Zvracení po umělém mlíčku. Mám koupit AR mléko?

andu
3. čer 2009

Ahojte, maminy 🙂
Naše Amélie má necelý měsíc a bohužel, jsou situace, kdy mám pro ní málo svého mlíka, takže musím dát UM. Není to čast, max jednou za den a v podstatě ani to ne (i když teď situace vypadá zajímavě, páč se to zas mění a vypadá to, že prsa se už tolik nenalévají 😖 ). Zkoušeli jsme Hipp a Sunar HA, ale po obojím mi zvrací! Po Sunaru HA zvracela až žaludeční šťávy 😒

Doktor schválil HA mlíčko, neb já jsem atopik, ale teď uvažuju jaké mlíčko koupit. Do Nutrilonu se moc nechce příteli, páč viděl docela nehezkou reportáž... Taky přemýšlím, jestli kupovat nějaké AR mléko, ale nemyslím si, že zvrací kvůli refluxu... Sice občas blinkne i po mém mléce, ale to si myslím je normál 😉 Nebo mě jěště napadla alergie na bílkovinu kravského mléka nebo na laktózu. Jestli nebude jiná možnost, asi bych zkusila i ten Nutrilon. Napadl mě třeba ten bez BKM...

Nevím jestli tu již podobné téma není, kdyžtak mě upozorněte 😉 Díky moc za rady! 😉

estella1
7. čer 2009

Ahoj, já měla taky málo MM a tak jsem začala krmit Bebou. Mám zkušenost i s Bebou AR, pomohla nám, takže kdyby vás dál trápilo blinkání, tak jí zkus.

andu
autor
7. čer 2009

Lehni, tak už jsme rourku koupili a malé ráda pomůžu! Dneska už to bylo fakt brutální, trpěla jak zvíře! A my všichni s ní! 😅 Takže jsem porourkovala, malá se vykadila z podoby a teď konečně usla a vypadá to, že na déle než hoďku! 😉

Evi, já jí moc nedávám, tu 100 ne, méně. Ale čajík na bříško mi nechce, páč není sladký. Teď před spaním po mlíčku a po rourkování dostala trošinku heřmánkového čajíku a chutná jí, páč je trošičku sladký. No každý den jí ho asi dávat nebudu. Ale občas asi jó 😉

Andy, na probiotické kapičky se taky chystám, ale až mi přijde rodičák 😉 S tím Nutrilonem - já bych do něj šla, ale nevím, jestli jsem to nepsala, přítel viděl nějakou né moc pěknou reportáž, tak to nechce kupovat! (ale když bude nejhůř, i Nutrilon koupíme - stejně už máme Nutriton 😉)😅 Tak máme Bebu Sensitiv, ale i tu musím trošilinku zahustit. Asi fakt bude malá trpět i tím refluxem, chuděra... A Sabíka budu taky dávat i nadále 😉

Lennyy a jak vaříš ty ten čaj? Normálně silný fenyklový pro dospělé? Kolik kmínu atd.? 😉 Díky! 😉

Estell: ale ta AR není HA, ne?? Nám právě doktor doporučil nějaké HA mlíčko, páč já jsem atopik....

missymici
7. čer 2009

andu: Mi dávame od malinka Bebu.PO HA bebě mě taky zvracel,prej i kvůli refluxu i kvůli běbe HA.A to blil fakt hodně,i ze spaní byli fontány až k vyděšení.Po 2 měs.se to postupně zlepšovalo a po3 měs. už neblil.ALe v té době jsme už přecházeli na Bebu premium a ne HA.TAk možná to bylo HA,co mu nesedlo .
Jiné mlíčko jsme neskoušeli,tak moc skušenosti s jinýma nemám.Ale beba si myslím,že je v poho.MAlému chutná,i když ted jsme opět přešli na HA a nedřívě odmítal pít,ale dneska si dal říct a pil celý den hezky.

petreva
8. čer 2009

ANDU, probiotické kapičky, myslíš BioGaia?? Ty jsem taky scháněla ve všech lékárnách co tumáme a bylo nám řečeno, že už se do Čech nedováží a oni nejsou schopni je sehnat..... ☹ Taky jsem na ně spoléhala...s posláním ze slovenska je to na štíru, musí být v chladu a to si nerisknu...

lehna
8. čer 2009

andu-tak hlavně,že to malé pomohlo 😉 . určitě ji sem tram dej i ten čajík, buď teda feniklový nebo heřmánkový. a sabík taky. mě sice někdo upozorňoval,že když malému budem pořád sabík cpát,tak se pak sám nevykadí, ale jak jsme změnili mlíko z Beby na Hipp,tak kaká úplně normálně a bez sabíku je skoro tři měsíce 😉 . Nutrilon nám nesedl, po něm ho bolelo břicho a kadil hrozně tuho.,takže jsme pak zkusili Hipp a u toho jsme zůstali 😉

martuli
8. čer 2009

Andu - nam rikala pani doktorka, ze dite na UM musi pit caj, tka se schvalne zeptej, az pujdeme na kontrolu. Bertik vcera pres den, mezi jidlem, vypil 80ml cajicku a bylo mu dobre

lennyy
8. čer 2009

Andu omlouvám se že odepisuji tak pozdě.Kupuji bio dětsky bylinný čaj feniklový.Je pro lepší trávení.Když si na čaj vařím vodu hodím tam pár zrníček kmínu.Na 200 ml asi 7 kmínu.Ale nepočítám to.Prostě jak se podaří.V knize pro mimina jsem se dočetla že pokud dítě čaj odmítá může se čaj přilít do mlíka.A já to tak dělám.Probiotické kapky kupuju běžně v lékárně.Ale nejlevnější jsou na slovensku a v polsku.Vycházejí na polovinu ceny jak tady.Ale dají se koupit přes internet od různých prodejcú asi za 320 kč.Dnes jsem si to zjišťovala.

andu
autor
9. čer 2009

Holky, díky za tipy 😉 TAk čajíky se můžou střídat, ne? 😉 Zatím nám nejvíc "chutná" heřmánkový, dá-li se to tak říct (prostě něco vypije aniž by řvala 😉), páč je lehce sladký... Jinak, Lennyy, tak to byla má intuice správná, protože čajík už jsem taky lila do mlíčka, když ho nechtěla 😉
A včera měla malá den na UM a nevypadá to špatně 😉 Trochu jsem zahušťovala, tak má bobky tužší, ale tolik neblinkala a dnes jsam jí lehce podráždila rektální rourkou a pak už kajdila sama. No a teď spokojeně spí 😉 No a za včerejšek jsem si aspoň vytvořila zásoby mateřského mlíka do náhody 😉
Tak už jdu vařit čajík 😉 Já si myslím, že miminkům to neublíží 😉

Evi, no nevím, jak se ty kapičky jmenují. Známá říkala prostě jen Probiotické kapičky a s cenou je to prý opravdu tak, jak píše Lennyy. Ale říkala nám, že naprosto super! Účinek se dostavil dost rychle, tak čekáme až nám přijdou penízky a jdem do toho investovat 😉 I když mám pocit, že i Sab trochu zabírá. No kdyžtak budem kombinovat 😉

lennyy
9. čer 2009

Andu ty kapky se jmenuji jen Probiotické kapky.Výrobce je BioGaia.Akorat ze ta lahvička je tak strašně maličká že vydrží na necelý měsíc.Asi je začnu objednávat přes internet za poloviční cenu.

crazys
3. pro 2017

Máme podobný problém malá je na OMM a už ne odstrikam tolik kolik potřebuje .Poprvé jsem zkoušela Hami ale to blinkala obloukem a včera jsem potřebovala dát už um jelikož mm nebylo,tak nám Mudr. Doporučila beba HA a malá po hodině blinkala ne tolik co po Hami ale měla i průjem,já nevím co dnes jestli koupit low lactose,protože tolik mm nemám a ona prikrmy prostě nechce,zavre pusu a čus Bambus. Omlouvám se,že to píši tak chaoticky,ale nevím jestli není třeba alergická a tak nevím co jí dát pít. Děkuji za rady

crazys
3. pro 2017

A jak měla průjem s hlenem s příměsí asi krve,protože to měla narůžovely. Tak to má alergii ABKM asi že