Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

pear
9. led 2014

@leonakv Děkuju 🙂 určitě podám 🙂

muddledgirl
9. led 2014

@verlis1 ježiš holka....držím pěsti,ať je mnohem líp...jsou nějaká homeopatika,zeptej se v lékárně,prý to dost pomáhá 😉

leonakv
9. led 2014

co se týče zvracení tak Dr mi říkala o nějakých rektálních čípcích 😉

mar8
9. led 2014

@marmazel Utrogestan je na udržení těhotenství a proti krvácení, já ho taky brala u prvního těhotenství po dvou předešlých potratech, pro jistotu mi ho nasadili hned na začátku. Teď jsem jsem plánovala druhé, jsem se ptala, jestli bude opět nutný, a prý ne.
Nyní jsem v 8.týdnu, byla jsem poprvé u lékaře, další prohlídka za měsíc, to už bude nejhorší za námi.

marmazel
10. led 2014

@mar8 děkuji, tak už je to dobrý 🙂
myslíte že mi doktorka povolí zase sex a aspoň trochu cvičit? Před otěhotněním sem byla zvyklá pravidelně cvičit, tak sem si říkala, že alespoň nějaké lehčí cvičení pro těhu, protahování, lehká jízda na rotopedu 🙂 je mi hrozně i z toho nic nedělání 🙂 v úterý jdu na kontrolu

pear
12. led 2014

Tak MS měla dorazit 9. či 10. - nepřišla - zvětšuje se mi bříško (asi jsem nafouklá), v pondělí budu volat doktorce a objednám se k ní co nejdříve. Celý včerejší den mě pobolíval podbřišek všude - tak doufám, že to je dobré znamení (kamarádka říkala, že to může být roztahování dělohy nebo že se tam tvoří úchyty, tak snad to tak je).
Rodičům už jsme to řekli - dali jsme jim dárkový poukaz na vnouče (moc se jim líbil) - tak se těším, až jim budu moci říct určitě jen samé dobré zprávy od doktorky. Test co jsem přiložila, tak je z 11.1.. Držte prosím pěstičky, děkuji 🙂

vaverunka
18. led 2014

Ahoj holky, můžu se přidat 🙂? Ráda bych se s vámi podělila o naši velkou radost!! Dnes jsem si udělala test a mám krásné dvě dálnice 😉 !!! Je to naše první mimi, po čtyřech letech snažení!! Vyzkoušeli jsme toho dost, na konci roku jsme podstoupili několik vyšetření v brněnském Heliosu, před vánoci nám pan doktor řekl, že jsem vražedkyně spermií a manžel má šišaté hlavičky, takže přirozené těhu v této kombinaci nehrozí. Rozhodli jsme se pro IVF, po novém roce. Byli jsme rádi, že víme na čem jsme, smířili jsme se s tím a těšili se, že máme naději. Teď jsem netrpělivě čekala na menses, abych se mohla objednat do Heliosu a začít se stimulací... Jenže menses pořád nikde, prsa nalité, bolestivé, pobolívání v podbřišku ... říkala jsem si, že to není možné, abych byla těhu, že by to byl moc velký zázrak ... ale moc jsem si to přála, a jak se pořád nic nedělo, tak jsem si to přála a představovala víc a víc, a bála jsem se udělat si test, aby moje naděje nesplaskly ... ale dnes ráno už jsem to nemohla vydržet, tak jsem si tes udělala a JE TO TAM!!!!!! Jsme taaaak šťastní 😉 !! Musela jsem otěhotnět hned po tom verdiktu u doktora, jak jsem to pustila z hlavy a smířila se stím, že půjdeme na umělé, těsně před vánoci. Hezký dáreček, dodatečně 🙂. Příští týden půjdu na gyndu, tak snad bude vše ok!!!! Mějte se krásně a užívejte si ta bříška 🙂

lenkaef
18. led 2014

@vaverunka moc gratuluji!A ať těhu probíhá bez komlikací!! :o)

artee01
18. led 2014

@vaverunka Gratuluju 🙂

kakashi
27. led 2014

Ahoj holky... u nás o víkendu radost - // celkem na třech testech. Jen jsem teď trošku mimo... Poslední MS byla 13.12 takže podle chytrý kalkulačky jsem teď v 7tt (6+3). Dnes jsem volala k doktorovi a objednal mě až 17.2.... jsem jediná komu to přijde strašně pozdě?

kuzelka_sm
27. led 2014

@kakashi Ahoj, tak jsme na tom podobně. 🙂 Já měla poslední MS 18.12. a před týdnem jsem si dělala testík a taky 2 čárky. Supéér. Mám radost, teď se nám delší čas nedařilo počít a s novým rokem paráda, 😀 Předtím bylo moc stresu, úmrtí v rodině a už jsem to skoro vzdávala, že není něco v pořádku.
Jinak k Dr. jsem se objednala až na 24.2., dřív to stejně ještě nemám smysl, chci už pak dostat i průkazku a první UTZ. Takže proto jsem zvolila pozdní datum sama. 😉

kakashi
27. led 2014

@kuzelka_sm Jééééé, tak to je paráda (tiše gratuluju - abych nic nezakřikla 🙂 ) No my se snažili rok a už jsme přestávali věřit, takže u nás radost obrovská. Sice se ještě držím při zemi, nechci pak být zklamaná, kdyby něco, ale je to takovej ten pocit napůl radost napůl strach a něco úplně novýho 🙂
Je to taky tvoje první?
Aha, no kddyž mě přijde že všichni chodí hrozně brzo :D když to tak čtu tak na první kontrolu v 6tt a na další v 8tt na srdíčko. Tak právě když to sestřička počítala tak mi to přišlo hrozně pozdě a někde mi zase napsali, že se mám objednat dřív, abych se pak mohla ještě objednat na testy co se dělají mezi 10 a 13tt. Ale já jsem v tomhle naprosto nová, sice pročítám diskuse, ale někdy mě to ještě víc zmate 🙂

misha_19
28. led 2014

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? 😉 Nejprve vám všem čerstvým těhulkám moooc tiše gratuluji 🙂 Já jsem se před týdnem také dozvěděla, že jsem čerstvě těhotná, také se ještě snažím držet při zemi, kdyby to nedopadlo, k doktorovi na potvrzení teprve půjdu. Ale chtěla jsem se zeptat, kdy jste měly pozitivní test? Já jsem ducha měla už týden před očekávanou MS a dnes, kdy by měla MS dorazit mám už pěkné výrazné čárky, tak uvidíme, jak se to bude nadále vyvíjet. My měli štěstí, u nás to bylo na první pokus, vůbec jsem to nečekala, počítala jsem, že minimálně půl roku se budeme snažit, takže jsme s přítelem nejdříve byli trošku v šoku a těm čárkám jsem nemohla uvěřit 🙂 A co příznaky, máte nějaké? 😉

slunce22
3. únor 2014

Ahoj holky, taky se přidávám, poslední ms 31.12. A na testu dvě čárky, hned jsem byla u dr a byla vidět jen malá dutinka, ale mám to potvrzené, 5. Týden čerstvě 🙂 další poradna 24.2. Tak snad už bude srdíčko, je to moje druhé těhotenství, doma mám prcka, kterému bude v březnu rok 🙂

reny.p
7. únor 2014

Ahojda všem, i já se už řadím mezi vás těhulky, poslední MS jsem měla 1.1. a 31.1. jsem dle testu zjistila, že nás bude o jednoho víc... K doktorovi jsem objednaná až na 18.2., protože před tím má dovču. Trošku se bojím, aby bylo vše OK, ale snad bude. Toto byl náš druhý pokus (o první mimi) a jako asi většina jsem ani nečekala, že to půjde tak rychle. Příznaky žádné nemám a ani jiné obtíže, jen mě občas malilinko bolí v podbříšku, ale to je asi normální. Ať se vám všem daří! 😉

jeaneta
17. únor 2014

Všechny vás moc zdravím. Doufám, že se mohu také přidat. Poslední MS jsem také dostala 1.1. a dnes jsem zjistila, že jsem těhotná. Teprve se chystám k doktorovi. Tak doufám, že vše potvrdí 🙂 Jinak je to mé druhé tehotenství. Mám doma malého čertíka 🙂

janina419
18. únor 2014

@elis2013 gratuluji já jsem měla pozitivní test 11.2 byla jsem u dr nebylo ještě nic vidět dnes jsem 5tt a příští týden jdu na kontrolu hlavně ať je vše ok a i tobě přeji

jeaneta
23. únor 2014

Ahojky tak jsem byla v pátek u doktora a říkal, že jsem 7+2. Takže dnes je to už 7+4 🙂 Dokonce bylo už krásně vidět, jak bije srdíčko. A jak jste na tom s kontrolami vy? Na další KO jdu 7.3. a to mi budou brát krev na cukrovku.

janulkahr
24. únor 2014

Jeaneta - Oooo, no to graguluju - mě tahle kontrola čeká ve čtvrtek, tak jsem z toho celá nervozní!

jeaneta
24. únor 2014

@janulkahr Děkuji moc také Ti gratuluji 🙂 Neboj určitě to dobře dopadne. Já jsem také byla hodně nervózní. Budu Ti držet pěsti 🙂

jeaneta
24. únor 2014

@vaverunka Jeeee tak to ti moooc gratuluji. To musí být šílená radost a zároveň úleva po tak dlouhém zkoušení. No hlavně, že konečně zadařilo 🙂 No vidíš stres opadl a podařilo se 🙂 Někdy na to těhotenství ta žena tak moc myslí, že je její tělo ve stresu a napětí a tudíš se to nedaří.

janulkahr
28. únor 2014

Tak včera první kontrola u doktorky, těhotenství sice potvrzeno, ale srdíčko zatím vidět (slyšet) nebylo ☹ takže dalších 14 dní čekání a očekávání 😒 ... dle prvního dne poslední menstruace jsme 6+4 (7.týden?)

kuzelka_sm
6. bře 2014

@kakashi Tak první kontrola na gyndě za mnou a další 17.3. přede mnou. ( to už bude na 12tt. ) Zatím vše v pořádku, už mám i první fotečku z UTZ, 😉 bylo vidět jak bije srdíčko a vše OK. Je to mé druhé těhotenství, takže už vím asi co a jak i když jsem toho spoustu za ty 4,5 roku zapoměla.

megy
6. bře 2014

@jeaneta co to nevidím 😲 😀 gratulujííí 🙂

jeaneta
6. bře 2014

@megy 😀 Děkuji 🙂

domca89
6. bře 2014

tak jdu tedy taky mezi vás, dnes 42DC, v pondělí jdu na ultrazvuk nechat si to oficálně potvrdit a tohle je dnešní a poslední (třetí) test.

katerinap1978
7. bře 2014

@domca89 Ahoj Domčo, jestli chceš zadej si těhu do svého profilu a přidej se ke skupině ŘÍJNOVKY 2014, je to tam fajn 🙂 Já jsme dnes 48 DC - jsme od sebe jen 5 dní. Lékař mi začínající těhu potvrdil min týden, na další kontrolu jdu v úterý, tak můžeme sdílet spolu, budu ráda 🙂

domca89
7. bře 2014

@katerinap1978 no tohle chci udělat až to budu mít potvrzené i od doktora a to bude v pondělí

martinadesign
8. bře 2014

Ahojky, přidávám se... Mně dneska vyšli na testu dvě čárky 🙂

martinadesign
8. bře 2014

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru