Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

ivaflo
1. črc 2013

@petullina On uz jednou u utz byl, ve 13.tydnu, to jsem byla u prenatologa, aby udelal vysetreni na Down syndrom, a kdyz videl to mimi poprve na monitoru, tak se mu zaleskly oci. Tak chce jit znovu. Zitra jdu ale za "normalni gynekolozkou". Tak nevim. Uvidime. Za zeptani nic nedam. Zrovna taky premyslim, co bych jeste vdechla🙂 Nechutenstvi je pryc a vracim se do starych koleji🙂 Co vidim,, to zbodnu🙂

petullina
1. črc 2013

ja se prave ted uz musim hlidat, s malym jsem nabrala 20kg a to uz fakt nechci... 😝 tak jsem dnes poprvy namastila poradne bricho 😀
tak si jdu uz lehnout, jsem po dvou nocnich uplne vyrizena, mejte se

jednaholka
2. črc 2013

Ahoj holky, můžu se taky přidat? 🙂 Já měla poslední ms 30.5. a na první návštěvu gyn. jdu až 22. července, protože mají teď 14 dní dovolenou! Asi se nedočkám 🙂 Mě tedy zatím dost často pobolívá břicho, dneska mi bylo krapet šoufl a dost mě bolí tak obden prsa. Jinak jsem ok. Akorát už bych si asi měla přestat číst různé články o těhotenství, protože už z toho blbnu a akorát mám pak obavy, aby bylo vše v pořádku... Snažili jsme se od února a teď se snad konečně podařilo. 🙂

absti
2. črc 2013

@jednaholka
Ahoj,
já jsem taky čerstvě těhotná a břicho mě také pobolívá a to tak jako kdybych to měla třeba dostat. Podle doktorky je to ale v pořádku.
a gratuluji k těhotenství 😵

jednaholka
2. črc 2013

@absti Take gratuluji 😉 Jo jo. To mi sestricka rikala, kdyz jsem se objednavala po telefonu, taky. Jen pry kdybych zacala krvacet, tak mam jet do nemocnice. Taky mi boli bricho podobne jako bych to mela dostat. A kdyz delsi dobu neboli, tak si rikam, jestli je vse ok, ze se prestalo ozyvat 😀 No blazen 😀

diuse
3. črc 2013

@jednaholka Ahoj, my jsme na tom podobně 🙂 Snažili jsme se od prosince, poslední ms 25.5. a včera potvrzeno těhotenství ultrazvukem 😵

Jinak přeju nám všem čerstvě těhotným, aby to bylo všechno v pořádku 🙂 BTW. Kdy to řeknete rodině? Myslím tím rodičům apod.

jednaholka
3. črc 2013

Máme v práci chlápka a ten prostě pozná, když je u nás někdo těhotnej, ještě před oficiálním oznámením. Dneska za mnou přišel a říká, že jsem úplně jiná a jestli náhodou nejsem těhotná! 🙂 Se mi muselo prášit od pusy, jak jsem lhala a říkala, že ne 😀 Dřív než v 12tt to oznámit nechci. 🙂

ajuska84
3. črc 2013

@diuse: ahojky, když jsi včera byla na ultrazvuku, bylo tam už něco vidět? Já byla včera taky, poslední MS jsem měla 23.5., takže jsem včera byla 5tt+5, ale byl tam vidět zatím prázdný váček ☹ Tak nevím, jestli se mám radovat, nebo strachovat, aby se vůbec nějak zaplnil ☹

jednaholka
3. črc 2013

@diuse Jé, tak to je paráda, gratuluju! Já si musím počkat až do 22. července 😲 Ale věřím, že bude vše v pořádku.
Já bych to ráda oznámila až po ukončení 12tt, až dostanu průkazku 😉 Snad to vydržím. Jsme teď samá oslava, tak budu muset vymýšlet pohádky o tom, proč nemůžu pít 🙂

ajuska84
3. črc 2013

@jednaholka buď na jednu stranu ráda, že jdeš až toho 22.července... aspoň už tam něco uvidíš. Já jsem byla na ultrazvuku včera, a vidět nic nebylo, jen váček ☹

hance09
3. črc 2013

@ajuska84 třeba jsi otěhotněla později, neboj určitě se ještě zaplní 🙂

jednaholka
3. črc 2013

@ajuska84 To jo no, když bude vše v pořádku, mělo už by být vidět srdíčko, protože tam jdu cca v 7tt 😉 Přeji ti, aby tvá příští návštěva byla v pořádku 😉 To že byl vidět gestační váček přeci neznamená nic špatného 😉 Na kdy jsi objednaná?

ajuska84
3. črc 2013

@ hance09 to čekání je hrozné, než mi to doktorka potvrdí. A i kdyby mi to potvrdila, nic není vyhrálo, dokud se to nenarodí, acho jo... Před rokem jsem o jedno mimčo přišla - v 6 týdnu, bojím se, že es to bude opakovat ☹

ajuska84
3. črc 2013

@jednaholka Na příští čvrtek, 11.7.2013, to bych měla být přesně v 7tt...

hance09
3. črc 2013

@ajuska84 mám to podobně (včetně potratu),zítra jdu prvně k doktorovi, měla bych být 5+1....zatím nestresuju,říkám si,že co se mám stát stane se,ať budu stresovat nebo ne....

ajuska84
3. črc 2013

@hance09 Já k tomu bohužel takhle přistupovat neumím. Pro mě je to zázrak, že jsem těhotná, před třemi lety mi doktoři řekli, že otěhotnět nemůžu, že je tam malá šance na otěhotnění, že doporučují spíš umělé oplodnění. Ale před rokem jsem s novým přítelem otěhotněla, v 6 týdnu přestalo tlouct srdíčko, tak jsem musela na vyčištění. Byl to pro mě šok, jednak z toho, že se mi vůbec podařilo otěhotnět, a pak další šok, že to tak brzo skončilo. No a teď mám strach, co mě čeká, jestli to bude v pořádku, nevím co dělat, abych to uhlídala. Ale stejně se s tím nic dělat nedá...

hance09
3. črc 2013

@ajuska84 naprosto tě chápu,ale právě,že se s tím nic dělat nedá, nedá se to uhlídat.....

ajuska84
3. črc 2013

@hance09 Opravdu jen doufat, že to bude vše v pohodě... No, už aby bylo toho 11.7., abych věděla, zda je to na dobré cestě nebo ne...

diuse
3. črc 2013

@ajuska84 No moc toho vidět nebylo, ale doktorka mi říkala, že je to úplně normální a že mám přijít za čtyři týdny, že mi už vystaví průkazku, odebere krev na první screening a toxoplazmozu (máme kočky).

ajuska84
3. črc 2013

@diuse teda obdivuju tě, že jsi "klidná"... já bych to asi 4 týdny nevydržela... Já jdu příští čtvrtek, ale jen kvůli tomu, že má pak doktorka 3 týdny dovolenou. Bude ordinovat až od 5.srpna. Tak doufám, že příští čtvrtek to bude OK, a pak mě objedná zase co nejdřív. Chci být radši víc pod kontrolou 🙂

jednaholka
3. črc 2013

@ajuska84 Tak držím palce a dej pak vědět, jak jsi dopadla 😉 chápu, že máš po těch zkušenostech strach, ale musíš věřit tomu, že to bude v pořádku 😉 Je možný že jsi prostě měla ovulaci později a plod je mladší 😉 Já mám ovulaci taky až 19 DC.

ajuska84
3. črc 2013

@jednaholka Nezbývá než věřit a doufat. Určitě dám pak vědět... na stránkách jsem denodenně, takže určitě si novinky pro sebe nechávat nebudu 🙂

jednaholka
3. črc 2013

@ajuska84 Koukala jsem na tve testiky. Carka sili, musis tomu verit 😉

ajuska84
3. črc 2013

@jednaholka jojo, čárka sílila... ještě jsem si dělala jeden 28.6., a tam už je ta čárka vůbec silná... to je úplná nádhera oproti těm, co mám dané ve fotkách 🙂 Teď už si testíky nedělám, nevím, jestli mám, nebo ne, jestli se na to nemám vyprdnout... docela mě láká teda ještě jeden testík, ten co ukazuje, v kolikátém jsem, ale pořád se rozmýšlím 🙂

jednaholka
3. črc 2013

@ajuska84 Zkus, uvidis. Ja mam pocit ze ja budu testovat az do doby nez pujdu na gynekologii 🙂 Ten digitalni clearblue mam doma taky. Jeste si ho setrim 🙂

ajuska84
3. črc 2013

@jednaholka a kolik prosím tě stál?

jednaholka
3. črc 2013

Davala jsem za nej asi 210,- kc. Docela draha hracka.

diuse
3. črc 2013

@ajuska84 Já zastávám teorii, že když se budu stresovat, tím to bude horší. Takže se snažím nemyslet na nic špatného a myslím jen na to dobré. 🙂

petullina
3. črc 2013

ahoj holky

@diuse mam stejny nazor, ja si vubec nepripoustim, ze by to melo dopadnout spatne, ale vim me se to rekne kdyz jsem si neprozila to co ajuska84 ale ajus fakt mysli pozitivne 😵

ja teda jeste nikomu nerekla ze jsem nejspis tehu, pockam az po gynde jak to budu mit potvrzene,ale rada bych vydrzela az do toho 12.tydne, pak bych stejne chtela jit na neschopenku, ale je to tezky to ututlat, nejradsi bych se vsem pochlubila 😀

absti
3. črc 2013

@ajuska84
ahoj já byla dnes na ultrazvuku, tak dávám foto co šlo vidět.. dnes jsem 5+3tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru