Čerstvě těhotná

elis2013
19. kvě 2013

Ahoj všechny čerstvé těhulky,
včera se mi potvrdila má domněnka, že se zadařilo a na testu mám krásné // čárky. Jsem z toho ale pořád nějak vyplesknutá, s přítelem (za 2 měsíce už manželem 😀 ) se o mimi snažíme už dlouho, jen nám nepřály mé zdravotní problémy, takže jsme to museli několikrát odkládat...ale nakonec se zadařilo 🙂 Jenom mě to asi pořád nějak nedochází.... :(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, podělit se s vámi o společné pocity související s tímto neskutečným darem 🙂 těhotenstvím 🙂
Jinak dle kalkulačky jsem v 4+1tt 🙂 takže opravdu čerstvě těhotná 🙂
Těším se na vaše příspěvky 😎

verlis1
2. led 2014

@muddledgirl tak jsem dnes byla na UTZ...bylo videt i srdicko 🙂 odpovida 6tt od početí (myslim, ze podle MS se pripočítává plus dva tydny-ale ja to tak nepocitam)

muddledgirl
2. led 2014

@verlis1 No,supper..do vyhledávače zadej těhotenská kalkulačka a tam zadem den posl.ms a uvidíš,co Ti to vyplivne.... 😉 Já měla srdíčko 5+4.

muddledgirl
2. led 2014

@verlis1 kočko,tak v lékárně jsem našla lízátka,zkus,třeba Ti pomůžou nebo tabletky zázvorový,ale má se to užívat po poradě s doktorem...

faminka
2. led 2014

Holky, já našla 2 // teprve včera, i když už jsem 40 DC, mam pozdě ovulku. Od včera je mi zle jak blázen, ale možná je to shoda okolnosti a vlezl na me nejakej bacil, ale teda včera jsem Malem ani nevstala z postele. Lizatka jsem si taky objednala, tak uvidíme. Jinak k doktorce půjdu tak ke konci příštího týdně, sice bych podle Poslední MS teď byla 5+4,ale tím, ze mam ovulku AZ kolem 23 DC, tak to bude min, tak aby bylo něco vidět....

loafeer
2. led 2014

@eliskav No přesně. Jako hluboký kočárek byl naprosto dokonalý. V bazarech a po internetu je mají hodně a za pár kaček, až jsem se divila, že za něj všichni chtějí jen tak málo. Měli jsme i kompatibilní autosedačku s povozkem, to jsme taky hodně využili. Ovšem sporťák mi přišel škaredý a nepraktický, takže to jsme pořídili x landra....
No s těma čárkama- hyn sA ukáže, teď stejně nic nevymyslím, pokud nezačnu krvácet, tak semnou ani doktor nic neudělá....tED JSEM SI PŘEDSEVZALA, ŽE DO NEDĚLE ŽÁDNÝ TEST, ALE NEVÍM NEVÍM

eliskav
2. led 2014

@loafeer A s X-landerem jako sporťákem spokojenost? Tak budu držet palce. S tou testovací pauzou to je asi nejlepší co můžeš udělat, pak aspoň bude rozdíl eventuelně vidět, po jednotlivých dnech na to člověk kouká a hledá mini rozdíly v síle duchů...

kocka5
2. led 2014

@vlasanah v klidu to je těch dalších 50%.....neblijících 😎 🙂 😎

vlasanah
2. led 2014

i já :D ale hlavně to nezakřiknout 😎

loafeer
2. led 2014

@eliskav JJ, jako myslím, že jsme vybrali dobře, malý v něm jezdil ještě do jara

kocka5
2. led 2014

@verlis1 ahoj, takže první těhu jsem byla celý 3 a 4 měsíc k.o. na neschopence. Pak jsem se nechala uschopnit.....trochu se to zlepšilo, ale hlavně jsem zjistila, že doma do porodu nedožiju. Zhubla jsem 10kg..... Zkoušela jsem pít všechno a vše letělo ven..... nakonec jsem pila čaj a jedla pouze mrkev jablko banán někdy s piškotem nastrouhané..... lépe se to zvrací. Z toho období si pamatuji jen, že se mě jednou pokusil doslova zabít chleba s rajčetem. Vždy jsem se najedla lehla na bok a dělala že tu nejsem. Od pátého měsíce do porodu už jsem vydržela na vývarech. A vždy večer mi už bylo lépe a kopla jsem do sebe nějaká vítamín pro mimi.
Teď jsem dospěla do druhé úrovně....špatně je mi celodenně a můžu jíst je věci ze kterých kape tuk. V druhém měsíci jsem zahájila den ultra mastným langošem..... fuj.... normálně sním tak 1 langoš za 2 roky. Dát si vitamín nebo ovoce je pomalu na chcípnutí. Také se přikláním k tomu, že docela dost pomáhá malá kostka cukru při krizi. Na veškeré kupované nápoje jsem teď alergická. Piju čaj jablko brusinka a šťávu jahodu.... musí tam být ale dost cukru. Lízátka, rennie, gaviscon, soda......vůbec nepoužívám.....ani předepsané léky. Cítila jsem se po nich jako sopka před výbuchem.....uzavřelo se to v krku a málem mě trefil šlak. Dlouhý článek...... ale snad jsem alespoň trochu popsala že vše bylo zkoušeno metodou pokus omyl. Mimochodem skoro celé těhotenství jsem nepila mléko ani žádné mléčné výrobky.....to byla šavle 100%. Doufám, že něco z mých závěrů ti pomůže.

kocka5
2. led 2014

Každopádně hlavně optimismus a nepropadnout depresi...... to je pak už fakt na prd...... takže blijící se držte. 😉 A neblijícím blahopřeji 😎 🙂

verlis1
2. led 2014

@muddledgirl jenze ja se podle posledni MS ridit nemuzu, protoze jsem mela opozdenou ovulaci...delala jsem si testy 15-25 DC a ovu jsem nemela, takze musela prijit az po 25 DC, takze u me se bude muset TP stanovit podle UTZ. JInak jsem od doktorky dnes dostala cipky na nevolnost a koupla jsem si ty lizatka, tak uvidim, zitra se to chystam vyzouset

muddledgirl
2. led 2014

@verlis1 Jasně,ale doktoři se vždy odpíchnou od data ms....nikdo neovuluje stejěn.... u každého se to upřesˇuje podle utz,tak jako tak.......Ty jsi dostala čípky..no tak to máš super a jak se jmenujou?

muddledgirl
2. led 2014

@loafeer čiči , proč nejdeš na krev?

muddledgirl
2. led 2014

@kocka5 no tak to je masakr, co píšeš a já si stěžuju... 😉

verlis1
2. led 2014

@muddledgirl no oni se prave myslim spis ridi tim UTZ nez posledni MS, posledni MS neni presna, prave proto, zes nekdo muze mit ovulaci a byt oplodnen jak v 12DC tak i treba v 30 DC (nebo i vic). Prav proto se nepozna, jak je plod stary....

verlis1
2. led 2014

@muddledgirl cipky se jmenuji Torecan

kocka5
2. led 2014

@muddledgirl Jen jsem chtěla ať víte, že to je běžné. A dá se to přežít..... 😎 😀
Je to soutěž kdo z koho😀

muddledgirl
2. led 2014

@verlis1 a jo,já tomu rozumim,ale doktoři ne... 😀 😀 😀 Aha,myslím,že je to jeden z těch léků,co byl na netu...nic účinějšího asi neseženeš..v lékárnách nic není...jen mě poradili,ať se zeptám na homeopatika...

verlis1
2. led 2014

@muddledgirl ja nejak tem homeopatikam neverim....no zatim jsem ty cipky nezkousela a vlastne ani cipky obecne jsem snad nnikdy aspon co si pamatuju nemela...takze se tomu trochu vyhybam :D

muddledgirl
2. led 2014

@kocka5 Kočinko...to je ale masakr...co prožíváš....já blinkala asi jen 7x..ale špatně mi je od začátku,většinu dne.......a už mě to teda leze na nervy...protože pak se mi nic nechce...mně je nejlíp po sladkostech,zelenině a ovoci....no ale ta sekačka dneska se zelím kysaným a bramborem paráda... 😉 No,já nevolnosti rozjídám...mě je nejlíp když jim...předtim a potom je to horší...ale teda Tebe obdivuju,jak to zvládáš...a držím Ti moc pěstičky,aby Ti bylo conejlíp.. 😉

muddledgirl
2. led 2014

@verlis1 tak zkazit podle mně nic nemůžou,zkušenosti nemám....ale já jim léky,jen co nutně potřebuje,což jsou léky na štítnou dvoje a listovku...ničím jiným se necpu,protože věřím,že by mi to nepřidalo....a čípky nejdou přes žaludek,to je důležitý... 😉

mar8
2. led 2014

taky nevolnosti rozjídám 🙂 pomáhá hroznový cukr, med, zavináče, naštěstí mě to chytá až odpoledne, dopoledne je ok, jo a taky kofola zabírá, i když by se asi neměla

loafeer
2. led 2014

@muddledgirl mam oktorku 100km daleko, tak se mi kvuli tomu nechce:o/

muddledgirl
2. led 2014

@mar8 tak ty zavináče jsem nezkoušela...ale kysaný zelí taky super.....No, u mně to je skoro pořád...ale většinou
večer se to mírně lepší...já se cpu bonbony.....

muddledgirl
2. led 2014

@loafeer no,ale měla bys klid...a na krev můžeš jít i k obvodní nebo na transfuzku jako samoplatce..ale já platila teda skoro 300...

loafeer
2. led 2014

@muddledgirl rikala jsem is, ze pockam, co vikend a po vikednu bych zasla asi k tomu obvodakovi....ale stejne to chce alespon dva odbery v rozmezi dvou dnu, aby bylo videt, jestli hcg stoupa, ne?

muddledgirl
2. led 2014

@loafeer to jo...ale já ho měla nabraný taky jen jednou.i přesto,že jsem ho měla nízký...a jsme v pořádku....nic se nemá přehánět....nechala bych si nabrat krev a pak se objednala k doktorovi..na gyndu.... 😉 Myslela jsem,že se uklidníš, když budeš mít hcg...

loafeer
2. led 2014

@muddledgirl no...prave ja to tak udelal apri prvnim tehu....3x test a pak hcg...a byla to divocina, HCG slo pomalu nahoru, estradiol sel dolů, takže me prvni strasili mimodeloznim a pak neperspektivnim tehotenstvim. A nakonec je z toho kluk jak buk:o)....ale jako asi po tom vikendu tam zajdu...ale uplne nejvci neraci bych na gyndu, ale tam by na me asi stejne jeste nic nevideli

muddledgirl
2. led 2014

@loafeer no,doktoři jsou praštění někteří....každému hcg roste jinak....zkus si nechat jen nabrat hcg a ať si Tě objedná...netuším jaké máš cykly atp...My co jsme po IVF...tak na krev jdeme 14 dní po transferu..měla jsem nízké hcg,ale nikdo mě tam nic špatného neřek...a jsme v pořádku...ale pak jsem skončila v nemocnici 10 dní na to...a doktorka kroutila hlavou,že jsem měla nízké hcg,ale čučela,když už v 5+4 bylo srdíčko.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru