Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

tykwikk
20. kvě 2014

Ahoj holky, můžu se přidat ? 🙂
Já jsem dnes 6+1. Na první kontrole jsem byla v 5+4 a prý vypadá vše dobře ( byl vidět gastační váček)
Od včerejška se mi dělá trochu špatně a trochu mě pobolívají prsa.
Chtěla bych se zeptat, může se stát, že třeba ty nevolnosti najednou ustanou, nebo se zmírní? Jsem hrozný plašan a bojím se, abych hned nenabíhala k doktorce, kdyby mi přestalo být špatně.
Vím že je to hloupí dotaz 🙂 nemám se moc koho zeptat :(

cyriela
10. črc 2014

@naomi6 - na netu napíšeš těhotenská kalkulačka a nebo Maminkám, je tam toho spousta.
Na 99 procent jsem také těhotná, jiz po tretí, ale mám strach, aby to mé těhotenství nebylo jen ve vaječníku jako posledně.

cyriela
10. črc 2014

Jasně, ze se můzeš pridat. Kazdá jsem jiná, ale to, ze je Ti ted blbě, je naprosto normální.

twesik
15. črc 2014

Tak jsem nejspíš taky v tom :D Dle těhotenské kalkulačky jsem 7+1, na první kontrolu se chystám ve čtvrtek... Miminko jsme sice plánovali až tak za rok za dva ale lepší dřív než vůbec že? 🙂 Špatně mi bylo asi týden ale naštěstí bez zvracení ale posledních pár dní je to naprosto ok, jen trošku větší únava, tak snad mi to vydrží bez větších nepříjemností 🙂

romancam
15. črc 2014

Ahoj holky, tak jsem si tuhle neděli zkusila test..byly tam.. a to hned! Dnes jsem šíleně znervózněla a koupila si jiný obyč test a už za 10 sekund druhá čára jako blázen..Na první kontrolu jdu až příští čt a hned na to v pá jedem směr Chorvatsko, busem...jsem šíleně nervózní a bojím se. Abych zvládla cestu (jako teď mi nic není, občas mě v břiše píchne), ale co když se v ten čt něco podělá, když Mudr. nic neuvidí a mě se nedejbože něco stane v Chorvatsku, nebo že to třeba nebude uhnízděný kde má..jsem jako vyšinutá ☹ přítel mě sice uklidňuje, ale jsem zdravotník a asi mám i vzbouřený hormony 😀 tak mi šibe. Jinak kolikátý týden jsem se neopovažuji typovat, 30.6. jsem byla na kontrolní cytologii z čípku a tam nic Mudr. neviděla, takže jestli tam něco bylo, tak třeba jen pár buněček.. takže to netuším...od té kontroly to budou nějaké 4 týdny, než ve čt půjdu. Někdo nějaký názor a radu na mou story?🙂

maia74
17. črc 2014

Moc gratuluju!!! Já jsem tomu nemohla uvěřit čtyři dny - ale u nás to bylo překvapení přes antikoncepci. Přes to že přítel má dvě děti a já také, rozhodli jsme se že do toho půjdem. V pondělí nastalo další překvapení - přes to že nám všichni říkali, že vypadám na kluka, budeme mít na 80% Karolínku. To jsem zozdejchávala 2 dny 😀 28.7. budou výsledky plodovky, tak to budeme vědět na 100%. Ale pochybuju, že když nám dva doktoři řekli, že ho bude holka, že se spletli....

jamia
20. črc 2014

@romancam Jak dopadla kontrola? Jinak si myslím, že dítěti v děloze mnohem víc uškodí vysresovaná maminka než cesta do Chorvatska 🙂

romancam
21. črc 2014

@jamia ahoj, kontrola bude až tento čt, tak ještě nevím...stresovat se nechci, ale obavy tu jsou no...

jamia
21. črc 2014

@romancam tomu rozumím 🙂 Držím palce.

romancam
21. črc 2014

@jamia Děkuji 🙂

romancam
4. srp 2014

Tak jsem tady děvčata, nestihla jsem napsat po té naší první kontrole, a tak píšu teď. Tak aby to nebylo úplně jednoduché, máme tedy na prvním místě jeden živý, srdíčkem bouchající plod (6tt plus nějaké ty drobné🙂, pak tam je cosi, co v životě neviděla a proto jdu tento čt znovu. No a taky je tam hematom. Radost z naší cesty do Chorvatska neměla, ale vybavila mě léky a pokyny. Tak jsme jeli. Cesta autokarem byla děsivá. Bus bez wc, a cesta přes rozbombardované cesty v Maďarsku jsem myslela, že náš 4mm plůdek nemůže zvládnout a že to ze mě vyklepe.. Vydržel 🙂 a i cestu zpět. Tam mi bylo 2 dny dost zle, i se zvracením, ale zbytek dovči byl ok. Schovávala jsem se před sluncem v polostanu a bylo mi hej 🙂 jak se máte vy těhulky?

dvoranna
4. srp 2014

Ahoj holky. Rada bych se k vam přidala. Po 3 letech snažení kdy jsme podstoupili i IVF jsem začátkem července zjistila, ze jsem tehotna a podarilo se to nejakym zázrakem prirozene. U doktora jsem uz byla vse vypada ok. Znova jdu az v zari. Ted bych mela byt 8+5. Uz tri tydny mi je neskutene blbe a ja jen doufam ze to brzy prejde, protoze tohle je jen prezivani. Nedokazu nic snist a vsechno mi smrdí. Každou chvili zvracim. Musela jsem si vzit neschpenku. Takze zatim si to moc neuzivam 🙂

sasanka033
4. srp 2014

@dvoranna ahoj, jsi to ty????? 🙂 🙂 mam uplne husinu! gratuluju!!!!! jezis, ja tak strasne chci verit, ze se zazraky opravdu deji🙂

dvoranna
4. srp 2014

@sasanka033 ahoj. Jo jo jsem to ja 🙂 a zazraky se skutecne deji. Poraf tomu nejak nemuzu uvěřit

sasanka033
4. srp 2014

@dvoranna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jeziiiis, to je tak krasny!!!! ja se picnu🙂 co jste meli za prekazku krome endosky? a brala jsi ted neco?

dvoranna
4. srp 2014

@sasanka033 jen tu endosku, ale mam ji uz v te nejhorší fázi. Ze s tim nedokážou nic delat. Prave ze sem nebrala vubec nic i na listovku jsem se vykaslala. Vazne to nechapu 🙂

romancam
4. srp 2014

@dvoranna ahoj, já budu tento týden nějakých 8tt a jak píšeš, tak spíš přežívám, všechno mi smrdí, celodenně je mi blivno a občas i zvracím..zatím žádnej hit..tak si budeme držet pěsti, aby to co nejdříve přešlo 😉

akmitaf
26. srp 2014

ahoj holky můžu se přidat - v pátek jsem si udělala test a jsou tam //, dnes už byl testík krásný, tak snad to klaplo. Chtěl jsem se zeptat jestli je vám někomu zima - mě pořád - vůbec nevím jak se zahřát. Mám dojem, že umrznu.

puncinka
30. srp 2014

@akmitaf ahojky, přidávám se k vám..Dnes ráno jsem si dělala test a hned mi naskočily dvě čárky..tak jsem zvědavá, jak dopadnu u doktorky. Ještě nějak mi to asi nedochází...Jsem z toho jelen 😀 jo, je mi taky zima, sice jsem zimouhřivá docela často, ale ano, je mi asi víc zima než obvykle 🙂 a je mi tak zvláštně, jak kdybych nebyla vyspaná a něco na mě lezlo...

akmitaf
30. srp 2014

@puncinka tak to moc gratuluji - mě už dnes v noci dost boleli bradavky, tak doufám, že to znamená, že miminko se má dobře. Jinak taky jsem ještě nebyla u Dr. - snad příští týden

puncinka
30. srp 2014

@akmitaf děkuji 🙂 Jakože se ještě toho může stát mnoho, že..Nečekala jsem, že to půjde tak rychle 😀 ani jsme se nijak nesnažili 😀 Mně bolí prsa jak před MS. A taky gratuluji 🙂 Jak to zval přítel/manžel a jak jsi mu to řekla?..můj to ještě neví 🙂

akmitaf
30. srp 2014

@puncinka no počkala jsem si a pak mu dala taštičku s koťátkama a v ní dudlíček a testík. U nás to byla veliká radost , protože mi se snažíme dlouho a máme za sebou i neúspěšné inseminace. Minulý měsíc jsem se rozhodla se vším skončit a docela jsem se zžila s myšlenkou, že budeme mít doma jedináčka. No a to je výsledek 😀 . Manža byl naprosto unešen

puncinka
30. srp 2014

@akmitaf aha, tak to tedy moc moc gratuluji, ze se to povedlo prirozene, ona ta psychika dela hodne.. Druhe ditko bude mit aspon sourozence, to ja vubec nevim, co me ceka 😀 Budu muset studovat, co a jak 🙂

akmitaf
30. srp 2014

@puncinka nic nestuduj - je to zbytečné - jen si užívej. Já jen tak mrkla na různé těhu. kalkulačky a tam ti vyběhne, co se zrovna vyvíjí. Jinak pokud nemáš v okolí miminko a máš chuť si něco nacvičit do zásoby dostala jsem super knížky k prvnímu těhu - jmenovalo se to Rozvíjej se děťátko a jsou parádní. S tím jsem si zcela vystačila a jsou tam rozepsané jednotlivé měsíce mininka - moc dopručuji. Hlavně nic moc nestuduj - ono to pak stejně dopadne všechno jinak 😀 😀 😀

puncinka
30. srp 2014

@akmitaf tak dekuji, kouknu se na to 🙂

lilien2
1. zář 2014

@akmitaf
@puncinka holky a už jste byly u doktora??? mě objednal až za 14 dní, přijde mi to neskutečně dlouhá doma :D a jak Vám jinak je??
Akmitaf, psali jsme si v jiné diskuzi, objevili jsme ducha ve stejný den 🙂 teď už tam je teda dálnice 🙂
Dnes máme s manžou to výročí, takže teprve dnes ráno mu to bylo oznámeno 🙂

akmitaf
1. zář 2014

@lilien2 ahoj tak to je nádhera. A co na to říkal? Já jdu ve středu - měla bych být 6+1 a to už by prý mohlo být i něco vidět. Tak jsem zvědavá. Zatím je mi docela dobře - občas mě bolí břicho, ale u Dr. říkali, že je to normální. No tak snad ve středu bude vše O.K.

lilien2
1. zář 2014

@akmitaf Včera jsme slavili výročí, protože dnes mám odpolední a nebudeme spolu..Tak jsem mu ten dáreček chtěla dát už včera,ale pak jsem si řekla přesně na den kdy jsme se brali, tudíž dnes než šel do práce..
Ale už večer jsem dala velký zabalený dárek na komodu, abych ho napínala..V ní se skrývalo dalších 4 krabice, všechny dárkově zabalené. A v poslední bylo - doplň příslovi : březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem a květen???? a on : já nevím já to neznám :D a pod tím vystlaním v krabičce byla mini obálka a tam bylo -květen - budeme mít miminko a nalepený test, nic jiného zatím nemám..Byl moc štastný, hned skočil ke mně do postele a tulil se..Pak psal sms, že je moc šťastný...Mě už se taky moc ulevilo, že už to ví a nejsem na to sama..Já jdu k dr. za 2 týdný to budu už v 8tt, takže by tam mělo prý jít hezký vidět už srdíčko..Tak snad, jsem netrpělivá a taky mám strach, ať je vše ok.
Jinak to břicho mě taky bolívá, to je prý normální ( co jsem vyčetla)..
Tak pak dej ve středu vědět jak jsi dopadla, budu držet palečky 🙂 a kolik má Tvé první dítě??(kluk,holka?) a pracuješ, nebo jsi doma???

tarra27
1. zář 2014

@lilien2 to je krásný, gratuluji moc...

akmitaf
1. zář 2014

@lilien2 no já mám holčičku a ta má 2,5. S prací to mám snad už dobrý - teď jsem s malou pomáhala ve firmě a bohužel jsem si v kanceláři se švárou dost nerozuměla - tak mě to hrozně stresovalo, ale myslím, že jsem tam poslední měsíc. Sice mi ještě nic neřekl, ale vím od manžela, že by za mě měla přijít náhrada na plný úvazek. Musím přiznat, že by se mi moc ulevilo a myslím, že i mimoušek je díky tomu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru