Zkušenost s UM. Jak poznám, že malé nechutná UM?

verunka3101
16. pro 2019

Ahojky,
Mám otázku co se malá narodila tak se kojení nedařilo a po chvilce jsme přešly na UM
První jsme měly Sunar Complex, ale po něm měla malá zácpu tak jsme zkusily Bebu optipro ale taky měla zácpu.
Koupily jsme speciální Nutrilon Omneo Comfort ( při zacpach ) , ale taky měla zácpu.
Potom jsme vyzkoušeli i normální nutrilon a pořád nic žádná změna...
Doktorka nám poradila Hami tak jsme měli hami malá nám začal kakat alespoň jednou denně tak jsme měly radost.
Ale celou dobu se mi zdálo u všech mlík že ublinkává víc než by se mi zdálo normální...
Doktorka si myslela že má alergii na BKM ale i po Nutrilonu alergy care blinkala tak mě napadlo že má reflux.
Navrhla sem doktorce že ještě zkusíme antirefluxní mlíčko
(Nutrilon AR) malá nám po něm přestala blinkat a začala kakat tak 3-4 denne což bylo super 😍

Každé mlíčko jí nějakou dobu sedělo ale pak prostě začal nejakej problém vždycky...
A to i teď po druhé plechovce toho ar nutrilonu začala u jídla plakat a prostě jak kdyby nechtěla ale jinak vše fajn kaká neblinká, ale naše malá tak či tak pije míň než by měla má 2 měsíce a vypije tak prumerne tu 100 pribira ale ne moc váží teď 3860g za týden nabrala 80 co jsme sly na prevážení v nemocnici vyhrozujou hospitalizaci ale muj nazor je ten ze kazdy mimco je jiny
A hlavne já byla uplne to stejny byla jsem drobná a moc nepřibírala ale jinak spokojený mimčo
A to stejny naše mala nemá ani po kom být velka ja ani pritel nejsme obří a doktori proste jedou moc podle tabulek ...
Podle vsech testu co ji delali ji nic neni 😊 žádná alergie nic.
No a zpet k tomu na co se chci zeptat myslite ze ji to mliko proste nechutna ? kdyz se vzteka u toho a jakoby odmita ale neni to při kazdym jkrmeni jednou papa hezky a po druhe ne.
Máte nekdo zkusenosti ?
Myslíte že ji treba nesedi ten nutrilon ? (jelikoz vetsina mlik co jsme zkouselybyli od nutrilonu )
Budu ráda za každou odpověď a radu protoze ja uz jsme bezradna a prijde mi ze doktoři mi vubec neporadi ... protoze kdyz se jich treba na tomhle zeptam tak mi nikdo neodpoví 😀👌

No

martt
16. pro 2019

@verunka3101 Nemusí ji chutnat, ale je pravda že těch mlik už jste vystřídali poměrně dost. Nemohli by ji trápit jen prdiky? A po jaké dlouhé době krmis? Krmis pravidelně nebo jen když si řekne?

katkabella
16. pro 2019

Mě Teda přijde, že si ani nemohla zvyknout na jedno z těch mlik, že se usoudili hned závěry. Je možné, že ji nechutná. My jsme 3tyden na Hippu combiotik comfort, chutná a kaka jednou denně, občas ublinkne ale to prisuzuji tlačení po krmení. Zkuste vydržet u jedne značky déle a malou nechte vzbudit se sama až bude mít opravdu hlad, co se týče váhy ty jejich tabulky prokletý ridim se 150ml na váhu mimca a tu rozdělím do 7 dávek.

zuzkasim
16. pro 2019

Na tento věk jste vyzkoušeli opravdu spoustu mlék, já bych do toho už nevrtala. Nevím jak chutná-nechutná, slyšela jsem, že chuťové vnímání se ještě vyvíjí, tzn. miminko je schopno sníst téměř cokoliv aniž by si uvědomovalo, jestli mu to chutná nebo ne, prostě ještě nemělo možnost ochutnat víc věcí, aby mělo srovnání. To vztekání může mít různé důvody, zrovna se jí chce tlačit, pobolívá bříško, nemá hlad, má velký hlad, teče to málo, teče to moc, potřebuje odříhnout... Vydržela bych.

verunka3101
autor
16. pro 2019

@martt krmimila sem pravidelne po 3h a ted krmim po dvou a pul to mi nakazala doktorka v nemocnici

verunka3101
autor
16. pro 2019

@katkabella no s malou je to tezky přes den toho moc nenaspi :/ takze cekat az se vzbudi na jidlo nejde jelikoz spi malo
No ale u většiny tech mlik slo hlavne o to ze se sama nevykakala a mela to tuhý a to rvala a trápilo ji brisko az na tom hami zacla kakat ale zacla jeste vic blinkat ale jako tak ze fakt dost a vlastne co snedla vyblinkala :/
No az proste tady ten nutrilon ar sedi co se tyce kakani a neblinka po nem
Jako jo snazim se ted vydrzet co nejdyl na tom mliku ale proste uz skrz to ze do me porad frcijou v tom spitale ze ji malo a ze by mela jist vic a bla bla
Tak je to slozity no
Jako cekam kdyz nechce nenutim ji ale prijde mi ze hlad ma ale proste u papani zacne plakat

verunka3101
autor
16. pro 2019

@zuzkasim cekame no doufam ze ji to prejde ale proste i kdyz je klidna a nic ji zrovna netrápí tak u jidla zacne no

bonavoxa
16. pro 2019

@verunka3101 Taky bych viděla problém v tom Množství vyzkoušených UM. Se synem jsme si prošli něčím podobným, nejprve jsem kojila a dokrmovala Nutrilonem, po tom měl zácpu, pak jen kojila, kvůli hlenům ve stolici držela dietu a pak , když se mi zhoršil zdravotní stav a kojení šlo do kopru, přešli na radu MUDr. na Alllergy care...a to začalo peklo...už předtím nebyl nějaký savec, ale potom by radši byl hlady...není se čemu divit, je to hnusné, zkoušeli jsme dát trochu kaše do UM, Glukopur, rozmixovaný banán, nic. Takže jsme zkusili zase normální Nutrilon..a v pohodě. Nějak z těch problémů vyrostl. Nicméně flašku postupně odmítal, chvilku jsme šaškovali s mlékem na lžičce, pak přešli na kaše a jogurty. Ten začátek...se všemi těmi pokusy a dozráváním, byl pro nás oba náročný, takže pomohl čas.

verunka3101
autor
16. pro 2019

@bonavoxa to je hodne podobná situace
Taky verim ze z toho mala vyroste ale proste me trapi ze ve spitale po ni chcou buh vi kolik aby toho vypila a ja proste jak furt myslim na to ze malo pribira tak premyslim proc to mliko nechce apod no
Jinak sme s mlikem spokojeni

verunka3101
autor
16. pro 2019

@katkabella ted kdyz sem si to vypočítává sama tak mala vypije na svou vahu tolik co by mela tak nechapu proc me v nemocnici tvrdí ze by mela vic a vic ...
Sem od tama pekne nastvana z te nemocnice

bonavoxa
16. pro 2019

@verunka3101 S prvním dítětem jsme v nemocnici byli, ona úplně hystericky řvala a nepila, takže jsem sama chtěla, ale v nemocnici moc nepomohli, fyzicky byla v pořádku, to mléko jsme do ní nějak dostala, takže jsem doma bojovala nějak sama. Jsem vděčná naší MUDr., že u syna už mě uklidňovala, protože věděla, jak to bylo s první...a to přibral fakt málo, snad 100 g za tři týdny v tu nejhorší dobu. Nevyhrožovala ničím, hlavně, že přibírá. Fakt je, že se to hodně zlepšilo s věkem, kdy přišly příkrmy, mohl jíst kdy chtěl a vybrat si..žádné mléko, co tři hodiny šestkrát denně.

marketa1218
16. pro 2019

Tohle bych tipla prostě na prdiky. Mám tří měsíční holčičku na Hippu a někdy pije také hůř a jakoby u toho skuhra, ale nemenim mličko, protože je po něm vše jak má být. Spíš jí dávám kapičky na prdiky, pokládám na bříško, nosím na tygřika, v klubičku, aby se prostě vyprděla. Nejhorší to bývá večer.

verunka3101
autor
17. pro 2019

@marketa1218 jo je fakt ze mala na prdiky taky trpi taky ji davam espumisan kdyz je potreba jako je mozny ze je to cely tim

verunka3101
autor
17. pro 2019

@bonavoxa jo ja si taky myslim ze je hlavni ze si mala pribira sice min ale pribira a nehubne to je hlavni
Mala je krome toho papani a prdiku 😁 uplne spokojený miminko
Usmevava je to teda divoch
Ma dva mesice a hlavicku drží uplne krasne kdyz je na brisku ale proste jen s tim papanim je problem ale to co pises tak je hodne podobny jako mame my
A uklidňuje me uz jen to ze vidim ze s tim nekdo mel taky problem a srovnali se to

verunka3101
autor
17. pro 2019

A jinak vsem dekuji za odpovedi a rady 😊