Alkohol v prních týdnech těhotenství. Zkazila jsem to?

lenousek
8. led 2007

Ahojte děvčata,
mám teď strašně blbý svědomí a hrozně mě to trápí. Otěhotněla jsem pravděpodobně uprostřed prosince, a nevěděla jsem to... (testy jsem si dělala, právě abych se když tak alkoholu vyvarovala, ale byly pořád negativní). Teď už jsou poněkolikáté pozitivní a já s hrůzou vzpomínám na všechny ty předvánoční besídky,Vánoce,Silvestra... Ne že bych se pokaždé zpila do němoty, ale pila jsem často, někdy víc někdy míň. Takže jsem hodně často pila celých prvních cca 18 dní ☹ . Hrozně si to teď vyčítám. Co to vím, nedala jsem si ani kapičku, ale stejně... co když jsem něco zkazila? Dá se pak v pokročilejším stavu zjistit případné postižení způsobené alkoholem?
Dík za odpovědi, Léňa

mishell56
11. kvě 2015

@lenousek Ahoj, já než jsem věděla že jsem těhotná jsem byla na párty kde se mě snažily kamarádi opít, ve zkatce lili do mě všechno co teklo i Absintha, že jsem těhotná jsem zjistila o týden později abyla jsem ve 3 týdnu. Je podle mě hodně holek co to neví a dají si...malý je v pořádku takže klíídek 🙂 😎

maternity
26. říj 2015

Kdyby melo i male mnozstvi alkoholu takovy vliv na miminko, tak by asi predevsim v minulosti, kdy se nas narod urcite zasadami zdrave vyzivy netrapil- musela byt vetsina miminek invalidnich. Je neco jineho, kdyz je matka notorik a lije do sebe denne nebo casto tvrdy alkohol a neco jineho, kdyz si da obcas male mnozstvi vina nebo piva spolu s jidlem a nealko tekutinou(napr. deci vina nebo dve deci piva) Jsem presvedcena, ze clanky typu "I jedno nealko pivo muze poskodit plod" jsou cilene na vystraseni matek, ktere by treba mohly pit nadmerne-coz je samozrejme spatne. V kazdem pripade je lepe pit absolutne minimalne, nebrat zbytecne a bez konzultace leky atd. Urcite nekourit, diteti potom v brisku chybi v dane chvili kyslik.

babickamary
6. led 2016

Já teď umírám strachem. Chtěli jsme se s manželem snažit o děcko až od Nového Roku, tak jsem si ten prosinec pořádně užívala. Kalila jsem každý večer, než se budu muset začít s alkoholem hlídat, když začne hrozit těhotenství a pak kojení atd, celý roky skoro nikam nechodit... No a teď když jsem se vrátila ze Silvestra, ukázalo se, že jsem asi už v 6. tt. Nějak se něco nevydařilo asi. Nemůžu spát strachem, že jestli se to uchytilo, bude to porouchaný 😢 Nejradši bych si nafackovala, že jsem se chovala jak puberťák, kterej se nechce vzdát bujarých večírků... ☹ Manžel mě sice uklidňuje, že to nemůže mít vliv, ale já bych si to nikdy neodpustila, kdyby měl potomek kvůli mně potíže.

barulina
6. led 2016

Ja se asi v 5 tt zridila na diskotece. Nevedela jsem ze jsem tehu. Kourila jsem. Vypila fakt dost a mam krasnou zdtavou dceru. Ono do nejake doby snad neni.plod pripojen k matce a ziviny do nej nejdou. Byla bych v klidu

cheynee
8. led 2016

@babickamary Kamarád má nádhernou, chytrou, 8mi letou dceru a vzhledem k tomu, že jsou oba tak trochu pařmeni a dítě neplánovali, přišla na "to" ta jeho až ve čtvrtém-pátém měsíci a kamarád mi doslova řekl, že "celou tu dobu prokalila". Na gyndě se prý tenkrát hrozně divili, že to je jak u cikánů, že to nezaregistrovala 😀 😀 ale nic jí nebylo, nepřibírala a tak jí to nenapadlo až než se mimi začalo pořádně hýbat 😀 😀. Takže bych se alkoholu v prvních měsících nebála...

blecha94
8. led 2016

Kromě chronických snažilů, co nepijí už deset let před početím v rámci očisty těla, nebo zarytých abstinentů, se podle mě během prvních týdnů těhotenství napil kdekdo. 😀 Včetně mě. Několikrát tak nějak společensky, jednou pod obraz, když jsem zapíjela maturitu. A dcerka je fit, bez mutací, docela se i tváří celkem inteligentně. 😀

irennn
8. led 2016

@babickamary no uz podle toho jak to píšeš , jestli se to uchytilo, bude to porouchany ....takto přece nemůže mluvit žena která by chtěla dite !!! I to kalila jsem každy vecer , ja nevím ale chudák prcek , je mi jen z toho vyjadrovani úzko

babickamary
8. led 2016

@irennn Máš pravdu, že jsem to nenapsala moc pěkně. Byla jsem v takové depresi ze strachu, co bude, že jsem se na dítě ještě nedokázala začít těšit. Byla jsem vztekem bez sebe, že to takhle dopadlo. Po více než šesti letech to nevyšlo měsíc před tím, než jsem se chtěli začít reálně snažit. Byla jsem odhodlaná od Nového Roku žít tak,. aby mě nikdy tyhle výčitky nepotkaly. A vůbec jsem nebyla vnitřně přesvědčená, že už dítě chci. Dva dny uplynuly a je to úplně jinak. Nemyslím na nic jiného, a hrozně se těším. Chápu, že tebe ve 29tt to mohlo popudit, kor jestli tě kalení každý den pohoršuje 😉

peh
4. čer 2016

Nepit alkohol, minerálky zelený čaj slazene nápoje, nejist většinu sýrů a ryb , nemastit, nesolit alespoň že můžu dýchat (i když to je vlastně taky s podmínkou 😕) . Beru to s nadhledem, nejsem nemocná ale těhotná. .

freemind87
24. pro 2022

@lenousek
@babickamary
zdravím, můžu se zeptat jak to dopadlo? jsem ve stejné situaci, 14 a16 dní po sexu jsem si dělala test a byl negativní, tak i z naštvání že to nevyšlo jsem se pustila do pití a no tak každý den 1l vína no a včera test a pozitivní (měla jsem to dostat a nic se nedělo), taky se děsím. :(

alpakovo
24. pro 2022

@lenousek pokud tě to uklidní, já sem tam pila až do čtvrtého měsíce,bo sme těhotenství vůbec nečekali 😁 a syn je naprosto zdraví a v pořádku. Pokud nepiješ 24/7 tak to paseku neudělá

nita1984
24. pro 2022

@freemind87 vzhledem ke staří diskuze a informaci z profilu, ze Klarce je 15 let tak asi dobře

freemind87
24. pro 2022

@nita1984 omlouvam se ja klikla na profil a nic jsem nevidela, moc tady v tom chodit neumim, snad to tedy dopdne stejne i u me ;)

nazka
24. pro 2022

@freemind87 já u druhé dcery byla ve sklípku na Moravě a pak na pivních slavnostech. Pak mi došlo, že mi vlastně mešká MS.. Takže já ji zapila opravdu pořádně a teď ji budou 3 roky

elinka90
26. pro 2022

@freemind87 bud v klidu. Byla jsem tehotna a jeste jsem to nevedela a opila jsem se fakt hodne. Na plese jsme potkali spoluzaky ze zakladky. No byla to velke party a za tyden jsem koukala na pozitivni test. Ptala jsem se i doktorky a ta mi rekla, ze dite s matkou do cca 8tt neni propojene pupecni snurou. Dceri je 7 let a je v poradku.

janule0123
Autor odpověď smazal
Zobraz
ruzovyjednorozec77
26. pro 2022

Ja mam syna na vine 😁😁 priroda to ma pekne zarizene. Prvnich 8 tydnu je dite ziveno ze zlputkoveho vaku, presne proto, ze zena tehotenstvi mnohdy netusi 😊 takze no stress.

holkaokomodra
26. pro 2022

@lenousek s prvním jsem proparila léto 😊 je to zdravek krásnej skoro chlap už, si správná mamka když nad tím premyslis, ale bude to ok, oni takovýhle varování před alkoholem jsou hlavně pro fakt alkoholicky... tam se pak rodí děti s jakymsi alkoholovym syndromem, ale to jsou ženy co chlastaj první ligu, jakože opravdový alkoholicky co bez chlastu pomalu ani nevstanou z postele, samozrejme to neznamena, že bych v těhu s klidem popijela, ale jednou za čas sklenička nevadí a hlavně, teď si vzpomínám! ze začátku ještě není vyvinutá placenta, takže je prcek v podstatě v bezpečí před tím co snis nebo vypijes 😊takže klid, dej si klidně jednou za čas sushi, plisnovy sýr, tatarak i vinný strik, hlavně nezapomeň žít 😊 ono takové to úzkostné hlídání se, taky moc neprospívá 😉

zuzineckah
26. pro 2022

@freemind87 klid, zeno! 😂Já vím, ze alkohol samozřejmě k těhotenství nepatří, ale cely můj první trimestr s nejstarsi dcerou byla jedna velká party🤷‍♀️🙈Ze jsem těhotná jsem netušila, sice mi meskala MS, ale to nebylo nic neobvyklého u mě v te době✌️Dnes je dceři 20, je to krasne a moc šikovné děvče ✌️♥️😂

freemind87
26. pro 2022

Tak snad to bude v poradku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru