Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

janitschka
22. pro 2013

@janicka38 ...jo a rozhodně jsou slabší než ta kontrolní..

muddledgirl
22. pro 2013

@janitschka čiči neboj....to je dobře, že břicho už zmizelo...zmizel OHSS,vůbec nic to nevypovídá o miminku.....vůbec ani Tobě ani miminku neprospívá,že se stresuješ.....stresuj až budeš krvácet fakt...jinak vám zbytečně ubližuješ....

muddledgirl
22. pro 2013

@janitschka je úplně normální,že jsou slabší ze začátku než kontrolní a hcg se zvyšuje jednou za 2-3 dny...takže neplaš a kašli už na testy....Máš to přeci potvrzený z krve,ne?

muddledgirl
22. pro 2013

@janicka38 Silnější než kontrolní jsem měla za dost dlouho....a na anglických tt.....To je v pořádku,že vyskočí naráz...neřešte neřešitelný holky....

janitschka
22. pro 2013

@muddledgirl Máš pravdu. 🙂 děkuju 🙂

muddledgirl
22. pro 2013

@janitschka píšu to trošku drsně,já vím...ale zbytečně se neplašte holky...Já se plašila,až když jsem krvácela a byla měsíc v nemocnici..teď to musím zaťukat,je vše o.k. 😉 😉

eliskav
25. pro 2013

Ahoj holky, já jsem se tu krásnou novinu dozvěděla předevčírem, 23.12., takže takový vánoční dárek...🙂 MS má zpoždění zatím 3 dny. Doktorovi budu volat v pátek a objednám se někdy asi na leden, stejně má teď během svátků dovolenou... Myslíte, že je to OK?🙂 A jinak pořád mi mírně občas pobolí podbřišek - to je asi normální že? Děkuji a hezký večer 🙂

ally8
25. pro 2013

@eliskav jo to břicho bolívá, to je normální. Já to mívám tak ob den. Někdy jen hodinku, někdy dýl. Někdy tam jen píchne, když lezu třeba z auta. Dneska mě bolí také víc. Jinak gratuluji 🙂

verlis1
25. pro 2013

@eliskav AHOJ Eliško, gratuluji, ja to vim od 20.12....od te doby uz jsem byla 2x na krvi, jestli HCG vzrusta...podbrisek me obcas taky trochu boli, ale vetsinou spis prsa, zada...odkud jsi ??

audreyi
25. pro 2013

Ahoj,první test mi vyšel pozitivní taky 20.12. K doktorovi jdu tento pátek.Počítám s tím,že nic moc vidět nebude,měla bych teď být 5tt+2, takže hodně čerstvé.Co se týká příznaků tak mě hodně bolí prsa a taky mám pocit,že se dost zvetsily...Občas mě lehce bolí v podbřišku,spíš takový nepříjemný tlak...No jsem napjatá,co mi řekne doktor v pátek.Musím říct,že nám to vyšlo napoprvé.První měsíc,kdy jsem si spočítala ovulaci,takže doufám,že všechno půjde stejně hladce i nadále...Jsem z toho pořád dostat v šoku.Počítali jsme ze se budeme muset snažit mnohem déle...A všem samozřejmě Gratuluju.snad to půjde dobře!

verlis1
25. pro 2013

@audreyi ahojky, supeeer,tak jsem rada, ze jsem potkala nekoho, kdo to zjistil ve stejny den jako ja..me to zjistili z krve..dlouho jsem nedostala MS a 19.12. jsem sla na krev a 20.12. mi rekli, ze to mam pozitivni...vuuubec jsem to necekala, myslela jsem, ze budu muset opet na vyvolavaci injekci, uz jsem ji totiz 2x od roku 2011 absolvovala, takze nic mimoradneho....tak moooc gratuluji, mimochodem koukam, ze jsi take z Prahy...cekas prvni ???

audreyi
25. pro 2013

@verlis1 jo jo,čekám první mimco,jsem z Prahy 😃Uf.. je skvělé to někomu říct už takhle brzo 😃V práci chci samozřejmě vydržet obligátní tři měsíce...A rodině zatím taky nic říkat nechci,dokud nebudu mít potvrzeno,že je vše v pořádku. Přítel me včera požádal o ruku,takže zatím všichni řeší svatbu a podezření na miminko nikdo zatím nemá...😃

verlis1
25. pro 2013

@audreyi ty mas teda tolik stesti najednu, tak gratuluju jeste k zasnoubeni 🙂 Z ceho mas vetsi radost, ze zasnoubeni, nebo z tehotenstvi :D ?? Ja se vdavala v červnu....no, ja jsem nevydrzela to nerict svym nejbližším, takze se to dozvedeli hned ten den, co jsem to mela potvzene z krve, jinak ja jdu take v patek na kontrolu..Jinak taky cekam prvni...kolik ti je???

kofik.h
25. pro 2013

ahoj holky, tak se k vám též přidávám. test mi vyšel pozitivní 24. 12. takže jsme s manželem natěšení, ale nemůžeme se dočkat pondělku, kdy budu moct jít na krevní testy, zda je to opravdu pozitivní. Jinak už máme strašné nutkání to říct rodině. Bohužel máme dost vážně nemocného dědu (rakovina) a chceme mu to říct, aby se měl na co těšit....

audreyi
25. pro 2013

@verlis1 teď v listopadu mi bylo 29.S přítelem jsme spolu tři roky...Oba máme radost.Já samozřejmě větší radost z miminka,ale zasnoubeni super 😃Jen jsem se nikdy nechtela vdavat s briskem...Ale co už 😃 Kolik je tobě?A v kolikatem týdnu jsi? Já měla poslední menstruaci 19.11.,tak nějak podle diskuzi začínám chápat,že se to počítá od tohoto data...Zjišťuji,že jsem byla desnej ignorant.Kyselinu listovou nasazují až teď.. snad to ještě k něčemu bude 😃

verlis1
25. pro 2013

@kofik.h gratulace...na krev urcite bez, ja uz byla 2x a rekli mi, ze HCG narusta, tak se mi ulevilo 🙂 drzim palce 🙂

audreyi
25. pro 2013

@kofik.h Gratuluju!To já si ani nepřipouštím,že by se mohly tehotenske testy mylit. buď hormon je,nebo není...Od toho 20.12.Jsem sijich udělala už pět.Těší mě ze čárka postupně sílí...Ale fakt je,že k doktorovi už se teda netrpělivě těším...Ale spíš na ultrazvuk,že snad alespoň něco málo uvidí.

verlis1
25. pro 2013

@audreyi Me je 30 🙂 A jsem asi 3-4 tyden od poceti...posledni MS jsem mela 29.10. takze dle vypoctu uz bych mela byt ve vyssim tydnu, ale nejsem...mela jsem mozna i o dva tydny pozdeji ovulaci nez je bezne 🙂 kyselinu listovou jsem si koupila den pote, co jsem to zjistila, takze jsem dneska brala pátý den...

verlis1
25. pro 2013

@audreyi jinak UTZ je videt tak nejdriv 5TT od početi

kofik.h
25. pro 2013

@audreyi tak já měla poslední MS též 19, ale pozitivní test byl až 24. 12. ...no zatím jsem si udělala 2 a stále čárky stejné. No tak uvidíme...
@verlis1 no já chci na krev určitě dojít, ale teď si myslím, že v pátek nebudou mít otevřeno. No uvidíme, když tak to budu muset vydržet do pondělí. Ale už bych ráda věděla, že tam opravdu něco je a je tam srdíčko a hurá to povědět dědovi 🙂

audreyi
25. pro 2013

@verlis1 od početí jsem taky tak 3-4 týden...Tak to asi nic.Předpokládám,že doktor nebude mít problém s tím objednat si mě za týden znovu případně,je uzasnej.S kyselinou listovou jsme na tom stejně.

audreyi
25. pro 2013

@kofik.h já měla ovulaci 5.12., testovala jsem 20.12. poprvy s testem clearblue 10 a ukázalo mi to jasné plusko.Další den už mi vyšel i clearblue 20

verlis1
25. pro 2013

@kofik.h srdicko je obvykle videt tak 5-6 tyden od oplodneni...to si myslim, ze jeste nebudes, ne? kdyz jsi mela pozitivni test az ted...kazdopadne urcite drzim palce 🙂

verlis1
25. pro 2013

@audreyi : tak to vypada, ze jsme uplne ve stejne fázy..ale spravne se to teda pocita, ze se pridavaji dva tydny (od data posledni MS) ale u me se bude muset MUDr. ridit ultrazvukem, protoze me se ovulace o dost opozdovala...kam chodis na G. ?

kofik.h
25. pro 2013

@audreyi a prosím ke komu chodíš? Já chodím do letňan a mě přijde v pohodě, ale docela jsem si o něm dočetla, že je arogantní a nepříjemný. Na rizikové nepíše a tak....no bojím se, co poví...ale jestli mi řekne, aŤ se neraduji, že každá třetí žena potratí tak ho kuchnu...
já právě nevím, kdy jsem měla ovulaci....ale první test byl gs mamatest či co...no a pak test dr. maxe a je to tam 🙂...ten clearblue je hodně citlivý, takže super...

verlis1
25. pro 2013

Holky, ja menim doktora, ted v patek pujdu poprve k novemu....dozvedela jsem se, ale jen tak mimochodem, ze moje puvodni gynekolozka uz tam ordinovat nebude (ze by mi to treba nekdo vcas oznamil???) a naposled mela na ty klinice sluzbu snad 80 lety baba nad hrobem, kdyz jsem ji videla, tak jsem se lekla...no a pak tam je pry jedna mlada, ale ta tam dochazi jen jednou tydne, takze jsem si od svagrovy nechala doporucit noveho gynekologa a v patek se tam jdu zaregistrovat...

verlis1
25. pro 2013

@kofik.h jsi z letnan??

audreyi
25. pro 2013

@kofik.h @verlis1 Chodím k Antonínu Kapralovi.Má ordinaci na Hradcanske.Změnila jsem ho na doporučení kamarádky.Je soukromý,takže se platí 1200 za rok (kolik v těhotenství,možná něco navíc,to nevím),ale přijde mi velmi pečlivý a milý,vždycky všechno vysvětlí.Ma ultrazvuk v ordinaci, vše je nově,čisté,moderní,sestřičky příjemné.Když jsem byla naposledy měřil mi právě ovulaci a dával nějaké typy k početí,což vyšlo 😃

audreyi
25. pro 2013

@verlis1 já bydlím v Dejvicích. Odkud jste?

kofik.h
25. pro 2013

@verlis1 nejsem, ale mám tam doktora 🙂
@audreyi acháá...tak uvidím, když mi ten můj nebude vyhovovat. Děkuji za typ. Tak nám holky držím palce, ať nám to vyjde a rostou nám bříška 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru