Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

evcann
22. pro 2014

@nora88 jsou to nervy co? to je hrozny, ja se taky furt neceho bojim, nejhorsi je tady číst občas ty témata, to už jsem si zakázala. Stala se mi takova vec prave jaky je rozdil mezi utz, ja byla u sve na gynekologii jeden den rano a odpo jsem mela jit do Caru na kontrolu. Na gynde mi delala vnitrni utz a rikala, no jako je to tam, ale jen tak jako náznak, nic moc tak nevidím a ten samy den odpoledne v Caru mi doktorka říka, že je do mě špatně videt a ze to zkusi utz přes břicho a videla krásně embryjko i srdíčko. Takže po ranu bych propadala panice a odpoledne jinde to bylo úplně jinak 🙂

evcann
22. pro 2014

@sistersss je to dlouhý vid? já si taky říkám, že je to hrozne dlouho, nejraději bych chodila každý týden 🙂

nora88
22. pro 2014

@evcann to jsou nervy, ale říkám si zvládla to každá zvládnu to taky a neni možné, aby se něco zlého stalo a nic si nepřipouštím. Až budu v tom 10tt tak budu klidnější, ale jak to do té doby vydržíme?? Aha tak v tom Caru musi mit asi lepší ultrazvuk, ten muj mi dělal vnitřní a nechtěl mi vubec monitor ukazat jen pak tak prstem ďobnul a že tady ta tečka by se mohlo jednat o těhotenství a pak samozdřejmě dodal, že jsem v začátku, že nikdy to není jisté a dějě se spoustu věcí od přírody no tak doufám, že pak bude vše ok. Ale myslím si, že ten můj dr. je dost šikovný a ja to z něj vytáhnu, někdy mluví jak tajnustkář ale to už jsem si zvykla. Vzali krev Hcg odpovídalo dnům po ovulaci tak jsem byla spokojená a šla.

evcann
22. pro 2014

@nora88 no oni neradi takhle brzo něco říkaji, me to doktorka říkala taky, že pak to ty ženské berou jako slib a když se nedej bože pak něco stane o to je to horší. Raději čekají tak do toho 6 tt a dál. Já tedy čekám druhé, ale u prvního jsem to rozhodne takhle neprozivala, byla jsem tehotna a hotovo, ted je to jine, ale tak uz je to taky pomalu 9 let

nora88
22. pro 2014

@evcann já jsem teď poprvé těhotná a už to prožívám 😀 to bude tím, že v práci mám občas čas tak celý den prosedím u pc a čtu a čtu 😀 Mi to právě taky tak od toho doktora přišlo říkal, a pak dodal do toho 10tt vydržet. Tak ty už druhé tak jsi zkušená a budu chodit pro rady 🙂 co mate chlapečka nebo holčičku?

evcann
22. pro 2014

@nora88 no ja prave taky pracuju na pc, takže co dělám čtu a čtu a čtu :D, dneska me ani neboli bricho, doted me bolelo kazdy den, tak už si řikam proc me jako neboli, no magor 😀 . Máme kluka

nora88
22. pro 2014

@evcann Mě teď trošku zabolel,ale jinak dobré zatím. Doma si už poležím. Tak si budeš přát holčičku nebo je ti to jedno?

bbibianca
24. pro 2014

Zdravim a pridavam se dnes jsem 28DC a objevila jsem pozitivni tehu test. 🙂

ragi272
25. pro 2014

Ahoj holky no já jsem taky čerstvě těhu🙂 asi 3-4tt snažili jsme se 2,5 roku a ted máme nádherný dáreček pod stromeček....🙂 jen bych se chtěla zeptat hcg mám okolo 1000 jednotek a na utz nejde ještě nic vidět 😒 je to normální? 😨

ragi272
25. pro 2014

minulý Pátek...

zuzazidkova
25. pro 2014

@ragi272 Ahoj, řekla bych že je ještě brzo 🙂... já byla u dr 4tt, hcg jsme měla 2300 a viděl tam jen váček 3mm, ale říkal že to je jen na 90%, že je brzo a nejde to rozpoznat jestli to není třeba krevní straženina.....až teď 5+3tt potvrdil gestační a žloutkový váček

jajinka25
25. pro 2014

@nora88 já jdu 30.12 na sono tak to budem podobne těhotné ;) snad uz bude srdíčko vidět 😵

nora88
26. pro 2014

@jajinka25 ahoj taky věřím že snad bude vše vporadku. A uvidíme obě už srdíčka. Budeš si brát fotku? Já ani nevím jestli můj dr.mi ji dá. Jsem poprvé těhotná 🙂 tak si asi o ní musím říct. Měla jsem ovulaci později tak snad už mi řekne víc.

bbibianca
26. pro 2014

@ragi272 Ahoj, ja jsem dnes 30 DC a na gyndu mam v planu jit az po novem roce. Snad nebude pozde.

jajinka25
26. pro 2014

@nora88 určitě si vezmu fotku ;) na minulém sonu byl zloutkovy Vacek a vse v pořádku ale na fotce by byla jen tečka , tak jsem si o fotku neřekla. A u nás musíme říct když chcem fotku a platíme za ni 30 Kč. Jsem po čtvrté těhotná, třetí těhotenství skončilo kyretazi na 10 tt v červenci , tak snad tentokrat dojdem až do konce 😵

ronyx
30. pro 2014

Ahoj holky.Tak já jsem úplná čerstvulka 🙂 Ms má přijít sice až 1.1 ale já nevydržela,testovala už 3x a to 25.12 pak 27.12 a 29.12 🙂 testík vyšel pozitivně a co dva dny nám // krásně sílí.Krom toho se dostavily i ranní nevolnosti,bolest podbřišku a prsou,ale ze všeho toho se i tak raduju 🙂 Na gynekologii jdu až 14.1 aby už bylo něco vidět. Ještě jsem trošku nervozní a doufám,že se ms nedostaví,nebo něco nepokazí

efka17
5. únor 2015

Ahoj, já jsem v 9. tt a taky mi to nějak nedochází :D :D nikomu v okolí to ani nechci říkat :D a vlastně jsem to možná ještě ani nerozchodila. Akorát se cítím vážně v jiném stavu (je mi blbě, jsem slabá jak moucha). Jo tatínek budoucí, ten je šťastný, moji rodiče jsou šťastní, máma mi vyvařuje samá výživná zdravá jídla pro těhotné, ale já nějak ještě nejsem šťastná. Moje lékařka řekla, že to mám stejné, jako ona, že z toho byla taky paf, ale ať si počkám na konec prvního trimestru, že se to zlomí :D tak já teda čekám... a čtu články a diskuze, abych se uklidnila, že v tom nejsem sama. Stejně si myslím, že to všeobecné nadšení dělají americké filmy a realita je jinde.

zuzanazari
13. únor 2015

@efka17 Já když jsem byla poprvé těhu, tak se mi to taky nechtělo nikomu říkat 🙂 ale vše se postupně jaksi spravilo a mně i došlo, že fakt čekám mimčo 🙂 Ono ten první trimestr je náročnej i na psychiku... takže hlavu vzhůru.... byla jsem na tom stejně

zuzanazari
13. únor 2015

Ahoj holky 🙂 máte někdo podobnou zkušenost?? Poslední MS jsem měla 8.1. , vyšel mi pozitivní těhotenský test... Pan doktor zatím na ultrazvuku viděl jen ,,náznak" 🙂 Objednal mě na 25.2., tak jsem taková nejistá.... 🙂 Nikdo to ještě neví... bylo by to druhý mimčo 🙂 Zvláštní, že mě ani nebolí prsa jako u prvního těhotenství. jen lítám na malou a občas mě pobolívá v podbřišku... měla bych být v 6tt

kackarebicerova
13. únor 2015

Ahoj holky pridavam se..jsem tehu 2 mesice a vim to teprve tyden ...jinak mam ty zle nevolnosti a blinkani...je to unavne a tak jsem na marodnim...ja chodim po 10min na zachod..bleee...

kackarebicerova
13. únor 2015

@zuzanazari 6tt je na ultrazvuk.malo..to nic neuvidi...ale ver ze to dobre dopadne..me videli az 8+3 pekny uzlicek lasky a jak mu bilo srdicko...dockas se ver

zuzanazari
13. únor 2015

@kackarebicerova překvapilo mě, že nic neviděl, s prvním těhotenstvím mám jinou zkušenost.... ale říkal, že to někdy vidět je a někdy prostě ne 🙂 ale stejně nevím, jestli tomu mám věřit, že jsem těhotná.... 🙂

kackarebicerova
13. únor 2015

@zuzanazari kolik sis delala testu? Ja delala 4abych mela jistotu....zkus udelat par testu to te uklidni a pak uz ti to dr. jen potvrdi 😉

zuzanazari
13. únor 2015

@kackarebicerova Dělala jsem si jen jeden a přišlo mi, že tam druhá čárka byla hned 🙂 taky jsem nad tím přemýšlela, že bych si koupila další, ale mám obavu, že bude negativní......

kackarebicerova
13. únor 2015

@zuzanazari S tim strachem jsem delala dalsi 3 a vyslo to.t..zkus to a uvidis a neboj..verim ze to bude v poho

zuzanazari
13. únor 2015

@kackarebicerova Díky za podporu. uvidím, třeba si ještě pro test dneska dojdu 🙂 A jaké máš příznaky? mně totiž připadne, že jich mám nějak málo, než u prvního těhotenství 🙂

kackarebicerova
13. únor 2015

@zuzanazari Cuch jak ovcak..vadi mi pachy,boli me prsa,nevolnost a zvraceni a unava....kazda to ma jinak....

zuzanazari
13. únor 2015

a v kterém si týdnu?

kackarebicerova
13. únor 2015

@zuzanazari Dnes zacal 9+0 nebo jak to je...

zuzanazari
13. únor 2015

tak to já jsem dnes teprve 5+1 jesti teda jsem.... 🙂 minule mi začalo být taky špatně až někdy 8,.9. týden...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru