Zácpa i po Nutrilonu Comfort. Poraďte

alucca
11. zář 2009

Ahojky, kojili jsme jenom měsíc, protože malý u toho brečel, ošíval se, ale hlavně všechno vyblinkal - nic v sobě neudržel, takže následoval Nutrilon AR - protiblinkací, potom Nutrilon comfort, protože po tom sytým se "zacpal", potom Nutrilon HA - hypoalergení protože měl kojeneckou dermatitidu, potom normální a zase comfort, protože po normálním máme taky zácpu...teď nám kadí po cca 2-3 dnech, ale máme zelené a tužší. Malému je 12 týdnů. máte s tím někdo zkušenost? Doktorka radí přejít na Sunar, nebo Hami nebo něco jiného, ale ty nedělají proti zácpový a já se bojím, že se zase "ucpe"....co dělat???

einnas
29. črc 2011

Ahojky, prosím o radu. Bohužel patříme mezi miminka, která se musí dokrmovat UM, i když kojím. Ale máme problém. Doteď (dnes 8týdnů), Honzík bojoval s prdíky. Nasadili jsme po všem možném zkoušení kmínový vývar, a musím zaklepat, prdí krásně sám 🙂. Problém ale máme se stolicí. Nevím, jestli nemám Honzíka nechat déle tlačit, ale co dávám Sunar Nutra Defense, (Nutrilon Comfort jsme museli zrušit, totální betonace - zácpa), tak má Honzík problém se vykadit. No, problém, po použití rektální rourky a jejím vyytažení, se vykaká. Ale není to žádná střílečka jako to bylo vždy, ale je to hustá kaše, prozatím žlutá. Nevím jestli je to normální a jestli to tak mám nechat, nebo přejít na něco, co je řidší. Ale první noc nám dnes spinkal skoro pět hodin. Děkuji za rady. 😉

luckakol
29. črc 2011

Ahoj, myslim, ze nejlepsi by bylo, aby dite kadilo samo, bez nejakych zasahu. Ja bych asi nejdrive zkusila vymenit mleko. Zkusila bych "normalni" Sunar. Z ostatnich diskusi vim, ze rade miminkum treba pri zacpach pomohl. Tak treba ten mlecny tuk, co v nem je pomuze i vam. Jinak "husta kase" mi prijde normalni, to by mi nevadilo.

ssimmikk
24. srp 2011

@einnas ahoj, já malé dávala taky Nutradefensy, bohužel to bylo hrozný, byla zabetonovaná, jak píšeš a o prdíkách nemluvě, zkrátka nic nešlo ven, gtak sjem přešla na Bebu Sensitive, je na zácpy, koliky, malá jí má měsíc a od včerejšká máme zácpu, dkyž už se po dlouhým boji vykadí, tak je to hrozně tuhý a žlutozelený, tak nevím, zda zase měnit mlíko nebo co dál, ale tak malýmu miminku měnit mlíko prej taky není dobrý, tak nevím, uvítám rady ostatních 😉 mudr.mi řekla, že je to prej normální, že má jednou řidkou stolici a pak tuhou, ale zácpa minuž normální teda nepřijde ☹

einnas
13. dub 2012

Jééé, tak jsem po dlouhé době zjistila, že tady jsem přihlášená a začetla se do starých příspěvků. Tenkrát to naštěstí dopadlo dobře. Znovu jsem se rozkojila, a Honzíkovi se trávení a kakání zlepšilo. Nutradefense, i Nutrilon šly do háje 🙂). V sedmém měsíci už Honzík nechtěl prsíčko, a tak jsme přešli na mléko HAMI. Byla jsem moc spokojená, ale až do cca před měsícem. Mlíčko bylo pro Honzíka hladové. Nejen, že NĚKDY nesnědl ani množství, co papal dříve, ale hodně často se budil na pití v noci. Teď máme HIPP s pro a prebiotiky a jsme spokojení všichni. Je mi jasné, že i normální strava už dělá své 🙂. Děkuji za názory a přeji hodně zdraví maminkám i děťátkům 🙂.

jennyska
15. lis 2013

Ahoj @alucca @einnas @ssimmikk @luckakol a ostatní maminky 🙂

mohly byste, prosím, vložit své případné zkušenosti se zácpou na https://www.modrykonik.cz/zacpa/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, maminkám, které si prochází stejným obdobím buď u sebe a nebo u svých ratoletsí a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

PS: Psát zkušenosti může do knihovničky úplně každý. Wiki knihovnička MK je otevřena všem 🙂