Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

ewicka
2. pro 2014

@evcann Taky bych tak dlouho nevydržela. Před Vánocema už budeš tak cca 7, 8 tt, ne? To už budeš vidět srdíčko 🙂 Když jsem včera (14 den po ET) viděla na utz tu malou černou bublinku, tak to byla úleva jak hrom. Těhotenský test dobrý, ale ultrazvuk je ultrazvuk 🙂 Ten hyper mi začal cca před týdnem a protože jsem těhotná, tak bude odeznívat daleko pomaleji. Ale to je jedno, hlavně že se podařilo 🙂

evcann
2. pro 2014

@ewicka no jasně, hlavní je, že se povedlo 🙂, no to bych měla být 7tt, dnes jsem 4+1

merilinka
2. pro 2014

@ewicka to tedy byl 😵 ,tak ať nám to vydrží!!!!!

merilinka
2. pro 2014

@evcann to nebude,hlavně ať je gestační váček,kde má být 😵

pollini
2. pro 2014

@evcann @ewicka @levaska @moniql @monikafrystakova Holky, jak se cítíte? Jaké máte pocity? Už na sobě pozorujete nějaké změny? Já si to stále neuvědomuji. Pár dní mě píchalo v podbřišku, mám strašně citlivá prsa, jinak jako bych nebyla těhotná 🙂 Nemůžu se dočkat první prohlídky, také oznámení rodičům. Jsem zvědavá na reakce, až se trochu i bojím 😀

levaska
2. pro 2014

@pollini Ahojky, já na sobě taky nic nepozoruji. Jak píšeš občas píchnutí v podbřišku, bolet a pnutí v prsou a neskutečný HLAD 🙂. Jinak jak kdybych těhotná ani nebyla 🙂

evcann
2. pro 2014

@merilinka ja myslim, ze klidne muže byt 🙂

pollini
2. pro 2014

@levaska Před otěhotněním jsem byla přímo závislá na sladkém. Od pozitivního testu jsem sladkost nestrčila do pusy. Ba naopak, mám chuť spíše na slané, maso 🙂

levaska
2. pro 2014

@pollini tak to by to mohl být klouček 🙂

pollini
2. pro 2014

@levaska Kéž by se tak povedlo 🙂

evcann
3. pro 2014

@pollini
@levaska 😀 mě se líbí jak nikdo nic nepocituje, ale vypíšete jak máte citlivá prsa, bolí vás v podbřišku a máte hlad, to jsou preci ty příznaky 😀 . Já treba můžu říct, že nemám nic, bricho me uz neboli, prsa citlivá nemám a hlad taky ne 🙂

levaska
3. pro 2014

@evcann No tak jako jo, to je jasné, že trošku něco cítím 😉 . Já tím myslela jako nějaké nevolnosti, návaly, motání a bolest hlavy atd. atd. 🙂 . Spíše mi není nic, co by mě nějak omezovalo 🙂.

merilinka
3. pro 2014

Tak dnešní kontrola 😵 😵 ,gestační váček se žloutkovým na svém místě,náznaky malého mimíska taky,musí růst a růst,ale prý tam už něco málo vidí 😵 Jen podle velikosti gest váčku a jsem 6 tt 😕 ,to je mooc myslím,prý se to může trošku lišit,až mimi povyroste,určí přesnější týden. Jen jsem zase začala lehounce špinit,slabounce ,vždy po vyšetření 😖 ,přesně,jak minule a za půl dne přešlo,tak snad je to k tomu ☹ ,jsem ze všeho tak vyplašená...

moniql
8. pro 2014

@pollini Ahoj, no občas mě zabolí v podbřišku, ale to jen když třeba zapomenu, že bych se měla malinko šetřit nebo nejím 🙂 Jinak prsa mě bolí jak blázen a trochu mi vadí spát na břiše (což miluju). Občas mi nějaké jídlo smrdí, ale teda nezvracím. A jsem utahaná jako kotě. Jinak na kontrolu jdu až za dva týdny. Nevím, jestli bych neměla jít dřív, ale podle testu jsem teď teprv v 3-4 tt.

pollini
8. pro 2014

@moniql Já jsem byla dnes na první prohlídce. Jsem v 5. týdnu, vše je v pořádku. Další kontrola mě čeká za týden, kdy už by mělo tlouct srdíčko. Jinak se spaním na břiše jsem na tom stejně jako ty, začalo mně to vadit a nemůžu si na to stále zvyknout 🙂

kata1988
9. pro 2014

ahojky,chtěla bych opatrně nakouknout do této diskuze, dnes jsem zjistila, že mám pozitiní těhtest po skoro 11měsících od posledního nepovedeného těhu.dneska jsem asi 4+5 počítám-li správně, tj 5.týden, zítra bych chtěla na gyndě vyškemrat doporučenku na krev, ať vím na čem jsem. snad to tentokrát vyjde a já budu moct říct rodičům na vánoce tu novinu,před manželem to dýl jak do odpoledne neutajím :D

jankarica
10. pro 2014

@kata1988 Ahoj , ráda bych se taky připojila, povedlo se nám po 3.IUI konečně zapadnout, včera na mně koukly // 🙂 bude to naše 2.mimi 🙂 měla bych být asi 4+2tt, uvažuju, kdy se objednat na gyndu, manžel už to ví🙂 a zbytku rodiny to budu tajit dokud to půjde, nejlépe tak do 6. měs 😀

sistersss
12. pro 2014

Ahoj, tak i já jsem čerstvě těhotná. Poslední MS 1.11. K doktorovi jdu 16.12. Myslíte, že už by mohlo být něco vidět na UZ? Zatím mi to také nedochází.. 🙂

perila
12. pro 2014

@sistersss Ahoj jsem na tom stejně jako ty poslední MS taky 1.11 a na první kontrolu jdu 17.12,doufam že už něco vidět bude.

sistersss
12. pro 2014

@perila Tak pak dej vědět 🙂 Já jsem teď do toho pěkně nachlazená (rýma, hlava apod.), tak si to užívám 😖

kata1988
12. pro 2014

Tak dnes krev potvrdila, stredecni hodnota byla 300jednotek,ovu byla nekdy kolem 24.11.,takže je to asi v pohodě. 19.12.jdu na ultrazvuk tak jsem zvedava, ale asi kromě váčku toho moc neuvidím...

hanicka653
15. pro 2014

Ahoj holky taky se přidávám. Minulý týden jsem našla na tt // čárky a k dr. jdu ve čtvrtek. Doufám, že je všechno v pořádku a mimi je tam kde má být 🙂

pollini
15. pro 2014

Ahoj holky, dnes proběhla druhá kontrola. Jsem 6tt+4, srdíčko tlouklo 🙂

jajinka25
18. pro 2014

Ahojky já dnes první sono a je tam!!!!! 🙂 5t +2 další sono 30.12 snad uz bude i srdíčko 😉 moc všem gratuluji

nora88
18. pro 2014

Ahoj holky. Taky bych se k vám ráda přidala. Dnes u dr. cc 4tt na utz. řekl, že nic nevidí možná nějakou tečku nechtěl asi říct tak v začátku, ale že sliznice je pěkně vysoká. Odběr na krev 464 Hcg jednotek. Mám přijít za 14 dní myslíte, že už něco uvidí? Jinak se mi taky špatně spí na břiše. Celou noc se převaluju a podbřišek taky občas cítím. A slabounce špiním jen ráno beru na to Utrogestan. Doufám, že vše dobře dopadne. Hodně štěstí všem.

evcann
22. pro 2014

@nora88
@jajinka25
@hanicka653
@perila
@sistersss ahojky, můžu se k vám přidat? já jsem také čerstvě těhotná, dnes 7+0tt a srdíčko potvrzeno 🙂

nora88
22. pro 2014

@evcann ahoj je tak to už máš klídek, že to srdíčko máš potvrzeno ja jsem o dva týdny méně. Jdu až 29.12. na kontrolu tak se bojím jestli v tu dobu už něco uvidí. Jak ti zatim je nebo bylo? Poznala jsi to na sobě hned?

evcann
22. pro 2014

@nora88 vůbec jsem to nepoznala hned, špatně mi je az tak ty dva tydny ted, nekdy me boli prsa nekdy vubec, a od zaludku tak ruzne nekdy rano, nekdy odpo, nekdy vubec 🙂. Já mela srdícko už v 5+4, byla jsem na neplanovanem utz kvuli špinění. Já jdu na kontrolu až 7.1., už aby to bylo, chci mít to nejhorší období za sebou, ale přes ty vánoce si říkám, že to uteče. Tak ty pujdes příští pondělí to budeš tedy 6tt? to už by srdíčko když je šikovná doktorka mohla vidět.

sistersss
22. pro 2014

@evcann Ahoj 🙂 jasně, že můžeš! Já jsem nyní v 8 tt. je mi celkem dobře od žaludku, ale někdy mě teda dost bolí podbřišek. Nejvíce mě ale trápí zácpa :( Já jdu na kontrolu až 15.1. byla jsem poprvé 16.12., tak je to dloouho doba do další kontroly..

nora88
22. pro 2014

@evcann Fakt tak brzo, tak to chodíš asi někde kde jsou moc šikovní a mají nový ultrazvuk ne?? Já jsem to poznala ještě dříve než byl udělán test. Píchalo mě pořád na levé straně to už mi bylo divné a 10DPO už byl dušík. Teď od čtvrtku večer do soboty bylo šíleně bolesti jak na ms, taháni, pichani, nespim od tri rana kazdy den. Od neděle mi naštěstí nic není jen mám citlivé prsa a už běhám jak laňka 😀 Taky mám strach at to rychle uteče a je vše vpořádku. Chodím k doktorovi a má takovou pidi obrazovku na ultrazvuk tak na tom asi tak dobře neuvidi. Budu 6+2tt ale ovulaci jsem měla později.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru