Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

chris_n
15. črc 2013

@phuskova ja je taky znám.... ale bohužel ne každému se poštěstí no. Ja vysadila ted po sedmi letech, tak jsem na to zvedava.

phuskova
15. črc 2013

@chris_n já vysadila po 10 no ... ale ovulace přišla hned první měsíc, sice až 28 den cyklu, ale přišla .. 😀 Takže funguju no....snad brzy 🙂

chris_n
15. črc 2013

@phuskova držím palce

luu87
15. črc 2013

Ahoj, já dnes byla na kontrole.. máme to takové zmatečné 😀 poslední MS 10.5. (cykly nepravidelné od vysazení HA cca 2 roky - brala jsem 8 let), před cca 3 týdny dle UZ černá "Bublinka" 2mm velká, dnes jsem podle Dr. 6tt+6 a velikost 8,6mm a už nám bylo vidět i tlukot srdíčka 🙂 Tak uvidíme později, jak nám to upřesní 😀 Za 4 týdny na krev + průkazku a o týden později testy.

diuse
18. črc 2013

Holky, na kterém ultrazvuku vám dali fotku miminka? Já jsem teď 9tt a už bych nějakou chtěla 🙂 Tak nevím, jestli si o ní říct na další návštěvě?

luu87
20. črc 2013

@diuse Já si o ní řekla hned na 6tt+6 🙂 a plánuju si říct na další kontrole 🙂
Říkal, že nic moc neuvidím, ale je tam 🙂

pidisek
21. črc 2013

Ja chodím dal po ivf do caru, mají tam všechny utz... První fotku jsem dostala pred týdnem a ted jsem 6+2 🙂

pidisek
21. črc 2013

@diuse měli by ti to nabídnout automaticky myslím...

luu87
23. črc 2013

Já jsem dostala další fotku 15.7., dal mi jí sám Dr., jsem si o ní zapomněla říct 😀

kristl85
24. črc 2013

Ahoj holky, jestli to nevadí, tak bych se chtěla zeptat. Jsem taky úplně na začátku, cca ve 2tt. Všechny testíky mi vyšly pozitivně a ms nikde (ta měla přijít už před cca 6dnama). Chtěla jsem se zeptat, kdy začínáte pociťovat takovou tu těhotenskou únavu? Je možné, abych už byla unavená? Protože já sem úplně vyřízená, usínám v práci, v autě, na nákupu, skoro kdekoli. Tak přemýšlím, jestli je to trochu těma nervama, co jsem měla, nebo je to už ten těhotenský příznak. Moc děkuji🙂

tedezka
24. črc 2013

@kristl85 ahoj..já jsem teda taky úplně v začátku..ještě nevím přesně v kolikátém jsem týdnu, ale podle mě asi 3tt. Za sebe říkám, že je mi občas zle od žaludku a unavená jsem taky hlavně přes den, ale večer mám zase oči navrh hlavy a nechci spát 😀 a jsem strašně přecitlivělá.. 😉

kristl85
24. črc 2013

@tedezka To mě se chce spát pořád, ve dne i v noci, ale ve dne mi to dost obtěžuje život🙂))

Holky jinak, když píšete, že jste třeba 6tt+6 tak to už pocitate jak doktor (s tema 14 dnama) nebo jak je to opravdu? Ptam se skrz ten UTZ, protože já jdu k doktorovi 2.8. To je cca 3. týden od ovulace, ale podle doktorů už je to vlastně 6tt. Tak já nevím. Sem totiž zvědavá, jestli je možný vidět už nějakýho pulečka🙂)) nebo vůůůbec.

Díky moc

pe3ka
24. črc 2013

@kristl85
počítáme od 1. dne poslední menstruace (já jsem např. 7tt+4, poslední MS 1.6. - sedm týdnů a čtyři dny)

kdy jsi měla ty první den poslední MS?

kristl85
24. črc 2013

@pe3ka Aha, tak díky moc. Já měla první den poslední ms 23.6. Tak tzn. ze ja jsem jak kdyby 4tt+3 ? Spočítala jsem to správně?🙂

luu87
24. črc 2013

@pe3ka ahoj, teď to tady čtu a u mě je to asi jinak nebo nevím 😀 poslední MS 10.5., takže bych měla být asi 10tt+5, ale podle velikosti mi to vypočítal na dnešních 8tt+1. Je to asi tím, že jsem měla nepravidelný cykly...(?)... asi si budu muset počkat na průkazku do 12.8., co tam napíše 😀

pe3ka
24. črc 2013

@kristl85 jojo správně 🙂 a jestli jdeš toho 2.8. na utz .. tak nevím, každý to má jinak.. u mě byl zhruba v této době vidět jen gestační váček (o dva týdny později už bilo srdíčko a vše ok) 😉 Uvidíš..

pe3ka
24. črc 2013

@luu87 jéééžiš tak já doufám, že tady nekecám nějaký blbosti 😀 tak jsem to pochopila já od MUDra :D
ono se to změní (myslím podle měření kostí?!)

luu87
24. črc 2013

@pe3ka Tak se necháme překvapit 😀

malaholka
31. črc 2013

@elis2013 gratuluji a at jde vse jak po masle 🙂 tez jsem cerstve tehotna 🙂 3tt+6 🙂

prosim vas, nevite o nejakych www strankach kde bych nasla inspiraci na focen briska kazdy mesic? nemuzu nic najit :( nejaky napad by byl ale chtela bych se kouknout i na jine..

yildiz
31. črc 2013

@kristl85 gratulace 😀 tak to jsme na tom uplne stejneee 😀 taky jsem mela 1.den posledni MS 23.6. 😀

kristl85
31. črc 2013

@yildiz Dekuji, taky gratuluji🙂 A vis, kdy jsi mela ovulaci?

yildiz
31. črc 2013

@kristl85 Kristi, tak to presne nevim ...ja si to nemerim 😀 kazdopadne to je vetsinou tak tyden po skonceni MS ....coz se mi stalo i u predchozich 2 tehu 🙂 a vim, taky kdy jsme s manzou meli sexik tak to pak odpovida 😀

kristl85
31. črc 2013

@yildiz Já to taky nemerim treba teplomerem, ale snazili sme se od cca dubna, tak sem zkusila ovu testy a zjistila sem, ze ovulku mam pozdeji az cca 18/19DC. Uz jsi objednana k dr.? Ja byla na tento patek, ale prehlasila sem se, protoze si myslim, ze by nebylo nic videt. Tak jdu az 13.8.

yildiz
31. črc 2013

@kristl85 jasne 🙂 ...my nedelali asi ovu testiky 🙂 proste to tak nejak po roce prislo samo 😀 sice to bylo planovany ale az spis na dalsi rok, ale neva 🙂 k dr se jeste musim objednat - ted ma dovcu a k jeho zastupci jit nechci, ale taky to planuji v tydnu od 12-16.8. 😀 tak to jsme na tom podobne 🙂

zuzinkas
1. srp 2013

Ahoj holky, myslíte si, že letět do Řecka může být nebezpečné? Podle měsíčků jsem v 6 týdnu, ale podle doktora jsem otěhotněla před 4 týdnama.. To je posunuté asi tou ovulací, jak jste se o tom bavily 🙂 Doktor řekl, že ať v pohodě letím, ale nevím, mám z toho trošku obavy, co všechno se může stát.. Dovču už zaplacenou máme, takže pojedeme, ale spíš bych brala i nějaké vaše názory nebo rady.. A taky jste z toho zázraku tak vyšokované a na nic jiného nemyslíte? 🙂

kristl85
1. srp 2013

@yildiz No tak to máte super, že se to takto povedlo🙂 to je paráda🙂 Ty už jsi maminka, myslíš, že už dr. něco uvidí v tom týdnu, kdy chceme jít obě? A těhu prukazku dostaneme kdy? Nevis?🙂

kristl85
1. srp 2013

@zuzinkas Ahojky, neboj, já bych jela taky a to sem si miminko přála a přeju nejvíc na světě🙂 Já sem na tom asi stejně jako ty cca🙂 Jako myslím na to pořád, ale snažím se myslet pozitivně nestresovat se a moooc se těším🙂

zuzinkas
1. srp 2013

@kristl85 Já se uklidňuju tím, že pokud to miminko má být, tak vydrží i letadlo a celou dovolenou.. A pokud nemá, tak se může stát cokoli i doma v posteli. Ty myšlenky jsou mazec, navíc teď v práci nemáme šéfa, takže jsem furt tady na koníkovi a dívám se, co je kde nového atd. No prostě bláááázen 😀

kristl85
1. srp 2013

@zuzinkas Přesně tak, já na to mám úúúplně stejný názor, to mi fakt mluvíš z duše. Joo ta já šefa mám pořád za zády, ale taky sem tady pořád🙂))

yildiz
1. srp 2013

@kristl85 Kristy, tak urcite bude videt ...a kazdopadne nam to "potvrdi" :D - jinak prukazka se dava pokud vim az od +- 3mes 😀 tak to mame jeste cas .... ja si to zatim porad neuvedomuju 😀 a nikdy bych neverila, ze budu mit "3" deti 😀 no jsem na to vse zvedava ! Tak asi pak pisnem zazitky z navstevy dr 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru