Alkohol v prních týdnech těhotenství. Zkazila jsem to?

lenousek
8. led 2007

Ahojte děvčata,
mám teď strašně blbý svědomí a hrozně mě to trápí. Otěhotněla jsem pravděpodobně uprostřed prosince, a nevěděla jsem to... (testy jsem si dělala, právě abych se když tak alkoholu vyvarovala, ale byly pořád negativní). Teď už jsou poněkolikáté pozitivní a já s hrůzou vzpomínám na všechny ty předvánoční besídky,Vánoce,Silvestra... Ne že bych se pokaždé zpila do němoty, ale pila jsem často, někdy víc někdy míň. Takže jsem hodně často pila celých prvních cca 18 dní ☹ . Hrozně si to teď vyčítám. Co to vím, nedala jsem si ani kapičku, ale stejně... co když jsem něco zkazila? Dá se pak v pokročilejším stavu zjistit případné postižení způsobené alkoholem?
Dík za odpovědi, Léňa

halkac
8. led 2007

Já bych si s tím hlavu nelámala - existuje řada dalších holek, které otěhotněly po diskotékách a nevěděly o tom několik týdnů🙂 v začátku těhotenství pilo a kouřilo určitě mnoho maminek (vím z vlastního okolí) a mimi jsou zdravé a čiperné. tak se nestresuj, tím mimču ublížíš ještě více...

kim
8. led 2007

Leni, já bych to neviděla tak černě, už tu tahle debata proběhla a nejsi první ani poslední, kterým se toto stalo!!!!Vždyť je to ještě malinký zárodeček, který ještě není spojen s Tvou krví - alespoň se domnívám.Vždyť třeba srdeční činnost začíná až po 3 týdnech.Fakt to neřeš a buď šťastná, že čekáš mimi!!!!!..jo a moc gratuluju!!!!!!

gedren
8. led 2007

Neboj se - pokud to malicke prezilo, tak to prezilo v poradku. V tehle fazi tehotenstvi je to bud ano nebo ne - telo jeste umi rozpoznat problem a samo tehotenstvi v tom pripade ukoncit. Takze pokud neukoncilo, je vse jak ma byt.

betule007
8. led 2007

Ahoj,vůbec se neboj,já jsem prolezla pěkných pár večírků a vypila dost dvojek vína a pár panáčků a nevěděla,že jsem těhotná!Navíc jsem až do druhého měsíce dělala v hodpodě,kde je otevřeno do časných ranních hodin a to ani nemluvím o tom,kolik cigaret jsem vykouřila,stydím se,ale v práci někdy až třicet denně,naštěstí mi to v těhotenství přestalo chutnat,ale až tak v druhém měsíci.No a ted do měsíce budu rodit,podle všech možných testů je malá v pořádku.Takže bud v pohodě,jak říká Gedren,kdyby v tom byl velký problém,tělo by se šprajclo a mimuško by se neudrželo.Hlavně MOC GRATULUJI a užívej si to krásné období bez zbytečných starostí,psychika je moc důležitá. 😉

lenousek
autor
8. led 2007

No,ja si racionálně říkám, že buď se nic nestalo,pak vše vpořádku, pokud by se něco mým pitím pokazilo, tak se mimísek neudrží... ale ten červíček pochybností tam hlodá ☹ . Vždycky se přistihnu, jak o tom přemýšlím. Tak držte palce a díky moc za podporu. 🙂 Léňa

rebeka
8. led 2007

Ahojky: nic si z tych vecierkov nerob. Prve 4 tyzdne nie je mimco napojene na tvoju krv, takze by to malo byt ok. Tiez som na tom bola podobne, asi v 5-6tt sme mali party a ja som sa tesila z bavorakov (fernet a tonic). lepsiu kombinaciu som si vybrat nemohla. Ale co uz. Neboj, su zenske, ktore piju cele tehu, a miminka na tom nie su tak zle 😉

jiji
9. led 2007

Ahojky, nezbývá mi, než souhlasit s tím, co tu bylo napsaný. Taky jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná a vypila jsem na pařbě asi tři nebo čtyři vodky s džusem. To jsem mohla být těhotná tak tři týdny.
Ahojky rebeka, koukám na Tvůj termín porodu, nechceš se přidat k nám do červencové diskuse? Mám dojem, že jsem Tě tam ještě neviděla 😉

lenousek
autor
9. led 2007

U mě to bylo bohužel opakované pití...Popíjení vínka celý večer,další den 3-4 pivka, další den 2 malé panďuláčky - to jsou ty svátky 🙂(asi teď vypadám jako alkholik, ale v jiných obdobích to tak drsné nebývá). Ale snad to bude dobrý. Odkdy tak bývají nevolnosti? Mě bylo včera nějak blbě, ale přijde mi to ještě brzo. Ještě teď řeším svatbu, naplánovali jsme si ji na konec dubna (ještě dlouho předtím než jsme věděli, že nás bude více 😉 ), ale teď si říkám jestli už nebudu mít moc velký pupek ??? Pa Léňa

kristi
9. led 2007

neboj niceho, ja kalila az do 7 tydne, nez jsem to zjistila a mala vypada v brisku v pohode, a jak rika Gedren, telo samo vi, kdy je to dobre nebo spatne a pripadne si s tim poradi samo. 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanka75
9. led 2007

Ahojky. Jsem zhruba stejně těhotná jako ty a řeším stejný problém 😉 ..vlastně už se ho snažím neřešit, nebo bych se asi uhlodala... K doktorovi jdu 15.1. v pondělí a zeptam se ho, ikdyž si myslim, že zřejmě nic nehrozí......Mysli pozitivně a užívej si to 🙂

milly333
17. led 2007

ahoj lidičky,
také mám problém...jsem ve 13.tt a o víkendu jsem na své svatbě požila trošku více alkoholu(asi6velkých panáků-špatně mi nebylo)...což si teď strašně vyčítám a mám strach zda se něco nemohlo maličkýmu stát...nevíte zda je to horší než na začátku těhotenství?všem děkuji za příspěvky

berynka
7. únor 2007

Ahoj všechny, požití alkoholu v počátcích těhotenství by nemělo být nějak škodlivé 😉. Jak jsem se dočetla, krevní oběh maminky není ještě propojen s mimčem. Byla to jedna z prvních věcí, o které jsem se zajímala, protože co čert nechtěl v prvních týdnech těhotenství (kdy jsem ještě vůbec nic netušila) jsem si užívala vinobraní 🙂 . Jen onehdy jsem v pořadu Sama doma slyšela, že pokud k oplodnění došlo v okamžiku, kdy oba partneři byli silně pod vlivem alkoholu, může to mít vliv na plod, případně později na narozené dítě.

masacek
8. únor 2007

Ahojky všichni,já si myslím že trocha alkoholu nevadí.Navíc co jsem teď těhotná mám na něj větší chuť.

iza
8. únor 2007

lenoušek ničeho se neboj, takhle ze začátku se nic neděje, tělo maminky ještě není tak úplně propojeno s miminkem....já taky kalila...moje kamarádky a sestřenice taky...obzvlášť v termínu pravděpodobnýho oplodnění...asi to je běžná praxe..hodně popíjíš a šup jsi těhotná 😀 😉

kalo
8. únor 2007

Ahojky! V tehotenstvi pry uz v tom 2 trimestru nevadi, kdyz si tehule obcas treba male pivo nebo decku cerveneho... teda alespon to tvrdi moje babicka 🙂)

lukin
11. pro 2007

No nevím, říkáte, že pití alkoholu v těhotenství nevadí, ale já si myslím, že ano. Toto jsem před chvíli našla. http://www.super.cz/krok-za-krokem/19260-kdyz-j... Myslím, že 9 měsíců bez alkoholu snad přežije každá, ne?

zuzik03
11. pro 2007

lukin, to je věc názoru, i každý doktor ti řekne něco jiného, já si taky myslím, že dát si občas k těžkému jídlu pivo nebo večer trochu vína nevadí. samozřejmě s mírou, ale to minimum alkoholu tělo zpracuje, než to k prckovi stihne dojít.

kristi
11. pro 2007

zuzik, ja s tebou souhlasim.....

lukin
11. pro 2007

zuzik: No tam právě píšou, že to tělo nezpracuje a že to jde do krve miminka a to ještě nemá pořádně vyvinuté játra, takže ikdyž vám to nic nedělá, tak miminku ano. No ale já jen chtěla varovat, klidně si pijte dál 🙂

kristi
11. pro 2007

kdyz ono prave hned ze zacatku to moc lidi nevi....

lukin
11. pro 2007

No já vím, já jsem to taky nevěděla, a dala jsem si trochu piva, ale pak už ne, max. jeden až dva loky 🙂 jednou měsíčně 😀. Ale alkohol je nebezpečný i pak, nejenom na začátku, někteří doktoři právě jsou trochu bzum, protože to i ti někteří doporučují 😠 .

kristi
11. pro 2007

mne ten muj taky rikal, at si dam panacka...na tlak

kacka.va
11. pro 2007

no já třeba vím, že se mi alkohol dostává do krve hrozně rychle, takže teď si občas dám malé pivo, přiťuknu si trochou šampusu, ale jinak se snažím dodržovat bezalkoholový režim. Každé tělo totiž zpracovává alkohol jinak rychle.
Jinak jsem alkohol omezila, už když jsme se začali snažit.

lukin
11. pro 2007

Četli jste vůbec ten článek nebo ne? 😀 Tam to je vysvětlené, že i když vám to nic nedělá, tak miminku ano.
Kristi: Ten tvůj doktor je pěkné pako. Můj zase říkal, že alkohol v žádném případě, a to ani na zvýšení tlaku.
V tom článku je i popsané, co to pak způsobuje miminku, když už je na světě.

zuzik03
11. pro 2007

lukin, priznavam, ja ho necetla a rovnou odepsala 😉 me teda nastesti chut na alkohol postupne v tehotenstvi presla, zpocatku jsem si obcas dala vino, ted uz jen trochu piva, protoze neni chut, jedine na co mam chut, je panak metaxy nebo whisky, ale to si zase nerisknu 😉

kacka.va
11. pro 2007

já jsem to nečetla, protože co článek, to něco jiného, je to různé stejně jako názory na kafe, čaj a colu, každý ať si to rozhodne sám. 😉

kristi
11. pro 2007

muj doktor je hodne sikovnej a hodne dobrej...proste nektery lidi si mysli,ze vse skodi. Ja si to nemyslim. Ja nemela potrebu ani chut, ale nevim zda je na zapiti kachny lepsi cola nebo maly pivko

caira
11. pro 2007

ja musim rict, ze ja alkohol behem tehu nepiju, nemyslim si, ze je tak tezke si to na nejakou dobu odeprit..i kdyz kazdy muze rikat, ze obcas nejaka ta decka neuskodi a pravdou je, ze asi vazne neuskodi..ale..dali byste svym malym miminkum decku vina nebo snad panacka? Ja teda rozhodne ne..a hadam,ze snad nikdo :-} takze se proste nemuzu prinutit mu to udelat ani kdyz je jeste v brisku.. 😒 v tomhle jsem spis s temi, kteri jsou proti piti alkoholu v tehotenstvi..
😉

Ale je fakt, ze nez jsem zjistila, ze jsem tehu tak jsem byla zaparit { kvalitne} a kdyz jsem pak zjistila, ze jsem v tu dobu uz byla par tydnu tehotna tak mi z toho bylo normalne zle jak jsem se citila provinile} 😅

kacka.va
11. pro 2007

kristi: můj gyndr má dokonce zaměření na prenatální vývoj a embryologii 😉, takže mu v tomhle taky docela věřím. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru