Začínám s umělým mlékem, bez trubičky syn nekaká

terezacerna1990
17. bře 2014

Ahoj, mam 4 a pul mesicniho syna a do ctvrteho mesice jsem kojila. Pak jsem chytla virozu a o mlecko prisla(ale stejne by mi uz asi nestacilo, je to hrozny zrout).
Kazdopadne jsem mu na doporuceni doktorky zacala davat nutrilon a to byl des!! Hrozne krece briska!! Tak jsem zacala davat hipp bio combiotic a s tim jsem spokojena. Synacek krasne prdi, moc mu chutna. Jen mame problem, ze sam nekaka. Musim mu strkat trubicku, aby se vykakal. ( kapky espumisan nezabiraji).
Nemate nejakou radu co s tim? Myslite, ze mu nemam davat trubicku a zkusit, kdy se proste vykaka? Nebo mam prejit na neco jineho? Zase se mi nechce furt zkouset neco nove. A nemate zkusenosti se sunarem nutradefense?
Budu moc vdecna za rady. Diky

speedygon
17. bře 2014

Jak dlouho baští ten Hipp? Pokud jen krátce, vyčkala bych, nějakou dobu trvá, než se to upraví. Malý měl po zavedení příkrmů(zelenina, ovoce) taky s kakáním problém(tužší stoličku velice obtížně vytlačil. Jelikož jsem tu vyhrála speciální mlíčko Hami proti zácpě, dostal ho a během pár dnů už krásně kakal sám. No a u Hami(obyčejné nebo Hajaja) jsme již zůstali....

terezacerna1990
autor
17. bře 2014

Moc dekuju za odpoved. No hipp papa asi tak 8 dni. Predtim jsem jeste kojila a dokrmovala hippem, ale ted uz jen fakt hipp. On prave take ma problem vytlacit ten prvni tuzssi bobicek. Pak uz to tak tuhe nema a kaka krasne sam, ale s tim prvnim vytlacenim mu prave musim pomoci s tou trubickou. Takze myslite, ze mam prestat mu i pomahat a pockat az se mu to o podari vytlacit samotnemu? Asi bych mu nemela tolik pomahat no :(. Kdyz ja pak nechci, aby ho bolelo brisko.

speedygon
17. bře 2014

Já bych počkala a pomohla, až bych viděla, že se fakt trápí...ona i změna mlíčka dělá s nevyzrálým zažíváním hodně a vše chce čas....Pokud by se to neupravilo, teprve potom bych případně zkusila ještě jiné mlíčko....nechci dělat značce Hami reklamu, ale nám to fakt pomohlo. Předtím jsem koupila bebivitu, byla zrovna v akci a u dcerky problémy nebyly...tak sem si říkala: super, dá se i mimo akci sehnat relativně levně....ale ouha: malý měl zelenou stoličku, bolení bříška(tehdy jsem myslela, že má poočkovací potíže nějaké)...ale po nasazení Hami potíže vymizely...občas sice zelenou stoličku má, ale to má od příkrmů převážně a nebo to může být z UM jako takového, z nachlazení, z růstu zoubků(s tím vším se nyní potýkáme)...ale mívá právě i stoličku "zdravé barvy"....kdežto při té bebivitě měl problémy denodenně...

jabluncanka
17. bře 2014

@terezacerna1990 Zkus probiotické kapky...

terezacerna1990
autor
17. bře 2014

Dobra dobra. Tak ja tomu dam jeste sanci a nebudu mu pomahat a uvidime. Kdyz tak pak zkusim to Hami. Taky jsem na to cetla vcelku dobre recenze 🙂 kazdopadne moc dekuji za rady. Znama prave rikala, ze vyzkouseli hodne UM nez nasli to spravne, ktere sedelo.

speedygon
17. bře 2014

@terezacerna1990 ano, někdy to může trvat déle, než najdete to pravé...jenže právě i ty změny mohou působit různé potíže...probiotika mohou(ale nemusí) pomoci, ale ničemu rozhodně neuškodí, minimálně alespoň upraví střevní mikroflóru...

lv
17. bře 2014

a dávat pít švestkovou šťávu, nebo odvar z ovesných vloček..

petrajurinova
17. bře 2014

vyzkoušela bych zředěnou švestkovou, hruškovou nebo jablečnou šťávu na pití (k UM je třeba podávat tekutiny narozdíl od kojení), pokud nepomůže tak probiotické kapky, z bylinek se dá použít čaj z anýzu nebo kořene pampelišky - ale s tím u miminka opatrně.

petrau1980
18. bře 2014

my jsme takhle kakali až do 5 měsíců, teď se to najednou zlomilo a kaká už většinou sama, nebo jí stačí jenom pokrčit nožky. dáváme švestkovou šťávu a vločky jsou taky super. jinak mlíčko hami. neboj ono se to spraví,až se začne i víc hýbat a tak....