Zvracení po umělém mlíčku. Mám koupit AR mléko?

andu
3. čer 2009

Ahojte, maminy 🙂
Naše Amélie má necelý měsíc a bohužel, jsou situace, kdy mám pro ní málo svého mlíka, takže musím dát UM. Není to čast, max jednou za den a v podstatě ani to ne (i když teď situace vypadá zajímavě, páč se to zas mění a vypadá to, že prsa se už tolik nenalévají 😖 ). Zkoušeli jsme Hipp a Sunar HA, ale po obojím mi zvrací! Po Sunaru HA zvracela až žaludeční šťávy 😒

Doktor schválil HA mlíčko, neb já jsem atopik, ale teď uvažuju jaké mlíčko koupit. Do Nutrilonu se moc nechce příteli, páč viděl docela nehezkou reportáž... Taky přemýšlím, jestli kupovat nějaké AR mléko, ale nemyslím si, že zvrací kvůli refluxu... Sice občas blinkne i po mém mléce, ale to si myslím je normál 😉 Nebo mě jěště napadla alergie na bílkovinu kravského mléka nebo na laktózu. Jestli nebude jiná možnost, asi bych zkusila i ten Nutrilon. Napadl mě třeba ten bez BKM...

Nevím jestli tu již podobné téma není, kdyžtak mě upozorněte 😉 Díky moc za rady! 😉

mousunek
3. čer 2009

zkus bebu ta je setrna pro ditka malej ji maq od zacatku a nemuzu si na ni stezovat. Meli jsme v porodnici Nutrilon ten nesnesl vubec doma jsem meli uz bebu zkusili jsme babylove i sunar a bebu se sunarem snasi nejlepe

lehna
3. čer 2009

ahoj Andu,
náš malej taky blinkal. Kupovali jsme Bebu HA a ublinkával, tak jsme koupili k tomu NUTRITON na zahuštění a bylo to najednou v pohodě. pak jsme asi za měsíc a půl přešli na Hipp a už si nevzpomínám,kdy pořádně blil.
ale je možné,že je teda alergická BKM.

andy80
3. čer 2009

andu zkus HA mlíčko AR, někde tady je o tom diskuze. To AR je víc zahuštěné, takže to není jen pro děti, které mají reflux. Každopádně bys měla zajít k doktorce pro radu.

andu
autor
3. čer 2009

Holky, děkuji. Dr. se právě divil, že HA mlíčka děti obecně snášejí docela dobře.Tak mi doporučil něco na citlivá bříška a dnes jsme zjistili, že jde o Bebu Sensitive. Tak už jí má malá v sobě, páč na véču MM nebylo a doufám, že se vyspíme a nebude chuděra zas zvracet jako ze Sunaru 😒 Fakt to u takového drobka vypadá děsivě ☹ Tahle beba má i snížený obsah laktózy a je zároveň i HA, akorát nevím jestli je i antirefluxová. No uvidíme! Doufám, že nám tohle sedne!

Ještě mě napadlo, v diskusi jsem tu četla, že někomu paní Dr. nedoporučila míchat MM a UM V jedné denní dávce. Že raději dát dávku UM a až bude tak dávku MM... Já dala MM a dokrmila UM, tak jestli malé nevadí třeba i tahle kombinace! Hmmm, měli by k těm miminkům dávat i nějaký manuál! 😉 😀

petreva
4. čer 2009

Ahoj ANDU, tak jsi mamina!!! Moooc gratuluju!!!
Taky bojujeme od začátku s kojením. O každou kapičku. Též jsme dokrmovali, zejm. večer stříkačkou a přes sondu, aby malá nedostala lahev. Je fakt, že na ublinkávání je dobrý NUTRITON, udělás e z toho takovej sliz a dáš jí to před kojením nebo i v průběhu. Není to moc dobrý, tak jsem na to vždycky kápla Baby calm, kapičky na prdíky a tak to vždycky zblajzla.
Nechci radit, ale kojení se nevzdávej, tedy jestli kojit chceš, samozřejmě. Je to všechno složitý, viď. Taky bychom potřebovali nějaký ten řidičák mateřství. Někdy je to dost vyčerpávající....mě asi nejvíc na laktaci pomáhá kojo čaj od Krejšíka a odstříkávání. Koupila jsem odsavačku, tak to už není takový opruz jak o ručně. Přeju hoooooodně zdravíčka, trpělivosti a vytrvalosti. 😉 Klíďo napiš jak se máte, budu se těšit 😉

smajlik
4. čer 2009

andu : my máme hodně citlivé bříško, tak používáme Bebu sensitive a naprostá spokojenost

andu
autor
4. čer 2009

Ahoj,Evi 🙂 No já stejně nekojím, dávám z lahvičky, protože mám nějaký moc silný spouštěcí reflex... 😖 Takže k prsu můžu dát až když tam skoro nic není a to už se mi nechce. Občas to teda udělám, aby malá nezapomněla, jak se to dělá 😉 a zatím v pohodě.

Smajlik: Tak Beba relativně v pohodě, ale asi budu muset koupit i ten Nutrilon, jak píše Petrevka... Neblila sice tak brutálně jako po Sunaru, ale přece jen něco vylezlo (víc než pouhé ublinknutí). Ale i tak to je zatím největší úspěch, takže u Beby asi opravdu zůstaneme 😉 Teď mi blinká i moje mlíčko, tak ten Nutrilon na zahuštění fakt zkusím. Akorát mám strach, aby jí to zas nezabetonovalo bříško - dá se toho dát třeba méně? Aby to zabránilo vracení se mlíčka a zárověň, aby nebyla zácpa??

veruska007
4. čer 2009

Ahoj, my taky dokrmujeme. Pokud chces kojit co nejdyl, je lepe dokrmovat po nakojeni, jinak se ti pry zacne delat min mleka. I kdyz z te kombinace deti vic blinkaji, ale to jim neublizi, aspon rikala doktorka. Jinak hlasuju pro lahev, pres 2 mesice jsme trpeli u strikacek, Honzik se u toho nahltal vzdycky fury vzduchu, pak jsme presli na lahev s nuk dudlikem, je anatomicky tvarovany jako mamincina bradavka, a je to uplne v pohode, dokonce preferuje prso pred lahvi. Mame sunar premium a nemuzu si stezovat, i kdyz malej kaka 2x tydne. Ale brisko neboli, prdiky netrapi.

petreva
4. čer 2009

ANDU, tak zkus před kojením odstříkat to nejvíc, co teče...pak ji zkus přisát. Je fakt, že odsavačkou nedostaneš nikdy tolik mlíka jako při kojení, tak aby se nezačalo tvořit méně a méně...ale je to na tobě. KUP NUTRITON, ne NutriLon. Ale oni ti v lékárně poradí. My to Elence děláme řidší než je v návodu. Pak z toho vznikne takový dost hustý sliz a nemohla to chudák spolknout. Tak to udělej řidší. Myslím si, že zácpa nehrozí, protože to husí mlíčko v žaludku...dál ve střevu to nepůsobí.
VERU, ahoj, taky si myslím, že je alternativní dokrm důležitý v prvních týdnech, aby se dítě naučilo sát z prsu a když sem tam dostane lahev déle, nic se moc neděje. Jsou děti, kterým to nevadí vůbec, ale zase znám pár kamarádek, co dali lahev 2x a už mimi prso moc nechtělo...ani já jsem už neustála minulý bojkot prsu a malá dostala večerní dávku lahví...je to boj.

andu
autor
4. čer 2009

Jojo, holky, já odstříkávám co to dá! 😉 Někdy za hoďku decka, někdy 40ml... Ale tak doufám, že po šestinedělí se to upraví...

Evi: jojo, na ten Nutrition jsem koukala...a vyzkouším to! Jinak já vzdala právě odsávačku! Elektrická je drahá a z ruční mě děsně bolely bradavky při denním používání. Takže jsem přešla na ruční odstříkávání a mám púocit, že je to rychlejší, šetrnější a odstříkám mnohem víc. No ale však sama uvidíš 😉

Verus: já právě malé dala Sunar po kojení a dopadlo to jak to dopadlo. A to, že ti Dr. říkala, že to nevadí... No nevím, chušerka úplně brečela - sama vím, co je to mít prázný žaludek a zvracet žaludeční šťávy!! 😝 😖 Takže už opravdu radši dávám dávku UM a až je tak dávku MM...

sjuzan
5. čer 2009

Ahojte holky,má ta Beba Senzitive nějakou pachuť,např. hořkost nebo chutná jako normální mlíčko?Dáváme malé teď týden Nutrilon,je jí 6. měsíců,do teď jsem kojila,ale sama se už od prsa odstavila,tak musím dávat umělé.Nevím ale,jsetli nebudu muset změnit mléko za HA.Pamatuju si,že Nutrilon HA je pěkně hořkej a nedobrej,to by mě asi malá nepila a tady jsem četla,že ta Beba je také hypoalergenní?Tak proto se ptám na chuť.Díky

tereziep
5. čer 2009

andu - já jsem kojila a dokrmovala malou cca do 4 měsíců a žádný problém. Nakojila jsem a pak dokrmila. My používáme nutrilon a v pohodě. Já bych se toho nebála. Ono když to tak vezmeš, tak byli problémy třeba i s dětskýma konzervičkama. Moje malá měla reflux, takže blinkala jak po MM tak i po UM. Do UM jsem dávala skoro do 7 měsíců nutriton. Takže to klidně reflux může být. Já být tebou tak vyskouším nutriton. Fakt zabírá.
Já jsem taky pro lahvičky. Všude čtu, že když dáte dítěti lahvičku, tak odmítá prso - nejlepší prej je krmit přes prst a stříkačku. Nesmysl. Mě se teda malá neostavila. Myslím, že když se dítě od malička naučí pít jak s prsu, tak s lahvičku, tak potom je míň starostí. Znám několik kamarádek, které mají teď problém naučit dítě pít UM. Mají děti kolem 11 měsíců a už nemají mlíko. No a děti nechtějí nic jiného - než MM a co ji dát, pokud už ho nemáte? Je to začarovaný kruh.

andu
autor
6. čer 2009

Sjuzan, ta Beba je taky nahořklá, ale je i sladké 😉 Spíš ten "dozvuk" je hořký. Ale malá ji baští bez problémů 😉

Tak Nutriton je na blinkání fakt dobrý - včera jsem ho dala a super. Dneska nedala a zas chuděra blinkala 2 hodiny po krmení 😒 Jenže nastalo, čeho jsem se obávala, nemůže se vykadit ☹ Ještě jsem zkusila koupit Sab Simplex, jestli jí to taky nepomůže, ale spíš si myslím, že má problém vytlačit tu hustější stolici. Tak jsem jí aspoň trochu pomohla teploměrem, páč rektální rourku nemám a uvažuju, jestli ji taky nepořídit. Páč bobek fakt trpí, je mi jí líto!

lehna
6. čer 2009

andu- my taky použili sem tam rourku, sab simplex Štěpimu hooodně pomohly a jak jsme změnili mlíko z Beby na Hipp,tak jsme pak nepoužili ani jedno 😉

andu
autor
6. čer 2009

Uff, no to je věda!! Lehni a za jak dlouho vám Sab Simplex zabralo? Abych hned nepanikařila, že to nefunguje 😉 No když už nepomůže nic, tu rourku prostě zkusím. Podezřívám totiž Melinku, že jak je to hustější, neumí to vytlačit 😅

tereziep
6. čer 2009

Já jsem nutriton používala ale né podle návodu. Vždy jsem dala méně.
No a rektární rourku bych nikdy nepoužila. Jednou jsem to nevydřela a použila teploměr. Malá nekakala 3 dny. Doktorka mi říkala, že je to možné. Tak jsem potom malou nechla. Pokud se rourka používá, tak se prej poškodí konečník a může to dojít až tak daleko, že dítě samo neumí kakat Na tohle mě upozornila hned na začátku doktorka. Tak jsem ji raději nepoužívala.
Jo a Sab Simplex není na kakání, ale na prdíky.

andu
autor
6. čer 2009

Terez, právě co jsem četla různé diskuse, tak maminy píšou, že s tím, že se mimčo nebude umět vykakat je hloupost. Že ji používaly a děti kadí samy... No mě by nevadilo, že malá nekadí, ale to jak jí to bolí... No ještě mě napadlo, že jí zkusím dát ten čajík na bříško spolu se Sabíkem - to by taky nemělo vadit ne? Čajík jsem jí zkusila dát samotný, ale jak zjistila, že to není sladké, začala se vztekat a odmítá ho. Ten Sab by to mohl osladit. Tím pádem bych vyřešila jak nekadění, tak prdy 😉 Teď jsem dala taky míň Nutritonu (jen půl odměrky na 80ml), tak uvidíme. Mlíčko to zahustilo dost a vypadá to, že neblinká, tak ještě jak to bude s tím kaděním 😅

tereziep
6. čer 2009

Andu, já vím, že je na tohle téma spousta diskusí. Já ale věřím ne maminkám, ale spoji pani doktorce. Vím, že chodí na různé semináře a tam to s koleginěmi prý nedávno probírali.
Já vždy co dělám svoji malí hodnotím podle sebe. Mě by se taky nelíbílo, kdyby mě někdo každý den strkal něco do zadečku, abych se vykalala. Vím, že to zní blbě, ale já to tak beru. To samé s jídlem - přesnídávky, vařené jídlo. Malé od malička dávám je to, co mi chutná. Než to malé dám, tak vždy ochutnám. Prostě jsem už taková. No a s tím kakáním to také může být způsobeno tím, že jsi ji měnila mlíčko. No a děti tahle prý reagují. Já jsem dávala nejdříve cca půl odměrky na 90ml. Nikdy jsem to nenechávala stát, ale hned podávala. Taky jsem ji nikdy nedávala žádné čajíčky - jen sab simplex. A občas vodu. Malá někdy kakala denně, někdy 2x za den no a někdy taky né. Říká se, že kojené děti nemusí kakat třeba i týden. Mléko je bezezbytková strava a tak to stráví.
No a malou nejspíš trápí prdíky. Může to být tak tím, co jíš ty. Pokud ty sníš něco nedýmavého, tak to jde do mléka a mimča mají bolení. To bylo na tom nejhorší. Musela jsem držet dietu, protože jsem částečně kojila. Možná že má malá prdíky. Zkus ji občas dát na bříško. To taky pomáhá.

andu
autor
7. čer 2009

Terez,no uprimne,ja se nemoct vykadit a mit takove bolesti bricha,radsi si necham denne neco strkat do zadku,kdyz to pomuze!😉 No a navic,nazory doktoru neznevazuju,ale proste je pro me praxe prukaznejsi nez teorie😉Tak uz aplikujeme Sab Simplex a jsem zvedava,jestli zabere!Nad tim co jim jsem taky premyslela,ale nic nadymaveho jsem nejedla.Jeste me napadlo,ze by to mohly byt mlecne vyrobky-ty pry nekterym mimcum taky vadi. Ja si myslim,ze problem vznikl pri podani prvni davky UM 😅 mozna by si mala na to kadeni zvykla,ale zvracela,tak jsem menit musela😒

martuli
7. čer 2009

andu - krmime Nutrilonem od sameho zacatku, ted maly od stredy nekakal, pani doktorka doporucila hermankovy caj, ze zmekci stolici, tak jem ho zacali v patek odpoledne davat a vcera odpoledne se krasne vykakal. Tak se zkus zeptat pani doktorky, ale nam to pomohlo

andu
autor
7. čer 2009

Martuli, supet, díky za tip 😉 Určo vyzkouším, páč je mi malé líto a já už chytám pořádného nerva z jejího neustálého jekotu 😅 A ještě dotaz - dáváte normální pytlíkový, nebo nějaký spešl pro mimča?? A kdžtak kolik? Díky! 😉

martuli
7. čer 2009

Mame hermankovy od Hippu, od 1 tydne, dela se 100m a jedna cajova lzicka. Nam pani doktorka rikala, ze klidne tu 100ml za den muze vypit, musi se naucit pit kvuli letu

andu
autor
7. čer 2009

Super, Martuli, díky moc!! 😉 Já hlavně nevěděla, kolik toho čajíku mohou vypít... Je sice fakt, že já většinou dávám mateřské mléko, ale prostě Nutriton nás trochu ucpává 😅 Tak vyzkouším. My doma máme od Hippu pro dětské bříško, tam je i heřmánek,ale jen malinko. Tak zkusím koupit i samotný heřmánkový a střídat to. Jo a dáváš mezi krmením, před, nebo to je fuk?? 😉

martuli
7. čer 2009

Neni nahodou pro detske brisko az od 2. mesicu? Davam mezi krmenim

lehna
7. čer 2009

andu- té rourky se neboj, nemusíš jí ji dávat do dupky každý den,a le pokud se ti bude kroutit a nekakat,tak jí pomož, nic se jí nestane. malému jsme to taky občas dělali,hlavně večer,když nemohl spát a pořád se kroutil. Sab simplex mu hodně pomohly, snad tři týdny možná i dýl jsme mu do každého mlíka dávali 7 kapek.
a heřmánkový čaj je taky super na kakání,ale pozor, nedávej ho často, bývá na něho alergie,takže zkus občas dát i fenyklový,je na prdíky, i to někdy dost pomůže,když se mimčo vyprdí 😉

andu
autor
7. čer 2009

Martuli, nene, je taky od 1. týdne!

petreva
7. čer 2009

Ahoj Andu, pořád je co řešit, viď 😅 Taky říkám, že mít mimi je na vysokou školu
Já teda nevím, ale čajík bych moc nedávala, i když vám už je měsíc, tak třeba drobet, ale určitě ne stovku. Elena je dost ubrečený miminko, až mi někdy jde fakt hlava kolem..., na prdíky nám pomáhá Baby Calm a od minulého týdne dáváme i pár lžiček čajíku na bolavé bříško, myslím, že od Hippu. Dáváme ho po kojení nebo mezi, ale nedávej ho před. Nejprv ať se Amélinka nabaští a pak se dyštak trošku dopije čajíku, ne naopak 😉

andykov
7. čer 2009

andu, my s tím taky bojujem. já dávám nutrilon comfort a nazvrací po něm. po normal a sunaru zvracela. ten comfort je zároveň i HA a zároveň i po něm kadí, sice obden, ale jde to. rourku už skoro nepoužívám 🙂 jo, taky dáváme sabíka a probiotika.

lennyy
7. čer 2009

Ahoj Andu.Už z porodnice jsem přijela s UM.Od začátku dávám Nutrilon.Asi po 14 dnech jsme začali mít problém s kakáním.Malá se nemohla vykakat,vždy jsem použila teploměr.Na radu lékařky jsem začala dávat probiotické kapky.Začala jsem vařit feniklový čaj s kmínem.Malá kaká 2x denně.

lennyy
7. čer 2009

Ahoj Andu.Už z porodnice jsem přijela s UM.Od začátku dávám Nutrilon.Asi po 14 dnech jsme začali mít problém s kakáním.Malá se nemohla vykakat,vždy jsem použila teploměr.Na radu lékařky jsem začala dávat probiotické kapky.Začala jsem vařit feniklový čaj s kmínem.Malá kaká 2x denně.Nutrilon comfort se používá při zácpě a kolikách.