pohodě papá po čtyřech hoďkách, ale v noci se budí vyloženě kvůli jídlu - šíleně mu kručí v bříšku - má ho jak když ho má plechové - rychle to saje a přitom spinká - takže mi je ho i líto, že nemá klidnou noc 😉 PS: více jak litr nepije - dle Nutrilonu pije 150+5 odměrek = 166ml ale o jednu noční dávku více - takže 6x/den

jabber
29. srp 2008

susik - aha, vidíš, já jsem to cenově nějak vůbec neporovnávala 😅

junovka
29. srp 2008

Hanulik, a to ti schvalila dokina, aby si davala 2 formule mlieka z Nutrilonu -HA a EXTRA? 😒 😕

susik77
29. srp 2008

no, zrovna som pocitala, kolko dam asi mesacne na malu a skoro som odpadla 😝 ale uz ma to preslo, myslim, ze stejne to bude cim dalej tym viac 😎

jabber
29. srp 2008

susik - no taky proč bych to vlastně porovnávala, když nám Nutrilon dělal problémy... no jo, je to síla, kolik ti prckové probaští 🙂

altea
29. srp 2008

kočky prosím vás čo je to vlastne tá formula ?-lekárka mi povedala,že je jedno aké mlieko budeme užívať,ale hlavne aby to bola formula !!! tak čo to vlastne je ?

larou.en
autor
29. srp 2008

junovka myslím tu kašičku z UM Nutrilonu - ne klasiku. Jen ještě to, že malý nechce více mlíčka - teď by měl vypít více - snad 180+6dávek, ale on ten zbyteček nechce a drží se těch 150+5odměrek, takže nevím, nevím... tím ho to moc nezasytí

mmisak
29. srp 2008

My jsme měli v 6 7850g. a ted má 10 kg a 75 cm.
Pokud ti mužu říct já bych příkrmy ani kaše do 5 - 6 měsíce nedávala pokud to není moc nutné to tělíčko se jen zbytečně zatěžuje.a pokud mu dáváš příkrmy tak pozor některé co jsou v lahvičkách jsou s obsahem soli což pro tak malé děti je dost nevhodné.co se týče těch kaší když už kašičku tak ta rýžová je dobře stravitelná ale zkus jí dát třeba dopoledne trochu at víš jak na malé působý, aby ho pak nebolelo celou noc bříško.když se zavádí příkrmy někdy mají děti bolení bříška na to je dobré kapičky sab simplex.

hanulik
29. srp 2008

Pokud nemícháme třeba nutrilon a bebu a malý z toho nemá zažívací potíže, tak je to prý dobrý. Navíc nevím, jestli jsi koukala na složení, ale nenašli jsme v něm rozdíl, jen je tam jinak daný poměr vitamínů, minerálů atd. Jinak jsou naprosto stejný. 😉

jabber
29. srp 2008

altea - jéé, ty máš dvojčátka páreček, to je hezký 😵 🙂

hanulik
29. srp 2008

Nás se to teda ještě netýká, ale když začínáte dávat kaše, dají se připravit i doma? Nebo děláte jen ty "práškový" kupovaný?

junovka
29. srp 2008

altea, neviem co mala na mysli tvoja dokina , ohladom formuly, ale ja si myslim, teda asi urcite je to tak, ze napr.mas Nutriolon-mas z neho AR, HA, Extra, klasicky, ...... 😉 Dokina mala na mysli asi Nutrilon, Hami, Sunar....len nie kravske mlieko 😒

Larou, ja viem , ze si nemyslela klasicku kasu z mlieka, ale napriklad z Nutrilonu ....ale aj tak, je to skoro.My sme s nou zacali na 5 mesiacov Ryzovou 😉

jabber
29. srp 2008

hanulik - my děláme rýžové nemléčné - kupované, rozdělané v tom Sunaru

junovka
29. srp 2008

Hanulik, co sa tyka kasi, tak daju sa robit aj doma, ale to len vtedy, ked uz zavadzas lepok do stravy, napr.ovsene vlocky-ovsena kasa, alebo aj klasicka krupicka, ktoru mozes urobit s UM, tak isto ryzova kasa sa da urobit s vodu, alebo s UM..... 😉

mmisak
29. srp 2008

Lernour tak mu zkus ty davky víc rozdělit tak at ti pije třeba 7 krát deně po menších dávkách ,nebo po dávkách co mu budou vyhovovat my jsme to také ruzně rozkládali jak měl malý potřebu.Tabulky netabulky dodržovala jsem postup poměr ml a odměrky a zbytek jsem se řídila podle potřeb malého.
Kojené děti také pijí když potřebují a vemou si kolik potřebují.
Dáváš mu nějakí pití,promin možná hloupá otázka . 🙂

larou.en
autor
29. srp 2008

Dobře, zkusím to ještě s tím Nutrilonem - nevadí mi to noční vstávání, ale to, že malý má přerušovanou noc. I když je i Nutrilon dražší, tak jsem s ním zatím spokojená, jen právě to zasycení na noc - ale třeba je to jen o tom, že má Mišák veliký hlad v noci - jako já. Já když se před spaním nacpu, tak se pak budím hlady 😀 😅

makinka.1
29. srp 2008

Ahoj,ja davam Nutrilon 1 od 3 tydnu a Maxik (5,7 kg.) ted ji pres den 150,nekdy to ani nedopije,ale na noc se nadlabne vic,vetsinou 150 po koupani a tesne pred spanim navrch 60.Vzbudi se tak okolo 4 rano,vypije 180 a spi dal.Parkrat se stalo,ze vydrzel i do 6.Kamaradka dava Nutrilon AR,uz zacala s 2,malemu jsou 4 mesice (ma 8,20KG.!!! 😀 ),chtela zkusit prejit na Sunar,ale ten malej blil jako blazen,takze se vratili k Nutrilonu.

larou.en
autor
29. srp 2008

mmisak dávám mu pití - čaj - nějaké spokojené bříško. Když jsem s Nutrilonem začínala, tak jsem mu to dávala častěji po menších dávkách, ale strašně mi blinkal. Pak jsem s tím šla kvůli tomu k Mudře a ta mi řekla, že mu musím dávku zvýšit, ale časově oddálit. Ono to zabralo. Malý se krásně napapal, neblinkal a měl opravdu hlad po těch čtyřech hoďkách. Ale každé mimčo je opravdu asi jiné - nezáleží to možná na tom UM, ale na dítku. Třeba ho dodnes uspávám - a to bych prý taktéž neměla dělat, jenže já si nedovedu představit to, že bych ho nechala plakat, až by z toho vyčerpáním usnul (jak jsem četla na některých diskusích) 😒

makinka.1
29. srp 2008

Jo a ten zlutej Nutrilon na zasyceni jsem zkousela dat na noc a naprosto zadnej rozdil jsem nevidela.S kasi zacneme v 5 mesici,ze zacatku budu davat kupovane,asi ryzovou a az bude zvykly jist lzickou,tak si budu delat svoje kase.Daji delat i bezlepkove,z pohanky,jahel,kukuricny moucky a az pak najet na ovesny vlocky nebo krupicku... 😉

larou.en
autor
29. srp 2008

makinka.1 děkuji, alespoň vím, že ho ani nemusím tedy zkoušet... no holt to musíme zvládnout ještě dva měsíce s nočním buzením a pak začnou příkrmy a bude snad líp 😅

junovka
29. srp 2008

larou...neboj , zvladli to ini, zvladnete aj vy 😉 🙂 Potom daj vadiet, ako ste dopadli.Drzim palce 😉

larou.en
autor
29. srp 2008

Ted jsem na jedne diskusi četla o tom, že je prý Nutrilon hladový 😅 ehmm.... možná na tom nějaká ta pravda je.... je to diskuse Nutrilon x čaj - tak jedna maminka to tam píše 🙂

larou.en
autor
29. srp 2008

junovka: určitě, děkuji 🙂 až malý vyroste, tak se tomu budu smát, jaké jsem měla obrovské problémy 😀 😅

hanulik
29. srp 2008

Laru, jsou děti, který se budí i dýl. Prostě to tak příroda zařídila. Dřív jsem se taky přesně držela dávkování po čtyřech hodinách a malý mi klidně hodinu dvě proplakal hlady. Tak jsem zašla za dr. a ona říkala, dávat tak, jak chce malý. že já mám někdy taky hlad po dvou a někdy po čtyřech hodinách. 😉
A v parnech jsem se ptala i na ten čajík a i mě bylo řečeno, že Nutrilon je řidší mlíčko, tak není potřeba čajík dávat a když už, tak raději jenom převařenou vodu a jen po lžičkách, abychom mu zbytečně neroztahovali žaloudíček. 😉

susika
29. srp 2008

larou - nechápem, prečo si robíš z toho takú starosť....ked sa malý zobudí, nakrm ho a spinká dalej, vela detičiek sa budí v noci....
ma sme po materskom mlieku pokračovali s nutrilon HA až do roka..je rpavda, že dvojka, je do 11.mesiaca, ale ja som ho mala na predpis do roka, tak sme ho pili a malá sa budila do roka na papanie...pila ho len od pol roka a budila sa každé 3 hodiny pravidelne, ale posledné meisace už len nad ránom o 4.00 alebo o 6.00 a potom ešte pospala...nutirlon 3 jej nechutil, tak sme skusili aj sunar a na ten si celkom rýchlo zvykla.pije sunar premium, pre deti od 12.mesaicov a od vtedy iba prespí celú noc...od 20:30-7:00..takže sa tým netráp..vydržali iné, vydržíš aj ty 😀

larou.en
autor
29. srp 2008

hanulik: nj, ale četla jsem, že když se malý bude UM přejídat - což on už tak lehce dělá, tak mu to zatíží ledviny a to nechci, takže raději se dotazuji na Sunar. Potřebuji mlíčko, které dítko zasytí, což mi právě u Nutrilonu moc nepřijde. Nejlepší by vůbec bylo, kdybych se mohla vráti v čase a zase kojit 😀 😉 nějak to vykoumám a snad se mi malý konečně v noci krásně vyspí 😀

hanulik
29. srp 2008

Laru, rozumím. I já mám strach. Já i manža máme od malička nadváhu a určitě do téhle situace nechci dostat i našeho malého. A s tím kojením mi mluvíš z duše. Kolikrát jsem brečela s malým, když jsem měla strach mu dát dřív, že nemůžu kojit. Kdybych měla mlíko, vůbec bych nad množstvím a časem nepřemýšlela. 😠

larou.en
autor
29. srp 2008

hanulik: jo jo, přesně tak 😉 Já měla mlíčka ažžž moc, ale malý se mi odstavil, jelikož jak jsem měla rozžužlané bradavky, tak jsem nějakou dobu kvůli bolestem odstříkávala do lahvičky... no a to byla zásadní chyba. Pak se mi už ke kojení nevrátil a na gyndě mi museli mlíčko zastavit, jelikož jsem měla bolesti a pomalu záńěty z toho, jak nestíhám odstříkávat. A s tou váhou - já jsem štíhlá, ale manžel je trochu statnější 😅 takže si myslím, že malý bude jistě taky tak trochu s váhou zápasit celý život. Je totiž celý po tatínkovi 😀 Říkám si také, že snad u příštího mimi budu kojit a kojit a kojit... je to zdravé, pohodlné, levné a hlavně mateřské!

makinka.1
29. srp 2008

Larou.en,ja to taky cetla,ja myslim,ze ty mlika stejne budou skoro stejny.Moje doktorka rikala,ze akorat Nutrilon ma patentovanou ochranou znacku Immunofortis,ostatni vyrobci to od nich asi museli koupit,jak jsem pochopila.Probio a prebiotika jsou stejne ve vsech.A ty pocatecni mlika musi byt asi stejne "zasycovaci"prave aby se detem neposkodily ty ledviny.V tom zlutym je snad ryzova moucka nebo co a mudr.rikala,ze ho moc nedoporucuje prave kvuli ledvinam.Ale je fakt,ze treba sunar je dobrej na chut,coz se o Nutrilonu rict neda,ale detem je to jedno a pro nas to neni 😉 .Pritel ma z prvniho manzelstvi velkyho syna,vzpomina,jak dojizdel Sunar.Tak to ted zkusil taky a vyplivl to! 😀 Ale pes to dojede vzdacky,kdyz Max necha... 😀