Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

jaenik
29. zář 2014

@brunhylda Ahoj, pila jsem kontryhel. Má se pít od 1.DC a 14 dní, já si svůj 1.DC udělala a začla ho pít. Po 6ti dnech mi MS dorazila, tak jsem si znovu stanovila 1DC (teď už skutečný 1.DC) a pila ho 14 dní. Takže vkuse jsem ho pila 20 dní. 12.8. mi dorazila MS, měla jsem ji 4 dny, a 21.8. podle propočtů jsem otěhotněla. Jinak jsem měla teď tenhle měsíc v plánu začít pít Jeřáb ptačí, který se pije pořád až do otěhotnění a až by mi dorazila MS, tak bych přidala na 14 dní kontryhel, pak 14 dní vynechat, pak zase 14 dní pít kontryhel a tím jsem si MS chtěla srovnat.

pav_la
29. zář 2014

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. // jsem objevila v pátek, přes víkend jsou už stejně silné. Doma máme dvouletá dvojčata. Po jejich druhých narozeninách jsme si řekli, že se začneme pomalu snažit a zdá se, že to vyšlo hned první měsíc. Doktorce se chystám volat až tak příští pondělí, stejně mě objedná až na 8tt.

jaenik
29. zář 2014

@pav_la Velká gratulace 🙂

aklin
8. říj 2014

O mimi jsme se také snažili dloho. Nakonec jsem nastoupila do CAR. Když už jsem měla podstoupit inseminaci, doktor si mě vyšetřil ultrazvukem. A následně mi řekl, že se mu nezdá moje děložní sliznice, je vyvýšená. Po kontrole mi doktor, řekl, že jdu na krevní test na hladinu HcG, a ještě v ten den jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Myslela jsem si, že si ze mě dělá legraci. Pořád si myslím, že nejsem těhotná, stále mi to nedochází. Nemůžu uvěřit, že to vyšlo po 2,5 letech bez pomoci doktora. Uvěřím tomu až budu mít těhotenskou knížku a obrázek z ultrazvuku.

jaenik
9. říj 2014

@aklin Ahoj, moje holička otěhotněla po šílené době snažení, a to v době, kdy se s manželem dohodli, že tedy půjdou na umělé oplodnění.. A jedna moje známá nemohla celá léta otěhotnět, 3x byla na umělém oplodnění a vždy poté potratila. Tak si adoptovali krásnou holčičku a ona dva roky poté otěhotněla a dnes má zdravého 3,5letého syna 🙂 Takže opět zářný příklad, že jakmile žena tak nějak rezignuje na přirozené otěhotnění, zadaří se 🙂 Jinak velká gratulace a užívej si to! 😉

aklin
9. říj 2014

@jaenik děkuji. Už si užívám.

cherris
15. říj 2014

ahoj, jsem tu nová, zítra to jdu teprve potvrdit k doktorovi, ale jsme z toho i s manželem dost vykulení, protože to klaplo hned napoprvé a // ještě před očekávanou ms. mám strašnou chu´t to všem říct, ale myslím, že s našima by tahle zpráva už asi sekla (v dobrým), protože ségra je zrovna v termínu porodu a tak jí zatím nebudu ubírat slávu 🙂

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barbara2
21. lis 2014

Netuším jestli je diskuze ještě aktivní ale zkusím to! Snad někdo odpoví. 🙂 Před týdnem jsem zjistila že jsem těhotná. Bylo mi asi 5 dnů špatně, bolelo mi břicho a lehce jsem špinila. Posléze test ukázal 2 čárky a já mazala k doktorce. krev i uz ukázalo že jsem těhotná. Jenže teď všechny příznaky vymizely a já se bojím že to dopadne špatně. Už jsem jednou tzv. zamlklé těhotenství měla. K doktorce mám jít až za pár dnů a mě už z toho hrabe. Máte někdo podobné zkušenost? 😕

tarra27
21. lis 2014

@barbara2 podle mě to bude dobré....napadá tě to, jelikož máš předchozí špatnou zkušenost.....neboj, nikdo nemá příznaky 24hodin denně 😉 to nejde....navíc tělo si na těhotenství zvyká....většinou je na začátku špatně, bolí prsa, pak se to zlepší na chvíli, pak to zase může přijít na chvilku a pak už tě zase bolí záda, nebo jsi jen unavená... bude to dobré, neboj. 😉

ala_joha
21. lis 2014

@barbara2 Já jsem objevila // čárky v úterý ;) A popravdě vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Antikoncepci jsem vysadila před 3 měsíci, jeden měsíc byl přítel mimo a vlastně hned ten druhý to tedy vyšlo... nějak jsem si to nepřipouštěla, myslela jsem, že mám prostě rozhozenej cyklus po vysazení... a ono ne 🙂 Hned jsem se objednala k lékaři, byla jsem tam včera a byl zatím jen gestační váček cca 5 mm, dle poslední MS jsem 6 tt, ale vím, že jsem měla ovulaci až 24. den cyklu, takže o 10 dní později, než je "normál", tak asi proto je to ještě tak malé. 🙂 Byla jsem upozorněna, že v tomto období se může stát, že to prostě ještě nevyjde, ale já jsem se rozhodla, že to vyjde! A můži Tě uklidit, taky zatím nemám nic moc žádné příznaky, trošku se mi motá hlava, občas mám pocit, že mi není úplně nejlíp, ale nic, co by se nemohlo zaměnit s něčím jiným, nízký tlak mívám normálně... ;) Ono to asi teprve přijde. Jsme hodně na začátku ;) Držím palce! 🙂

barbara2
24. lis 2014

Děkuji moc za podporu. Uklidnilo mě to. Dnes byla u Dr. a miminko roste! 😲 5 tt. Příští týden prý bude vidět srdíčko! 🙂

ala_joha
24. lis 2014

@barbara2 Tak to jsme na tom hodně podobně se stářím fazolky, mně na UZ odpovídalo 5tt ve čtvrtek 🙂 jen ja jdu k lékaři až za 14 dní, tak snad nám půjde vše hladce 😉 Začala jsem trochu špinit, ale zatím jsem to zažehnala šťávou z citrónu, jak jsem se tady někde dočetla, a pomohlo to, tak jsem nakoupila kilo citrónů a snad bude vše dobré 🙂

libik13
25. lis 2014

Ahoj holky. Mohu poprosit o radu? V jakém týdnu těhotenství nebo při jaké velikosti plodu byla vidět již srdeční akce plodu? Já dnes byla poprvé na kontrole, plod má již 10 mm, ale akce žádná☹ Mohla bych být tak v 7.týdnu, ale vzhledem k nepravidelným cyklům těžko říct.

libik13
25. lis 2014

ještě doplnuji, spíš bych to viděla na 5-6 tý, ale to se mi zase zdá plod celkem velký...nemáte některá podobnou zkušenost?

bartkat
25. lis 2014

Já byla dnes na ultrazvuku dle MS jsem 5+6 ovu nevím kdy byla, na testech // ale MUDr nic neviděl, takže mi tehu nepotvrdil...

monikafrystakova
29. lis 2014

@elis2013 gratuluji no ja podle kalkulacky jsem 3+6.... za tyden jdu k dr. , tak snad bude vse ok....

pollini
29. lis 2014

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala 🙂 Jsem 3 dny po očekávané MS, test pozitivní. Podle výpočtů jsem ve třetím týdnu. Kontrola mě čeká za necelé 2 týdny. Otěhotnět se mně povedlo po 4 měsících, vlastně po první prokázané ovulaci, kterou jsem měla 13. listopadu. Jak jste na tom Vy? 🙂

levaska
30. lis 2014

Ahoj holky, i já bych se k Vám ráda přidala. V pátek jsem objevila dvě // na testu 🙂. Bylo to docela překvápko, nečekali jsme, že to půjde tak rychle. U syna jsme se snažili cca půl roku. K doktorovi se objednám, až tak za dva týdny, jelikož to dříve stejně nemá smysl 😖 . Ovu tipuji tak v rozmezí 13.-15. 11.

evcann
2. pro 2014

@pollini
@levaska
@monikafrystakova ahoj, přidala bych se, mám čerstvě potvrzené těhu z krve, měla bych být 4+1, na kontrolu jsem objednaná těsně před vánoci tak jsem zvědavá

moniql
2. pro 2014

Ahoj, taky bych se ráda přidala. První pozitivní testík v sobotu a dneska podle ClearBlue 2-3 týdny těhotná 🙂 K dotorovi ale tedy až těsně před Vánoci. Tak snad bude vše v pořádku.

ewicka
2. pro 2014

Ahoj holky, jestli můžu, tak se taky přidávám. Měla bych být asi 4až 5 tt a hcg mám 4000. To je nějak moc 🙂 Jestli už to víte, kolik jste tak v brzkém těhotenství měli hcg? 🙂

evcann
2. pro 2014

@moniql ahoj, tak to jdeme stejne ja jdu 19.12 🙂, takže jak ti odpovidají týdny?
@ewicka 4 000? to je nejak moc ne? to tam jsou tak 4 :D, já zrovna ted volala a mám ve 4+1 hodnotu 666 a je prý krásná, většinou odpovídá tak 400, ale může se to samozřejmě lišit, ale 4000 mi na 4 tyden prijde dost, nejsi nahodou déle těhotná?

ewicka
2. pro 2014

@evcann 4 : 🙂 🙂 No to snad ne 🙂 Byla jsem na IVF, 12.11. oplodnění a 17.11. embryotransfer, takže včera, kdy mi brali krev, to bylo 14 dní po ET. Trochu mě ta hodnota děsí, tak uvidíme, kolik miminek se vyklube.

evcann
2. pro 2014

@ewicka jééé tak to jsme skoro stejně, já odběr 14.11. ET 18.11. nechala jsem si zavést 2. Ty jsi měla podle data tedy blastocysty že jo? No jako tak to máš hodně to bych počítala s dvojčatama minimálně. Kolik jsi si jich nechala dát?

merilinka
2. pro 2014

Ahojky holky,přídávám se,jsem nyní tak cca 4 tt,v pátek 21.11. jsem měla hcg 320 jednotek a ještě na Utz nebylo nic vidět,zítra jdu znovu,tak snáád už bude vidět,dělho v ten pátek byla prosáklá a byla v ní tekutina,prý to vypadá určitě na těhu,říkala dr 🙂 Dneska jsem si dělala test a je super fialový,dálnice 😀 ,snad bude vše ok, mám za sebou 3 samovolné potraty 😖 ,věřím,že teď to vyjde,nasadí mi Utrogestan a beru Femibion...všem moc moc držím palečky 😉 😉 😉 😉

ewicka
2. pro 2014

@evcann jo jo, blastocysty. Zavedli mi jen jednu, ale mám v rodině několik jednovaječných dvojčat. Mám hyperstimulák a v pátek jdu na kontrolní utz, tak se optám.
@merilinka ahoj Merilinko. Dnes (včetně mě) to tady nějak přibývá. Ten listopad byl ale pěkně plodný měsíc 🙂

evcann
2. pro 2014

@merilinka tak to držím palečky at to vyjde, ale jeslti jsi 4tt tak to toho zase tak moc videt nebude ne? já jdu tesne pred vanoci

@ewicka že jo vid? taky mi prijde hodně plodný 🙂, no jako s dvojcatama bych pocitala urcite, to už jdes na utz jo? do centra? kam chodis?

ewicka
2. pro 2014

@evcann V Brně do Heliosu. Kvůli tomu blbýmu hyperstimuláku jsem byla na utz už včera a už byla vidět taková malá černá bublinka a doktor říkal, že to je to miminko 🙂 A to, že jdeš před Vánoci, tak už jdeš ke svýmu gyn? Nebo ještě do CARu?

evcann
2. pro 2014

@ewicka no vždycky se chodilo v Caru po 14 dnech od testů, takže měsíc po ET a dneska mi rekla at prijdu za měsíc, ale to má smůlu tak dlouho čekat nebudu, takže jsem se na recepci sama objednala těsně před vánoci, takže ještě do Caru. To máš dlouho hyperstimulák teda, kolik jsi měla foliku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru