Zahleněné dítě. Jaké kojenecké mléko mu mohu dát?

aji81
27. únor 2012

Prosím o radu. Moje holčička 10měs. je teď nemocná. Bere antibiotika, má hrozný kašel a je strašně zahleněná. Je nějaké mléko, které ji mohu dát?. Dávala jsem Nutra Defense ale začala tak strašně kašlat, že jsem myslela, že se udusí.... ☹ . Je hrozně zahleněná a to mléko jí to asi ještě provokuje. Ale přeci jí nemohu dlouho dávat jen jinou stravu, vždyt v mléku má plno vitamínů které potřebuje. Prosím o radu, děkuji Aji

crca
27. únor 2012

@aji81 Ahojky,když měli takhle děcka rýmu-byli zahlenění,tak jsem mlíko dělala,ale ubrala jsem Mlíka-prášku.Třeba na 180ml má být 6 odměrek já dala jen 3.V 10 měsících už při tuhé stravě to není drastické a vydrží 😉Otázkou je jestli se nepoblinká,u nás je to běžné,že když jsou zahleněný a daj si mlíko,tak se rozkuckaj a jde to ven i s těma hlenama,ale jinak jí to fakt zkus dát ředěnější.

aji81
autor
27. únor 2012

aha, tak děkuju. Zkusím. Jinak jako za den zakašle ale tak nějak v normálu, slyším jak se jí to tam uvolnuje. Ale když jsem před chvílí dala mlíčko, tak začala tak kašlat, zrudla, slzy z očí, jsem jí chytla at to vyblinká. Ale jako nevyblinkala, jen si jakoby odplivla a bylo to s hlenama. Chjo, je mi z toho uvej, taková maličkatá.....Zkusím tedy dát více vody a tak dva krát denně??.

llluckaaa
27. únor 2012

U nás se taky po pití dítko občas s kašlem poblinká, ale mléko bych se jí určitě snažila dávat, aby měla dost tekutin. Takhle najednou bych jí ho určitě nevysadila... Třeba zkus dávat menší množství a častěji. A dát úplně jiné mléko než je zvyklá, to se mi taky nezdá... miminka to někdy špatně snáší, navíc teď ještě když k tomu má ATB (u nás je po nich občas průjem ☹ )
Brzy se uzdravte! My jsme bohužel ode dneška taky na ATB 😒

avelina
27. únor 2012

ahojky, nám pomáhala tymiánová mast od firmy Just. Je protizánětlivá a má stejné účinky jako antibiotika. Natírá se na hrudníček, pod nos, na dutiny apod. Sama ji také používám, můžu jen doporučit. S mlékem zkušenosti nemám, protože stále kojím ☹
Přeju hodně sil!

aji81
autor
27. únor 2012

Děkuji za rady. Také se mi nechce měnit mléko, když tohle má tak ráda ale už jsem fakt nevěděla. Takže dám více vody, děkuji. Mějte se 🙂