Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

puncinka
1. zář 2014

@lilien2 ahoj, s tim Dr. To je tak, ze jsem chtela zmenit na doporuceni kamaradky, ale tam me objednali az za 3 tydny, coz se mi nezdalo, tak jsem se pak objednala k te sve, kam jdu pristi tyden. Je mi spatne, dneska jsem cestou do prace musela vystoupit a zvracéa jsem... jsem takova unavena, a rim, ze delam s detmi, tak to nedavam byt tak aktivni, jak bych mela a taky mam strach z nemoci, protoze rodice davaji do skoly deti i nemocny a ted to tam slinta a kejcha. Min. rok jsem od nich chytla takovyho bacila, kteryho uz budu mit chronicky, takze mam strach, doufam, ze budu co nejdriv neschopenku na rizikovy.

rudolflenka
1. zář 2014

Ahoj holky, ráda bych se přidala 🙂 jsem v 8tt, minulý týden jsem byla kontrole, kde mi tuto úžasnou zprávu potvrdil pan doktor a taky mi s překvapením oznámil, že jsem v 7tt 🙂 Bylo už vidět a slyšet srdíčko, ale ještě je to taková malá fazolka a kdyby mi doktor neřekl, co je co, tak bych ani na UTZ nepoznala, že jsem těhotná 😀 ...zatím normálně chodím do práce. Pracuju v mateřské školce, tak je to docela náročný a budu moc doufat, že tam nechytím nějakou nemoc. Na neschopenku zatím nechci, máme dvě hypotéky, tak bych ráda pracovala co nejdéle. Na druhou stranu se ale zase bojím o miminko, protože moje těhotenství je malý zázrak. Snažili jsme se rok. Po vysazení HA jsem vůbec neměla cyklus, pak v červnu cysta a po cystě jsem tak nějak musela náhodou otěhotnět. Já jsem hrozně šťastná, protože bylo na manželovi vidět, jak si miminko moc přeje a bojí se, že nám to už nepůjde. Jelikož bydlíme v jedné domácnosti s jeho rodiči, tak jsme jim to hned oznámili, protože by to stejně poznali. Jinak ostatní ještě nic neví a ještě minimálně měsíc počkáme. Pořád mě ale pronásledují černé myšlenky a nemůžu se jich zbavit. Co se týče zdraví, tak mám hroznou smůlu a bojím se o mimi ☹ Kdyby se něco stalo, tak bych to asi neustála, jelikož manžel mě pořád obskakuje a hrozně "fazolku" prožívá. Máte to někdo tak podobně, nebo jsem v tom sama? 😕

puncinka
1. zář 2014

@rudolflenka je ahoj, ty jsi mela i tak nejak svatbu jako ja, znam te z fotek od Paciho 🙂 ja pracuji v dennim staciku s detmi s postiz. K doktorce jsem objenana az pristi utery. Taky mam strach, ze neco od deti chytnu, jak tomu bylo min. rok..a jeste v tomto strasnym obdobi bacilu. Uz ted se citim, jak kdybych mela chripku, tedy je mi i spatne a cestu do prace moc nezvladam. Takze ja doufam, ze me na NP necha.

lilien2
6. zář 2014

@puncinka Ahojky, gratuluju 🙂 Tak pak dej příští týden vědět jak jsi dopadla u doktora a jestli Tě nechal doma..
Podle mě by jsi doma zůstat měla, už jen proto, že jde z tebe citět jak z toho nejsi ve své kůži, že se můžeš nakazit od děti a jen se stresuješ..

lilien2
6. zář 2014

@rudolflenka Ahojky, já budu začínat 7tt a k doktorovi jdu poprvé až za týden, takže v 8tt, tak doufám, že taky uvidím srdíčko 🙂
Já dělám ve 3-směném provoze, takže mě to taky vyčerpavá, ale zatím mi je celkem pořad dobře, až na únavu a sem tam málou nevoslnost se citím fajn 🙂 takže asi ještě do práce chodit budu...Uvidím co mi na to řekne Dr.
A s tím Tvým strachem a cystou to mám stejně :( taky se furt bojím, ale to je asi normální...Takže sema ze sebou bojuji, že si říkám, že se bát nemusím a ať se raduju 🙂 že tím víc mimču prospěju..A i s manželem to máme stejné, pořad mě obskakuje, nechce abych nic nedělala a jen odpočívala a pořad se mě ptá jak mi je.

puncinka
6. zář 2014

@lilien2 jeste vubec uvidim, jestli to neni zamlkle, tehu priznaky me nejak pres ten tyden presly, tedy jen mam zaludek na vode a musim stale neco jist, jsem unavena, ale tak jak mi bylo na zacatku tydne, to se srovnat neda. Tedy t3-smenny provoz bych nedala, to te obdivuji.

rudolflenka
6. zář 2014

@lilien2 Ahojky, já zítra končím 9 týden a na další kontrolu jdu až 23.září, tak jsem celá netrpělivá, aby bylo všechno v pořádku. Od toho 9 týdne mi začalo být hodně špatně a hodně mě bolí břicho, zrovna když je to v práci tak náročné ☹ Máme 16 nových dětí ve školce, takže mazec a některým nejsou ještě ani dva roky :-P já doufám, že to časem bude lepší, ale stejně si říkám, že po Vánocích už bych asi nenastoupila. Tak uvidíme, jak to všechno bude. Klobouk dolů, že zvládáš 3 směnný provoz, to bych nedala. Já si jdu po práci hned lehnout a PC skoro nezapínám, jak jsem vyčerpaná. Stěží uvařím manželovi 😀 držte se všechny! pa

akmitaf
6. zář 2014

Ahoj tak nám ve středu potvrdili mimíska - prý je všechno přesně jak má být. Jen srdíčko ještě nebilo - Dr. tvrdila, že tam vidí nějakou dutinku a že je to super. No já se přiznám, že jsem byla ráda, že vidím mimi fazůlku 😀 . Tak příští týden na další kontrolu a už by mělo být srdíčko v běhu - no držte pěsti.

puncinka
7. zář 2014

@akmitaf drzim, drzim... 😉

its_my_life
7. zář 2014

Ahoj, přidávám se k čerstým těhulkám 🙂 Minulý týden byla na testu slabá čárečka, tento týden už pořádná... Podle MS bych měla končit 6. týden, ale myslím si, že reálně budu míň... Pořád nemůžu uvěřit tomu, že se zadařilo už na první pokus 🙂 Zítra se chci objednat k doktorovi, tak snad budu co nejdřív vědět víc 🙂

lilien2
7. zář 2014

@puncinka Nemyslí hned na zamlkhle, prostě je to pořád jiné..Já to mám taky tak..

@its_my_life Tak pak dej tady hned vědět, jak jsi dopadla 🙂 Tvůj testík jsem komentovala v jiné diskuzi, gratuluji 🙂

@rudolflenka myslím, že po Vánocíh se už určitě nevratíš, jen si těhu užíj 🙂

akmitaf
7. zář 2014

@lilien2 ahoj já myslím, že v práci ve směnách skončíš hned jak to oznámíš, já myslím, že ze zákona nemůže těhule. dělat na 3 směny.

@puncinka ahoj úplně s tebou soucítím - taky mám hrozný strach aby to nebylo zamlklý - nebo tak něco. Jsou to docela nervy, ale určitě to dopadne dobře

its_my_life
8. zář 2014

Ahoj holky, tak jsem se dnes objednala k dr., ale az na 19/9, driv nemel volno... Uz to vidim, jak se ty 2 tydny potahnou... :D Ale zase na druhou stranu pak uz snad neco bude videt 🙂

lilien2
8. zář 2014

@its_my_life Joo, mě se to taky táhne to čekání, ale jak říkáš, pak už rovnou uvidíš třeba jak byje srdíčko 🙂
@akmitaf Pravě dle nového zákona, těhule už mohou dělat noční...Spíš skončím jak mi bude špatně, protože tam bych to nevydržela a na wc můžu jen o přestavce.. Jinak taky se bojím, někdy si říkám, že mi není blbě, jestli není něco špatně, pak mi je chvilí špatně a už si zase říkám, zda není něco špatně :D prostě je to normální, máme radost z toho štěstíčka a bojíme se o něj..

helca363
8. zář 2014

Ahojky tak se taky přidávám...jsem v 5tt...k doktorovi objednaná až na 2.10:-(já bych už to tak moc chtěla mít potvrzené doktorkou a vědět,že je vše v pořádku...snad to uteče🙂

puncinka
8. zář 2014

Hojky, jste Zlaty holky. Zitra se asi vse dozvim, tak uz z toho mam stresy. Akorat nevim, jestli se pocitaji spis ty tydny posledni MS, nebo styk, protoze bych v tom mela 14 denni rozdil a to je docela velkej rozdli, jesli 5tt bo 7tt. 😒

aakashaa
8. zář 2014

@puncinka ahoj, já to mám třeba počítané od poslední ms - teď bych měla být 7+4 a dr mi říkala, že to tak zhruba odpovídá, maximálně o 3-4 dny méně. I když nechápu, jak je to technicky možný 😀

akmitaf
8. zář 2014

@puncinka ahoj jak píšou holky počítá se to od poslední menstruace - takže jsi plus mínus v 7 týdnu. Neboj zítra to určitě dopadne dobře a tobě se moc uleví. Hlavně napiš budeme na tebe myslet.

akmitaf
8. zář 2014

@lilien2 tak to je fakt masakr - to mě vůbec nenapadlo - no dělej jak myslíš - jestli je to provoz, tak bych moc neriskovala, kdyby se něco stalo, tak si to budeš vyčítat. Já u první dcery chtěla zůstat v práci za každou cenu přes letní prázdniny, aby si kolegové mohli vybrat dovču a pak jsem ve 20 tt začala dost krvácet a hrozně si to vyčítala - sice jsem to asi ovlivnit nemohla, ale byly to zbytečné nervy.

puncinka
8. zář 2014

Jo, tak tedy dekuji moc 🙂 tak snad neco bude videt a nesprdne me, ze ramlezu tak brzy 😨

zmrzka89
8. zář 2014

ahoj holky, ráda bych se k vám přidala 🙂 že jsem těhotná jsem zjistila na začátku srpna, 13.8. jsem byla na potvrzení u doktorky, byl vidět jen gestační váček a náznak dutinky. Ve čtvrtek jdu na kontrolu a jsem neskutečně nervózní. Hrozně se těším, i bojím zároveň. U nás to zatím ještě nikdo z okolí neví, jen dnes jsem to řekla v práci, protože potřebuji volno... Jsem zvědavá v jakém budu týdnu, protože jsem to měla takové divoké 😀

craki
8. zář 2014

Tak se taky pridavam k dvoucarkovym 🙂 Prvni test jsem si delal pred vice nez tydnem, a hned volala k doktorce. Tam jdu ted v patek a ty dny se snad plazi nebo co.. Dneska jsem to nevydrzela a udelala si dalsi test a druha carka vylezla temer okamzite sposlu s testovaci 🙂 Mela bych byt v 7 tydnu tak snad uz bude neco videt na UTZ.. Jinak zadarilo se po celkem kratke dobe, v druhem mesici po vysazeni HA, a uz mi zacina byt celkem blbe 🙂 Tak snad to bude zdrave, protoze v mem okoli to jsou same potraty v prvnim trimestru nebo problemy s pocetim... Jsem strasne vydesena ale strasne stastna, ale snazim se to brat sportovne - proste si pripoustet, ze to nemusi byt OK, protoze kamoska uz dvakrat potratil na konci druheho mesice....

zmrzka89
9. zář 2014

@craki já to mam v okolí stejně a taky se nám zadařilo úplně stejně jako vám 🙂 na tu úplně první kontrolu jsem šla celkem v klidu - tak nějak jsem tomu ještě nemohla věřit, ale teď na tu další, když už mám 100% potvrzené, že se ve mě něco děje, to už je horší... Zatím mi špatně není, možná jsem trochu víc omdlívací, že se mi občas zamotá hlava a tak a prsa mě lehounce začaly bolet asi před týdnem...

craki
9. zář 2014

@zmrzka89 NO ja se desim co s temi nevolnostmi jeste prijde, kdyz uz to zacina uz ted... Ale stejne nebudu slavit dokud nedokoncim 12 tyden 🙂 Sice bych t nejradei vykricela uz ted vsem, ale nechce se mi to pak vysvetlovat kdyby to nedopadlo.. Manzel dvema carkam pomalu taky nemohl uverit 🙂 Strasne se tesi a je vic pozitivni nez ja.. Ze pry je tojeho dilo tak neni mozne aby se to nepovedlo 😀

zmrzka89
9. zář 2014

@craki já teda jako vyloženě nevolnosti nemám, trávení času s hlavou v míse, nebo tak něco, to rozhodně ne...

lilien2
9. zář 2014

@zmrzka89
@craki
@helca363 Ahoj Holky 🙂
@akmitaf Víš ono nejde o to, že bych nechtěla zůstat doma, ale dle Nového zákona můžu dělat noční...A u Dr. jsem ještě nebyla, tak vůbec netuším jak co bude...Jelikož mi není špatně, tak mi nemocenskou psát nemusí..Ale rozhodně se s ním o tom poradím..Ale moje práce není fyzický nijak náročná..Uvidíme, ať už je 15.9 🙂

puncinka
9. zář 2014

@akmitaf tak jsem videla malou rozmazlou fazolku a nejlepsi bylo, kdyz tam bilo i srdicko 🙂 Spadl mi sutrak ze srdce 🙂 Dle ultrazvuku jsem 6+6tt a ma 8mm. Tak drzim palecky, at Ti to take vyjde a srdicka se dockas 😉

akmitaf
9. zář 2014

@puncinka jéééé to je nádhera 😀 😀 😀 moc gratuluji

lilien2
9. zář 2014

@puncinka taky gratuluju 🙂 taky se chci už zbavit toho šutráku 🙂 užívej

zmrzka89
9. zář 2014

@puncinka no pěkné! gratuluji 🙂 když mrknu na tvoje výsledky, tak si tak odpočítávám, že bych mohla být v 9... před 4 týdny 3 mm...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru