Dvojčátka. Nenechte mě v tom, pojďte pokecat

barusmackova
4. říj 2012

mamky nenechte mě v tom pojdtě pokecat první utz a dva malý knofličci na něm

baramas
3. pro 2012

@barusmackova Ahojky Baruš,
dovol abych se s Tebou podělila o svůj příběh... My dvojčata v rodině zaznamenané také nemáme. Plánovali jsme jedno miminko, v 6. týdnu na utz nic vidět nebylo, a v 9. týdnu hups - 21.12.2011 - 3 dny před vánocemi jsme dostali ten nejúžasnější dárek - čekali jsme dvojčátka... Přesně jak ty píšeš, bylo to velké zděšení, v rodině je nemáme a ani žádné hormony jsem nebrala. První rekace na oznámení dvojčat byla: Cože???!!!
Byla jsem riziková, protože jsme měli jednu placentu. I když jsem nemusela, od začátku jsem si dávala hodně velký pozor, žádná námaha a spíš odpočinek. Ve 20. týdnu jsem byla pro jistotu hlídaná v nemocnici ambulantně a ve 27.tt spíše preventivní hospitalizace... Tím Tě nechci vůbec strašit, hodně rychle to uteklo, rodina si mě hýčkala dobrotama a já v tom viděla samá pozitiva, protože jsem tam potkala skvělé maminky kamarádky, se kteréma jsem neustále v kontaktu, a hlavně, podařilo se mi dvojčátka donosit. Naše holčičky se narodily v týdnu 36+5 přirozenou cestou a jsou to ta nejúžasnější a nejkrásnější stvoření pod sluncem. Jsou moc hodné, a každej je z nich unešenej - o taťkovi ani nemluvím. První dva měsíce byl záhul, ale bylo to také tím, že jsem byla prvorodička a nevěděla jsem vůbec nic, tak jsem se učila vše naostro. Na krmení jsem si je sjednotila v časech, kojíme i najednou, abych stačila něco udělat. Ted nám je 5 měsíců, a už tak asi měsíc se vnímají, když je držíme v náruči, tak si dělají nyny, vědí že tam je ještě jedno miminko, v hrazdičkách se pozorují.. Věci na dvojčata bych také neřešila, jak už tu psali, bazary jsou super věc. A vy spoustu věcí určitě máte po své holčičce... A najednou zjistíte, že v okolí je plno dvojčátek, tak se pak můžete domlouvat na odkoupení věciček a tak 🙂
Každopádně Vám moc a moc a moc držím pěstičky, ať vše dobře dopadne, chce to opravdu vůli, vím o čem mluvím. Nic nevzdávejte, věřte že to bude v pohodě!!!! Mějte se fajn 🙂

amabilis
3. pro 2012

@baramas Gratuluji, ta jsou sladká 😵 Jinak k tomu, co máš ve statusu - půl roční děti milujou všechno, co vydává zvuky, ale zároveň to umí samy ovládat, takže nějaké takové ty hračky, co mají šustivou část, pak třeba zrcátko atd, dají se žmoulat. Hodně toho vyrábí třeba Lamaze.
Tady jsem dala odkaz na ty hračky a dole se mi nejvíc líbí ty tři - klokan, kočka a koník, z toho by byly dětičky fakt unešené

http://www.learningtoys.cz/kategorie/lamaze/

michamicha
4. pro 2012

ahoj holky, jenom tak sonduju, když jste zjistily, že jste těhotný, nabíral vám doktor krev kvůli hcg? jestli ano, jakou jste měly hodnotu kolem 6.týdne těhotenství s dvojčátkama? já jestli se mám připravit na nejhorší, protože sestřička mi dneska do telefonu řekla, že to mám hodně vysoký 😖

jarkalada
4. pro 2012

@michamicha jaký "nejhorší"? Co se pořád bojíte, že je to strašný? 😨 😎 Hodnotu si ale nepamatuju

michamicha
4. pro 2012

@jarkalada no víš ono je trochu rozdíl, čekat dvojčata jako "prvomatka" nebo už mít doma jednoho 3 leťáka a ještě k tomu dalšího nevlastního puberťáka 😅

amabilis
4. pro 2012

@michamicha Ano, protože prvomatky to mají dle mého horší - vůbec netuší do čeho jdou, co je čeká, tápou, mají větší strach. Kdežto žena, která nějaké to dítko má a relativně malé (takže ještě v živé paměti) už to má víc na háku a je schopná se dopředu připravit a hlavně to tolik nehrotit, protože už ze všeho není tak vyprdlá 😝 🙂

adriene
4. pro 2012

@michamicha Ahoj, první náběr HCG byl cca 750, pak za dva dny znovu to bylo už 2400. Takže to šlo enormně nahoru. Ale jestli to byl náběr z 6. tt, to vážně nevím. Nicméně pozor, vůbec se nenechávej rozrušit tím, jakou hodnotu máš HCG, protože to je vážně individuální a nelze od toho dvojčata diagnostikovat. To ukáže až UZ. Tak držím palce, ať to dopadne dle Tvých představ 😉

Jinak o tom, co je dobrý a nejhorší... prostě každý to vnímá trochu jinak a je na mateřství "nějak" připraven nebo nepřipraven. Dokážu pochopit, že je to zpočátku pro ženu šok (protože pro mě byl, nepočítali jsme s tím ani náhodou) a pro jinou matku to může být úplné štěstí a nic neřeší... 😉 My se po počátečním šoku také postupně oklepali a nyní se už těšíme, až budou kluci na světě. Sice doma žádné jiné dítě zatím nemám, ale i tak si myslím, že to pro mě jako pro prvorodičku bude záhul a vstup do velkého neznámého 🙂

@baramas Ty máš jednovaječná dvojčata, že? Tam je to s tou genetikou malinko jinak, jak jsem se dočetla. Ono když jsou jednovaječná, tak vznikají chybou při vývinu a nemá na to vliv ani předchozí genetika, ani hormonální změny. Kdežto dvojvaječná jsou podmíněna genetikou (tzn... když jsou dvojčátka v rodině už dříve) a nebo často z IVF, hormonální substitucí, atd. 😉 😉

adriene
4. pro 2012

@baramas Ještě mě zajímá, když jsi měla jednovajky... ty jsi rodila přirozeně? Mně právěřekli, že to bude sekce, která je u jednovaječných dvojčat indikovaná, už kvůli té jedné placentě, aby při porodu nedošlo k tísni druhého plodu a k transfuznímu syndromu... Tak mě to jen překvapilo. Kde jsi rodila, jestli se můžu zeptat?

jarkalada
4. pro 2012

@michamicha @amabilis já bych tu nerada rozebírala, co je lepší nebo horší. Tím jsem jen chtěla říct, že to fakt není tak hrozný, jak to pro některý lidi "z venku" vypadá 😉

amabilis
4. pro 2012

@jarkalada Však jo, ale v konečným důsledku je to tak, že příroda nadělí těm, u nichž si myslí, že to zvládnou!

Holky, hlalvu vzhůru, to zvládnete a jestli se chcete "potěšit" tím, že někdo na tom "je ještě hůř", tak vřele doporučuju nalistovat diskuzi o trojčatech 🙂

amabilis
4. pro 2012

@adriene Prosímtě, odpovídám na tvůj status. Já doma na kojení používala takové obyčejné košile s rozepínáním až skoro do pasu, ale do porodnice jsem chtěla něco hezčího (při prvním jsem měla erár), tak jsem si pořídila jakési spešl kojící košile, které mají dva "zahalené" otvory a vřele nedoporučuju - jak jsem měla nalitá prsa, tak se to rošklebilo a prsa mi furt koukala a prostě bylo to v porodnici nepříjemné. Bylo to teda dobré na mazání bradavek bepantenem, že jsem mohla být oblečená a zároveň mohla "větrat" a neumastila se.

http://www.danaeshop.cz/img/p/1177-2927-large.jpg

baramas
4. pro 2012

@adriene taky jsem si myslela, že mě nechají sekcí, ale hlavičky měly holky dole, tak nás nechali přirozeně. Rodila jsem v Českých Budějovicích.

adriene
4. pro 2012

@amabilis 🙂 Děkuji za tip. Ano, přesně tomu jsem se chtěla vyvarovat 😀

adriene
4. pro 2012

@baramas Dobrý no 🙂 Já se samozřejmě podřídím radě lékařů. Mé jediné přání je to, aby byli kluci zdraví. Budu rodit v Podolí, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne 😉

amabilis
4. pro 2012

@adriene Nemáš zač, ty košile jsou krásné, ale prostě "na veřejnost" nepoužitelné a jak e mi to rozšklebilo a nešlo zahalit, tak mi na bradavky bývala i zima a moc ráda jsem pak vytáhla ty obyč košile po prababičce a pradědečkovi 😀 Jinak líbí se mi taková ta přehrnovací trika, tak jestli takové vyrábí i košile, možná bych šla do toho. Případně dělají to, co jsem měla já, ale jen s jedním otvorem uprostřed, ale jestli se to taky rozšklebí, tak ti sice nebudou koukat prsa, ale nebude to vypadat hezky.

adriene
4. pro 2012

@amabilis Pravda je, že bych nechtěla nastydnout od "bradavek" 😀 Mám slíbené od kamarádky 2 košile obyč, jak říkáš "od babičky", budou určitě pohodlné.

amabilis
4. pro 2012

@adriene Budou a zvlášť, jestli jsou dlouhé a flanelové, takovou mám jen jednu a ta je k nezaplacení.

amallie
4. pro 2012

holky, není to hrozný, ale krásný, i když záhul pořádnej 🙂 na druhou stranu, strašně rychle utíká čas a ani se člověk nenaděje a měsíc pryč 😉 hlavně, ať jsou zdravé 😉

baramas
4. pro 2012

@adriene Určitě dej na lékaře, já na ně také dala, a máme dvě krásné zdravé holčičky 🙂

ivcik83
10. pro 2012

Ahojky mohu se k Vám přidat? Čekáme dvojčátka podle prvního termínu 8.7.213 🙂 Jsem tet v 10+1tt.

ireeeeen
27. pro 2012

Ahoj holky, také čekám dvojčata v březnu 2013, chtěla bych znát vaše zkušenosti,ale jak koukám jste všechny mín než já. Jinak ze začátku stejné pocity jako u vás napřed šok i slzy proběhly a ted už se těším. Doma mám jednu 4 letou slečnu, chtěli jsme jí pořídit sourozence a ejhle budou hned dva 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru