Čekám miminko v listopadu-prosinci 2013

lucinda85
26. bře 2013

Ahoj, dnes jsem objevila na testu // a mám šílenou radost tak pokud se někdo budete chtít podělit o zážitky s těhu spojenými (samozřejmě i jinými) budu ráda 🙂

jana.jeje
3. dub 2013

@valik nemáš foto? ale jestli sili, tak to je v pořádku.. já taky neměla ještě dálnici, dneska chci koupit ještě posledni, ale proč se zbytečně stresovat... já beru femibion .. po potratu mi ho doktor dost doporučoval, i kamarádka po dvou ho začla brát a podařilo se .. tak je otázka.. psychika hraje taky velkou roli, ale věřím, že nám pomůže 🙂 minule jsme měli srdíčko a pak ne.. takže snad když dojdeme do toho 10tt tak se budu cítit lépe.. 🙂
jinak jsem taky pro soukromou diskuzi.. snad se nám teda mimouš dopeče, a nebudu vyhozena jako z té předchozí 😒 😀

misha83
3. dub 2013

Taky jsem pro soukromou diskuzi 🙂 .
Já tomu snad už i vážně začínám věřit, že se konečně zadařilo 🙂 .

misha83
3. dub 2013

Jo a ja taky beru femibion, byl mi doporučován ze všech stran 🙂 .

micka1
3. dub 2013

přeji všem hezký den
gratuluji k těhu. Já čekám jestli dorazí MS. Tajně doufám že nedorazí a my se budeme těšit na další mimi.

angelsb
3. dub 2013

@petulka26 stačí tahle http://www.zbozi.cz/vyrobek/medpharma-kyselina-... nebo musí být specialně nějaká pro těhotné nebo stačí prostě nějaka kyselina listová v tabletách

valik
3. dub 2013

@jana.jeje a petulka26 Díky, snad bude sílit.. Posílám fotku od víkendu, předtím byly čárky o dost slabší.. Poslední dvě jsou ze včerejška, a úplně poslední test je citlivost 25, ostatní 10... Mám strach, protože v mém okolí se kamarádkám otěhotnět nedaří, tak se ani nemůžu s nikým poradit, protože je to pro ně citlivé téma. S první dcerkou jsem měla čárku silnou, ale testovala jsem později, tak nevím...

petulka26
3. dub 2013

@angelsb Já beru tu listovku pokaždé jinou, podle toho co mají v lékárně, oni né v každý lékárně mají všechny druhy, vždycky jen řeknu že chci kyselinu listovou pro těhotné 🙂
@valik Vypadá to dobře, já tyhle těhu testy neznám, používala jsem vždycky mamatest, ale když se kouknu na ten poslední co má citlivost 20 tak ty čárky jsou stejně silné, takže paráda.

jana.jeje
3. dub 2013

@valik - a co to je za značku? dej si k sobe ob dva dny testiky, a jsou silnějši.. ty testy jsou ale ted nějaké čudne.. měla jsem mamatest a je nejaky uplně divný.. ale ten spodní je už pěkný! bude to ok! 🙂

valik
3. dub 2013

@jana.jeje je to vyrobený přímo pro lékárnu "Moje lékárna" Dneska jsem netestovala, došly... 😠 Tak jedu odpoledne koupit a uvidím zítra... Obden mi ten rozdíl taky nepřipadá velký. Posílám ještě z minulé středy a včerejška, tam je vidět že čárka sílí, ale tak nějak pomalu. Už začínám panikařit... 😖

misha83
3. dub 2013

@valik Ahojky, sílí, krásně, kolikátý den jsi DPO? A myslíš, že kamarádkám by to vadilo? Já jsem ten případ, kdy se dlouho nedařilo, ale nikdy bych kamarádkám neodmítla pomoc, nebo je vyslechnout. Navíc, každému roste hcg jinak rychle.

@jana.jeje ten nový mamatest je divný, že jo? Ten s tou svetlemodrou částí. Hrozně rychle navíc bledne ☹ .

jana.jeje
3. dub 2013

@misha83 no jako je úplně naprd.. je cely světlý, málem ani ta kontrolní čárka nejde vidět.. a to jsem předtím na mamatest nedala dopustit... :-/ zkusím ještě 25citlivost z drogerky..
@valik - ano, který si DPO, to hraje taky roli 🙂 příp. si zajdi k dr. na krev, to by měl dělat tvůj gyndr, nebo v nemocnici.. zaplatíš si to sama, ale budeš vědět do druhého dne jak na tom hcq je 🙂

valik
3. dub 2013

@misha83 Už 17 DPO. Určitě by to mojí kamarádce vadilo. Jsme si blízké patnáct let a poslední dva roky (oni se marně snaží a nám se povedla holčička hned), jsme se velmi odcizili. Snažím se ji pochopit (je po druhém neúspěšném IVF), ale hrozně mě to zároveň mrzí. Zrovna jsme se v pátek setkaly a za celé tři hodiny klábosení se ani jednou nezeptala na mou dcerku, natož aby jsem ji řekla, že asi čekáme druhé. A to jsem si myslela, že bude naší malé nejlepší tetou - a dcerka ji zatím vlastně ani nezná. Ona - kámoška už těhotnou ani nemůže vidět. Hodně se uzavírá do sebe a špatně to nese... Když třeba náhodou něco řeknu o malé, tak na to skoro nereaguje. Tak už raději ani nic neříkám a tématu mé mateřství se výhýbám už skoro rok. Ale pro mne je to taky těžké, že nemůžu tak krásnou věc sdílet s tím koho mám tak ráda. Je mi po mé rodině nejbližším člověkem. U moji super švagrové se taky nedaří a tak nechci následovat (poučena předchozí zkušeností s kamarádkou) ostatní rejpalisty a mluvit o tom, o čem se jim prostě špatně mluví... Tak jsem si "vlezla" tady, ať se můžu trochu vykecat... 🙂

misha83
3. dub 2013

@valik Já kamarádku chápu. Je to těžké, já mám za sebou 8 pokusů umělého oplodnění a je to na palici. Naštěstí mám super manžela a i díky němu jsme se kamarádům neodcili. Ano, taky jsem si některé společné akce odpustila, když jsem našla negativní test, ale to je asi normální. Každá to snáší jinak, je mi líto, že vás to odcizilo, dokážu však kamarádku pochopit a stejně tak i tebe. Je to na houby situace. Tady se můžeš vykácavat dle libosti 😀 .

@jana.jeje našla jsem i nějakou diskuzi o tom novém testu a spousta holek tam nadávalo.

petramarkova
3. dub 2013

@lucinda85 tak gratulace 🙂 Já jsem objednaná na příští středu, tak by už mohlo být i to srdíčko snad.. 😉

petramarkova
3. dub 2013

@angelsb Já jsem brala klasickou listovku, k tomu fertil care a včera mně manžel donesl Femibion, ten mám tak akorát do toho 12.týdne.Stál cca 400kč, to zas není taková šíelná částka a hodně ho tady vychvalují. Ale nevím, jestli to je takovej zázrak 😉

jana.jeje
3. dub 2013

@valik - tak zkus ještě zitra 10kovy test třeba z maxe.. škoda že nemaš všechny stejné.. nebo pak tu krev.. jinak škoda, že kamarádka nechápe, že psychická pohoda je nejduležitější.. mohla by ti malou hlídat, najit si nového koníčka.. no je to škoda ☹ a jak máš vůbec velkou holčičku? 🙂
@misha83 - no je to fakt škoda.. takové dobré testy to byly, a tolik holek do nich investovalo 🙂

l.u.c.i.e
3. dub 2013

Ahojky, jsem zpět z ultrazvuku. Doktor mi dělal oba ultrazvuky, jak přes pochvu, tak i přes břicho. Ukázalo se mu 2 gestační váčky a v jednom je miminko s pravidelnou srdeční akcí a druhé sice taky mělo pulzaci, ale malé, jsou to prý cévy a vstřebává se to. Nerozumím tomu. Každopádně v papírech mám napsané, že čekám 1 embryo. Dle obrázku to ale nevypadá 🙂 Jsem v 7+2. Týden mám brát ještě prednison a fraxiparín a do konce 11tt utrogestan. ve 12 tt vypsaná žádanka na genetiku. Byla jsem předána do péče gynekologa.

jana.jeje
3. dub 2013

koukám, že jsem pokořila rekord slov "škoda" v jednom příspěvku 😀
@l.u.c.i.e - gratulace!

angelsb
3. dub 2013

@petramarkova dekuji myslím ze se zeptám na tu kyselinu listerovou kamarádka říkala ze to stačí brát ze tam je vše důležité než zbytečně nějaké drahé že brala jen ji .

angelsb
3. dub 2013

Listovou oprava😀

angelsb
3. dub 2013

A prosím teĎ to čtu kolik tedy stojí ten Screening v I. trimestru těhotenství bo někdo píše že to má zadarmo a někdo za 1000 a někdo i víc ,moje kamarádka taky nic neplatila a není OZP KDYŽ si dám Screening v I. trimestru těhotenství tak nepíšou cenu ale co vše vyšetřují 😒 tak jsem z toho asi jelen někdo platí někdo ne ale ja mam soukromého asi platit budu že no jdu v úterý ta se poptám ale je to divné

misha83
3. dub 2013

@jana.jeje no, ono je to těžké posuzovat... já kamarádce rozumím, i když třeba k tomu přistupuju jinak. A věř mi, že rozptylovat se jinýma dětima, když toužíš po vlastním je úplně na nic. Ale stejně jako pro dlouhodobé snažilky je těžké vcítit se do pocitů svých těhotných kamarádek, pro těhotné kamarádky je těžké vcítit se do pocitů dlouhodobých snažilek 😉 .
@l.u.c.i.e nádhera, gratuluji. Možné to je tzv. syndrom mizejícího dvojčete, nemluvil o tom?

jana.jeje
3. dub 2013

@misha83 já se dokážu vcítit.. taky jsme se při prvním snažili.. ale já jsem taková, že jsem už hnala chlapa na spermio, a vyšetřeni.. ale pak se zadařilo.. no a teď po druhé jsme měli srdičko a pak krvácení a nebylo.. to jsou hrozné pocity.. ale tou revizí člověk začína nanovo s čistým štítem.. a duležitý je přistup no 🙂 a podpara v podobě alespoň toho chlapa 🙂 ten čas je šílený, jak se pomalu vleče.. počítá člověk dny cyklu.. a pak doufá doufá, a rána.. je to šílené a hodně trnité ta cesta za těma dětma.. a někdy i nespravedlivá.. ale my to zvládneme 😎

jojka23
3. dub 2013

tak já brala do teď obyč. kyselinu listovou, ale od kamarádky jsem dostala Femibion, tak ho dneska začnu brát. Na kontrolu jdu až 19.4., je to pro mě pěkně dlouhá doba. Ale doufám, že bude všechno v pořádku a bude pak už i vidět srdíčko. Pokud založíte soukromou diskuzi, ráda bych se přidala 🙂.

misha83
3. dub 2013

@jana.jeje přesně tak, zvládneme to 🙂 . To vcítění jsem nemyslela konkrétně na tebe, omlouvám se, jestli to tak vyznělo ☹ . Taky jsem si párkrát obrečela to, že kolem mě všichni těhotní, ale vždycky jsem se sebrala a šla za tím dál.

jana.jeje
3. dub 2013

@misha83 ne v pohodě 🙂 já brečla pokaždé u ms... 🙂 jsem hrozná cita.. a nejvíce mě dostalo, když jsem byla po revizi (kupy ovu testů, měření, těhu testů, milion navštěv doktora, a stejně jsem skončila jako žaba na operačním stole) a kamarádka z porodky mi oznamila, že jsou těhotní.. hmm jednou si vrzli bez ochrany a ejhle.. nechtěli... je to ode mě hnusné vím, ale ty pocity člověk moc neovlivní že ... 😖

prcek91
3. dub 2013

@angelsb já budu platit 800kč +30kč jako klasika u doktora..

angelsb
3. dub 2013

@prcek91 je to zajímavé teĎ jsem si psala s kamaradkou a ta neplatila ani po prvé ani podruhé no ja mam jít v ut jsem zvedava ale on je soukromej a ten pristroj na to ma primo u sebe tak se vsadim ze ja taky dam ale ve II trimestru se to uz neplati bo to hradi pojištovna uz a to je uplne ten samy jak v tom prvnim ?ach jo to je divne jak nekdo plati a nekdo ne .

angelsb
3. dub 2013

@prcek91 a regulacni poplatky se nedavaji pri kontrole tehotenstvi to je taky divne

prcek91
3. dub 2013

@angelsb nevím já jsem hnedka při první kontrole u doktora dostala takovej papír s infomace kde je popsaný jak se to dělá a jsou tam popsaný oba dva screeningy a já si mám vybrat který chci a jestli chci oba a podepsat to, aby měli jako písemný souhlas s vyšetřením..a tam je pak psaná i cena..regulační poplatek neplatím, neplatím si ani fotky z uz..ale tady to je v jiném zařízení tak těch 30kč je zřejmě za foto si myslím..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru