Čekám miminko v listopadu-prosinci 2013

lucinda85
26. bře 2013

Ahoj, dnes jsem objevila na testu // a mám šílenou radost tak pokud se někdo budete chtít podělit o zážitky s těhu spojenými (samozřejmě i jinými) budu ráda 🙂

lucinda85
autor
1. dub 2013

Všem přeji pěkné velikonoce 🙂

angelsb
1. dub 2013

@novynka to mi piš mě je taky zle jak jsem psala ,ale mám se strach najít jak to přejde řeknu si konečně se trochu najím a hlad jak vlk naberu si jídlo aby jsem pojedla a dám jen pár lžiček a zas zle ach jó naštěstí ještě nezvracim ,ale mám také nutkání .na jedné straně jsem ráda že se něco děje ,že je vše v pořádku ,ale na druhé já to täk nesnáším tu nevolnost

mi_chelle
1. dub 2013

Ahoj holky, tady to žije 🙂 Dělala jsem si test předevčírem, 30. dubna, byly tam dvě čárky, ale s doktorkou ještě počkám až tak na 8.tt. Na podzim jsme totiž o miminko přišli (v 8tt, po 1,5 roku snažení), a tak jsem si řekla, že to tentokrát nechám na přírodě, že si s tím nějak poradí a nebudu se stresovat tím, co mě čeká na další prohlídce a jestli je vše v pořádku a tak...trošku se bojím, ale snad bude tentokrát vše ok a budeme mít pěkný vánoční dáreček 🙂

misha83
1. dub 2013

@l.u.c.i.e Dekuju, no jsem hooodne zvedava. Budu 12. den po et v ten ctvrtek. Ducha jsem mela uz 5. den po et a od toho 6.je pozitivni a cim dal silnejsi. Boli me prsa a uz druhy den mam zaludek jak na vode. Verim, ze se konecne dockame 🙂 .

petramarkova
1. dub 2013

@lucinda85 tak to jsem zvědavá 🙂)

lucinda85
autor
1. dub 2013

@petramarkova já taky 😉

petulka26
2. dub 2013

Holky, víte některá kolik se platí za různá vyšetření v těhotenství, popřípadě co platí pojišťovna a tak. U nás na gyndě totiž nutí těhotné maminky si koupit jakoby těhotenskou kartu, stojí 3700 ale přijde mi to trošku přehnené,protože tam píšou že ti třeba v rámci té karty řeknou jaké má mimčo pohlaví, měla jsem za to že tohle je snad samozřejmost pokud to chceš vědět a nic se za to nepřiplácí. Tady kopíruju to co mají napsáno že je za vyšetření v rámci té karty:
■UZ vyšetření s měřením šíjového projasnění (12.týden)
■UZ určení pohlaví
■4D ultrazvuk, včetně fota na CD
■fotografie z UZ
■UZ stanovení placentárních a pupečníhových průtoků (28. – 30. týden)
■UZ kontrolní stanovení průtoků (34. – 35.týden)
■odhad hmotnosti plodu
Tak bych právě chtěla vědět jestli nevíte kolik se normálně za ty vyšetření platí. Jako vím že za 4D UTZ se platí, ale já o něj třeba nestojim, zjištění pohlaví, a odhad hmotnosti, to jsem si myslela že je snad samozřejmost, jsem z toho nějaká zmatená ☹

pegitka
2. dub 2013

Ahoj holky, já už nevím jestli jsem magor. Ale bolí mě hrozně záda. A pravej bok. Když se na to začnu soustředit, tak i pravá strana pánve. Už mi z toho asi hrabe. Snad teda. A vlevo jen někdy. Jsem z toho zmatená. Na 1. kontrolu jdu až v pátek ☹ . Blbec jsem si přečetla, jaký můžou být příznaky mimoděložního a já si ho snad i vsugeruju. Už abych to měla potvrzený nebo mi z toho vážně jebne.

misha83
2. dub 2013

@pegitka Ja jednou mimodelozni mela a naopak jsem nemela priznaky zadne az pozdeji a to zacaly velke krece, ja si tedy myslela, ze mam zacpu ☹ , ale pak se to zhorsovalo tak moc, ze jsem mela stahy, ale to bylo tim, ze jsem zacala potracet i dvojcatko co bylo normalne v deloze. A ty velke bolesti uz zpusobovalo masivni vnitrni krvaceni, protoze mi rupl vajecnik, kam to mimi odcestovalo, bohuzel drivejsi priznaky jsem necitila ☹. Pokud by te to melo stresovat, tak bych zavolala dr. at te vezme driv. Verim ale, ze bude vse v poradku!

petulka26
2. dub 2013

@pegitka Taky jsem si mimoděložní prodělala, a ze začáku není vůbec nic poznat, až pak najednou zničeho nic začala fakt šílená bolset ale taková, že jsem se nemohla prakticky pohnout. Jo a záda mě taky děsně bolí a píchá mě i v břiše, ale v pátek jsem byla na UTZ, a vše v pohodě tak neboj 😉

pegitka
2. dub 2013

@petulka26 moc děkuji za podporu. Už z toho asi fakt blbnu.

pegitka
2. dub 2013

@misha83 Jee, diky no zatim to není tak hrozné. Spíš mě bolí záda v bedrech. Ale už z toho asi blbnu. Každopádně díky za info

petulka26
2. dub 2013

@pegitka Ty bolesty jsou od toho jak se ti zvětšuje děloha, neboj za pár dnů už o tom nebudeš vědět 😉 Ale je jasné že se teď hodně pozoruješ, to je úplně normální, všechny se bojíme aby bylo všechno v pořádku.

valik
2. dub 2013

@petulka26 Ahojky, tak u mojí gyn se platí za některé z těch výkonů co píšeš (šíjové projasnění 1000, určení pohlaví 200, a všechny fotky či videa). Ale třeba odhad hmotnosti plodu se přece dělá každou kontrolu bezplatně... Taky ty průtoky přece musí dělat bez poplatku.... Ale například gynekolog mé sestřenice dělá bezplatně pouze tři ultrazvuky za celé těhotenství... Moje gynekoložka dělá ultrazvuk zdarma při každé kontrole a třikrát za těhotenství i 3D - tzv. velký ultrazvuk. Tak asi se to různí... 🙂
Hrozně ráda bych se k Vám přidala, ale trochu se bojím takhle svěřovat do světa... Neplánujete třeba do budoucna soukromou diskuzi?

valik
2. dub 2013

Mimochodem sestřenka tak čekala na určení pohlaví skoro až do porodu, protože u prvního ultrazvuku to nebylo ještě vidět a u druhého se mimi nechtělo ukázat.. Poslední se dělal skoro až před porodem..🙂

jojka23
2. dub 2013

Ahoj holky, doufám, že se můžu přidat. Dneska ráno jsem měla pozitivní test, takže pokud všechno půjde v pořádku, vychází mi to na prosinec. Na kontrolu jdu až 19.4., no už aby to bylo.Doufám, že tu načerpám nějaké info a taky ráda jen tak pokecám. S placením na gyndě nevím, na netu nic nemá, ale vím že tam měli něco navíc, pak se poptám.

jana.jeje
2. dub 2013

ahoj holky, jak to máte s pověrčivostí? držíte to v tajnosti?? (tady diskuzi nepočítám, to je spíš podpora 🙂 ).. u mě to ví jedna kamarádka, aby mě ujistila, že testy jsou ok.. 2x potratila.. a ma to v oku 🙂 no ale stejně stresuju.. pak jedna "kámoška" konikovka, a pak kamarádka, která ze mě dolovala jestli se zadařilo.. tak jsem řekla že test vyšel pozitivni, ale nevím, jak to dopadne, tak at to prosím nikomu neříká.. tak nevím, jestil jsem neměla držet pusu 😕

pegitka
2. dub 2013

@petulka26 já si myslím právě. 😀

vejulinka
2. dub 2013

Ahoj holky já jdu na první kontrolu až příští středu 10.4. tak doufám, že bude vše v pořádku. Jinak všem veliká gratulace!!! 🙂

vondracek
2. dub 2013

@vejulinka tak to jdeme ve stejný den 🙂

lucinda85
autor
2. dub 2013

ahoj holky, tak jsem po kontrole 🙂 Doktor mi potvrdil gestační váček v děloze a odhad je 5 týden, takže ovulace byla později a za dva týdny jdu zase na UZ a to už by mělo být i srdíčko jinak zatím vše v pořádku. Udělal mi stěr a mám obrázek bublinky 🙂

lucinda85
autor
2. dub 2013

@petulka26 já za celé těhu (za vyšetření) platila pouze 900 na NT screening a vše ostatní bylo za 0. Ale nebyla jsem na žádném 3 nebo 4D ultrazvuku.

vondracek
2. dub 2013

Gratuluju k bublince 🙂

lucinda85
autor
2. dub 2013

@vondracek děkuji 😉

lucinda85
autor
2. dub 2013

Jo a četla jsem že by někdo chtěl už udělat soukromou diskuzi......tak nejsem proti, jak to vidíte ostatní?

novynka
2. dub 2013

@lucinda85 taky bych radši soukromou ;)

angelsb
3. dub 2013

Holky jaké berete vitamíny ? Ja ještě nemám a asi by bylo dobré něco brát nebo co myslíte?

valik
3. dub 2013

Tak jestli bude soukromá diskuze, tak to se moc ráda rozpovídám... 😀 Beru na střídačku Femibion s obyčejnou kyselinou listovou. Holky poraďte mi prosím: Na testu jsem objevila // minulé úterý, ale takové duchy. Bylo to ještě pár dnů před MS, která měla dorazit o víkendu, ale nedorazila. Čárky sice stále sílí, ale pořád jsou slabší - ne takové ty tmavé, jak v albech na MK vídám. Teď jsem tedy tři dny po plán. MS a čárka ještě stále není tmavá. Je to normální?? Na kontrolu ke gyn se objednám dneska, ale bude to asi tak za dva týdny nejdřív... Jsem trochu nervózní, aby bylo vše OK. 😒

petulka26
3. dub 2013

@lucinda85 Super gratuluju k bublince 🙂 Taky jsem určitětě pro soukromou.
@angelsb Já beru jen listovku, jinak nic. Doktor mi to už při prvním těhotenství moc nedoporučoval, říkal že ti vytamíny zas nejsou takový zázrak, že ta listovka bohatě stačí.
@valik U každého to HCG roste úplně jinak, takže to že máš čárky slabší vůbec nic neznamená, podstatné je že zesilují 🙂

michellev
3. dub 2013

jituscinkova@ díky, nevíš, bere nové pacientky? a jsi s ní spokojená? já psala v pátek dotaz do toho Heliosu a zatím žádná reakce, tak přemýšlím, jestli tam zajít, nebo ještě počkat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru