Dvojčátka. Nenechte mě v tom, pojďte pokecat

barusmackova
4. říj 2012

mamky nenechte mě v tom pojdtě pokecat první utz a dva malý knofličci na něm

gammaray
4. říj 2012

@barusmackova moc gratuluji ke knoflíčkům 😉 😉 krásný pocit,že....

barusmackova
autor
4. říj 2012

No jelikoz jsou prirozene tak to byl spis sok 🙂 ale jsou to jeste opravdu knoflicci 5+3 tt tak snad budou v poradku a udrzi se prdolkove

barusmackova
autor
4. říj 2012
maivana
30. lis 2012

@barusmackova Ahoj. Po jaké době ses smíříla s tím že budeš mít dvojčata?

barusmackova
autor
30. lis 2012

@maivana po pravde prvnich 14 dni bylo nejhorsi a zacla jsem se tesit az po prvnim velkym utz ve 12tym tydnu kdy na me oba mavali kopaly a skakaly v brisku 🙂

maivana
30. lis 2012

@barusmackova Já sem se to dozvěděla dnes ráno. Těhotenství bylo plánované, ale dvojčata mě nenapadly ani ve snu. 😖

betuse
30. lis 2012

gratuluji................je to někdy náročné ale krásné..... 🙂 🙂

barusmackova
autor
30. lis 2012

@maivana to je jako u nas ja mam triletou Barunku a chteli jsme ji poridit sourozence a ono sup a jsou z toho dva je to tezky se s tim srovnat ale jak rikam uvidiz az budou na utz vetsi a zamilujes se jako ja hold to bude tezky jak to zvladnem musime a financne ani nemluvim ☹ tak tak jsme mely co delat s jednou natoz se treba to bude fakt jen na jidlo a potreby pro deti posledni vanoce ve trech pak nas bude pet 😀 plus pritel ma 15ti letyho syna.chudak chlap taky z toho byl vykolejenej ze tejden nemluvil skoro s nikym a dnska kdyz jsem mu volala vysledky z krve z prvotrimestralniho skreeningu byl strasne stastnej ze je vse v poradku

maivana
30. lis 2012

@barusmackova Taky mám tříletou Barunku 🙂 Manželova reakce byla že budem potřebovat vetší auto. Sem si říkala jak si budu užívat miminka ale asi to bude pořádný záhul 😒 Na další utz jdu za 14 dní, doktorka říkala že to taky nemusí vyjít, no uvidíme. Všechno budem potřebavat dvakrát, trochu mě to děsí 😲 a těch peněz kolik to bude stát. No dycky se to nějak udělá...musí. Jinak gratuluju k dobrým výsledkům 🙂

jarkalada
30. lis 2012

@maivana hlavu vzhůru 🙂 tak si nebudeš užívat jen jednoho miminka, ale rovnou dvou, je to o to krásnější a neumím si představit, že by bylo jen jedno, to by byla fakt nuuuuda 😉
Je sranda je pozorovat, když jsou dva, jak spolu komunikujou, dělaj věci stejně, doplňujou se. Na tu práci kolem nich teď fakt nemysli, zbytečně se stresovat 😀
Malá bude už velká sestřička, už bude mít rozum a pomáhat ti 😎

atreides
30. lis 2012

@barusmackova
@maivana holky není to tak hrozné, jak se může na začátku zdát. Taky jsme chtěli sourozence a taky najednou na UTZ dvě bublinky 🙂 Brečela jsem jen druhý den 😅 Člověku se honily myšlenky, kdy koho bude dřív koupat, jak se vypravíme ven, jak si je budu vůbec všechny užívat atd. atd. Ony jsou myšlenky mnohdy černější než je pak samotná realita. Velká výhoda byla v tom, že člověk už měl jedno dítko, kdy měl spousty zkušeností a neřešil prkotiny jako prvomatka (tedy alespoň já byla u prvního dítka plašan 😀)
Je to jako u prvního - člověk neví pomalu do čeho jde, pak se zajede a už mu to ani nepřijde. Prostě se žije, jak to život nese. První dítko půjde do školky a vy budete doma "jen" s dvojčátky 😉
Přeji krásné těhulkování, užívejte si to, vše je jenom jednou a strašně rychle utiká.

amabilis
30. lis 2012

Jé, moc vám gratuluju!!! No vidíte a já bych klidně dvojčata brala, ale nebudu radši sejčkovat, aby se mi to ještě nesplnilo 🙂 Nicméně v rodině je nemáme, takže snad nemusím mít strach 😝 Poznali jste to nějak, že čekáte dvojčata? Asi ne, co, když bylo na UTZ takové překvápko!

barusmackova
autor
1. pro 2012

@amabilis nemysly si mi je taky nemame nekdl to hold zacit musi a asi je neco ve vzduchu jak tak koukam ze je jich najednou tolik prirozenych
@maivana me rekly to sami do 12teho tydne se muze jedno vztrebat chlap tak trochu po pravde doufam a ja se priznam ze taky a ted me to mrzi to je jasny ale uz se na ne moc tesime oba dva proste si nas vyhraly dve miminka na jednou hlavne by bylo vse v poradku a nemusela jsem nekde lezet ve spitale z toho mam hruuuuuzu

maivana
1. pro 2012

Holky dík za povzbuzení, to jsem potřebovala. Zatím teda co chvílu brečím a moc jsem toho nenaspala, chodím jak tělo bez duše a nic mě nebaví. Ani nevím proč, nedokážu popsat ten pocit, není to jako že bych je nechtěla nebo tak. Asi je to jen ten prvotní ŠOK a obavy co bude. I z toho těhotenství mám strach, že budu někde ležet, předčasný porod, čísař atd...
Ale na takový věci radši nemyslet, to by se člověk musel zbláznit kdyby viděl všechno černě. Jen si na to musím zvyknout, že nás bude 5 🙂

amabilis
1. pro 2012

@barusmackova Nestraš 🙂 Ale popravdě já bych chtěla čtyři děti, manžel chce jen tři, takže tímhle by se to vyřešilo. Mně by dvojčata nevadila. Je mi jasný, že by to byl záhul, ale ono to má přece i své výhody! Ty dva spolu vytvoří takový tandem, že je sice mazec to klubko hadů uhlídat, ale zase tekové děti bývají trpělivější (vidím to u kamarádek, co dvojčata mají), protože jsou od narození zvyklá, že prostě musí počkat, až na ně dojde řada, že to jinak nejde, když má maminka jen dvě ruce a hlavně se od určitého věku sama zabaví. Já mám děti ani ne dva roky od sebe a kolikrát jsem si říkala, že by dvojčata byla lepší, když jsem musela neustále hlídat, jestli starší té mladší něco neudělá ve své nevědomosti. Když jsem třeba šla na záchod, musela jsem jednoho z nich brát s sebou, nemohla jsem je nechat ani minutu bez dozoru. Dvojčátka jsou stejně stará, takže tohle odpadá a jak koukám na střáří vašick dětiček (a ještě ke všemu jsou to holčičky, které bývají rozumnější), tak z tohohle pohledu to bude dobré - naopak budou velice pomáhat. U těch dětí se to láme kolem toho třetího věku. Do tý doby jsou to takový malý zvířátka, ale to víte samy moc dobře 🙂

kacikaci
1. pro 2012

ahojky, musím se přidat, taky mám z toho hrůzu, jak to všechno zvládneme i to těhu, a co potom, až prcci přijodu na svět, dceři bude 22 měsíců 😲

amabilis
1. pro 2012

@maivana Neboj zvládneš to 😉 Ale mně se to povzbuzuje, třeba tu budu za čas "brečet" taky 🙂 😅

amabilis
1. pro 2012

@kacikaci Známe dvě holky, které měly roční dvojčata a k tomu další miminko. Hlavu vzhůru. Ale bude to teda mazec. Já mám mezi dětičkama taky rok a třičtvrtě a to nemám dvojčata a hlídala jsem jak ostříž. Ale syn byl dost nevyzrálej. S touhle cácorkou si dovedu představit, že bych těď měla tříměsíční miminko (ale jen jedno, samozřejmě 😅 ) Takže ti fakt držím moc palce!

kacikaci
1. pro 2012

@amabilis díky... tak to klobouk dolů, že to zvládli, to musel být záhul..

amabilis
1. pro 2012

@kacikaci Ono nic jiného nezbývá. Máš poblíž aspoň babičky,které budou moct vzít alespoň občas na dvě hodinky ven kočár, aby sis odpočinula, případně doma něco udělala?

kacikaci
1. pro 2012

@amabilis moji rodiče bydlí 15 minut od nás, tchánovci 200km daleko - ty hlídají, když jsem na přednáškách ve škole, ale to teď taky budu muset přerušit, ale neumim si představit, jak naši budou hlídat dvě mimča a našeho většího draka 😀

amabilis
1. pro 2012

@kacikaci Tak to je docela dobré. To nějak zvládneš. Já mám jednoho hlídače na jednom konci republiky a druhého na druhém a my bydlíme uprostřed a manžel do večera v práci 😅 Ale i tak se mi myšlenka dvojčat začíná líbit. Byla by to docela legrace, asi bych teda nechala vyrobit našeho zámečníka adaptéry na kočárek, takže by tam šlo dát dvě děti od narození a nemusela bych ani pořizovat novej kočár. Zezačátku by se mi vešli do jedné postýlky, no prostě bych musela vyřešit akorát autosedačky a místo v autě (asi bychom museli koupit přídavné zařízení) 🙂

jarkalada
1. pro 2012

@amabilis já jen mám doplněk k tomu záchodu-žes tam jedno dítě musela brát vždy s sebou a u dvojčat toto odpadá.
To ano, odpadá, musím si tam brát totiž oba 😀 😀

jarkalada
1. pro 2012

@kacikaci @maivana Mám známou, která měla, když se dvojčata narodila, kluka 3,5r. A je to vynikající brácha, nežárlí, brášky si užívá, opečovává je. Samozřejmě ho úkolujou, aby se cítil "důležitej", takže pomáhá sám a rád. Pěkně o nich vždycky mluví, rozesmívá se, zabavuje.
A tak to budete mít i vy. Když má něco roční dítě a k tomu dvojčata, toho bych se pak asi obávala 😀 , ale to není váš případ 😉
Spoustu věcí budete mít po tom starším dítěti, takže max. přikoupit jen jednu postýlku, jednu sedačku.. Zas to není takovej nápor, jako když to muselo být hned ze začátku vše dvakrát a třeba oblečení nemělo být po kom zděděné.
Pěkný věci se daj koupit na bazárkách, když se chvíli hledá, najdou se fakt hezký věci, nebo i kočárek, za krásný peníze.

amabilis
1. pro 2012

@jarkalada 😀 😀 😀 Jojo. A nebo je můžeš dát každého zvlášť do postýlky (dokud se nenaučí vylejzat). Ale uznej, že dokud se neuměli pohybovat, tak jsi tohle řešit nemusela 😝
Jinak kacikaci bude mít rok a třičtvrtě staré dítě, což je možná ještě o trošku horší, než to roční dítě. Roční dítě je vpodstatě mimino, takže je to fyzická starost navíc, ale ještě nedosáhne tak vysoko a nejspíš ještě nevyleze z postýlky/ohrádky, takže se dvojčátka dají nějakou dobu uchránit. před dvouleťákem se mimino ochraňuje dost těžko 😒 A hlavně dvouleťák se snaží mohutně se vším pomáhat, ale nemá na dost ještě dost rozumu a vyvinutou motoriku, takže je to pak docela "o hubu". Mně jednou malá brečela a synek ji chtěl utišit, takže si myslel, že ji pochová jako maminka. No zarazila jsem ho jen taktak, už jí chtěl za nohy vytáhnout z kolíbky. Pak stačilo jen zaslechnout má oči... a už jsme běžela.

jarkalada
1. pro 2012

@amabilis a jó, já koukala vlastně na profil Maivany, ta bude mít už starší.
No co, stejně to nějak bude muset zvládnout, tak na co jí tu strašit, když už se stejně těší, což je podstatný 😉 😀
Tak my měli na dvojčata donedávna velkou ohradu, která byla teda stále otevřená, jen v nejnutnějších případech jsem branku na chvíli zavírala.
Ale než abych je teď dávala do postýlek - a pak slyšela, jak tam ječej, / i když to jsem ještě nezkoušela 🙂 ) tak si je radši na ten záchod vezmu - resp. jim vždy oznámím, že tam jdu a oni už tam dopředu letěj samy. Jeden si trhá papír, druhej prozkoumává zespoda umyvadlo.., první zabouchne dveře, druhej bere nyní volnej toaleťák a pojídá ho, první křičí, jelikož se nemůže dostat dovnitř... pak oba chtěj vidět, jak se splachuje... to je vždy na dlouho ta chvilička na wc 😀

amabilis
1. pro 2012

@jarkalada A což teprv štětka v záchodě, to je bájo, viď 😀 No ono záleží na dispozici baráku. U nás tohle třeba nejde. Než dojdeš na záchod, musíš otevřít a zavřít troje těžký dveře a projít dvěma studenejma chodbama, takže neee. Doteď mi obě děti chodí na nočník a já to radši chodím vylejvat, než jim chodit asistovat na záchod, to by mi asi kleplo.

@kacikaci Neboj, určitě to nebude tak hrozné, my se tě tu jen snažíme rozesmát 😀

eva5
1. pro 2012

Pěkný večer,tak já mám spíš opačnou radost ke dvouletým dvojčátkům se nám narodí holčička a ještě k tomu ten skoro 16 ti letý syn 🙂 v roce 2009 a 2010 jsem si prošla ivf a nakonec bylo úspěšné ket.a momentálně skoro 28tt holčička se povedla doma 😉

amabilis
1. pro 2012

@eva5 Takže bude: má oči... dvakrát, jo 😀 Tohle je asi ta horší kombinace hlídat dva nezbedné čertíky 🙂

fidorka01
3. pro 2012

@maivana
Ahojky já jsem na tom stejně, čekáme dvojčátka a doma mám tříletou Lucinku. A jak jsem si přečetla tvůj příspěvek, tak to samé napadlo i mého manžela - budeme potřebovat větší auto 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru