Zácpa na umělém mléku, prosím poraďte

bohuli
4. kvě 2012

Ahoj, mám 4 měsiční holčičku, kojila jsem částečně 3 měsíce, ale od doby co nekojím máme problémy s kakáním, byli jsme na Bebě, ale kadila tak co 3 dny a rychle přibírala, na doporučení doktorky jsme přešly na Nutrilon, chvíli to vypadalo, že bude líp ale teď opět stolice tak co 2 dny a to ještě za předpokladu, že jí dám do mlíčka odvar z lněného semínka. Nevím jestli zkusit Nutrilon Comfort nebo Sunar Nutradefens, nechci jí to tak často měnit, ale přece musí existovat mléko, co jí bude sedět. Malá nemá bolesti, ale doktorka tvrdí, že by měla alespoň 1x denně kadit, že pak bude rychleji přibírat. Už jsem z toho nešťastná. Měly jste podobný problém? Co Vám pomohlo?

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli Tak to máte docela dost, ale jsou tu holčiny, které třeba kojí a tu váhu mají podobnou, dokonce jedný holčiny malá takovou váhu měla ve třech měsícíh a to byla kojená...Trošku jsi mě s tou Bebou teda vystrašila, s tím přibíráním. Já teda ze začátku furt řešila, že nám malá málo nabírá, ale ve finále to nebylo nic špatnýho. My jsme ten Nutrilon HA měli teda dva měsíce, první v kombinaci s MM. A kolik toho tvoje malá vypije za den? Jo a já jsem měla v půl roce 10kg a s váhou problémy nemám, teď jsem na 60kg při výšce 170cm 🙂 tak třeba na tom opravdu něco bude, že to dítko vyběhá...Já se právě bojim jít do toho Babylove, mám strach že si pak o mě bude někdo myslet, že chci šestřit na svým mimču, ale tak to neni. Je hrozný, že máme zakódovaný, že co je drahý, to je dobrý ☹ nebo já to aspoň tak mám...

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 Řekla bych, že Beba má to dávkování celkem přehnané, podle ní bych teď měla dávat 5x denně 180 ml s 6 odměrkama, podle Nutrilonu 5x denně 150 ml s 5 odměrkama, no tak jsem si to udělala po svém, dávám 5x 145 ml s 4 odměrkama, to prokládám vodou - do některé přidám sem tam trochu jablečného moštu a na oběd začínáme s příkrmy, tak se mi to teď podařilo to přibírání zpomalit. A malá vydrží 4 hodiny a v noci i 7, tak nevypadá, že by trpěla hladem.

bohuli
autor
7. kvě 2012

@bohuli Já mám za 2 týdny poradnu a očkování, tak to do té doby doklepu s tím Nutrilonem a pak se uvidí, poradím se s Dr. jestli měnit a za co. Ještě mi ná kámoška donést ten Nutrilon Comfort, tak uvidím. Zajímavé je, že kolem mě nikdo tyhle problémy nemá, tak nevím, v čem jsme zas my extra! U nás to teda nedostatkem tekutin rozhodně není a ani probiotika nic - dávala jsem tu Bio Gaiu.

bohuli
autor
7. kvě 2012

@bohuli Jo ještě, koukám že máme stejně starý mimča, přetáčí se Ti už malá? Jestli jo, kdy začla? Tak trochu doufám, že by se to mohlo zlepšit, když see začne víc hýbat!

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 Si omylem odpovídám sama sobě ! 😅

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli Na tý naší plechovce u Nutrilonu HA je dávkování takhle: Já to beru podle kg, takže od 5,5kg do 7kg se má dávat 180ml vody a 6 odměrek, 5x denně. Takhle jsem to přesně dávala. Malá začla spát asi ve třetím měsíci od 20h do 6h, takže přes den nám to vycházelo cca po 3 hodinách. Ale na tý Bebě jsem našla jen dávnkování, ale né počet krmení za den ☹
Kolem mě taky nikdo takový problémy neměl, kamarádky měly děti na Nutrilonu a všem prý kakali pěkně, tak nevím no...já se právě bojím říct doktorovi o změně mléka 😒
Jak myslíš, jestli se přetáčí? Zatím je jen na zádíčkách nebo pase koníky. Párkrát se jí povedlo na bříšku nadzvednout ručičku a překulila se na záda, ale to byla spíš náhoda...

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 Tak to jsme na tom stejně. Myslela jsem jako jestli se už aktivně dokáže přetočit ze zad na bříško. My to ještě neumíme.

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 Podle mě za zeptání nic nedáš, po mě doktorka sama chtěla ať to změním. Ale stejně to nikam nevedlo. Taky se bojím, že to musím měnit, ale na druhou stranu, když už stejně pomalu zavádím příkrmy, tak si říkám , že je to furt menší zlo než to měnit třeba v měsíci.

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli ze zad na bříško by se prý měli přetáčet tak v 5.-6. měsíci, ale já se tím řídit nechci,každý mimčo je fakt jiný a pak jsem akorát ve stresu, když tady čtu, co už děti umí a neumí...ty už zavádíš příkrmy? Já zatím ne, příští středu jdem na druhý očko, tak jsem zvědavá, jestli mi to doporučí.

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 nmě to doporučila dětská a pak jsem to konzultovala ještě s imunoložkou a říkala, že teď podle nejnovějších studií se doporučuje zavádět příkrmy už od 4 M, že mezi ukončeným 4 a 7 měsícem je imunitní okno ve kterém se nejlépe navozuje tolerance k potravinám, dokonce mi doporučovala v malé míře začít i s lepkem, že zavádění až po 7 měsíci alergii nevyloučí, ba naopak. Mám fakt dobrou alergoložku, takže jí věřím.

Samozřejmě, že tady najdeš hodně mamin, co nedají dopustit na Fořta, který tak povoluje max banán na másle a ohání se nezralým zažívacím traktem, ale jinak není imunolog a nic konkrétnějšího se tam člověk nedočte.
Ale to je jen můj názor, každý si to musí probrat po svém. já prostě pomalu začínám, už jsme měli mrkev, brambor, brokolici a dneska jsem na kedluben
🙂

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli Tak hlásím první žluté kašovité kakání 😀 jsme asi třetí den na Bebě, tak nevím, jestli je to dobrý znamení? Bez nějakýho tlačení a taky to skoro vůbec nesmrdí 😀 určitě né, jako kakání po Nutrilonu...Já zatím počkám na doktora, co mi řekne o těch příkrmech, sama zatím nic zavádět nebudu 😉

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 To je sranda, jak je každé mimčo jiné, nám to zas víc zavánělo po Bebě a na Nutroši se to zlepšilo 🙂 My jinak máme dneska taky úspěšný den, podařilo se nám 2x a kašovité, možná pomohl kedlubek a jablečná šťáva. Snad se to postupně s těmi příkrmy a pohybem zlepší.

Však uvidíš, já myslím, že není zas až tak kam spěchat. Uvidíš co Ti doporučí doktor. Já začala kvůli tomu, že jsme rychle přibírali a taky kvůli těm sklonům k zácpě. Ale začínám pomalu, naše lokální věci, vždycky 3 dny to samé.

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli a já myslela, že ty příkrmy se doporučují dětem, které právě naopak přibírají pomaleji 😀 já fakt nic neznám... 😉

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 asi jak co, ...já dávám jen zeleninku ( porovnávala jsem třeba nějakou lahvičku 125g brambor se špenátem a vyjde to kaloricky o trochu méně než 100 ml mléka ) a samozřejmě o to co dám, uberu mléka, kaše mi dr. zatrhla, že po nich bude kynout, nesladim, ...

Kolik teď váží Sofinka? A jak je stará? My máme 4M+1T a máme teď těch 6,9, ale porodní váha byla 3,69, chtěla bych vědět jestli jsme ještě moc nadprůměr.

ladybugie
7. kvě 2012

@cuci25 tak ho zkus trošku přisladit, třeba si dá

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli na posledním vážení jsme byli ve třech měsících a to měla 5,5kg, na další jdeme příští středu, ale myslím, že bude mít max tak 6kg. Porodní váha byla 3330g, narozená 17 dní před prvním termínem...Včera jí byly 4 měsíce...ty jo ty to máš pěkně naštudované 😉 já se v tom vůbec neorientuju...

cuci25
7. kvě 2012

@ladybugie dávám jí heřmánkovej a ten je nasládlej, dřív jsem zkoušela fenykl, ten byl bez chuti, ten heřmánek chutná i mě, tak nechápu, proč ho nechce ☹

bohuli
autor
7. kvě 2012

@cuci25 A zkoušela jsi jí ho dát třeba v době kdy má hlad? Že bys jí tak ošidila?
Tak to máte na 4M přímo ukázkovou váhu.

cuci25
7. kvě 2012

@bohuli nezkoušela, ale teda zkusím. A kolik tak by ho měla vypít? Fakt? Já si furt myslela, že máme nejmenší holčičku tady ze všech 😀

bohuli
autor
8. kvě 2012

@cuci25 kolik si vezme 🙂, hádám, že podle tabulek to do ní stejně nenatlačíš, já prostě v mezičase kdy nejí a vím , že je teplo jí dám napít a ona si vždycky trochu cucne, na tom našem nutroši je třeba 1l na den v mlíku, což teda malá nevypije, vypije tak 800 ml, takže se snažím aspoň těch 150 aby vypila jako vpodu nebo čajík

cuci25
8. kvě 2012

@bohuli tak já nevim jestli je to podle tabulek, ale Sofi ten litr mléka přes den vypije. Dělám jí 5x denně z vody 180ml+6 odměrek, takže ve finále je to 200ml na dávku. V osm zalehne a v šest ráno se budí. Pak to vychází po třech hodinách jídlo...

bohuli
autor
8. kvě 2012

@cuci25 Tak to si holka dává 🙂 já kdybych dávala takové porce, tak už máme 10 kg teď 😠 , nevím proč tak přibírá. Tak tím pádem si myslím, že to ani moc řešit nemusíš, prostě kolik si cucne tolik si cucne!

cuci25
8. kvě 2012

@bohuli Na Nutrilonu je tohle dávkování pro dítě od 5,5kg do 7kg, tak jsem jí to začla dávat po začátku třetího měsíce...Hlavně tim, že začla spát celou noc, jsem se bála aby přes den neměla hlad, tak jí ty porce udělám a zatim skoro vždy je dopije. Jen teď poslední dva večery usíná při jídle a tak 50-60ml zůstane 😉

bohuli
autor
15. kvě 2012

@pepibubu Ahoj, tak náš problém je asi vyřešen přešla jsem na ten Nutrilon Comfort už minulou středu a od té doby se nám daří každý den 🙂, sice čt a pá s pomocí teploměru, ale teď už kakáme pěkně sami! Je to úleva po tolika týdnech starostí! Jen doufám, že nám to vydrží.
Celkem bojuju s konzistencí. Musela jsem už teď dát savičky č. 3, protože ostatní se strašně během pití ucpávaly a malá pak plakala a i tak pak na dně zústane taková gelovitá kaše, kterou pak dám ještě lžičkou, ale hlavně že to pomáhá!
Jak jsi to řešila Ty? Nemělas s tou konzistencí problém?
Jo a naše malá je jedlík, tak mi to ani neodmítala.

zelvy
15. kvě 2012

Ahoj, já bych se držela řady Nutrion, zkusila bych Comfort, dost maminek si ho chválí na citlivá bříška.

lasirena
5. čer 2013

@bohuli Ahojky, před rokem jste tady řešili potíže se zácpou a zaujalo mě, že jsi vařila lněné semínko a do toho zadělávala UM. Myslíš že to můžu zkusit když malá má teď 2měs a 2týdny? Jsme teď už na 3 UM, nejdřív jsme zkoušeli nutrilon comfort (po pár dnech zácpa), pak beba sensitiv (totéž plus k tomu zelené hovínko) a teď zkouším sunar nutradefense a opět po pár dnech začíná mít tvrdší stolici plus jí ten sunar dost nadýmá... od začátku naše Sofi trpí na koliky, kroutí se a pláče... mamka mi radí udělat zase vývar z vloček a do toho jí zadělat UM ale bojím se...

bohuli
autor
5. čer 2013

@lasirena Ahoj, no já to zkoušela až kolem 4-5M, což už malá dostávala i první příkrmy. A neřekla byych, že nám to nějak pomohlo :( , pomohlo až když jsme přišli na UM, které nám vyhovovalo. Bohužel otázka , které to bude zrovna u vás?

lasirena
5. čer 2013

@bohuli I tak díky... no právě, už jsme na třetím mlíku a pořád to není ono ☹ alespoň jí ten sunar chutná, není hořký jako ty první dvě co jsme zkoušeli... zkusíme dopít to co máme nakoupené, vydrží nám to asi do úterý a pak nevím, asi zkusíme Hipp Bio Combiotic slyšela jsem na něj chválu... jinak už nevím ☹

bohuli
autor
5. čer 2013

@lasirena Úplně chápu jak ti je, já z toho byla před rokem taky na prášky, můžu ti dát ještě kontakt na laktační poradnu co je v Praze byl to telefon přímo na lékařku, byla moc ochotná a ta mi právě poradila ten Comfort, třeba by i vám doporučila něco, co zabere, doufám, že je ten kontakt ještě aktuální : 737 203 729, třeba to k něčemu bude.

bohuli
autor
5. čer 2013

@lasirena Jinak my toho vystřídali taky plno : Beba, beba HA, Nutrilon, Sunar, Nutrilon Comfort