Čekáme kluka 🙂 Jak se bude jmenovat?

leni78
12. pro 2013

Takže třetí kluk. Všechna jména, která se mi líbila, už se mi nelíbí. Jaká jsou ta nejkrásnější jména pro kluka z vašeho pohledu ? 🙂

ninive211
12. pro 2013

@micha88 Tak to vezmi třeba podle abecedy 😉

antoinet
12. pro 2013

Zajímavá pomůcka http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=22251..., vložíte jméno a zjistíte oblíbenost dle regionů i ročníků.

laurital
12. pro 2013

Já bych asi volila mezi jmény Lukáš, Jan, Martin nebo Šimon. Moc se mi líbí i Prokop nebo Nicolas, ale to beru spíše jako fantazii 😉 .

teeerez
12. pro 2013

@leni78 U holek to nema smysl resit soulad jmena s prijmenim, stejne se to zmeni, ale realne se predstavuji celym jmenem asi tak 20x denne - vzdy kdyz zvednu telefon s neznamym cislem 😉

Za me pro chlapecka Ondrej, dal se mi strasne libi Teodor nebo Tadeas, ale to u manzela asi neprojde :(

ange_de_la_morte
12. pro 2013

Nejkrásnější je pro mně samozdřejmě Matyášek ( tak se jmenuje náš syn), a potom Jakub, Wojtíšek a hrozně se nám s manželem líbá jméno Kristian - wáhali jsme jsem mezi Matyáš - Kristian ale Matyášek wyhrál i proto že manžel je taky od M tak aby měli stejný monogram ( omlouwám se za ,w,)

romca05
12. pro 2013

Za mě Adam, Matěj, Lukáš... A dokázala bych jich vybrat spoustu, narozdíl od holčičích, kde jsem měla jen jedinou favoritku 🙂

lenus202
12. pro 2013

@renca_hanych Jakub je krásný jméno, jenže na druhou stranu nechci, aby se děti jmenovaly po rodičích, takže když to bude kluk bude to Jan 🙂

renca_hanych
12. pro 2013

@lenus202 to chápu, já se jmenuju jako moje mamka a to mě teda vadí 😒 no vadí..když nás někdo oslovuje, otáčíme se obě...nebo nám říkaj malá R. a velká R. jako já jsem taky už velká ne? 😀 😉 a Honzík je taky krásný jméno 😵

lenus202
12. pro 2013

@micha88 Naše zlato se bude taky jmenovat Verunka, tedy, když to bude holka a když kluk tak to bude Honzík 🙂

renca_hanych
12. pro 2013

@romca05 já taky souhlasím že mnohem víc a snáz se vybírá z klučičích - tak jsem ráda že máme dva kluky 😉 , z holčičích u nás prošla akorát Terezka a já jsem trvala na Aničce ale nakonec není třeba 😉

lenus202
12. pro 2013

@renca_hanych chtěla jsem aby měly děti manželovi iniciály takže J.M. kluk bude Jan, ale holka? Nemůžeme mít Janu, protože to je tchýně a švagrová, Jitka je moje mamka a další holčičí jména na J se mi moc nelíbí...takže nakonec to bude Verunka, ale co budeme mít, to se dozvíme až zítra 😉

renatka16
12. pro 2013

@ally8 u nás asi taky vyhraje Honzík po manželovi 🙂 pokaď bude kluk ... jedinou podmínku mám že to nebude v rodném listě Jan,ale Honza...

jinak se mi líbí Daniel, Kristián, Andrew,Taylor

renca_hanych
12. pro 2013

@lenus202 ještě možná Jiřina nebo Jarka 😀 😀 😀 holka nebo kluk, to je fuk, at je miminko hlavně zdravé!!! 😉

vashaa
12. pro 2013

U nás momentálně vládne boj mezi Lukášem a Robertem 🙂

alone24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenus202
12. pro 2013

@renca_hanych to se mi nelíbí 😀 bude to Honzik nebo Verunka 😉

lenus202
12. pro 2013

@vashaa pokud můžu vyjádřit svůj názor, mě se líbí Lukáš 🙂

martinkaalesek
12. pro 2013

Mame Viktora a snad den ode dne se mi libi to jmeno vic.... 😉

jaja01k
12. pro 2013

My máme pro kluka vybrané jméno Roman. Ještě se mi líbil Marek, ale s příjmením na K by se to špatně vyslovovalo.

jaajaa
12. pro 2013

Tak my mame Juraska (Joeri) a moc se mi libi Vincent. Eventuelne by se mi asi libilo jmeno od A, ale nevim jake. 😀

vercik83
12. pro 2013

František

pindruse76
12. pro 2013

My zijeme v zahranici a u obou deti jsme vybirali jmena tak, aby se dala snadno vyslovit a neznela ani v jedne zemi divne. Takze kluka mame Olivera.

pisisvori
12. pro 2013

@leni78 s tím kolikrát to řeknu já to asi tak časté není, ale už je mnohem častější, kolikrát vyslovují celé jméno ostatní...třeba jen ve školce (když jsou tam dvě Verunky, dva Martinové ...odlišují je jménem) škole a hlavně kolikrát ho kde kdo píše celé, to už je hodně časté podle mne.

Jinak mě se líbí Jan, Václav, Antonín,Jiří, Petr, Pavel a nikdy nepochopím, když někdo říká, že musí dát jméno, aby se dalo používat i v cizině. Vždy tyhle jména mají snad všechny národy, ne nebo určitě hodně🙂. No pak se mi líbí i taková jako Richard, Albert, Maxmilián.

nelíbí se mi teď často používané Matyáš, Tadeáš.

ally8
12. pro 2013

@jpetraa Jo, to určitě. Vím že je Honzíků víc, ale poslední dva roky slyším více o jménech končící áš. Ale statisticky je Honza furt jednička 🙂

ally8
12. pro 2013

@renca_hanych Já jsem taky po mamce a docela si mi líbí, že budu pořád malá Ája 😀

jpetraa
12. pro 2013

@lenus202 mně se moc líbí Justýna a docela i Jasmína

michaela_2
12. pro 2013

Tak mě se zrovna klučičích jmen líbí celá řada 🙂 ale u nás bylo jasné, že chlapeček bude po tatínkovi - František 🙂 trošku jsem si na to musela zvykat, ale teď už se mi samozřejmě také líbí 😉 .

Jinak za mě osobně to jsou: Jindřich, Vojtěch, Adam, David, Oliver, Petr a ještě docela Štěpán ....

romcovaklarka
12. pro 2013

@leni78 Moje nej (z těch, co jsem nepoužila 😀 ) jsou: Šimon, Adam, Marek, Daniel, Michal, Robert, Ondřej, Vojtěch, Matěj.

smardik
12. pro 2013

chtěla jsem Jakuba, Daniela, Davida, Dominika. no a máme Tomáška a Honzíčka

leni84
12. pro 2013

My jsme měli napsaného Jakuba, ale nakonec máme holčičku. Ještě se nám moc líbilo Matěj, Ondřej, Antonín..Nedávno jsme se opět bavili o jménech pro další dítě a v případě chlapečka by to byl tentokrát Vít. Osobně se mi nelíbí jména končící na "slav"..Tak hezké vybírání..😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru