Čekáme kluka 🙂 Jak se bude jmenovat?

leni78
12. pro 2013

Takže třetí kluk. Všechna jména, která se mi líbila, už se mi nelíbí. Jaká jsou ta nejkrásnější jména pro kluka z vašeho pohledu ? 🙂

lucifereeek
12. pro 2013

Michal, Matyáš, Martin 😉

mysicka_lb
12. pro 2013

My budeme mít Vašíka. Neprolistovávali jsme kalendář, prostě jsme vybírali jméno, co by se hodilo k příjmení, a nejvíce se nám líbil právě Vašík. Shodou okolností je to i jméno manželova dědy, kterého měl strašně rád a který už mezi námi bohužel není. Takže to bude i na jeho počest. Mně to jméno zase vyhovuje i z důvodu, že žádného Vaška neznám, nejmenuje se tak žádný z našich kamarádů ani rodinných příslušníků. Jako bonus mu svátek vychází zrhuba půl roku po předpokládaném termínu narození, takže naprostý ideál.

Jinak se mi nejvíc líbí česká jména - Pavel (jenže to už je manžel), Petr (jenže to už je můj bratr), Jirka (to je zase manželův bratr), Tomáš (to by mohl být náš druhý chlapeček, pokud nějaký bude) a Martin (to u manžela neprošlo). Naopak nemám ráda cizí nebo cize znějící jména - Tedeáš, Tobiáš, Matyáš, Samuel, Sebastian apod. Jsem v tomhle asi konzervativní, ale za nás tenhle trend nebyl - třídy byly plné Jirků, Honzů, Michalů, Martinů apod. a někomu s jménem Theo by se asi každý smál. Teď jsou tahle jména zase velká móda, ale mně se nelíbí stále stejně jako před xy lety.

holino
12. pro 2013

u nás je to Vítek (vít) ....nic jiného si k našemu skřítkovi ani nedokážu přestavit vybírali sjme i skrz příjmení je šílene (těžké na vyslovení a hlavně s ř uprostřed tak krátké jméno bez háčku to jistilo =)) .....a za mě to teda k sobě jít musím myslím jméno a příjmení kor u kluků těm to zustava na celý život tak at to nějak zní =)

katharinka4222
12. pro 2013

leni78 : No já bych to s tím příjmením řešila. Protože sama vím, jaké to je, když se jméno a příjmení nesejde dobře. Já se za svobodna jmenovala Kateřina Lopaurová. Jako hodí se to k sobě docela dobře, ale zkuste se podepsat do jedné kolonky třeba na nějakém papíru na úřadě. Nebo jako dítě si podepsat sešit.. Takže za mě určitě krátké jméno k dlouhému příjmení a naopak 🙂

soleilll
12. pro 2013

@leni78 Jsem nějak ulítlá na jména obsahující "R", takže Roman, Radim, Marek, Martin. Bohužel se bojím řečové vady a R máme v příjmení. Jinak na kluky bych měla tucet jmen, co se mi líbí (Adam, Vojtěch, Milan, David, Jan, ...), zato holky jsou bída..! 🙂

martuli
12. pro 2013

Urcite se budou libit malo komu, ale mame Alberta a Mattea

marcinek
12. pro 2013

tak my mame zrovna Tobiáše, co se vam skoro vsem nelibi, ale me se to libi moc 😀 jen me mrzi, ze to ted davaj skoro vsichni a uz je to tak bezne. Prave proto jsme se vzdali Lukase (po manzelovi) ze jich bylo kolem nas moc. Porad teda po Lukaskovi touzim, takze pokud jeste neco bude, je to jasne.Pak se mi docela libi Daniel, Dominik.Ale Domcu uz doma mame holku

marcinek
12. pro 2013

@soleilll to jses teda presne muj opak. Ja mit jenom kluky, tak si vyberu jen tech par jmen, co jsem psala vyse.Jinak se mi nic nelibi. Za to u holek je tolik krasnych jmen, ze je problem vybrat ktery, ze bych klidne mohla mit 12 dcer 😀

zuza01
12. pro 2013

Vojta, Mikuláš, Honzík, Tonda 🙂

l_baruska
12. pro 2013

my se s manželem shodujeme, že pokud bude kluk tak Šimon (jinak se mi ještě líbí Matouš, Mikuláš)...a holčička by byla Maya (popřípadě Magdalena, mě se ještě líbí Johanka, což manžel zavrhl)

alenkanes
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janista83
13. pro 2013

my budeme mít Vincenta....vybíral přítel...

lenus202
13. pro 2013

@jpetraa už to víme, bude to Honzík 🙂

leni78
autor
13. pro 2013

Mě se líbilo Mikuláš, Adam, Dominik, Lukáš, Patrik, Matěj, ale teď už se mi vsechny zajedly, ja jsem fakt marná 🙂 Ani z ostatních mi nic vyloženě nepadlo do oka. Chtěla bych, aby se mi jméno opravdu líbilo. Jako jsem to měla u Ondraska. A je to pro me supr jméno dodnes. Davida vybral přítel a me se líbilo, ale nebylo to vyloženě jo to je krásné jméno. Tak u uvidíme, třeba to bude nakonec Michal po taťkovi. 🙂

jetynka
13. pro 2013

@leni78 U mě zaručeně Vojtíšek 🙂, pak Štěpánek nebo Kryštof nebo Matouš.

jpetraa
13. pro 2013

@leni78 Michal je taky dobrý:o)

prdecek
13. pro 2013

Liborek nebo Štěpánek 🙂 i Arnošt je hezké jméno 🙂

leni78
autor
13. pro 2013

@jpetraa Jo je pěkný. Jako u nás to ani není tak, ze by to přítel chtěl, ale když jsem rekla víš co tak to bude michal a je to, tak se tak jako usmál, bylo to milý. 🙂 tak uvidíme jeste počtu jména, do dubna je čas. 🙂

laurital
13. pro 2013

@leni78 Já tedy jména vymyšlená měla, ale na porodním sále bylo všechno jinak 😀

leni78
autor
13. pro 2013

@laurital Tak to slyším poprvé 🙂 Podívala ses na dítě a najednou te napadlo jiný jméno ?

laurital
13. pro 2013

@leni78 Jj, první dcera měla být Zina, ale narodila se na narozeniny mé maminky a ten kukuč-byla to Jana 😉 , druhá měla být Berenika, jenže den před vyvolávaným porodem dávali na Nově Román pro ženy-a máme Lauru 😀 😀
Ale je fakt, že já jsem tohle hledání jmen nijak neprožívala, měli jsme okruh jmen a nijak jsme to nehrotili.

sedmiteckas
13. pro 2013

Laura, Miriam, Eliška, pro chlapečka Oliver, Marek...

pettule
13. pro 2013

Za mě jednoznačně Vojtíšek. Ale moc se mi líbí Honzík, Štěpánek, Filípek. 🙂

lennus
13. pro 2013

My měli dva favority, jeden z nich byl Mikuláš, měl se narodit v lednu a nakonec se narodil 5.12., tak jsme si řekli, že si to jméno vybral sám! 😀

madulinka
13. pro 2013

pro kluka Jan, David (nelíbí se manželovi), Zachariáš (nehodí se k dlouhému českému příjmení), Matyáš - toho už má každý..@lennus opravdu jste dali Mikuláše na Mikuláše? 🙂

megy
13. pro 2013

u prvního jsem chtěla Vojtíška, ale nakonec je Matoušek, u druhého si muž řekl HUgo , herbert a podobné jména a já řekla Štěpánek nakonec to bude Jindřich 😀

zazulka
13. pro 2013

Nejkrásnější jména pro miminko jsou pro každou z nás určitě ty, který jsme daly my 😀 Takže u nás zvítězil Maxim a Bruno 😀 ALE hlavně, každý jméno je krásný, když se vysloví s láskou a je za ním zdravý miminko 🙂

anetka1701
13. pro 2013

jesti (až!!) se mi narodí třetí kluk, bude to rozhodně Tobias :o)

kamimik
13. pro 2013

Štěpán, Tomáš, Tobiáš, Oliver

magdakul
13. pro 2013

u nás je to jasné!! Viktor Josef...ale budeme mu říkat jen Viktore 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru