Z Nutrilonu na Sunar. Je lepší?

janette.j
23. led 2010

Ahojda chtěla bych se zeptat spousta maminek kolem mě těd přesedlávají z Nutrilonu na Sunar????I přesto že jim Nutrilon vyhovuje,prý je sunar levnější a lepší.....chtěla bych znát Váš názor.Nám doporučila naše mudr Nutrilon,že prý je nejlepší.My ho máme od 6 měs a vše je vpoho a vubec jsem nepřemýšlela o změně když nám vyhovuje. 🙂

elzik
23. led 2010

Ahojky, tak dcerka měla nejprve nutrilon, ale pak jsme přešli na sunar. Nám více vyhovoval a manžel říkal, že je mnohem chutnější 😉 😀 Ale myslím si, že pokud vám vyhovuje nutrilon, je zbytečné měnit. To je můj názor. Nám nutrilon nevyhovoval, dcerka po něm měla bolení bříška.

smajlik
23. led 2010

janette: pokud je malý spokojený tak bych neřešila. A s tou cenou - u nás je nejdražší Nutrilon a pak hned Sunar a Beba (ty se střídají v cenách, chvíli ten chvíli ten). My jsme na Sunar přešli z toho důvodu , že malá ze dne na den přestala odmítat Bebu kterou měla odjakživa, a jen Sunar měl ochucené mlíčko už od 6.měsíce (potřebovali jsme jí vrátit chuť na mléčné výrobky). Jsme s ním spokojení

kalo
23. led 2010

Naše malá také kolem roku přešla z Nutr.na Sunar. Ne že by přestal vyhovovat, ale mě osobně byl Sunar jaksi "sympatičtější". Je levnější jen o trochu. Ale líbí se mi různé příchutě....A také teplý nesmrdí, jak Nutrilon. Sunar je fakt takový mlíčko 😉

helcenka
24. led 2010

My jsme začínali Bebou, malej po ní ale zvracel (vypil svojí dávku a skoro celou ji vyzvracel - Beba je totiž moc silná na některá malá bříška), tak jsme se ptali lékařky, jaké mlíčko místo Beby, doporučila nám Nutrilon a s ním jsme spokojení. Malýmu jsou dva roky a pořád po pije. Je sice o něco dražší, ale už ne tolik, protože v lékárně se už delší dobu koupit cca o 30-40 korun levněji, než v obchodech, takže měsíčně vydáme zhruba o 50,- korun víc než za jiná mléka a to mi tak moc nepřijde. Nám vyhovuje, tak na jiné mlíčko přecházet nebudeme. 😉

medvik
24. led 2010

Začínali jsme Nutrilonem COmfort jako dokrmem ke kojení, malá ho ale začala kolem 3.měsíce plivat, Sunar jí moc chutná.

smardik
24. led 2010

my začínali na Nutrilonu ale malému nevyhovoval a nakonec jsme skončili na Hami a na tom je dodnes, dávám mu ho protože mu vyhovuje a neměnii jsme kvůli ceně. Dávala bych to co vyhovuje 🙂, probírala jsem to i s dr. a říkal že není pravda že Nutrilon je ten nej, že všechna mlíčka na trhu jsou kvalitní, hlídáná

beruthiel
24. led 2010

Dávám Hami a nebo když je nějaká akce tak Nutrilon, po Sunaru mívá syn zácpu a nechutná mu, stejně jako Beba, myslím že to chce vyzoušet. Nutrilon a Hami jsou myslím dost zaměnitelné, jak co do chuti, tak stravitelnosti.

kinsen
24. led 2010

Koukala jsem na složení sunaru a nutrilonu a je to prakticky to samé, rozdíl je hlavně v ceně a v tom že dětem většinou více chutná, ale pokud jste spokojeni s nutrilonem tak bych to neměnila 🙂 Já dávám sunar asi od osmi měsíců a prckovi moc chutná a opravdu hezky voní když sez něj udělá mlíčko 🙂

pucik
24. led 2010

ahojky, my dáváme stále nutrilon tedy máme HA,takže jinýmlíko nám nevypije, i kdž je to chuťově teda fakt hnusný, já bych nemělnila,pokud prckovi vyhovuje, tak jen tak dál 🙂 😉

knobloska
25. led 2010

Pucik stále dáváš HA mlíko? My dávali do roka, protože když dáváš kravské mléko v jídle, už HA nemá smysl. Ale jestli vám vyhovuje, OK, jen že je zbytečně drahé a podle mě teda fakt hnusný 😀 a možná už to ani nemá význam.

pucik
26. led 2010

knobloska, dávám, on totiž malej jiný nechce, já mu dala normální a to je hnusný je blléééé a zkoušela jsem i jiný,ale nemá cenu kupovat pikslu, kdž to stejně pít nebude. On chce jen kakao ráno, jinak jí normálně jogurty a tak, takže ta spotřeba není tak hrozná

ledik
27. led 2010

já dávám nejvíc nutrilon, párkrát jsem koupila sunar, malé taky chutnal, bebu taky vypila. Když mi sušené mléko na chalupě došlo, dala jsem párkrát i normální plnotučné a malé taky chutnalo. Záleží na tobě, jestli chceš zkoušet i jiné chutě, pokud není malá vybíravá v ostatním jídle a pití, klidně bych pro změnu sunar koupila, pokud papá špatně, zůstala bych u osvědčeného mléka.

kutcher
27. led 2010

Opravdu neni na miste porovnavat mlicka, jedno je dobre na kosti, dalsi je s vitaminy, dalsi pomaha zazivani atd atd no je to kolotoc

suzy.25
5. únor 2010

Ahojte,chci se zeptat na sunar.Mala ma 5 tydnu a uz 3 tydny nekojim,tak pouzivame nutrilon 1,ale mala je porad hladova.Jaky je sunar?bude dele syta?papa co 3 hodinky 120 ml a obcas ji trapi brisko.Slysela jsem,ze sunarove deti maji problemy s nadvahou,ze se po sunaru strasne pribira.Dekuji za odpovedi

cimlik
5. únor 2010

Ahoj, já osobně mám se sunarem dobrou zkušenost, ale začali jsme ho používat a po 1. roce, do roku byli kluci kojení. Já jsem zase slyšela, že se hodně přibírá po nutrilonu, tak těžko říct, kde je pravda 😀 . Tak sunar vyzkoušej a uvidíš, jak bude holčičce vyhovovat 😉 .

elema
8. únor 2010

Ahoj,
tak já nedám na Sunar dopustit. Malá nesnesla ani Nutrilon ani hypoalergenní Bebu, už jí chtěli cpát sojovým mlékem, ale naštěstí jsem dala na zkušenosti a ze dne na den byl klid, začala jíst, prospívat. Fakt je, že z UM je Sunar podle mého nejchutnější. Možná, že se zdá být Sunar nejobyčejnější, ale zrovná nám ty "vylepšovaná" mléka dělala paseku v trávení. A zda se po něm výrazně přibírá nevím, malá měla na Sunaru na roce sotva 8,5 kg a narodila se s 3,5 kg. Ale nevidím důvod proč měnit mléko, pokud Vám vyhovuje a cena nerozhoduje. Fakt je, že první volba pediatrů je Nutrilon...

misi78
9. únor 2010

Janette nemen pokud vam vyhovuje 🙂 My jsme presedlali na sunar asi v osmi mesicich a malemu moc chutna. Nemyslim, ze by se po nem nejak pribiralo, malej ma skoro 11 mesicu a ma kolem deseti kilo, ale je dost vysoky.
Ja okostovala sunar mnam, nutrilon fuj. 😀 Ale me to chutnat nemusi 😀

wjerushka
12. únor 2010

Tak my jsme na nutrilonu od 6ti měsíců. museli jsme mít AR mlíko, malej hrozně blinkal a nepřibíral, to dělá myslím jen Beba a Nutrilon - Bebu vůbec nechtěl a Nutrilon mu zachutnal. Fakt, je, že když jsem ho ochutnala, tak jsem se divila, jak to ty mimča můžou pít, ale kdo ví, jaký mají prcci chutě a co mě připadá fuj, pro ně může být moc dobré. My měnit nebudeme. To přibírání myslím je takových pověr, každý slyšel něco a pravda to není

karolina11
16. únor 2010

Janette, moje kamarádka používala Nutrilon od narození miminka. Užívali ho ale jen málo přes den, protože k tomu ještě kojila. Byla z něj ale nešťastná, protože se jí stalo, že asi ve třech měsících se jí dcerka přestala vyprazdňovat a 14 se nevykakala!!!!!!!!!!! 😲 Doktorka jí řekla, že je to Nutrilonem, tak ho vysadila a jen kojila a opravdu to pomohlo. Od té doby už jen kojí. Jinak všechny moje známý okolo mě, I já krmíme Bebou a jsme s ní nadmíru spokojeni. Je to sice dražší než Sunar, ale věřim, že je to nejlepší. Ale koukám, že podle výše uvedených přspěvků, každý ma na to vlastní názor a každému vyhovuje něco jiného... Takže asi bych vyzkoušela, co tvoje miminko snáší nejlépe a podle toho se rozhodnout. 😉

mirdisek
20. únor 2010

Ahojky taky bych řekla, že když jste spokojení, proč měnit? Mě teda přijde, že sunar je chutově lepší, ale na druhou stranu, když pijete nutrilon, tak je taky asi dobrý🙂 my začínali nutrilonem, ale malý z něj nepřibíral a u sunaru jsme pořád, kolem jednoho roku jsme zkoušeli i příchutě, ted už jedeme jen bez příchutě a malý je moooc spokojený

samanela
21. únor 2010

Chuťově lepší určo je, ale já bych jen kvůli té ceně to neměnila.Nezapomenu, jak mi lékarnice řekla, že všechno lepší, než sunar.řekla to dost rázně, jako, co to chci tomu dítěti dávat🙂S nutrilonem máš jistotu, že je fakt kvalitní a dáváš dítěti nějaký živiny...

kachnicka01
22. únor 2010

Ahojky, my zacali s UM na 14m, kdyz jsem prestala kojit a mel nejdriv Nutrilon, pak jsme zkusili i krabici Sunaru. Ale nejvic nam ted vyhovuje Nestle - krasne se rozpousti a nesmrdi umelotinou... taky jsme kupovali mlicka Babylove z DM. Jsou Bio 🙂 a taky mu chutnaji.. takze to stridame. Ale ted uz tak dva mesice mel jen to Nestle.. 🙂

kristipa
22. únor 2010

ahoj my museli na UM ve 4,5 měsících (nepřibíral) na radu doktorky jsem jako první zkusila Nutrilon-naprosto se neujal, už jenom když uviděl flašku tak spustil hysterický řev, na radu ségry (používala ho u svého dítěte) jsem zkusila Sunar a naprosto bez problémů pil. že by byl zbytečně tlustej mi nepřijde a ani nehodlám přecházet na něco jiného a už vůbec ne kvůli ceně ať to stojí co to stojí, hlavně že je malej spokojenej a prospívá.

jajicko
6. bře 2010

Ahoj my už mlíčko pijeme jen nepravidelně,je nám 5let,ale na Sunar nedám dopustit,pila jsem ho ,jako dítě i já,kde byl nějaký nutrilon,beba a jak jsem a ostatní vyrostla.Mlíčka jsou kvalitní všechna,je to jen boj firem,koukni na složení,to samé,přece pokud to chutná malému,jsme spokojené,to chceme,ať papají,a sunar nám chutnal,kvůli mléčnému tuku,a cenu,co říkala kamarádka drží,protože je jen v Čechách a na Slovensku.Je tu a byl.

sherry28
6. bře 2010

já jsme také jednoznačně pro sunar, ae důležité je jestli to vyhovuje každému děťátku, Lukášek mi nepil nic jiného než sunar, a že jsem toho vyzkoušela 😉 Sunar je sunar 😀

gabca1
9. bře 2010

dávala jsem jsem malé Nutrilon, musela jsem dokrmovat od 3 měsíců. A hrůza, hlenovitá stolička a bolení bříška. Tak jsem koupila Nutrilon Comfort. Taky se neujal. Nakonec jsem koupila Sunar a bylo po problémech a po bolení bříška. Škoda, že jsem ho nedala hned... Každému vyhovuje něco jiného nám Sunárek 🙂 😀

ined77
9. bře 2010

já jsem dávala po ukončení kojení nutrilon,ale malého z něj bolelo bříško,takže jsme zkusili hami s tím,že možná přijde na řadu i sunar,ale zůstali jsme u hami 😉.

elvie
9. bře 2010

My jsme začali na Nutrilonu, který malá začala za pár týdnů odmítat a plivat, tak jsme přešli na sunar. Chuťově je opravdu lepší sunar, má takovou jemnější mléčnou chuť. Po půl roce malá chytla nějakou virozku a měla průjem a dětská lékařka nám doporučila přejít zpět na nutrilon, protože sunar prý obsahuje kravské mléko 😲 a v období střevních potíží to není dobré. Takže od té doby jsme zpátky na nutrilonu nebo polském bebelonu a zatím žádný problém, malé chutná.

fran
9. bře 2010

kazdy musi vyzkouset sam, nam doporucili Bebu a to byla hruza, zacpy, bolesti. Nutrilon super, pri prechodu na Sunar zase bolelo brisko, takze zvitezil a zustal Nutrilon - chutnejsi je Sunar, to je pravda, ale male to bylo sumafuk.

romana29
12. bře 2010

Nutrilon jsme měli od narození do půl roku - byl přikrmován i při kojení (odsávání mléka). Po půl roce jsem přešla na Sunar, hlavně z důvodu finančního. Jsme na něm dodnes. Moc mu chutná a nikdy žádný problém nebyl, jenže nám chutná všechno, takže těžko říct 😀