Zahuštění MM. Poradíte, prosím?

baruza
9. bře 2022

Ahojky jdu si pro radu☺️
Mám doma 2 měsíčního chlapečka, který trpí refluxem. Úplně se nechci vzdávat kojení ikdyž posledních 14 dní musím odstříkávat a mlíčko mu dávkovat. Přesto bych ráda prckovi pomohla a chtěla bych mu se souhlasem doktora mateřské mlíčko zahustit. Někde jsem tu v diskuzích četla že stačí přidat trochu karobového prášku do mlíčka a je to to samé co Nutriton.

Chci se zeptat co je to trocha a popřípadě kolik mám dávat na 120 ml?🤔

Díky za odpověď

beatty
9. bře 2022

@baruza kontaktovala bych laktacni poradkyni z mamily. Na jejich strankach je jejoch seznam podle kraju.

sirinfirst
9. bře 2022

A jedna se opravdu o reflux? Blinká hodně obloukem? Protože na běžné kojenecke blinkání zahuštění nepomáhá a blinkání ničemu (kromě maminky) nevadí.

baruza
autor
9. bře 2022

@sirinfirst
Byly jsme s tím i v nemocnici, bylo tam podezření na špatný svěrač za žaludkem což se naštěstí nepotvrdilo a bylo mi řečeno že ho překrmuji a nechávám ho sát mlíčko z prsu jak dlouho chce🤬tak jsme zkusili přerušované kojení s přestávkami na odbrknutí i kojení po určitou dobu a stejnak se to nezlepšilo.
Poslední týden už zvrací tak, že se mi tím dusí a aspoň jednou za den malého musím ohnout přes ruku a poplácat po zádech aby se neudusil. A tohle mi je schopný udělat i po 2 hodinách od krmení 😢

sirinfirst
9. bře 2022

@baruza mně se malá taky dusí x krát denně, buď přímo u kojení nebo právě tím, co se jí vrací. Budou jí tři měsíce a už se to lepší. Rady, které jste dostali, jsem taky dostala u první dcery. Bylo to k ničemu. Teď u třetí už jsem zvyklá a neřeším to. Vždy to kolem půl roku přešlo 🙂

odula
9. bře 2022

@baruza ja bych opravdu kontaktovala laktacni poradkyni z mamily, jak psala @beatty . Me pomohla strašně moc 🙂 zvraci chlapecek obloukem?

baruza
autor
9. bře 2022

@sirinfirst
Tak já doufám, že se to časem zlepší a bude líp☺️do té doby bych chtěla malému trošku ulehčit, protože když mi tohle udělá tak je z toho vždy úplně mimo a pláče a není k utišení😢snažíme se dodržovat všechna proti refluxní opatření ale i tak je to marné

baruza
autor
9. bře 2022

@odula
Ne vždy ale tak v 70% případů to z něho vyletí skoro až ke kolínkům a řekla bych, že obsahově to může být tak 20-30 ml... Což při dávce 120 ml mi přijde dost

vernerka01
10. bře 2022

@baruza Mali sme presne to isté so synom. Boli sme na rovnakom vyšetrení ako vy, výsledok, všetko v poriadku, žiaden problém. Tiež sme vyskúšali snáď všetky možné antirefluxné opatrenia, do mlieka sme pridávali Nutriton, po kojeni zase Gastrotuss na zmiernenie príznakov. Prišlo mi ale, že nič nepomáhalo. Potom našu pediatričku ešte napadlo alergia na bielkovinu kravského mlieka, takže držím dietu pri kojení. Momentálne je malému skoro pol roka a zvracanie sa hodne zlepšilo. Občas niečo vyhodí, keď sa pretoči na bruško, je strašne akčný. Či je to tou dietou, alebo vývojom tráviaceho traktu, neviem. Každopádne držím palce, nech to skoro prejde. Viem si predstaviť, čo zaživate.