Z Nutrilonu na Sunar. Jak mám dávkovat?

larou.en
29. srp 2008

Ahoj maminky, měla bych takovou otázečku - malý je od tří měsíců na UM - a to Nutrilonu, teď mu byly čtyři měsíce, v noci se stále budí na jídlo (což by podle doktorky již neměl) a má obrovský hlad. Chtěla bych proto přestoupit a vyzkoušet Sunar, ale byla jsem zvyklá u Nutrilonu na vyznačené dávkování, což u Sunaru 2 není. Jak mám tedy dávkovat? Mám v tom trochu zmatek... Kdybych to měla brát podle malého a na základě něj dávkovat, tak bych ho jedině předávkovala - jelikož je veliký jedlík - takže tak to asi nepůjde 😅 Jak jste to prosím dělaly Vy? Předem děkuji. PS: budí se Vám taktéž děti co jsou na UM v noci na jídlo?

junovka
29. srp 2008

Larou, lekarky nepocuvaj, nakolko kazde dieta ma iny apetit.Moja starsia sa budila este hadam do 2 rokoch a mladsia do 5 mesiacoch, sem-tam sa stane, ze aj teraz dakedy.A koli tomu, aby ti spal, tak by som urcite mlieko nemenila.My sme tiez na Nutrilone, v podstate od 3 tyzdnoch, chceli sme davat Sunar, ale nas upchaval. 😉

chico
29. srp 2008

cau ja sem davala sunar a strašně mi poněm blinkala a dám nutrilon a jsem s ním spokojena,jen kdyby nebyl tak drahej,mam dvě holky 3 roky a 6 měsícu.

aja7
29. srp 2008

larou
my sme mali tento isty problem, maly sa budil v noci kazde 3 hodiny ☹ tiez sme papali Nutrilon....potom sme skusili Nutrolon pre lepsie nasytenie, ani ten nezabral ☹

a tak sme skusili davat vecer kasu, zarobim mu ju do Nutrilonu, taku redsiu z flase a odvtedy spinka celu noc, max sa zobudi 1x na papanie,takze nam pomohla kasa 🙂

a zacali sme s nou od ukonceneho 4.mesiaca 🙂

junovka
29. srp 2008

chico, este papaju Nutrilon? 😕

chico
29. srp 2008

ja se te kase docela bojim,ani nevim proc.a jak pak das treba brknout.a jde ti hned spat.

chico
29. srp 2008

ta starsi ne ta uz chodi do skolky ata mensi jo zatim dava jeden prikrm dene.a budi se jednou za noc kolem 5

jabber
29. srp 2008

já myslím, že ty mlíka jsou, co se sytosti týká, stejný, ne? Jestli mu ho spíš třeba nedáváš málo....ale moje dcera, když jí byly 4 měsíce, tak se budila na kojení každý 2 hod, někdy už jsem fakt myslela, že si to snad hodím 😅 🙂 , pak se to zase zlepšilo a teď už nějakou dobu spí bez nočního jídla. Možná má teď tvůj malý růstový spurt, tak je hladovější...
Mě taky mudra říkala, že 6kg dítě už se v noci na jídlo budit nemá, ale co naděláš 😅 . Jinak my jsme Nutrilon mít vůbec nemohli, protože malou strašně nadýmal, máme Sunar 🙂

junovka
29. srp 2008

chico, ja som vyrozumela z tvojho pisania, ze mas 2 deticky dievcatka vo veku 3 rokov a 6 mesiacov-dvojicky 😅 😅 😔 Tak, prepac 😔

chico
29. srp 2008

my jsme po sunaru strasne blinkaly.traba za hodinu ase poblinkala a to jsem sni moc nehejbala..a prvni dcera prospala celou noc az v 7 mes.ja myslim ze kazde dite je jine.co ji dava tak ji staci.ma 9kg.

elliott
29. srp 2008

Ahojky, já bych rozhodně nepřecházela na Sunar, když je mimi zvyklý na Nutrilon a taky je to údajně nejlepší umělá výživa na trhu, je dost sytá a tudíš děti po ní dobře spinkají...aspoň moje děti tedy ano. Syn měl Nutrilon AR a bezvadný, teď mám 2 měs. dceru, ve dne jí po 3 - 4 hoďkách, kolem sedný večer se nají a pak se vzbudí kolem třetí v noci. Perfektní.Takže Nutrilon bych rozhodně neměnila. Myslím, že je teď v prodeji i Nutrilon - spokojený bříško - pro větší zasycení - nebo tak nějak se to jmenuje, tak to zkus 🙂 a zlomte vaz.

larou.en
autor
29. srp 2008

no já jsem také nad tou kaší přemýšlela, ale prý se po ní docela dost přibírá 😖 Malý měl teď právě čtyři měsíce a má 7a půl kilo - takže je trochu buřtíkatý, takže si nedokáži představit, co s ním pak udělá ta kaše 😅 ale jistě to pak vyběhá 😀 Ale mám ji nakoupenou... doktorka řekla - když jsem se ptala na příkrmy, že mám začít až mu bude šest měsíců. Ale já bych tu kašičku docela ráda dávala už teď. Nemá se ale nejdřív začínat se zeleninkou a pak postupně dávat na noc i kašička?

chico
29. srp 2008

ne dobry mam dve holky ted jsem to asi nepochopila ja sorry

jabber
29. srp 2008

elliott - myslíš Nutrilon Comfort? Tak na ten bacha - je hořkej 😒

susik77
29. srp 2008

ono je to proste take obdobie, deti sa mozu budit aj kvoli inym veciam ako hladu. u nas zabral cajik, dudlik a trochu pochovat 😉 my sme zmenili od ukonc. 10.mes. nutrilon 2 za Sunar a uplne v poho, mala spapa uplne vsetko 🙂

chico
29. srp 2008

taky davam AR a je dost dobry a taky mi ji tak po 4hod.

jabber
29. srp 2008

susik - a proč jste přešli vy, jestli se můžu zeptat?

aja7
29. srp 2008

larou...my sme zacali kasickou na noc a prve prikrmy sme davali az od ukonceneho 5.mesiaca 🙂

a tu kasu som mu skusila dat najskor cez den, aby som vedela, ako ju bude znasat...az potom vecer, ked bolo vsetko oki 🙂

mmisak
29. srp 2008

Ahoj já mám chlpečka měli jsme UM nutrilon už od narození a v 5 měsících jsem přešla na sunar,dávkování jsem dávala dál jako kdyby to byl nutrilon a malí byl spokojený.Mě osobně příjde že i víc zasití a i lépa chutná,přibývá na váze normálně ,ted budeme přecházet na sunar od ukončeného 10 měsíce.
To jestli se ti maličký budí je u každého jiné, náš teda spinká celou noc už od 3 měsíce jí v 6 večer a pak v šest ráno a naprosto mu to stačí hlady se mi nebudí.
Kolik ti toho maličký vypije během celého dne?my jsme se dostali koncem 6 měsíce na 1 litr UM a pak jsme začali s příkrmy. 🙂

junovka
29. srp 2008

larou, ...kasicky urcite este nedavaj, je to skoro.Skus mu urobit nUTRILON O NIECO VACSIU DAVKU, NAPR. KED TI SPAPA 180, TAK MU ZROB 210 ML 😉

jabber
29. srp 2008

Teď jsem našla, že pro větší zasycení je Nutrilon Extra http://zasilkou.cz/shop/zdravi/detska-vyziva/nu... 🙂

mmisak - no Nutrilon se se Sunarem vůbec nedá chuťově srovnat - Sunar je výbornej 🙂

chico
29. srp 2008

zati ma tak kolem 900ml a jeden nebo dva prikrmy za den.to jste dobri ze spite celou noc uz tak brzo.

junovka
29. srp 2008

JABBER, my sme ho tiez papali ten EXTRA, ale zeby sa zasytila viac 😒 ...nepovedala by som 😀

mmisak
29. srp 2008

určitě souhlasím s junovkou ,můžeš mu dát větší dávku ,ten oběm co ti spapá si mužeš rozložit do dávek jak malý potřebuje.
Kašičky jsme také nedávali až asi v 6 měsících a to jsme začali rýžovou

chico
29. srp 2008

mmisak a kolik jsta vy vazily v 6 mala ma9 kg rikam si ze je to i docela dost

jabber
29. srp 2008

junovka - já nevím, no, nemám s ním žádnou zkušenost...jen s tím normálním a s Comfortem a ten byl děsnej, to malá vůbec nechtěla a ani se nedivím 😅

larou.en
autor
29. srp 2008

možná tedy tu kašičku vyzkouším... ale zkusím tedy nějak i ten Sunar, pokud nepomůže a malého nezasytí lépe - tak se můžete hlásit k odběru dvou sunarů 2 po 800g 😅

centik
29. srp 2008

Larou, my sme tiez papali nutrilon, ale nikdy nie podla toho ich odporucania, moja mala bola tiez velky hlados, takze davky som jej musela davat vacsie, ak sa ti zda ze mu nestaci to co je napisane na krabici, tak mu daj kludne viac, a sunar ho viac nezasyti, akurat ho moze viac zapekat, lebo on je taky sladsi,

susik77
29. srp 2008

jabber-no, myslela som, ze to vujde lacnejsie, ale aj tak to vujde rovnako, ten sunar complex premium je mensie bal., ako nutrilon, takze tych 800 g sunaru vyjde rovnako ako nutrilon. ale zase sunar premium ma po roku rozne prichute, aspon to bude mat mala pestrejsie...

junovka
29. srp 2008

larou, len aby si nakoniec s tou kasou nedobabrala mu brusko, ked tak skoro to vsetko chces davat 😒 😉

jabber
29. srp 2008

larou - mě když se malá takhle budila, tak nepomohla ani ta kašička večer....stejně byla vzhůru x-krát za noc, musela z toho prostě vyrůst....držím palce 🙂