Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

kamillka_v
15. pro 2013

@marukm Jojo, já mám jít až na konci toho prosince a jsem hodně nervozní, jestli to bude všechno OK...to, jak mi řekl o možnosti mimoděložního mě dost vystrašilo :-/

kamillka_v
15. pro 2013

@mirkamartin Mě už přestalo bolet i v tom podbřišku a teď mi taky není vůbec nic...tak jen doufám, že je vše OK. 🙂

mirkamartin
15. pro 2013

@kamillka_v určitě je vše ok 🙂 Mě taky není vůbec nic 🙂 pořád si to musím připomínat, že jsem těhotná 🙂 Jinak bych o tom ani nevěděla :D

kamillka_v
16. pro 2013

@mirkamartin Tak to mě uklidňuje, že jsme na tom stejně. 🙂 Už se těším, až se přihlásíme do "srpňáčků" 🙂

nibl
16. pro 2013

Ahoj holky, pridavam se k vam 🙂 dnes jsem byla u doktora a potvrdil mi tehu 🙂 TP mam v pulce srpna 🙂 na konci prosince mam jit na kontrolu na srdicko 🙂 ted ale mam byt v klidu mam uz za sebou jedno zamlkle tehu takze mam doporuceny klid na luzku. Drzim nam vsem pesti at nam to vsem vyjde.

kamillka_v
18. pro 2013

@nibl Ahojky, tak moc držím pěsti, ať už je vše v pořádku. Mě na UZ ještě nic neviděl (byla jsem tam 3 dny před tím, než jsem to měla dostat), takže to mám potvrzené jen z krve (hcg). Na další UZ na potvrzení mám jít 30.12. TP podle kalkulačky na netu (podle poslední MS) je 20.srpna, tak uvidíme 🙂 A jak se cítíš, máš nějaké příznaky?

nibl
18. pro 2013

@kamillka_v no tak to jsme na tom skoro podobne ja mam vypocet TP 16.8. Na kontrolu jdu taky 30.8. Rikal ze uz by mel videt srdicko tak jsem zvedava. Ji ak se citim dobre, jen me strasne boli prsa. A co ty? Mas nejake tehu potize?

kamillka_v
18. pro 2013

@nibl Já jsem právě jen asi 4 dny po vynechané MS měla bolesti v podbřišku (hlavně večer). Teď už nemám příznaky žádné, až mě to děsí. Akorát teda dnes v noci mě břicho bolelo, ale to bylo jen kvůli tomu, že jsem dostala hroznou chuť na česnekovou pomazánku🙂 a snědla jsem s ní večer 3 rohlíky. 🙂 Tak to je super, že si tady můžeme občas napsat, jestli už máme nějaké příznaky🙂

kamillka_v
18. pro 2013

@nibl A po kontrolním UZ se můžeme přidat mezi srpňáčky 🙂

verlis1
20. pro 2013

ahoj holky, dnes jsem to zjistila, jsem tehotnaaaa....mam vysledky z krve a na UTZ predevcirem nic, posledni TT delany pred tydnem a negativni, dnes musim koupit abych to taky sama na vlastni oci videla 🙂

leonakv
20. pro 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám taky připojila. Dnes po kontrole mám potvrzené těhotenství cca 5 týden 🙂 🙂 🙂

kamillka_v
20. pro 2013

@verlis1
@leonakv Ahoj holky, gratuluji a vítejte mezi námi 🙂

verlis1
20. pro 2013

Holky, jste tu nektera z Prahy ??

verlis1
20. pro 2013

@kamillka_v ahoj, me taky dnes trochu vystrasila sestra z mimodelozniho tehotenstvi...v pondeli jdu na druhy odber krve...

verlis1
20. pro 2013

@leonakv ahojky, taky to vim ode dneska...uz ti videli neco na UTZ ?? nebo mas zatim jen z krve 🙂 ?

marukm
20. pro 2013

@verlis1 Proč to ty doktoři a sestry dělaj? Mě taky plašili, plašili, plašili, poslali mě do nemocnice a nakonec je to úplně normální těhotenství! Takže nebuď vystrašená, jen počítaj se všema možnostma. Je naprosto normální, že když je to rané těhotenství, není na UTZ nic vidět. Mimo je většinou doprovázený bolestma (ty já teda měla ukrutný!). Ale určitě to bude v pohodě! A gratuluju.🙂

verlis1
20. pro 2013

@marukm no, ja prave zadne velke bolesti nemam...bricho asi tak jako pred MS mozna ani ne..jen me boli vic prsa a zada...zadny vytok, krvaceni, nic...minuly patek tehot.test jeste negativni, ve stredu UTZ nebylo nic videt, tento čtvrtek jsem byla na krvy a dnes jsem se dozvedela ze pozitivni i z domaciho TT...no a sestra me to dnes rano tak suše oznamila,ze je test pozitivni, ja v to nedoufala, protoze mi cca jednou za rok MS vynecha a jdu na injekci...no a po par hodinach co jsem mluvila se seestrou,tak mi volala na mobil, abych prisla v pondeli jeste jednou na krev, ze potrebuje videt, jak se plod vyviji a jestli to neni mimodelozni..tak me hned zamrazilo a rekla jsem si a sakra, takze me celkem zprazila mooje nadseni,..takze ted cekat do pondelka na cem jsem

mrnousekk
21. pro 2013

@marukm můžu se zeptat z čeho jsi měla ty bolesti? Protože ja mám teda taky ukrutný.. ☹ mela sem nejdřív strach z mimo,ale včera sem byla konečně na utz a všecko je tam kde ma být.. Jen ty bolesti mě dost děsí ☹ jako když ležím a mám bříško v teple tak je to dobrý, ale teda když mě to chytne..kdy tě to přešlo?

leonakv
21. pro 2013

@verlis1 ahoj Verlis, na UTZ ještě nic neviděla ale prý podle dělohy a sliznice to těhotenství určitě je, jen je ještě moc brzo aby tam něco viděla. Na další kontrolu jdu 10 ledna tam už b y měla vidět srdíčko, takže mi nezbývá než jen čekat

janitschka
21. pro 2013

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o tomto: Byla jsem na ET před 16 dny. Čtyři dni zpátky jsem měla pozdní OHSS středního stupně. Včera jsem byla u doktorky a na krvi a v krvi jsem měla 672,7 HCG. Předepsali mi injekce Clexane na ředění krve. Včera večer jsem si píchla první a pila první nutridrink. Dnes ráno mám břicho o poznání menší. Tak se bojím, zda jsem to škvrně neotratila nebo zda se nestalo něco... Máte s tím zkušenosti? Za jak dlouho vám zmila pozdní ohss.. A existuje v lékárně nějaký test který měří i jednotky hcg? Dnes ráno jsem si dělala test a pořád tam byly dvě čárky. Jsem asi zbytečně vystrašená ale mám strach.

marukm
21. pro 2013

@mrnousekk Nejspíš normální těhotěnský bolesti (roztahování dělohy). Doktor mi řekl, že prostě každá žena to vnímá jinak. Bylo to jako neskutečně silný menstruační bolesti. A odeznělo to tak v 7, 8tt? Já ani pořádně nevím, v kolikátém bych měla být...:D Prvně to bylo denně, v noci, ve dne, pak to v noci přestalo a bylo to už jen ve dne. A teď už skoro žádný bolesti nemám. Ale nikomu bych to nepřála, protože bez léků na bolest (nevím, ale Paralen mi nikdy nepomohl) se to zvládá dost těžko.:/

mrnousekk
21. pro 2013

@marukm no tak to sou přesně ty bolesti co mám já...když to přijde tak mužu jen ležet stočená do klubíčka a jen si přeju aby to už přestalo..tak aspoň mám vyhlídku že to přejde 😀

muddledgirl
21. pro 2013

@janitschka Kdyby jsi potratila,tak by jsi krvácela,neplaš kočko...maximálně si dojdi na hcg,ale když jsem šla jednou jako samoplátce platila jsem přes 200.Je to zbytečný...stresů ještě bude....Jasně,že můžeš mít menší bříško,když jsi měla pozdní OHSS... 😉

muddledgirl
21. pro 2013

@verlis1 kočko,držím moc pěsti,aby bylo vše v pořádku.... 😉 😉

kamillka_v
21. pro 2013

@verlis1 Mě taky doktor vystrašil tím mimoděložním, ale pak jak jsem si volala na výsledky krve, tak říkal, že to vypadá na normální.

@mrnousekk Já mám taky takové divné bolesti v podbřišku, ale jen večer a v noci. Jinak dnes mi bylo první den "nevolno" a bolela mě hlava, hrůza. Dobře se mi udělalo až teď večer.

Jsme zvědavá na ten UZ, teď už jsem tak v 6.týdnu, tak si myslím, že toho 30. už by mohlo být vidět i srdíčko 🙂

janitschka
21. pro 2013

M
@muddledgirl Děkuji za reakci 🙂 Víš já to s tím bříškem myslela, jakože před 3 dny jsem ho měla velké z toho hyperstimul. a teď je nějaké menší... tak se bojím. Taky mě pobolívá a píchá pořád v podbřišku, ale četla jsem, že se může zvětšovat. No jsem vystreslá..

muddledgirl
22. pro 2013

@janitschka Však já měla také velké bříško. 42 vajuch...proto říkám,že je to normální....Přeci kočko nebudeš každý týden u doktora...každá si tím musíme projít..... můžeš jít k doktorovi,ale pokud nemáš křeče nebo nekrvácíš,tak myslím,že není důvod... 😒 Věř a bude to dobrý 😉

janicka38
22. pro 2013

Děvčátka, mam otázku. Když jste si dělaly testy, tak ta druha pozitivni čárka vyskočila hned? Me vyhupsla až v momentě, když naskocila ta testovací! Přijde mi, ze tesy ze čtvrtka a z dneska jsou stejně :(, myslela jsem, ze by uz ta pozitivni měla byt silnější než kontrolní :(

janitschka
22. pro 2013

@muddledgirl Dnes mám to břicho úplně malinký. Bojím se, že když OHSS mizí, že to znamená, že se plod přestal vyvíjet nebo že se vyvíjí špatně.. ☹ Já vím, že jsem plašan.

janitschka
22. pro 2013

@janicka38 Dělám si teď 3 dny testy a vždy je čárka skoro stejně barevná. Jen dnes byla trošku tmavší, ale fakt úplně nepatrně a třeba si to jen sugeruji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru