Z Nutrilonu na Sunar. Jak mám dávkovat?

larou.en
29. srp 2008

Ahoj maminky, měla bych takovou otázečku - malý je od tří měsíců na UM - a to Nutrilonu, teď mu byly čtyři měsíce, v noci se stále budí na jídlo (což by podle doktorky již neměl) a má obrovský hlad. Chtěla bych proto přestoupit a vyzkoušet Sunar, ale byla jsem zvyklá u Nutrilonu na vyznačené dávkování, což u Sunaru 2 není. Jak mám tedy dávkovat? Mám v tom trochu zmatek... Kdybych to měla brát podle malého a na základě něj dávkovat, tak bych ho jedině předávkovala - jelikož je veliký jedlík - takže tak to asi nepůjde 😅 Jak jste to prosím dělaly Vy? Předem děkuji. PS: budí se Vám taktéž děti co jsou na UM v noci na jídlo?

larou.en
autor
29. srp 2008

makinka.1 nějak to vyřešim... ale je docela divné, že většina maminek a pediatrů upřednostňuje Nutrilon - a co pak jak se mají cítit ty maminky, které na ten Nutrilon prostě nemají???? To je pak uvádíme do nejistoty, že když nemohou dávat svým miminkům MM - jsou z toho jistě smutné a teď navíc když dle většiny názorů čtou, že i Sunar není to pravé ořechové - ooproti Nutrilonu. A kdysi prostě byl jen ten Sunar - a lidi jsou zdraví i nemocní všichni do jednoho - jestli byli kojeni rok, dva, nebo vůbec a byli na Sunaru. Jen mě to trochu znepokojuje - pak já sama si mohu myslet, že kdyby byl Míša na Sunaru, tak má něco míň. Ale ne... jak jsem psala, lidi vyrůstali na Sunaru a jsou v pohodě. A s tou chutí - Sunar je strašně dobrý - ale jen pro nějaký ten určitý věk - počáteční Sunary jsou eee 😀

sisstin
29. srp 2008

larou.en: pokud koupíš Sunar Premium, tak by měl být už na hodně dobré úrovni 😉

jabber
30. srp 2008

larou.en - já jsem se speciálně na Sunar naší mudry ptala, když jsme na něj přešli z Nutrilonu, a ta mi jasně řekla, že jsou ty mlíka prašť jako uhoď, je to jen věc reklamy. Prostě má Nutrilon asi šikovnějšího obchoďáka, který ty pediatry obchází, jak se to běžně dělá i s léky. Řekla, že Sunar je výbornej... je nesmysl, že bys dávala něco míň 😉 🙂

susika
30. srp 2008

ahojte. ja som nutirlon dávala,, malá bola nedonosená, do pol roka na MM a potom vraj nutrilon je naviac MM podobný..neviem ..malá mama najprv nutrilon 0, bolo ho horzne ťažkjo zohnať, potom nutrilon jedna a neskor 2.pila HA mlieko, tatino je alergik, tak aspon do roka..tiež by som ho nekupovala, ale mala som ho na predpis. je hrozne drahé, drahšie ako normálne a pritom je to len 400g plechovka....neviem, či mi z neho bývala hladná. budila sa a k posledku jedávala(ale už aj príkrmy) každé 2 hodiny....tak som skusila sunar, aj tak mi nutirlon 3 nechela...

to som nevedela, že ked ho detičky pijú až moc, že to je záťaž na ladviny...viem len, že by nemali moc bielkovín, z toho sú prdíky a zaťažuje to celkovo trávenie takých malých detičiek.... my už UM pijeme len ráno a večer pred spaním a zarábam do neho aobčas aj kašu alebo puding z neho varím...kolko je to "veľa"?do litra isto nie...to sa odporúča vypiť, kým sa začne s príkrmami....

lyzenka
30. srp 2008

raz mi jedna Dr. na forume pisala, že aj tak všetky mlieka musia byť kontrolované, inak by nemohli ísť na trh..... 🙂

makinka.1
30. srp 2008

Prave premira bilkovin poskozuje ledviny,jeste je neumi vylucovat.Proto ted doporucuji treba tvaroh az od roka,aby se mimi nepredavkovalo bilkovinama...

ivulinda
30. srp 2008

larou.en naše malá je taky od narození na UM a taky byla na Nutrilonu,ale spinkala nám celou noc jak měla měsíc a půl a před 2měsíci jsme přešli na Sunar banánový a spokojenost veliká...To je podle dětí a podle nálad.My s tím problémy nemáme takže těžko říct 😉

petulienka
30. srp 2008

podla mna je to tak, ze dieta ked ma spat celu noc, tak ju prespi aj ked vypije akekolvek mliecko. niektore dieta prespi celu noc a niektore sa bude aj 3 krat. to je individi. Moj maly je na sunare od 4,5 mesiaca a spinka pekne celu noc.. zalezi od toho ake mliecko dietatu vyhovuje, nas napriklad Nutrilon neznasal, ani Bebu, ani france lait, az nakoniec Sunar... takze co dieta to ina chut... 😉

mirka8429
30. srp 2008

ahojte..no my sme davali nutrilon a potom som mu skusila dva dni davat sunat ale maly mi z neho velmi grckal tak sme ostali pri nutrilone...neviem..moze to byt aj tak ze ked bude trochu starsi tak mu bude sunar vyhovovat??alebo ked raz mu nerobi dobre tak nebude ani neskôr...

junovka
30. srp 2008

Mirka, no neviem, nakolko aj my sme chceli prejst na Hami 2, ale strasne nam zvracala z neho, tak sme sa vratili spat k Nutraku a sme spokojni 🙂 Teraz papame uz Nutrak 3 😉

mirka8429
30. srp 2008

junovka no my sme papkali nutrilon zlty lebo som este aj kojila tak ten bol taky ked nestacilo len materske mliecko a teraz som kupila zeleny ten je pociatocny po kojeni...lebo som skusila davat sunar taky od narodenia..no ale vravim to cely den len grckall...skoda ☹ tak budeme pri nutrilone 🙂

zanetak
31. srp 2008

my práve prechádzame z nutrilonu na sunar, pretože malá sa v poslednej dobe tiež v noci začala budiť, predtým to nerobila a dosť začala grckať z nutrilonu.
A tiež si myslím, že rozdiel v mliekach je v ich reklame. Vezmite si zahraničie, tam sú preferované úplne iné mlieka ako u nás. Takže ak by bol sunar nevhodný pre deti a nepriberali by z neho, tak by asi bol stiahnutý z predaja.

sisstin
1. zář 2008

tak já taky uvažuji o přechodu na Sunar, Nutrilon už vůbec nepije, tak chci zkusit Sunar premium banán...ale moc od toho neočekávám 😔

misakulicka
2. zář 2008

možná blbej dotaz: když má malej 5,5měsíce-můžu mu začít dát Sunar premium který je od ukončeného 6.měsíce? jinej totiž už nemáme...myslela jsem že to zbaští pomaleji....

svoma
2. zář 2008

Misakulicka ahojky,myslím,že můžeš. Nebo ještě můžeš koupit Sunar plus a střídat ho s tím premium,já to tak dělám. 😉

sylvar
2. zář 2008

jak píše petulienka...souhlas...malá je na sunaru od 4.měsíce, předtím 2m kojená, 1.m nutrilon, v noci se budí na jídlo, sní 2 flašky za noc, takže v mlíku to nebude a to je jí skoro 16m 😝

gilotek
2. zář 2008

Holky jaký je rozdíl v sunaru plus a sunaru premium?

jabber
2. zář 2008
larou.en
autor
2. zář 2008

gilotek a také je na sunaru plus napsáno, že má být pouze součástí smíšené stravy 😉

gilotek
2. zář 2008

larou.en - jestli to dobře chápu, můžu ho dávat normálně mezi příkrmama ? Malej už normálně příkrmy baští. Dnes mi teda manžel koupil i ten premium.

svoma
2. zář 2008

Gilotek Sunar plus se dává,když začneš s příkrmama a od ukonč. šestého měsíce můžeš dávat ten premium,je buď normální nebo banánový.Nebo prostě střídat premium s plusem,já to tak dělám,aby se mi toho nepřejedla.

kopcik
2. zář 2008

gilotek: taky jsem neveděla, jaký je mezi nima rozdíl a v lékárně mi řekli, že ten baby plus je více sytící, ale zase že výživnější je sunar premium. prostě že premium je pro dítě lepší. (potom nechápu, proč existuje i ten druhý, když není stejně dobrý...) a že se oba můžou střídat. ale nevím, odkud vzali ty informace, protože na netu ani v letácích se toho moc nedá vyčíst...

gilotek
2. zář 2008

díky za info. Tak uvidíme a kdyžtak podle chuti budeme střídat 😉

svoma
2. zář 2008

Kopcik já mám knížtičku od Sunaru,tam píšou,že nejvhodnější je to střídat. 😉

larou.en
autor
2. zář 2008

giotek no vidíš to, tak už ti holky poradily - plusko já taktéž chápu, že se má dávat s příkrmem. Já jsem ho zatím nedala, protože malý ještě na příkrmu není (je mu téměř 4 a půl měsíce) - zatím jsme na tom Nutrilonu, ale sunar plus mám právě již nakoupený (i když ho možná ani nevyužiji - jelikož jsem si až nedavno přečetla, že má být právě součástí příkrmů) - takže to už asi zůstanu u toho Nutrilonu 😅

sisstin
4. zář 2008

no..tak u nás nic moc...vypil zas 80ml..takže stejný jak u Nutrouše 😕 ale bolí ho pusa, třeba to ráno bude lepší..ale spíš ne 😒 takže ve značce to asi není...spíš nechce pít z flašky 😖

gabca1
4. zář 2008

Sisstin - a nezkoušela jsi jinou lahvičku nebo hrneček? Naše malá byla líná tahat a když jsem změnila lahvičky z Avent na Nuk tak vypila mnohem víc. Koupila jsem dudlíky s větší dírkou a rychleji jí to teklo víc vypila a byla spokojenější.

sisstin
5. zář 2008

gabca: my máme Tomee Tipee..jsou dělaný jako bradavka..a měkký,z jiných pít neumí...dneska vypil 120, což je zázrak 😅

babulik22
5. zář 2008

ahojte,sisstin: mojej kamaratke mala jeden cas odmietala mliecko.davala jej bebu.skusila ine a stale rovnako.ako keby sa ho prejedla pokazde ho cele vyliala a po case zase zacala pit mliecko normalne nechape.rano aj vecer jej da myslim po 210ml.a zostala na bebe.ja davam malej nutrilon ar kvoli miernemu refluxu.uz by ani asi netrebalo,ale zostanem pritom,lebo jej chuti 🙂

sisstin
5. zář 2008

babulik: no on moc mlíko nechce od narození, nikdy nevypil víc jak 120 😉 a od tý doby, co má příkrmy...tak už nepil ani 120...a ted je to spíš o náhodě...chvíli pil obyč Nutrouš, když jsme přešli z toho comfortu..tak to asi týden vypil i 180..ale pak zas konec..a nechtěl ho pít vůbec..měl tak j ednou za dva dny 80ml...to ten Sunar mu teda jede víc..zatim ovšem 😅