Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl měla jsem jasnou čárku 2x, bohužel včera sem začala špinit. tak uvidíme ☹

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel budu držet pěsti,já krvácela 3x a mimi to zvládlo s ascorutinem a v nemocnici... 😉 Zajdi si k doktorovi,jestli tam není hematom... 😉

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl tak ve 13,30 mám přijít, moje dr. tam není, ale pan doktor se na mě radši koukne, přiznám se, že se strašně bojím, doma už teda jednu lásku máme, ale o tohle jsme se snažili rok, ale zas si říkám, že příroda ví co dělá.

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel uvidíš.... já byla celý měsíc v nemocnici....naprostý klid na lůžku....My jsme těhu po 2,5 letech po 2. IVF...zapolaťpánbu za to....jsou holčiny,které třeba po 8 IVF....určitě to zvládne.....neboj.... 😉

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl děkuji 🙂

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl tak vše je v pořádku, nasal mi utrogestan ☹ nechce se mi do sebe od začátku ládovat hormony ☹

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel kočky, já peru do sebe hormony několik let /utrogestan, provera apod.../a na štítnou budu do smrti...utrogestan ničemu neublíží...a hlavně udržuje miminko... 😉 😉 😉

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel raduj se.... 😉 😉 😉 😉

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl raduji se 🙂

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl asi to bude znít bláznive, budeš si myslet, že jsem blázen, ale pořád si říkám, že přece ta příroda ví co dělá.

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel já nevím...já jsem se nikdy necítila jinak s hormony....spíš líp než hůř..neboj...někdy je to holt potřeba...to je skvělý,že se raduješ... 😀

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl a co myslíš ten utroš? dr říkal, že jedno jestli ho budu polikat nebo zavádět, ale v příbalové info se píše zavádět.

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel jj, utroš....doporučuje se zavádět /hlavně asi kvůli nevolnosem...který jsem teda ještě před třemi dny měla strašný../,ale pokud člověk špiní tak spíš polykat...ale účinek je podle mého stejný tak i tak...

marmazel
6. led 2014

@muddledgirl dr právě říkal že je účinek stejný, tak že jedno jak to budu užívat, ale v příbalové info se píše zavádět , tak mi to zmátlo

evikmi
6. led 2014

@marmazel lepší je zavádět určitě, účinek je rychlejší každopádně a logicky i lepší(že tabletka neprojde žaludečníma šťávama) .... jen ten hnus, že musíš mít pořád aspon intimku,to je na prd :-/
a s tím, že se ti moc nechce brát hormony - na jednu stranu tě chápu, na druhou ne. pokud toho prcka chceš, udělej vše potřebné - u mě příroda zařídila již 7 potratů :-/ ted jsem těhotná a snad to bude OK-ťukťuk- od začátku asi do 14.tt jsem brala cca 6 různých prášků denně + ještě píchání injekcí do břicha na ředění krve - to budu dělat teda až do konce šestinedělí.......bez tohoto všeho by to byla jen další škaredá zkušenost. proto za mě- pokud máš "jen" utrogestan, jen zobkej - nebo zaváděj a měj radost 😉

muddledgirl
6. led 2014

@marmazel ono vůbec letáky nečíst../já teda poctivě čtu.../,ale někdy jsou tam blbosti...příklad ascorutin nemají užívat těhotné.....a běžné se dává těhotným,když krvácí...a pak se v tom vyznej... 😀

evikmi
6. led 2014

@muddledgirl to je proto, že se žádný lék nezkouší na těhulích 😉

muddledgirl
6. led 2014

@evikmi 😉 😀

verlis1
8. led 2014

ahoj vsem, tak se hlasim zpet, byla jsem ted 3dny v nemocnici na kapacce kvuli neustupujicimu zvraceni uplne po vsem,i po tekutinach..uz jsme doma a mimi zda se byti v pohode...akorat po prijezdu vcera domu uz jsem zase 2x bezela, je to opravdu hruza,co si musime vytrpet

ppetrac
8. led 2014

@verlis1 Ahojky, tady Petra z FB 🙂 To je teda síla, že takhle zvracíš, ale hlavně, že mimi je pořádku 🙂

leonakv
8. led 2014

Ahoj holky, všechny Vás moc zdravím, tak dnes jsem byla na UTZ před vánoci ještě nebylo nic vidět a dnes už krásně na monitoru bylo srdíčko 🙂 Mám asi obrovskou kliku, zatím žádné těhu příznaky vůbec nepociťuji, maximálně trochu větší žravost a plnější prsa 🙂

verlis1
8. led 2014

@ppetrac cauky, ty jsi uz znovu tehotna 🙂 ? jo je to peklo,ja nemohla snist nic, vse jsem vyzvracela,ted uz to je trochu lepsi

ppetrac
9. led 2014

@verlis1 Ne nejsem, včera jsem poprvné dostala MS od revize, tak uvidíme, jestli to prubnem hned nebo po další ms....jen jsem tu na tebe narazila...

zabzulka
9. led 2014

@leonakv tak to gratuluji 🙂 mě to čeká zítra, budu 6+5, tak se modlím, ať je všechno v pořádku...bude to první prohlídka, takže jsem zvědavá, jestli tam uvnitř vůbec někdo je 😀 mi taky nic není, jen občas píchne v podbřišku a cítím prsa, máme to stejně

pear
9. led 2014

Tak se k vám také hlásím - v úterý první pozitivní test (duch) - dnes už je čárka silnější. MS bych měla dostat dnes či zítra - tak snad se vše udrží tam kde má a MS se opravdu nedostaví.
Mám nateklá a bolavá prsa. Pořád zívám - chce se mi stále spát. Ale když jdu v noci spát, tak jsem brzo vzhůru - dneska jsem spala 6 hodin a to většinou spím 8 (i více - není problém) - vstala jsem, že jsem úplně probuzená, ale za dvě hodiny zase zívám.
Doktorce jsem ještě nevolala - asi zavolám dnes a objednám se na příští týden - snad bude vše v pořádku.

leonakv
9. led 2014

@zabzulka Ahoj, také moc gratuluju, dej pak vědět jak jsi dopadla, ale dneska už by tam mohlo být i srdíčko 🙂 . Já bych měla být podle MS v 7+0, další kontrolu mám 22.ledna a to mi vystaví těhu průkazku 😀

leonakv
9. led 2014

@pear Ahoj já to měla úplně stejně testovala jsem před MS asi 3 dny a duch tam byl, nakonec MS nepřišla 🙂 . Tak se drž a podej info jak jsi dopadla 😉

zabzulka
9. led 2014

@leonakv díky, hlavně ať jsme v pořádku, jsem nervozní, po těch letech.. můj dr. taky vystavuje průkazku až později..u syna jsem ji dostala až při NT screeningu ve 12tt..on je takový, že pokud ženě nic není, tak řekne, přijďte až tak v sedmém, osmém týdnu, to stačí, tak jsem se k němu hned nehrnula

leonakv
9. led 2014

@zabzulka To se ti vůbec nedivím, to já taky i když je to po třech letech, zase všechno prožívám jako poprvé 😀 to je divný, každý to má jinak. U prvního syna mi dr. vystavil průkazku už v 5 týdnu. Teď jsem u jiné Dr. ta mi potvrdila těhu ale ještě tam nic nebylo vidět a pak jsem musela ještě jednou přijít aby viděla srdíčko a tak. Další prohlídka za dva týdny

verlis1
9. led 2014

@ppetrac ja jsem si rikala, ze to by byl docela fofr 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru