Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

radunenka
13. čer 2013

Ahojky holky 4 den nemam menstruaci a ted jsem zjistila slabe spineni a jinak casto chodim na malou stranu a pdle tehotnskych kalkulacek by jsem mela byt ve 4tt

jasana3
14. čer 2013

@lucylu823 Nebuď vyjukaná 🙂 První týdny jsou docela rizikové, pokud dojde k něčemu, k čemu dojít nemá (ze strany vývoje, někdy i ze strany matky), může samovolně odejít a nebo se přestat vyvíjet. Ale teď na to nemysli, nestresuj se. Tím můžeš spíš nadělat víc škody, než užitku. Prostě si to jen užívej a buď na sebe v rozumné míře opatrná 😉
I když mě se to o té vyjukanosti mluví, také v tom jedu poprvé 🙂)

zzzzuzinka
22. čer 2013

Ahoj, v pátek 19.6. jsem si dělala těh. test a mám tam ducha. Mám strašnou radost, doufám, že nám to výjde 🙂 manžel tomu nemůže nějak uvěřit 😀 bylo to celkem rychlé. Vysadila jsem prášky před 2 měsíci 🙂 tak ještě jít na gyndu aby se to potvrdilo 🙂

kaczenka01
22. čer 2013

Ahojky tak já byla včera na gyndě jelikož mi testy ukazali 2 čarky a test co ukazuje i tydny mi ukazal 3+. Doktor mi zdělil že jsem asi ve 3-4 tydnu že jeste nic moc nejde videt máme jen 6 mm 🙂 za 2 tydny jdem na kontrolu a asi i pro těhotenskou prukazku. Ted se všeho bojím co udělám mám strach že o něj přijdu..

prcccek
22. čer 2013

Ahoj holky, tak já bych se taky přidala 🙂 Podle poslední MS jsem dneska 6+0. Nevím jak to zjistit přesně :D Tento týden jsem byla u Dr. a nešlo tam zatím nic vidět, jen dutinka 2mm. Říkal, že mi nemůže zatím říct, zda je vše vpořádku a zda je tam jedno nebo dva 🙂 Pozval si mě na příští týden, že už by mělo jít vidět víc, nevím zda si dělat naděje, že už bude slyšet srdíčko nebo ne 😀 chtěla bych všechno hrr. Věřím, že vše bude vpořádku a myslím pozitivně, proč se zbytečně trápit nad něčím, co se ještě nestalo a doufejme, že ani nestane. Všem nám přeji mnoho radostí a momentálně určitě žádné starosti 😉

prcccek
22. čer 2013

A ještě jedna věc, je divné, že mě vůbec nebolí prsa? Jak jsem to tu tak četla, tak to pociťujete všechny, ale já vůbec. Jinak bolesti v podbřišku někdy jsou, změna nálad a změna chutí :D ale prsa jsou zatím naštěstí v klidu 😀

absti
23. čer 2013

Ahoj muzu se přidat? Jsem 8 den po Ivf a zatím to vypadá ze se miminko chytlo 😵
Sice na krev jdu až tento týden a na gyndu až ten další, ale strašně moc věřím ze to vyšlo... 😵

@prcccek
Ja příznaky jako bolest prsou měla do čtvrtka. Ted me vůbec neboli ale test sílí 😵

zzzzuzinka
23. čer 2013

@prcccek ahoj, taky mám bolesti jen v podbřišku, prsa mě taky nebolí. tak aspoň nejsem sama 😀 ať se daří 🙂

rradka
24. čer 2013

ahoj holky, tak já se taky přidávám. Nechci nic zakřiknout..podle digi testu jsem v 2-3 týdnu po oplodnění (měřeno v sobotu). Mám hroznou radost - povedlo se 5.cyklus. Nemám vůbec žádné příznaky a ani by mi nevadilo, kdyby se nic nedostavilo (minulé těhu byl 1.trimestr dost náročný).

lucylu823
24. čer 2013

Díky jasana3, a co ty už si byla u doktora? Už jsem mnohem klidnější, začala jsem i zvracet a prý je to známka toho, že je těhotenství pevné.. 🙂 ve čtvrtek jdu na 2.ultrazvuk..už má být slyšet srdíčko, tak se moc těším.

lucylu823
24. čer 2013

Díky @jasana3, a co ty už si byla u doktora? Už jsem mnohem klidnější, začala jsem i zvracet a prý je to známka toho, že je těhotenství pevné.. ve čtvrtek jdu na 2.ultrazvuk..už má být slyšet srdíčko, tak se moc těším. p.s. musela jsem to napsat znovu, neoznačila jsem tě správně 😉

jasana3
24. čer 2013

@lucylu823 jdu zítra, to už by mělo být vidět i srdíčko, tak jsem zvědavá🙂 Jinak špatně mi už je tak dva týdny.. některé dny lehce nenápadně (že třeba ráno žaludek na vodě a večer lehce pálí žáha), ale jak byla ta vedra, tak dva dny mi bylo teda naprosto pekelně.. jsem sice ráda, že těhu je pevné, ale teda.. když člověku naprosto nic nechutná a už jen představa jídla ho obrací naruby, tak nic moc 😀 Jinak pokud chceš, pojď k nám do soukormých "únorátek" už nás tam je docela halda 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/soukrome-disk...

lucylu823
25. čer 2013

@jasana3 zkoušela jsem kliknout na odkaz, prý stránka neexistuje 😖 a jak dopadlo vyšetření?

lucylu823
25. čer 2013

@jasana3 už vím proč..prý mě musí do soukromé diskuze přidat osoba co diskuzi zavedla..

ajuska84
25. čer 2013

Ahojky, tak se také přidávám... Minulý týden, pravděpodobně ve čtvrtek, jsem to měla dostat. Vzhledem k tomu, že to mám pokaždé trochu jinak (jednou za 30 dní, podruhé za 32 dní), tak kloudně nevím. Ale měla jsem takové tušení, už čtyři dny v kuse mě bolely prsa, to bylo k nevydržení. V pátek mě to nedalo, a koupila jsem si test... No, a byly tam dvě //... Nějak tomu nemůžu uvěřit. Okamžitě jsem volala své doktorce, jsem tam objednaná až na 2.7., do té doby to asi nevydržím. Tak bych si přála, aby to vyšlo... Doktoři mi řekli, že je u mě malá šance na otěhotnění, minulý rok se to povedlo, ale nakonec to nevyšlo, tak že by se konečně na mě usmálo štěstíčko!

jasana3
25. čer 2013

@lucylu823 Zařídím 🙂 Jinak vyšetření dopadlo super, mláďátko je tam, kde má být, třepotá se mu srdéčko a vše odpovídá tomu, čemu má. A hurá, je tam jen jedno! (trochu jsem se děsila dvojčat).

lucylu823
25. čer 2013

@jasana3 Tak to ti moc gratuluji! Mě teda řekli už v 5tt, že čekáme jen jedno miminko..no snad se nespletli, jsem totiž na konci 7tt a uz mi vyskočilo břicho..nevím jak často se to stává. 🙂

jasana3
25. čer 2013

@lucylu823 Díky 🙂 Tak já předtím nikde nebyla, kdyby bylo jinde, než v děloze, projevilo by se mi to nejspíš nějakou bolestí, že asi prospívá jsem pochopila z toho, že lovím ráno nebo celodenně žaludek, takže první návštěva gyndy a rovnou utz a touha vidět srdíčko bylo až teď. Jen jsem se toho trochu "bála", když už od začátku jsem měla čárky jak osvětlenou přistávací dráhu.. Jinak břicho prý vyskakuje, ale ne ještě díky děloze a miminku, spíš jak se žena celkově nafoukne.. pak se to zase trochu splaskne a pak už poroste díky mrněti🙂

neominka
26. čer 2013

@naomi6 tak\ jsem zjistila v patek, ze jsem tehotna🙂 ale uz jsembyla u lekarky na ultrzvuku a brala me i odbery.-)

ajuska84
27. čer 2013

Už jsem jednou psala, vypadá to, že se na mě taky usmálo štěstí. Už mám týden zpožděnou MS, testíky mi taky ukázaly dvě čárky, ale ty příznaky - prsa mě bolela jen minulý týden, asi čtyři dny, v pátek jsem zjistila, že jsem těhotná. Že by mi bylo nějak špatně, to ne, je mi fajn, nic mě nebolí, jsem v pohodě, jen bych pořád spala. V práci se snažím udržet oči otevřené, doma chodím spát brzy. Ale to je tak jediný příznak, jinak nic. Je to normální? 😒

prcccek
27. čer 2013

Ohledně těch příznáků, nestresujte. Každá žena to má jinak. Někomu není špatně vůbec za celou dobu. Někdo je na záhodě od počátku až do konce. Důležité je, že máš nějáké příznaky. Já jsem unavená, pobolívá mě podbřišek a jsem náladová. Jsem v 6+5tt a z toho se mi stalo jen dvakrát, že jsem měla žaludek na vodě, najedla jsem se a bylo mi zase dobře 🙂 Doktor se ptal, tak jsem to řekla a je vše vpořádku.

petullina
1. črc 2013

Ahoj holky ráda bych se přidala do této skupinky, moje posledni ms byla 29.5., dnes mám tedy 6.den zpoždění, myslela jsem to to ještě týden vydržím netestovat, ale nevydržela a dnes koupila a tady je výsledek 😵

petullina
1. črc 2013

@ajuska84 mě taky nic není jen jsem nervozní a podrážděná kvůli každý blbosti, dneska jsem ten test ořvala, nějak mě to dojalo 🙂
máme už doma 4letého rošťáka, první těhotenství u mě bylo naprosto bez problémů, tak doufám že tomu bude i u toho druhého

ajuska84
1. črc 2013

@petullina tak to gratuluji, máš krásné ty čárky... Já jdu zítra na gyndu, měla bych být zítra v 5tt+5, ale pochybuju, že tam už bude něco vidět... Jsem na to zvědavá. Nevím, zda se těšit, nebo to nechat zatím být...

petullina
1. črc 2013

me objednala sestra az na 15.7 pry aby bylo uz videt embryo,ted bych mela byt podle tehu kalkulacky 4+5tt.Ale urcite se tes,treba dr neco uvidi,tak dej vedet zitra🙂

ajuska84
1. črc 2013

@petullina Zítra určitě písnu, ale moc tomu nevěřím, že tam bude něco vidět. Teď v sobotu jsem byla na pohotovosti, začala jsem trochu špinit, tak jsem byla trošku vyklepaná a radši jsem si tam sjela.. doktoři samozřejmě nepříjemní... ale říkal, že těhotná jsem, ale bohužel to není ještě poznat, kde to vůbec je, jestli je opravdu v děloze, nebo mimoděložní, že je na to ještě brzo... No, a pochybuju, že by to za tři dny bylo jinak 🙂 Takže uvidím..

ivaflo
1. črc 2013

Ahoj holky, ja jsem teda uz v 15. tydnu, ale taky jsem z toho byla vyjukana a uverila jsem tomu, az kdyz videl clovek fazolku na monitoru. DOzvedela jsem se to az v 8. tydnu, nekolik dni po svatbe. Nahodou jsem si udelala test, pac me bolely prsa, ale nenapadlo by me, ze je to tehotenstvim🙂 Proste jsem mela doma dost testu, tak sem jeden zkusila. A ejhle, dve carky🙂 Ruce se mi klepaly, kdyz jsem to sla ukazat muzi🙂 Zitra mam kontrolu a strasne moc se tesim, az mimi uvidim. Je to krasny pocit byt tehotna, ze? 😉

petullina
1. črc 2013

@ajuska84 budu ti drzet pesti 😉 vubec si nepripoustej ze by mohlo byt neco spatne, proste to dopadne dobre a hotovo 😉

@ivaflo to prvni tehotenstvi jsme si uzivala, pekne jsem nakynula a pak to pracne shazovala, tak mam ted trosku obavy abych nebyla zas jako koule, ale jasne ze to preziju kdyz budu 😀 ,hlavne aby bylo vse v poradku
to uz by ti mohl pomalu rict co cekate ze?

ivaflo
1. črc 2013

@petullina Mne je prekrasne, zadne zvraceni, problemy nic, jen tak 14 dni sem nemohla nic jist, to sem se zivila jen ovocem🙂 Ja si to uzivam, je to krasny pocit. Zitra jsem zvedava, zda mudr, neco uvidi. Premyslim, zda muze do ordinace i muj muz. Nemam s tim zkusenosti. Ale rada bych🙂 Fakt se na zitra tesim🙂

petullina
1. črc 2013

@ivaflo urcite ho vezmi sebou, to uz je snad vsude dovoleno 🙂 u nas to dela doktor tak, ze nejdriv vysetri a pak na utz zavola manzela
to je dobre ze ti nic neni, me zatim taky ne, jen mam neustale na neco chut

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru