Mám stále dělat 18ti letému synovi do školy svačiny?

kristula83
10. říj 2013

Zdravim,potrebovala bych poradit zda 18ti letemu klukovi delat do skoly stale svaciny a nebo ho nechat at si je dela sam a ucit ho samostatnosti 😕

amazonka.k
16. bře 2015

Tohle se musí posuzovat individuálně, mám švagra, tomu je 21, tchyně mu dělá každé ráno snídaně, někdy snídani ani nesní, jen ji tam tak nechá ležet a někdy si nakousne rohlík, nechá ho nastole a s ním i špinavé nádobí, je to hodnej kluk, ale nikdy nebyl vychováván k samostatnosti, vůbec neví co obnáší práce v domácnosti, takového člověka bych zapojila. Pokud se ovšem ale podílí i jinak, klidně bych mu svačinu do školy udělala i v osmnácti. Nedávno jsem se dívala na seriál a tam se děti střídaly v přípravě snídaně s rodiči a zdá se mi to tak dobré, že to zkusím zavést doma taky až budou děti velké, každá taková dovednost jim usnadní jejich pozdější život v dospělosti. Chtěla bych, abych měla syna samostatného, aby nemusel být odkázán na ženě, uměl si vyprat, vyžehlit a uvařit alesponˇ základní jídla. Nejhorší věc, které může člověk dosáhnout je ta, že bude nakonec kolem třicetiletého chlapa běhat a dělat mu otroka, tak, že si nebude ani umět sám ohřát jídlo z ledničky a ani sám nevstane na budík, když mu maminka nezavolá a že takové případy z nám z okolí tedˇ minimálně dva...

kate02
16. bře 2015

Přijde mi lepší domácí svačina od mámy, než aby si koupil bagetu a colu, která není zdravá. Pochybuju, že si sám bude mazat chleba. Já bych udělala.

gabbika
16. bře 2015

Mně máma dělala svačiny celý gympl - tzn do 19 let, ráno je dělala i pro taťku a mladší sestru, tak to zfoukla všechno. Nepřijde mi to tak strašný. Pomáhala jsem s jinými věcmi v domácnosti, měla jsem jiné pravidelné povinnosti doma. Dokud nedodělá střední školu, nevadilo by mi to. Ale zapojila bych ho do jiných aktivit, stanovila pravidelné úkoly, jinak nedostane kapesné a nazdar.

amazonka.k
16. bře 2015

Mně dělá mamka snídani ještě dnes, když k ní přijedu a je to hezký, jen to nesmí být samozřejmost, kdyby bylo dítě opravdu jinak vnímavé a viděla bych zájem jinak pomoci, tak bych mu tu sváču s radostí udělala 🙂 A já dělám svačinu do práce i manželovi 😀

marcinek
16. bře 2015

no tak tady jsem se fakt pobavila- 18letemu svaciny, boze kam ten svet speje, když budou mit vse az pod nos? ještě mi reknete, ze mu rano chystate obleceni a cistite zuby? no i kdyby to bylo me nevlastni dite, tak urcita samostatnost je potřeba. Ja nebudu delat svaciny detem uz na druhem stupni ZŠ, vi kde je lednice, kde jsou pribory, tak at se snazi, navíc moje 5leta dcera si uz rada maze sama. Ja byla v 18 plne odkazana na sebe v Anglii 😕

ludmilad
16. bře 2015

Taky jsem dostávala svačiny až do konce střední 😉 Přesně tak - lepší než aby si koupil něco nezdravého v obchodě.

petapetruska
16. bře 2015

@kristula83 nechala bych ho at si je dela sam.......je starej dost preci🙂

jasnen
23. bře 2015

Také synovi 19let dělám ještě svačinu, ale vím, že pokud nestihnu, tak vím, že to pro něj není samozřejmost a dokáže si ji připravit sám. Mám radost, když to pro něj můžu udělat.

helenaoparilova
26. bře 2015

Už by mohl být samostatný a dělat si je sám.

axelis
29. dub 2015

To je snad jasné, mám dojem, že i v otázce si sama odpovídáš. "nebo ho mám učit samostatnosti"
Dnešní kluci potřebují samostatnost jako sůl, ať se na mě nikdo nezlobí, ale podle mě ta vojna k něčemu byla.

mishell56
17. kvě 2015

Chodila jsem s chlapem, který se nechtěl odstěhovat od maminky (bylo mu 31) protože tam měl veškerý servis a nic nemusel...takže se zeptám jinak: chcete aby byl do 40 u vás a starala jste se o něj jako o malého? Teď je to můj ex, ale co vím tak tam bydlí pořád a to je mu teď 36 let, děti nemá, ženu nemá, má přítelkyni se kterou chodí asi 3 roky ale nebydlí spolu, on nechce, protože by musel od maminky a musel by se starat...takže asi tak 🙂

letalnica
17. kvě 2015

@mishell56 To já chodila s "chlapem", který ve 30 spal dokonce s maminkou v pokoji a to bylo 3+1 a bydleli tam sami. A když si přivedl holku, maminka jim nedovolila jít do jiného pokoje, tak tam byli ve třech... To jen tak pro pobavení...

mishell56
17. kvě 2015

@letalnica no to je vtip ne? 😲 😲 😲 tak to můj ex spal naštěstí sám v pokoji

letalnica
17. kvě 2015

@mishell56 Kdepak, a maminka mu taky vaří a nechává mu dopisy na lince, napíše přesně jak to jídlo vypadá a kde je (mají dvě malé lednice). A on žije v bludu, že maminka má ve všem pravdu. Když ona něco kváká, on ji nábožně sleduje a div že neslintá... Nikdy jsem nepochopila, proč on je na všech možných seznamkách, když ženskou už má...

mishell56
17. kvě 2015

@letalnica tak to je síla

talina
17. kvě 2015

@letalnica to je MASAKR
@kristula83 normálně bych se s ním domluvila, že svačiny si bude dělat sám. Nebo jinak, pokud je jinak samostatný, že doma pomůže, od takových těch chlapských prací po oškrabání brambor tak proč ne, na renavanž.

weri1
17. kvě 2015

nevidím na tom nic špatného dělat 18 letýmu klukovi svačinu, když dělám i pro jiné. Jestli pomáhá s něčím jiným v domácnosti, a práce mu není cizí, tak proč ne ?

lenicka95
13. říj 2015

...můj páťák si musí dělat svačiny do školy sám.

katerina1985
13. říj 2015

Nečetla jsem vše, ale i tak přispěji...mému bratrovi je 26 let, je to inženýr ekonomie, pracuje v auditorské firmě a máma mu dělá svačiny🙂...rozhodně to není tím, že by se nudila, máme ještě mladší 16ti letou sestru, ale prostě on by si svačinu sám neudělal a koupil si nějaký smažený hnus nebo nic a byl hlady, čemuž se máma snaží předcházet...

karlajasmine
13. říj 2015

bohuzel nekteri chlapi jsou fakt hodne mimo... znama chodila s klukem, kterej se ve 20ti vedl za rucicku na verejnosti s maminkou... vztah zname byl samozrejme velice kratky, jakmile tohle zjistila..

sereza
13. říj 2015

ono je jedno jestli chlap nebo žena.......ale v 18ti dělat svačiny?? někdy od 4.třídy nás máma učila samostatnosti a jsem jí za to vděčná.....já bych ho hnala....

sereza
13. říj 2015

@marcinek úplně s tebou souhlasim!! mě ta otázka vyrazila dech! moje šestiletá dcera si jde udělat snídani sama 😉

andelka
13. říj 2015

@katerina1985 bydlí ještě u rodičů? No, snad až se osamostatní tak se naučí se o sebe postarat i co se jídla týká. Nebo to převezme partnerka. A osobně si myslím, že i kdyby si kupoval hnusy nebo nejedl nic, je dospělý a je to jeho věc a zodpovědnost, jak se stará o své zdraví. Mám dva syny a svačiny jim teda dělat nebudu, snad budou chápat, že od určitého věku to zvládnou sami a budou to brát jako projev důvěry a samostatnosti, kterou od nich svět očekává.Svačinu bych chystala tak na ZŠ, pak už ne.

katerina1985
13. říj 2015

@andelka Ano, bydlí s našima, má svůj byt, ale pronajímá ho a mamaservis je přeci paráda🙂...jinak je brácha vtipný, šikovný, praktický a velice inteligentní, ale spatřuje výhody i ekonomické tedy v bydlení s rodiči, dokud je single a ti nejsou proti🙂. Jinak by rád přítelkyni, ale v dnešní době není moc žen, které by se okolo 20let chtěly usadit a byly ,,vyřáděné,, , což on by rád. Trošku to zní, jako příspěvek do seznamky, že🙂? K.

andelka
13. říj 2015

@katerina1985 no hlavně pokud chce ženskou co k čemu, tak z toho že je zvyklý na mamahotel bude nadšená. Být jím, postavím se na vlastní nohy a pak hledám.

villetta
13. říj 2015
Uživatel villetta je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.

Přijde mi to takové zvláštní. Já jsem už v 18 bydlela dobrovolně sama 🙂 ale je pravda, že kluci jsou trochu někde jinde. 🙂

jetynka
13. říj 2015

Tak já taky přispěju takovou třešničku na dortu k tématu. Mám švagra který bydlí s námi v baráku, je mu 26,5let a zřejmě přehnaná péče maminky se mu vštípila do paměti a z mého pohledu bude mít problém se někam odstěhovat a osamostatnit, natož si najít nějakou ženu, která by mu tolerovala jeho zvyky, protože má doma opravdu servis - maminka vypere, vyžehlí, uvaří, dokonce mu občas chodí sbírat špinavé prádlo do pokoje, utře prach, vymete pavučiny, vyluxuje, umyje okno a bůh ví co ještě, ono mi to může být docela jedno, ale nechat se takhle obsluhovat v tolika letech?takže si myslím, že dospělé dítě v 18ti by mělo být více schopno než si samo udělat svačinu, tohle si myslím hravě zvládne i o hodně mladší dítě, ale to je věc názoru. |Můj brácha zmizel taky v 18ti z domu, nemusel, ale chtěl a dneska je mu necelých 30let a zvládá to v pohodě a má přítelkyni a spousta věcí které musel dělat sám jsou mu teď k dobru.

martina995
13. říj 2015

Já si na střední už musela chystat svačiny sama. Jako stalo se, že mi ji mamka nebo taťka udělali, ale většinou si dělali i pro sebe do práce a mě se zeptali, jestli chci taky. 18 let už je věk, kdy by se o sebe měl člověk starat ve všech ohledech sám, kromě třeba peněžních, pokud bydlí s rodiči, ale existují brigády. Navíc pokud půjde na vysokou tak mu přece nebudete chystat svačiny pokud bude někde na koleji 🙂

verusak87
13. říj 2015

Moje mamka dělá svačiny do práce mému tátovi a to je mu 54 😀 Nejspíš to není projev toho, že by si nenamazal chleba sám, ale toho, že když máte někoho rádi, tak pro něj nějaké maličkosti prostě děláte.

kika_21
16. pro 2015

@leni78 Nenuceně? Já tedy nemám doma asi ideální vzorek, ale já je nutím. Buď jsou u PC a učí se?, nebo nejsou doma, nebo mají sluchátka. Ráda bych nenutila, ale i já se někdy nutím, tak co.Nakonec nejsme hotel.