Čekáme kluka 🙂 Jak se bude jmenovat?

leni78
12. pro 2013

Takže třetí kluk. Všechna jména, která se mi líbila, už se mi nelíbí. Jaká jsou ta nejkrásnější jména pro kluka z vašeho pohledu ? 🙂

kocka5
6. led 2014

@magdakul Viktor je krááásné.........bohužel my jsme se rozhodli nedávat nic co už máme v rodině.....je nás moc a jsou pak z toho zmatky......... Viktor je můj bratr. 😎 Tak ti to přeji....... můj manžel vždy lobbuje za nějakou šílenost.........teď je to Ferdinand. 😠

mpavlinka
6. led 2014

Jakub (vždy jsem chtěla), Tobiáš (pro něj jsem se rozhodla v těhu, ale manžel nakonec loboval za Jakuba, takže máme Kubíčka).

magdakul
9. led 2014

@kocka5 .....Ferdinand?...kamaradka ma Frederika a říkají mu Fredi...a to si vždy představím Frediho Crugra(nebo jak se to píše: ) z noční mury v ELM STREET. Tak snad to to tak nebudete mít i u toho vašeho drobka , ale to asi ne🙂

laskulka111
9. led 2014

André se mi líbí 🙂 nebo Andrej 🙂

rituska88
11. led 2014

Tak u nás to bude asi nakonec Josef (po našich tatíncích) - teď se to jméno vůbec nedává, přitom není škaredé, jde říct všelijak pěkně - Pepíček, Josífek... I když jsme na vážkách, druhá varianta je Lukáš, ale toho já moc nechci - máme jich všude kolem plno. Každopádně chceme klasické české jméno, nelíbí se nám to co teď letí jako např. Sebastián, Matyáš, Tadeáš, Samuel...a navíc by se to ani nehodilo k příjmení. Jinak se mi líbí jména Miroslav nebo Antonín - ale to mi neprošlo 🙂

suzynkaa
17. čer 2014

@leni78 no já se v práci představovala do telefonu celým jménem denně minimálně 5xx a to po celejch 10 let, co jsem dělala obdobnou práci v různých firmách, takže si myslím, že hodit by se to mělo, holka se může vdát a příjmením si to vylepšit (podstatně jsem si to jméno zkrátilia), ale chudák kluk s tím bude fakt žít celej život. Nehledě na to, že se u nás začíná hodně rozmáhat představování se celým jménem...

barinkas
17. čer 2014

@suzynkaa souhlas 🙂 určitě bych volila něco, ať to není pak celkově moc dlouhé 🙂 Znám jaksi, naši to úplně nevychytali, blbé příjmení a ještě horší jméno 🙂 No posuď sama, Taťána Podgrabinská, děs běs... Takže když někde říkám mé ctěné jméno, tak se každý 10x ptá jak to příjmení napsat, a jméno zda to je tak či tak.. Se ani neptej, jak mě občas přejmenují 😀 podepsat se někde do kolonky taky nic moc, občas se nějak nevejdu..

leg
17. čer 2014

Já chtěla Ester a je to Barborka (vydobil si to tatínek) a u druhého dítěte jsem chtěla Matěje. Prostě to bude Matěj a když to bude holka, tak Matějka a basta. Naštěstí to je kluk, takže Matěj. 🙂 Jsou mu dva a říkáme mu Máťo a 9 lidí z 10. Jak se jmenuje? Matyáš???? Bych vraždila 🙂))

renny13
17. čer 2014

Nejkrásnější jsou české jména. Mně se líbil Adámek, ale těch už je kolem plno.
Táta navrhl Antonín po dědečkovi, který už nežije. To se hned chytlo. Všichni mně hladili po bříšku a říkali
Ahoj Toníčku nekopej moc maminku 😀. Teď máme už ročního Toníčka a všem se jméno líbí.

denyzuza06
18. čer 2014

u nás je to jenoznačně Ondřej po tatínkovi pokud se povel kluk, ale všichni nám to rozmlouvají, že je na prd mít doma dva Ondřeje.....ja teda taky byla vždy proti dávat jméno po otci,ale když nám se žádné jiné bud nelíbí nebo nehodí k příjmení

denyzuza06
18. čer 2014

@barinkas já jsem vyvdala jméno Nimmerrichterová, vtšinou ho neumí přečíst natož napsat

marciac
18. čer 2014

Tak my budeme mít Vojtíška 🙂 Ještě se mi moc líbí Adam ( ale dejte ho prosincovému dítěti ,které pokud se mu bude v bříšku líbit může být i 22.12. 🙂 ), dále již zmíněný Ondřej, Filip, přítel teď objevil Olivera - máme německé přímení, tak by to tak nevadilo ..

barinkas
18. čer 2014

@denyzuza06 pěkné tedy 🙂 já ještě doufám, že se svého zbavím, ovšem moc to u nás na svatbu nevypadá, takže asi nic 😀

Mně se taky nikdy moc nelíbilo dávat jména po rodičích, ale někdy se fakt k tomu příjemní hodí právě ono jméno... u ex se jméno na kluky dědilo, měli už ikstou generaci...

denyzuza06
18. čer 2014

@barinkas u nas to taky nikdy na svatbu nevypadala a pak najednou po deseti letech a dvou dětech.. 🙂 jenom aby jsis tim vyvdaným polepšila 🙂

Oliver se mi taky líbí jen mám hrůzu ze zkracování na Olin, to se mi ani trochu nelíbí. Stejně tak se mi líbí Radovan ale to uplne svádí k Radkovi

domca89
18. čer 2014

Tak my čekáme taktéž chlapečka a bude je to 100% Honzíček po tatínkovi. 😉

barinkas
18. čer 2014

@denyzuza06 aha 🙂 tak to máme ještě čas, 10 let spolu nejsme a dítko zatím jen 1... 😀 dle mě si polepším, Snášelová je vcelku Ok ...malá se jmenuje Barbora Snášelová, tak snad bude spokojená s výběrem 😀

denyzuza06
18. čer 2014

@barinkas tak to bude mít hezké, to jde pěkně k sobě🙂 moje holky se jmenovaly po mě Balátovi a před loni po svatbě si museli zvyknout na to tatínkovo šílené přijmení, obvzláště ze starší jsem měla strach protože už byla v první třídě ale zvládly to obě uplně super, naopak tvrdí že je to zábavné jméno že to před tím bylo moc jednoduchy a nudný🙂

barinkas
18. čer 2014

@denyzuza06 tak hlavně, že se holkám změna líbí 🙂

Tak vybírala jsem, aby to k sobě vcelku šlo... Hrozně se mi líbí Nikol, ovšem už mi to nešlo k příjmení. Takové moc LLLLL

sarriku
18. čer 2014

My budeme mít syna Josífka🙂
Holčičku jsme chtěli Juliánku.

denyzuza06
18. čer 2014

@barinkas Barča je pěkný, já docela dám i na tipologii jmen, věřím že i to jménu dává člověku něco do vínku takže vždycky když přemýšlím o jméně vzpomínám koho s tím jménem znám a jaky je....Barborek pár znám a všechny jsou to takový veselý osůbky.

renny13
18. čer 2014

@rituska88 ahoj, Pepíček je taky krásné jméno. Třeba budeš mít časem ještě jednoho chlapečka a prosadíš si toho Toníčka 😉 . My jsme jméno vybrali asi dva měsíce před porodem a nikdo už malému neřekl jinak.
Jen mně mrzelo, že bude mít malý 13.6. svátek a za pár dní narozeniny. Termín jsem měla 18.6. A víš jak to dopadlo? 12.6. jsem musela nastoupit do porodnice, že je malý na mne už moc velký. A narodil se druhý den 13.6 na svůj svátek 😀 . Jméno už jsme neměnilo, byli jsme rádi, že je malý zdravý 🙂

kami1984
18. čer 2014

My máme Patrika a teď čekáme Richarda. Koukala jsem i na datum svátku a narozenin a teď jsme i přišli na to, že vlastně kluci v sobě mají část svých jmen Pat-rik a podoba Rik, Riki🙂) mám to i já tak s bratrem Ka-mila a Mila-n 🙂)
Chtěli jsme dobře vyslovitelné jméno v zahraničí-člověk nikdy neví, aby v něm bylo "r" a neopakující se v rodině🙂
Kdysi se mi líbilo Tobiáš, Tadeáš a těch je teď jako máku a nesmělo začínat na P,B kvůli příjmení🙂)
Holka by byla Tina🙂

dasty79
18. čer 2014

Filípek 🙂

aluskacz
18. čer 2014

Ahojky 🙂
Nám se líbí česká jména. Budeme mít Marečka 🙂 Ještě jsme uvažovali o Lukáškovi a Oldřichovi 🙂 Kdyby to byla holka tak by to byla Barborka 🙂
Jméno po rodičích bych nedala. Já i brácha jsme pojmenovaní po rodičích a byl v tom hrozný bordel 😀
Jinak manžel je Martin a náš kocour je Mikeš. Takže všechna mužská pohlaví budou začínat na M 🙂

anulaaa20
24. říj 2014

čekáme chlapečka a bude to Tobias a nebo Tobiáš to se ještě uvidí :D Ale líbí se mi třeba strašně moc Jonáš, Damián i Jáchym ale to neprošlo u přítele ten chtěl Jakuba po něm a pak sme se dohodli na Tobiáškovi 🙂

nellyverca
26. říj 2014

ahoj maminky zalozila jsem na fb skupinku - tehulky 2014/2015 , kdo chcete muzete se pridat 🙂
https://www.facebook.com/groups/548906695241675...

kesurka
26. srp 2019

@1velrybka tady u nás je Zoe vcelku oblíbené jméno, Říkají jim např. Zoi nebo zizi

kedlub
6. led 2020

my zvazujeme jmeno Klement. Co si o nem myslite? Chceme jmeno zacinajici na pismeno K, ale takove, ktere neni prilis caste a take abychom nikoho toho jmena neznali a nemeli ve svem okoli - v jednani jsou jeste jmena Kryštof a Kristián - ale tech posledni dobou pribyva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru