Zácpa na umělém mléku, prosím poraďte

bohuli
4. kvě 2012

Ahoj, mám 4 měsiční holčičku, kojila jsem částečně 3 měsíce, ale od doby co nekojím máme problémy s kakáním, byli jsme na Bebě, ale kadila tak co 3 dny a rychle přibírala, na doporučení doktorky jsme přešly na Nutrilon, chvíli to vypadalo, že bude líp ale teď opět stolice tak co 2 dny a to ještě za předpokladu, že jí dám do mlíčka odvar z lněného semínka. Nevím jestli zkusit Nutrilon Comfort nebo Sunar Nutradefens, nechci jí to tak často měnit, ale přece musí existovat mléko, co jí bude sedět. Malá nemá bolesti, ale doktorka tvrdí, že by měla alespoň 1x denně kadit, že pak bude rychleji přibírat. Už jsem z toho nešťastná. Měly jste podobný problém? Co Vám pomohlo?

lasirena
5. čer 2013

@bohuli Moc děkuji, zkusím tam zavolat 😉

picasso
5. čer 2013

No, tak u nás zafungovalo mléko Babylove z DM. Po Nutrilonu nám malý blinkal, po Bebě zácpa a tohle mléko je super, složením dokonce je skoro stejné jako mateřské a navíc co je i pozitivní, je cena cca150,-Kč. Navíc mi malý vypil víc nutrilonu a Beby než by měl a u tohoto mléka mu stačí daná dávka. Takže u nás spokojenost a prý si ho chválí i spousta jiných maminek.

lucinecka20
3. srp 2013

Ahoj chtěla jsem ze zeptat jestli by mi nejaka mamina neporadila co na pomaha na prdiky uz je mame asi 14dni a nemužem se stale vikadit ☹ ☹ diky za radu předem

krmv
3. zář 2013

@lucinecka20 Nam pomaha Baby Calm.

petuska1188
13. zář 2013

Ahoj Holky,jak prosim podavate hermank.caj??Mala je temer plne na UM-Beba Ha a vcera chudera mela trapeni s tvrdym bobkem....Dr mi rekla at ji davam cca 25ml hermank.caje plus 25ml UM..ale ted nevim zda sem ji pochopila dobre...ze jestli to vsechno smichat dokupy a nebo ji to dat po jednom...dekuji🙂

domka1
9. říj 2013

malý měl taky bobky po Nutrilonu a já jsem mu dávala heřmánkový čajík vždycky mezi mlíkem. Vypil ho max 20 ml,asi mu moc nechutnal. Pak jsme přešli na Nutrilon Comfort a od té doby je to dobré.

cevelajo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hellynka
5. srp 2016

Ahoj holky, mam 4 tydenni holcicku, jsme na Nutrilonu Profutura a uz pet dni nekakala. Dvakrat jsem ji pomohla teplomerem a stolicku ma takovou zelenou, tuzsi. Prosim poradte. Dekuju.

neeva
5. srp 2016

Ahoj. Mam čtyřměsíčního chlapecka, po Nutrilonu mel taky zacpu a boleni. Nam pomohla změna mlíčka a probiotika pro mimca. Máme Bebu comfort pro spokojené bříško a Biopron probiotika, nez se to srovnalo, trvalo to tak dva týdny. Každé miminko je jine, ale zkusila bych po porade s dr výměnu mlíčka nebo aspoň probiotika.

luciestancova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
autumn11
9. říj 2016

my sme mali problémy s bruškom od druhého mesiaca. Malý je na UM od narodenia a mal problémy sa sám vykakať. Museli sme ho často rúrkovať. Potom sme prešli na mlieko Amilk bifido a to nám stolicu a trávenie upravilo.

houba123r5
11. říj 2016

Dobrý den.chtěla jsem se zeptat-mam syna je mu 6měsíců do ted jsem kojila dávám už i normalni jidlo ale chtěla jsem se zeptat když přejdu na umele mléko jak je to s kakani když už máme normální jídlo. Bojím se toho aby nemel boleni...Já už mám mléka malo.dekuji přeji krásný den

barumat
11. říj 2016

Nebudu pročítat, jen dodám svou zkušenost. Částečně kojila s dokrmem jsem dva měsíce. Po přechodu výhradně na UM taky byla zácpa. Radím řešit příčiny a dočasně k tomu i následky. Na zácpu je třeba probiotika a vlákninu. Takže radím mléko, které je obsahuje (my máme hipp bio combiotic). Dále radím dodávat laktobacily. Na okamžitou pomoc radím denně dát vypít trošku heřmánku, ten projímá. Nám stačilo denně jednorázově 30ml, pozor, nemělo by se to pít místo běžných tekutin, spíš každý den jednorázově. Já třeba do těch 30ml dělala ranní mléko. A samozřejmě při akutním problému rourka. U nás se vše srovnalo cca za týden, laktobacily jsem po dvou měsících pak vysadila a dobré.

barumat
11. říj 2016

@houba123r5 Nemyslím, že by měl být problém, v tohle věku už by měl mít střevní flóru bohatou a funkční. Dávej jen pozor na to, co by mohlo vadit - mrkev, rýže... Na povolení zácpy je dobré ovoce, třeba švestky. Jinak viz to, co jsem psala výš.

houba123r5
11. říj 2016

@barumat moc dekuji