Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

puncinka
9. zář 2014

@lilien2 si vas holky pletu 😀 tobe drzim palecky, at ho tam mas taky 😉 a dekuji

@akmitaf diky, diky, ale stresovat se muzem stale, ze? 🙂

puncinka
9. zář 2014

@zmrzka89 dekuji, vubec nevim, jak se to pocita... Stejne mne to nevychazi, protoze jsme pocali uplne jiny den, nez to vychazi 😕 No, hlavne, ze je vse oka a snad bude oka 🙂 taky drzim palce at pekne bije srdicko.

craki
9. zář 2014

@zmrzka89 Tak já taky vyloženě nevolnosti nemám, jen jak kdyby žaludek na vodě v kombinaci s nechutenství. Prostě otevru lednici jen proto ze bych mela něco sníst a nic. A když něco sním tak to cítím ještě 3 hodiny.... Chutnají mi jenom pomeranče, ale na tech se žít nedá 🙂

puncinka
12. zář 2014

lilien2: Ahojky, tak jak dopadla kontrola?

lilien2
15. zář 2014

@puncinka Ahojky, děkuji za optání..
Tak kontrola proběhla pravě dnes..Byla to celkem rychlovka a mám přijít až za 4 týdny...Jen mi udělal stěr, pak ultrazvuk na kterém šel mimisek krásně vidět a jak mu tlouklo srdičko 🙂 🙂 jupííííí 🙂 takže mám velkou radost..Jen teď zase čekat ty 4 týdny..
Ale podle kalkulačky podle poslední MS jsem v 8 týdnu a Dr. říkal, že měří 6mm, takže odhad 6 týden těhotenství, což mě zmátlo, ale nechci v tom hledat nic špatného..Takže se raduju, že jsem viděla jak srdičko tlouklo..
Jo a ještě mi předepsal vitamíny..Beru už přes měsíc chytré miminko, a teď mi předepsal nějakou kys.listovou a mám to střidat ob den..A koupila jsem si od sestřičky zazvorové lízatka 🙂
Jak jsi na tom ty???

craki
15. zář 2014

@lilien2 S tim spozdenim maleho si nic nedelej, ja mam byt dle MS v 7 tydnu a dle ultrazvuku jsem v 6... Snad to malicci dozenou 🙂 A tu listovku nepodcenuj, ja beru jen tu a dr rikala, ze to staci, ze to je zaklad...

puncinka
15. zář 2014

@lilien2 Super, tak srdicko je hlavni 😉 to uz dozene, drzim palce. No 4 tydny jsou vazne dlouha doba...ja jdu ke konci zari, v tech 10 tydnech, abych dostala prukazku a neschopenku. Je mi jak kdy, nekdy lip, nekdy hur. V so me hodne bolelo v podbrisku jak pri MS, nastesti zadna krev a tak, tak snad jen deloha se roztahovala. Listovku jsem brala ted ty prvni tydny a pak jsem si koupila mamavit, kde je vsechno i ta listovka, tak snad to bude dobra investice, jen je ten viatamin tak velky, ze i kdyz ho rozkousnu, tak je mi z nej soufl. A tobe je jinak jak?

lilien2
17. zář 2014

@craki Ano, určitě to dorostou 🙂 Já jsem se právě připravovala už předem, tak jsem si ji brala už měsíc před plánováným těhotenstvím..🙂

@puncinka Děkuji 🙂 Ano 4 týdny je pro mě teda šílená doba..No myslela jsem si, že po první navštěvě a jak uvidím srdičko, tak ze mně všechen ten strach opadne, ale ne, pořad se mě drží...Jsi na tom stejně???
Jinak mě je pravě celkem dobře, jen sem tam žaludek lehce na vodě a únavá, ale jinak nic..Podle toho bych nepoznala, že jsem těhotná asi 🙂 ale trapí mě draždivý suchý kašel a špatně se mi dýchá, v lékarně mi dali nějaký sirupek vhodný pro těhotné..Ale zatím moc nezabírá..No jinak dělám v tom 3-směném provoze, a teď mám noční, a navíc máme rokonstrukci domu v plném proudu, takže jsem nevyspala a všechno mě štve..Tak bych si taky přála, kdyby mě už nechal dr. až k němu půjdu doma..
Jinak bolest v podbrišku je normalní, jak říkáš,, roztahuje se děloha a prý lehké špinění je normální.
A ty už víš tak jistě, že dostaneš prukazku a neschopenku??? to je super 🙂 🙂 v kterém týdnu budeš jak tam půjdeš??

puncinka
17. zář 2014

@lilien2 To urcite jsem na tom stejne, hlavne, kdyz uz v praci o tom vi a hledaji nahradu, tak kdyby neco dopadlo spatne, tak bych to zas vsem musela vysvetlovat co a jak. Ale verim, ze vse bude v poradku 🙂 Kaslu taky, ale to spis proto, jak me je spatne, ze tak jako davive. Dulezite je stale neco zakusovat. Jak pujdu na dalsi kontrolu, tak budu v 10 tydnu a kdyz to bude v poradku, tak dostanu prukazku plus neschopenku, minule jsem se ji ptala, jestli by me ji mohla dat a ona, ze jestli me je spatne, tak mi ji napise, nehlede na to, ze tam mam maly bacilonosice 🙂 a jsem strasne unavena a z toho je mi spatne, coz uplne neni vhodny pro praci s detmi. Vubec ti nezavidim ten 3smennak, ja bych se zblaznila. Tak drzim palce, at roste jako z vody. 😉

ren_ca
20. zář 2014

Ahoj holky, doufám, že se k vám můžu přidat 🙂 Zatím nám to vychází že příští týden začínáme 5tt 🙂

78marcela
20. zář 2014

@lilien2 ahoj, četla jsem že tvé mimi je asi o dva týdny menší než by mělo byt. U mě je to také tak, na kontrolu za dva týdny. Jsem po umělém oplodnění, takže u mě je jasný den oplodnění. Ale chci se tě zeptat, je u tebe možné že jsi otěhotněla později? Nebo jsi opravdu v osmém týdnu a je mimi menší? Pokud máš pravidelný cyklus a dělala sis test v den vynecháni ms, tak bys mohla vědět, kdy jsi přibližně otěhotněla... Doktor ti na to nic neříkal? Mě teda docela stresuji, že to není dobré. Tak se bojím a dva týdny budou nekonečné.

lilien2
20. zář 2014

@ren_ca jasně 🙂 ahoooj .)

lilien2
20. zář 2014

@78marcela Ahojky, ne dr. nic neřekl, vypadal, že je to úplně normální, byl úplně klidný... Jinak nevím kdy jsem měla ovulaci, je možné, že později..Díky Bohu, nám to vyšlo hned, takže jsem ovu zjisťovat nemusela, tak nevím kdy jsem ji měla..
Co jsem četla a bavila se s holkama, někdy se to stává, že je menší a pak doroste...Chápu Tě, že se bojí, když víš přesně kdy k oplodnění došlo, ale myslím, že to bude ok...My prostě až moc stresujem..

lilien2
20. zář 2014

@puncinka S tím zakusováním máš pravdu, na to už jsem taky přišla 🙂 jinak pak taky kašlu až na blití 🙂
Držím Ti palce, aby Ti vše vyšlo a měla tu neschopenku i prukazku 🙂

ren_ca
20. zář 2014

To jsem ráda 🙂, zatím se tu snažím tak nějak zorientovat ... A když jsem to tu tak chvilku pročítala, tak jsem si říkala, že jsem toho napsala asi hodně malinko 🙂 Tak abych to napravila 🙂) Přelom srpna a září jsme si s manželem plánovaně odjeli užívat dovolené do Chorvatska s tím, že se pokusíme o mimčo 🙂 , zřejmě si to pořád moc neuvědomuji, nejsem ta, která věří, že by se to vydařilo hned na poprvé a ono ejhle.... 😎 když jsme se vrátili z dovči tak na mé milované ranní a odpolední kafíčko přešla rázem chuť... k tomu občasně blbý pocit z mého žaludku no a očekáváané měsíčky nikde.... po 8. dnes se ukázali // 🙂 ve čtvrtek jsem byla u paní doktorky a ta mi ukázala prý jak zrnko máku 3mm a 4. týden 🙂 na kontrolu jdu za měsíc a tím i rovnou pro průkazku a hned týden na to bych se už měla objednat na screening 🙂 no ženský povím vám, mám z toho všeho pěkně zamotanou hlavu, tím že to snad bude mé první 😅 Zdá se mi totiž že všechen ten seznam potřebných věciček tak je strašně dlouhý ... No jsem na to všechno zvědavá !! 😅

78marcela
20. zář 2014

Tak snad ano, snad to bude dobré. Srdíčko už hezky tlouklo, měla krémy toho radost a pak najednou že to velikosti neodpovídá, že to není dobré. Byl to už náš pátý pokus, tak snad... Měla jsem pocit že už mi i přestaly příznaky, naštěstí dnes opět cítím bolavá prsa, tak to beru pozitivně, že tam mimi stále je. Děkuji za odpověď a přeji pohodove těhotenství.

puncinka
20. zář 2014

@78marcela ahojky, precetla jsem si tvuj clanek a mas muj obdiv, my co jsme otehotnily prirozene a jeste hned ani netusime, jake mame stesti, tedy ja si to moc neuvedomovala. Strasne ti drzim palce, at se drzite a to maly roste a dozene to a at je vse v poradku. 🙂

78marcela
20. zář 2014

@puncinka no musím přiznat že to jednoduché vůbec není. Strašne to zamává s člověkem, psychicky strašne těžký. Kdo si tím neprojde, nedokáže si to představit. Ale všechno by šlo překonat, kdyby už se opravdu podařilo a my se dočkali. Po tom třetím pokusu, co to zamlklo, jsme to s přítelem neustáli a rozešli se. Pak se to zase spravilo a zkusili jsme v květnu znovu, neúspěšně a teď, snad.. Ale od začátku nervy.. Hcg rostlo moc pomalu, obden jsem musela na krev, pak se konečně objevilo srdíčko a já byla šťastná. No a pak řekla doktorka je to malé, nic tam nevidím, za pár dnů znovu na kontrolní utz. A na něm jsem se dozvěděla že jsme asi o dva týdny pozadu. Tak snad to bude dobré, na další pokusy už bych neměla sílu, to by bylo strašné zklamání kdyby se to teď nepovedlo. Tak věřím, doufám...

ren_ca
21. zář 2014

@78marcela držím palečky aby vám to vyšlo!! Ale věřím, že na každého se jednou usměje štěstíčko... 🙂 Ale koukám, že ti prďolové dávají zabrat ještě dřív než jsou tu mezi námi ....

Jinak jsem tady četla to jak a od kdy se počítá se počítá početí... Řekla bych že je to spíš pro doktory podle MS, když jsem byla na prohlídce tak podle kalendáře MS nám vyšlo že bychom měli být 6tt a paní doktorka podle UTZ hned usoudila, že určitě ne, že velikost odpovídá 4tt, což odpovídalo i podle našeho snažení... Tak bych asi ty výpočty brala trochu s rezervou a dala bych na doktory a prohlídky, přeci jen jim prošla řada žen pod rukama a musí to odhadnout reálně většinou... podle mého názoru 🙂

puncinka
21. zář 2014

@ren_ca akorat problem u Marcelky je bohuzel ten, ze vedi, kdy vajicko bylo do tela vpraveno, takze o tomhle zpozdeni asi nemuze byt rec. Kazdopadne, drzim palce at to drobek dozene a je zdravy.

puncinka
21. zář 2014

@78marcela to opravdu musi byt srasne ☹ a jestli se mohu optat na pricinu takoveho onemocneni vajecniku?

78marcela
21. zář 2014

@puncinka příčina neznámá. Pco ma spousta žen, u mě se to projevuje tím, že prostě nemám vůbec ms. No vůbec se nedá říct, jednou za tři roky mám slabé. Některé ženy mají třeba cykly tříměsíční, a dá se s tím otěhotnět. S mými cykly bohužel. A asi i tak nejsem moc chytlava, když se podařilo až na popáté. Tak uvidíme, musím věřit, že to mimi zvládne.

ren_ca
21. zář 2014

@puncinka já to psala všeobecně.. ale určitě se musí věřit že to prcek dožene ... 🙂 Mám kamarádku a těm se po třech letech snažení zadařil, mají kluka, chtěli by teď druhé dítko, jenže asi podobný problém jako má Marcelka... bohužel už objeli plno doktorů, vyšetření ... Nakonec se dozvěděli, že asi druhé už nebude a když tak jen možná přes umělé .. 😒 Já si tady tak říkám, proč je život tak nespravedlivý, že těm co by strašně rádi chtěli tak jim není dopřáno anaopak člověk vidí v tv zprávy kde je furt, jak miminko vyhodí do kontejneru ... tak mi povězte kde to žijeme ?! ☹ Každopádně Marcelka ať je optimista, vždy se musí doufat v to nej... 🙂 Určo držíme všechny palečky ...

78marcela
21. zář 2014

@ren_ca díky.to bylo pěkně napsané. Někdy se taky vztekam když vidím opilé matky nebo tak něco. No snad se to povede. Aspoň to jedno miminko kdybychom měli.

jaenik
26. zář 2014

Ahoj, můžu se přidat? Já objevila // teď v sobotu, myslela jsem si, že mám zase opožděnou MS jako před měsícem, kdy jsem si ji musela rozjet kontryhelovým čajem. V sobotu ráno jsem pro jistotu otestovala, abych vyloučila těhotenství a mohla začít užívat kapky Jeřáb ptačí na srovnání cyklu, a ejhle, bylo to tam! V úterý ráno jsem udělala 2. test a hned na to jsem zašla k doktorovi (pracuji v nemocnici). Ten potvrdil těhotenství a dle velikosti stanovil 4+5 tt. Jsem moc překvapená, že to vyšlo tak rychle, na začátku července jsem dobrala poslední prášek, v polovině července jsme se s manželem začali snažit a po měsíci to klaplo. Mysleli jsme, že to bude běh na dlouhou trať, protože už před braním HA jsem měla hodně nepravidelnou MS a po vysazení HA se mi to také rozhašilo. Možná mi pomohlo právě to, že jsem se zaměřila na srovnání cyklu a snaženíčko bylo jen jako zpestření, než jako důvod, počít díte.. 🙂

ren_ca
28. zář 2014

@jaenik Tak to velká gratulace 🙂) Nebojíte se dvojčátek, takhle rychle po HA ?? 🙂

brunhylda
28. zář 2014

@jaenik Ahoj, můžu se zeptat co jsi na to srovnání cyklu požívala? jen ten jeřáb ptačí jak píšeš, nebo doporučuješ ještě něco jinéh. děkuju a gratuluju k těhu

mata_123
28. zář 2014

Ahoj holky, stejně jako jaenik jsme myslela, že mám opožděnou MS jakou před měsícem, a ono ejhle, v pátek vyšly 2 čárky. Je to mé druhé dítě, 3. těhotenství. mám již 3,5 letou dcerku, druhé těhotenství přišlo moc brzy a já na to nebyla připravená. Nyní váhám. Na jednu stranu bych mimčo ve skrytu duše chtěla, na druhé převládá strach co bude,s naší dcerou se rozčiluju ještě teď, má vlastní hlavu, no celej tatínek...🙂
Nejsem ten typ co pokukuje po miminkách, a na druhé straně už jsem taky trochu sobecká, když už jsem si zvykla, že chodím do práce, malou kdykoliv potřebuji někdo pohlídá. Můžu být sobecká, když je to vlastně můj život?
Chjo... ☹

jaenik
29. zář 2014

@ren_ca Ahoj, bojíme se dvojčátek spíše z důvodu, že v naší i manželově rodině dvojčata jsou, skrz různé generace a podle propočtů další vycházejí na teď. A vzhledem k tomu, že můj bratr a manželovi ostatní sourozenci mají po dvou dětech, ale každé jiného věku, tak šance, že to opravdu vyjde na nás, je vysoká. Ale i tak by to byla naše dvojčátka, a přestože každou maminku s dvojkočárem upřímně lituji, byli bychom za ně šťastní 🙂

jaenik
29. zář 2014

@mata_123 Ahoj, co vidím všude okolo, tak jsou-li 2 děti, každé je jiné. Jestliže je jedno paličaté, druhé je přesně opačné. Neměla bych strach, že i to druhé bude takové, jako Tvá dcerka. Ale záleží pouze a jen na Tobě, zda se na druhé dítě cítíš.. Mně se dobře radí, já čekám své první a samozřejmě pěvně věřím, že to mé miminko bude to nejhodnější na světě 🙂 (Věřím, že nebude po mně 😀 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru