Začínáme s umělým mlíčkem. Jak na to?

kachorka
20. lis 2011

Mám málo mlíčka, musím přikrmovat, ale odstříkané mlíko z mrazáku už mi došlo... Koupila jsem Nutrilon HA, už měl jednou před 4 týdny z něho 30 ml a dobrý, tak snad mu bude vyhovovat. Ale nevím si moc rady s jeho přípravou. Jak to děláte vy? Převaříte si víc kojenecké vody do zásoby? Co když všechno nevypije, můžu dát naředěné mlíko do ledničky na příště? Asi ne že? ☹ A jak to děláte v noci? Děkuji za rady 😕

lucy222
20. lis 2011

@kachorka zkus si převařit vodu a teplou si ji dát do termosky - ušetří Ti to hodně práce. 😉 u nás příprava na noc probíhala tak, že jsme uvařili vodu, dali do termosky teplou, do lahve dali 100ml té teplé (ona během chvilky vystydla a věděli jsme,že když dáme cca 100 ml studené a k tomu 80 ,ml teplé, že je z toho voda přijemné teploty) a pak si ještě do nějaké nádoby (Tomme Tippee má přímo zásobníky na mléko či jsou fajn via pohárky od Aventu) dali potřebný počet odměrek na 1 dávku UM. 😉
Takže v noci jen doleješ teplou k té studené, přidáš UM, namícháš a krmíš 😉
A neohřívám - dělám nové. Ono si to časem odladíte, tak toho nebudeš vylívat tolik 🙂

usounek25
20. lis 2011

ahoj, tak my byli na UM asi od 1 měsíce malýho. Koupili jsme ohřívačku na mléko, ve které jsme měli permanentně strčenou flašku ze který malý pil s kojeneckou vodu - množství záleží na tom kolik ti prcek vypije a pak už stačilo jen vytáhnout, nasypat mléko, promíchat a mohlo se papat. Jen doporučím - když budeš mléko připravovat, tak je neprotřepávat, ale zamíchat plastovou lžičkou, vyhneš se tím tomu, že je pak mléko naštěrchaný, bublá, pění apod. a náš malej z toho měl bolení bříška. V noci jsme vždy po krmení šli flašku umýt, ale vím, že někdo jich má na noc víc a umyje je prostě ráno. Co se týče cestování - buď jsme brali teplou vodu do malé termosky anebo ti většinou bez problémů všude flašku s vodou přihřejí. Taky se dá koupit adaptér na ohřívačku přímo do auta. Bohužel když krmíš UM, tak je s tím spojeno tahání více věcí s sebou, ale dá se to přežít, hlavně, že je mimi spokojené a pěkně prospívá. A ještě k tvému dotazu o nedopitém mlíčku - můžeš ho nechat stát max. 2 hodiny pokud ho prcek nedopije a potom znovu přihřát, ale dýl ne, pak už se tam vytváří různé choroboplodné zárodky apod.

pindruska
20. lis 2011

@kachorka já to dělala stejně jako @lucy222. převařenou vodu do termosky, zbytek převařené vody do lahvičky vedle a pak namixovat správnou teplotu. 🙂

beruska24.9.
21. lis 2011

@kachorka - převařenou vodu do termosky, trochu převařené vody (max. polovinu dávky) do lahvičky, ze které budu krmit, zchladit ve vodě, zašroubovat, uložit do ledničky. V zásobníku od Aventu nadávkovanou potřebnou dávku UM. v době krmení doleji horkou vodu, nasypu UM, krmení připraveno. hned si dám chladit trochu vody do další lahvičky. po krmení použitou vypláchnu, vyvařím pak více lahviček najednou. zchlazenou v lahvičce uzavřu, uložím do ledničky. dělám to tak už 1,5měsíce, ve dne, v noci. doma v pohodě. jen na cestách musím ten systém ještě nějak pořádně vymyslet.

jarkalada
22. lis 2011

jak dlouho vám ta voda v termosce vydrží teplá? Já si vodu ohřeju na 12 vteřin v mikrovlnce, to je tak akorát pak teplá na pití a pak k tomu přisypu Nutrilon.
A jak ohříváte nedopitou dávku? Smí se na pár vteřin v mikrovlnce? Prý se tak snad ničí hodnoty?

beruska24.9.
22. lis 2011

@jarkalada - mám půllitrovou termosku a leji tam horkou vodu převařenou v rychlovarné konvici. na první dávku chladím do lednice tak polovinu vody, na další dávky už méně, ke konci už ani nechladím, použiji přímo vodu z termosky a příp. trochu dochladím. přes noc chladne rychleji než přes den (záleží na teplotě v bytě).
příp. nedopité mlíčko vylévám, nenechávám na příště, právě proto, že už z toho dítko pilo a množí se tam bacily 😀 😕 no, spíš nevhodné bakterie 😉

leiladelly
22. lis 2011

@beruska24.9. já na cesty měla půl dávky převařené vody v lahvičce, horkou převařenou vodu v termosce, před jídlem jsem to promíchala , doplnila Nutrilonem z dávkovače bylo to vždy v pohodě 🙂

leiladelly
22. lis 2011

@jarkalada u malého miminka by se nedopitá dávka kvůli množení bakterií neměla skladovat vůbec. Bohužel vylít a na další pití udělat čerstvou.

leiladelly
22. lis 2011

@kachorka vody jsem vždy převařila víc, na noc jsem si vše nachystala, když hlídala babička , tak i dávku do zásobníku, aby nemusela řešit množství. Lahviček jsem měla víc, abych nemusela pořád sterilizovat po jedné, či po dvou. Nedopitá dávka se musí vylít, kvůli množícím se bakteriím. U malého miminka bych určitě dodržovala. Časem člověk zjistí, kolik miminko v průměru vypije, aby toho nevyléval zbytečně moc. Naše malá mléko nemá ráda , po prvním roce už dávky hned nevylévám, vypije to za chvíli. Ona už dá do pusy tolik věcí, že naimunizovaná bude dost 🙂 Ale u malého prťete je to jiné. Není ještě moc osídleno bacily a proto se musí sterilizovat a vše ohledně hygieny dodržovat.

beruska24.9.
23. lis 2011

@leiladelly - tak to budu muset vyzkoušet. už mám totiž tak nějak naučeno, kolik dát chladit vody doma, když to hodím do ledničky. na cestách mi to zatím tak dobře nejde 😔 dávkovač používám i doma, nemusím pořád počítat odměrky (hlavně v noci) 😉

beruska24.9.
23. lis 2011

@jarkalada - zkus dělat mlíčka na dávku trochu méně = co ti dítko většinou vypije. když vypije a bude spokojené, tak to víc neřeš. když vypije a bude se hlásit, že chce ještě, tak jednu odměrku dodělej, tj. 30ml vody. také někdy dodělávám, jinak dělám pokaždé stejnou dávku.

kachorka
autor
23. lis 2011

@jarkalada Mně řekla doktorka neohřívat v mikrovlnce!!! A co zbude vylít! Schovat namíchané max. na 2 h.

jarkalada
23. lis 2011

v tý mikrovlnce - protože se to nerovnoměrně prohřívá. Já to tedy zatím tak dělám, musím si pořídit tu termosku, nemám 😝 Ale vždy to důkladně protřepu, nebo zamíchám lžičkou a zkusím na ruku, jak to je teplé.
Nebo je ještě jiný důvod? Prý se snad to mlíčko tím ničí? Já v tom ohřívám jen vodu, pak až to namíchám s UM.
Když se s pitím děti loudají, pak si daj 5 minut pauzu a chtějí to dopít, ale je to už studené - jak to tedy přihříváte?

kachorka
autor
23. lis 2011

@jarkalada No strčím to na sporák do kastrolku s vodou. Já takhle ohřívám i vodu, když je v termosce studená. Dělám jen 30 ml, dám si vodu do malého kelímku, ohřeju ve vodní lázni a naliju do flašky s Nutrilonem...

beruska24.9.
23. lis 2011

@jarkalada - u první dcerky jsem do jejího roka ani příkrmy neohřívala v mikrovlnce, ale ve vodní lázni, jak píše @kachorka. Když jsem ještě neměla termosku, tak jsem převařila trochu vody v kastrůlku na sporáku, trochu ochladila, nasypala mlíčko, příp. dochladila. V noci po jednom krmení převařila trochu vody, před dalším krmením jen přihřála (aby to bylo rychlejší), nalila do lahvičky, nasypala mlíčko, příp. dochladilo. Také se to dalo. Ale termoska je prostě termoska 😉

jarkalada
23. lis 2011

dobrá, dobrá, už mám na papírku s nákupem připsanou termosku, s vykřičníkem 😅

pajoslava
23. lis 2011

Doporucuji koupit treba starsi ohrivacku. Me to usnadnilo spoustu prace a male cekaci dobu 😉 Drive jsem to taky delala s termoskou - mela jsem 2. V jedne prevarenou varici a v druhe prevarenou studenou a michalo se. Ale pak jsem si koupila tady na bazarku starsi ohrivacku, kde mam stale nadobku s prevarenou vodou a je to hned. Vytahnu, naleju do lahvicky, pridam UM a do nadobky zase doleju prevarenou vodu. JInak tedy pouzivame prevarenou z kohoutku... verim tomu vice jak tem kojeneckym vodam, co jsem tak cetla 😉
Jinak urco pak vylit, nema to cenu skladovat, po hodce uz je to takove divne.

kachorka
autor
23. lis 2011

@pajoslava Tak to já jsem musela doktorce při 1. návštěvě podepsat, že do 1 roku budu používat pouze kojeneckou vodu!

pajoslava
24. lis 2011

@kachorka Jezis, tak to bych nepodepsala teda. Ja cetla testy tech vod a mazec.. jako ono to ma spravne hodnoty, kdyz to staci do tech lahvi, ale kdo zaruci, kde ty lahve stoji, nez se dostanou k Tobe domu.. na slunicku, v zime, pak zase v teple.. A kdyz jsem se divala na hodnoty vody z vodovodu, tak mame mnohem lepsi, nez jsou udane na kojeneckych vodach. A voda z kohoutku je neustale v toku, kdezto v tech lahvich to muze stat strasne dlouho a tim padem se to, co tam ma byt ztraci, i kdyz je to zavrene a zvlast, kdyz to nemaji uskladnene tak, jak by mely byt.... podle me proste je to jen tah, proste za prachy voda, ktera Ti bezte tece z kohoutku. Dneska jsou velmi prisni na kvalitu vody, co jdou do kohoutku, takze tomuhle ja verim vice.