Zase měnit umělé mlíčko?

lenatu
29. čer 2016

Ahoj holky, mám tříměsíčního syna..cca 3 týdny byl kojený, ale pak že zdrav.duvodu jsme přešli na UM. Jako první jsme měli Bebu Comfort, trpěli jsme na prdíky a po 3-4 týdnech začal mít zacpu. Mudr doporučila Nutrilon Comfort (už jen ta vůně a chuť mě odradila), prcek vypil 2 dávky pak přišla stolička ve formě zelené pěny a další dávku jsem do něj nedostala. Tak jsme zkusili sunar Prémium 1 ten jsme měli do pondělí..začal po něm blinkat a zácpa přišla taky..☹ Na radu lékárnice jsme koupili Sunar Prémium HA 1+, přestal blinkat, prdí a kakaní měl tmavší, ale jen zatlačil a hotovo 🙂. Problém je, že Mudr říkala, že kdyby zase začalo bolení tak máme vyměnit značku..jenže jakou? Máte někdo s tímhle zkušenosti? Případně kdyby jste měnili značku šli byste do HA, Comfort či do klasického mlíčka? Děkuji za rady a tipy 🙂

anakolut
29. čer 2016

My dáváme ten Sunar premium HA 1 a vše bez problémů, u straší dcery jsme dávali rovněž, jen se tehdy jmenoval jinak a taky bez problémů. Přesně, jak píšeš, Nutrilon byl svinstvo největší. HA se dává u dětí s rizikem výskytu alergií, což my máme v rodině. U mě tedy jeidně HA. Hodně maminek si chválí HIpp, ale nevím, jestli dělají i HA varinatu. Až se zavedou příkrmy a je vše bez problémů, tak už se HA nedává, pak jsme přešli na Sunar Complex, starší deři moc chutnal a v předškolním věku pak nějakou dobu pila mléko z DM (zvolili jsme kvůli ceně a BIO kvalitě) a taky spokojenost.

lv
29. čer 2016

Mléko sedne často až po 2tydnech, častěji by se měnit nemělo. Probiotika dáváš? Kolika - prdiky je u miminek častá, než měnit tu Bebu, přidám je, i proti zácpě a ta zelená pěna z Nutrilonu může být právě reakcí na vystřídání. HA mléka jsou pro děti ohrožené alergiemi, pokud není, nedávala bych. Volila bych comfort variantu + probiotika.

lenatu
autor
29. čer 2016

@iv probiotika jsou naší samozřejmostí včetně kapiček na bolení 🙂 A jak jsem psala ..Beba i Sunar Prémium jsme měli cca +- měsíc takže často neměníme (dřív než by se mličko mělo projevit). Uvidím jak to HA...hlavní je že neblinká a bříško nebolí..já jen kdyby to opět začalo tak případně co dát 🙂.

lenatu
autor
29. čer 2016

A alergici jsou jen prarodiče 🙂

lenatu
autor
29. čer 2016

S tím že Mudr mi řekla ať klidně HA dávám když ho bude papat že je šetrnější ... 😊

anakolut
29. čer 2016

@lenatu Ono by snad mělo být i šetrnější k bříšku, ta bílkovina je nějak jinak neštěpená nebo tak nějak. Nevím přesně.

lenatu
autor
29. čer 2016

@anakolut díky za informaci, snad u toho taky zůstaneme 🙂

manelle2
29. čer 2016

@lenatu Ahoj,já mám dva kluky,u každého jsem měnila,skoro se všema UM byly problémy,Nutrilon byl problém největší.U obou zvítězilo Babylove z DM,nedám na něj dopustit-kvalita a cena na jedničku 🙂

lenatu
autor
29. čer 2016

@manelle2 O něm jsem taky slyšela 🙂 Chuťově je dobrý? Já mám strach, že teď když nevyjde ten Sunar (který moc chutná malému i mně 😀) tak, aby to pil 🙂

manelle2
29. čer 2016

@lenatu Chuť moc dobrá,sama jsem zkoušela i barvička mlíčková,ne jako u Nutrilonu.Ten je bílý a cítila jsem v něm umělinu,ani klukum nechutnal.Zato Babylove občas dáme ještě dnes.Vyzkoušej,hodně maminek z mého okolí je s ním spokojená.Já jsem teda použíbala Babylove i pleny,kaše,ubrousky,kosmetiku.Je to prostě naše značka 🙂

manelle2
29. čer 2016

@lenatu Jo,a co nám jiná mlíčka pokazila kakání,tak Babylove napravil 🙂
Teď jim ještě dělám reklamu :D

lenatu
autor
29. čer 2016

@manelle2 i plínky jo? To my jsme uvrtany v pamperskách ( my jsme i tak od všech dostali pampersky když se prďola narodil ) 😀 ,ale až dojdou tak zkusíme 🙂 I to mličko až bude potřeba..MOC děkuji za tipy 🙂

micaella23
29. čer 2016

Souhlasim s tou Babylove, neverila jsem tomu, ale Beba normal i Ha, Nutrilon stribrnej, hipp - katastrofa, babylove nas zachranila ted uz mame 2ku a skvele. I babylove ovo prikrmy chutnaji maly vic nez drazsi znacky. Maji to vychytany, pliny, olejicky, mame vse:D lahvicky maji stejne savicky jako Nuk antikolikove a jsou 2x levnejsi. Nam padla do noty

manelle2
29. čer 2016

@lenatu Rádo se stalo a držím palce 🙂

lenatu
autor
29. čer 2016

Super tak to do té drogerie od babylove půjdu 100% a uvidím pak co to mličko. Ještě jednou děkuji holky 🙂

krystalka
29. čer 2016

Náš syn měl nejdřív Bebu, ale ta mu neseděla, odmítal ji....pak jsme zkusili Nutrilon (klasický) a u toho už jsme zůstali, sednul mu dobře a pil ho asi do roku a půl...pak jsme přešli na Hami a to taky sedlo bez problémů.....naproti tomu Sunar jsme zkoušeli a po tom měl šílené zácpy, stejně tak po kaších Sunarkách.....takže pak už jsme jeli jen ve věcech od Nutrilonu a Hami (stejný výrobce, ale Hami je levnější...), syn netrpěl na žádné alergie a bylo to v okolí nejzdravější dítě 🙂 , teď je mu 8 let a nemocný bývá minimálně....Jinak prostě každé dítě je jiné a každému sedne něco jiného....ale po jedné dávce se moc nedá usuzovat, jestli mléko bude sedět nebo ne, protože dítku většinou prostě neudělá dobře ta změna samotná....takže proto se nemají mléka moc střídat....

zuzka_1985
29. čer 2016

Ja mam so syncekom dobru skusenost s mliekom amilk. Pil aj nutrilon (ha,ar,obyv) aj hipp predtym,ale az toto sadlo najlepsie. Kazdemu dietatku vyhovuje nieco ine.

piwinka
29. čer 2016

Zkus laktobacilky dávají se do mléka lepší než porad měnit mléko. To mi poradila dr a ustálilo se vše.

lenatu
autor
30. čer 2016

@krystalka Nad Hami jsem taky přemýšlela..no máme teď ten sunar HA+ 4.den a hrozně po něm prdí až se u toho kroutí :-/ Ale zas kaká docela pěkný blátíčko tak nevím 😖 . Uvidíme, doktorka mi poradila ať dojedem tohle balení HA a uvidíme co dál 🙂. Já mám strach aby mu to sedlo protože to je ze začátku dobrý dobrý a já už objednávám mlíčko ve velkém a jen to přijde domů a zase začne bolení ☹.Jen nevím jestli jít spíš do Babylove nebo Hami..Asi se kouknu na složení a uvidíme

lenatu
autor
30. čer 2016

@piwinka A jaké máte? Nám dali v lékárně biopron, ale chtěla bych zkusit ty od swissu..nějaká zkušenost? 🙂

anakolut
30. čer 2016

@lenatu My používáme ty BioGaia a řekla bych, že pomáhají.

lenatu
autor
30. čer 2016

@anakolut Tak koupíme BioGaiu, nám ji doporučila i mudra, ale říkala že biopron je taky dobrej 🙂 Já si našla složení Hami x Babylove BIO rozdíl tam je..Hami je hodně podobné Sunaru...takže půjdeme do toho Babylove 🙂.

piwinka
30. čer 2016

Dávala jsem je male když byla menší myslím že od swissu

karlajasmine
30. čer 2016

Me prijde znacka Babylove osobne uplne super.. sice plne kojim, takze UM se nas netyka, ale prikrmy Babylove mu jako jediny fakt chutnaji a navic po nich krasne kaka. Jinak samozrejme delam prikrmy domaci, ale kdyz je potreba nejaky kupovany, tak obecne znacka Babylove nebo DM Bio je dle meho nazoru moc dobra. I ty jejich nemlecne kase mi prijdou opravdu ''bio''... maji hezkou barvu (narozdil od napr. Hippu, ty vypadaji hrozne chemicky) a malemu chutnaji.

terinda
30. čer 2016

U dcery celou dobu Hipp, u syna do roka Hipp a potom Bebivitu (Hipp mi přijde zbytečně drahý). Jinak pohodě, jen ne Nutrilon ,ten zacpává.

piwinka
1. črc 2016

Já používám od mala Hipp a je super. Nechápu jak někdo muže šetřit na UM pro mimco 🙂

hojda
1. črc 2016

Při problémech se zácou bývá často dobrá volba Hipp. co sedí se musí vyzkoušet, ale zase měnit UM tak často mi taky nepřijde úplně dobré.

lenatu
autor
1. črc 2016

Tak jsem dneska v DM držela v ruce krabici Sunaru, Babylove, Hipp Bio Combiotik a Hami..podle složení vyhrál Babylove..koukala jsem i na stránkách Babylove.de a mělo by to být opravdu dost kvalitní...Každopádně řvoucímu prckovi jsem po koupani dala Babylove a byl tak spokojenej, že asi půl hodiny vykládal a pak únavou usnul 🙂. Ani jsme nemuseli uspávat 😀 tak doufám že už nám mlíčko sedne a zůstaneme u něj (já ho taky chutnala a je výbornej) tak uvidíme 🙂 Ještě jednou děkuji všem za názory a doporučení 🙂.

kalfje
14. črc 2016

Zdravim vas 🙂, my mame v rodine ekzem, takze doktorka doporucila nutrilon Ha1. mam 4 mesicniho kluka. zatim jen dokrmuji, castecne kojim. ale leze to teda do penez, 470 czk za 800g...a vypil 3 krabice za mesic. navic mi pripada, ze mu to moc nejede, ale hladem to nakonec vypije-i kdyz po castech. takze muj dotaz zni-poradite nekdo jinou chutnejsi a levnejsi znacku prosim? 😉

anakolut
14. črc 2016

@kalfje Nevím, jestli to vychází levněji, asi to vyjde na stejno, ale jsme spokojeni se Sunar premium HA 1. Malé moc chutná (starší ho měla taky, jen se tenkrát jmenoval jinak) a vše je bez problémů.