Endometrióza. I tak se to podařilo

pavlaneu
16. říj 2006

Ahoj holky,snad nejsem jediná,kterou potkala tato nemilá diagnoza..píšu o ní právě proto,že vám všem ,které to potkalo chci dát naději..po 11letech jsem se dočkala svého druhého těhot.jsem ve 21t.a čekáme zdravou holčičku ,léčili mě hormonálně několik let,nakonec tělo řeklo dost a začalo protestovat-otoky,nepr.menstr.,prsa ze 75B na 75D,migrény atd.,nakonec mě neminula operace,při které mně oznámili,že mám pouze 8%na otěh.což mé duši nepřidalo,je fakt,že se mi hodně ulevilo od bolestí,ale postupně jsem to vzdala!!! 😔 Když jsem měla odletět v pond.na dovču a jako naschvál jsem to nedostala,jela jsem k dokt.,ať mi něco píchne,abych měla klid a on mi řekl,že jsem v 10t.a měla jsem poslední menses prostě už jako těhotná,ještě,že jsem ležela,byl to ten nejkrásnější šok po 11letech,kdy se nám narodil krásný syn Péťa a teď to bude Anetka..nikdy není pozdě a nepřestávejte mít sny,oni se totiž plní 😉

pavlaneu
autor
18. říj 2006

terra:Ahojda,nejdříve k mému příspěvku-nechtěla jsem tím nikoho strašit,jen napsat Martince,že život není lehký ani pro mě,naštěstí to mělo šťastný konec,víš,mě bylo 20let,byla jsem vyděšená-nezkušená a navíc mne pouštěli domů na ŠTĚDRÝ DEN,takže jsem vypadla hodně rychle a ráda,proto dnes natvrdo bojuji za svá práva a cítím se být hodně silná i u dr.nebo na úřadech atd.,ta pitomá zkušenost mě hodně moc posílila a na porod se těším jako malá holka na panenku...tu dr.vyhodili prý na obvod,byla již předemnou odejita z Náchoda a teď se drž kam ji v té době přijmuli-do fakultní nem.v Hradci Králové!!!!!!! Mě tam poslali rodit z Chrudimi,že prý je tam to nejlepší vybavení pro novorozence-synovi dělali totiž hned po por.UZ mozku aj.,protože jsem se celé těh.léčila s toxoplasmozou,ale to je další téma na dlouho...

terra
19. říj 2006

Je moc fajn,že ses z toho šoku dostala. Přece jen to bylo před desíti lety a já doufám,že se v dnešní době péče a přístup personálu alespoň trochu zlepšil.I když také se určitě najdou výjimky,které zákonitě potvrzují pravidlo.Já nevím zda bych se po tvé zkušenosti vůbec k druhému dítěti odhodlala,jsem srab,co?

pavlaneu
autor
20. říj 2006

Ahoj terra:Nejsi srab,touha po miminku hojí rány přímo zázračně rychle!!! 😉 Cítila jsem se mladá na to,abych od 30let-čekala,až budu někdy v 50letech možná babička!S dětma puberta nidky nekončí!!!!!!!!! 😀

terra
20. říj 2006

To jsi napsala hezky. Jen já ještě nevím do čeho vlastně s tím dítětem jdu. Jsem těhu poprvé. Bude to obrovská změna,ani si to žádná z nás co čekáme poprvé,nedokážeme představit.Babičky nemáme,jen dědu a ten je na nějakou pomoc v počátcích nepoužitelný. Tím nechci dědečky nějak zhazovat,ale babi je babi.

pavlaneu
autor
20. říj 2006

terra:Ničeho se neboj,vše co začíme nás řídí samo,moje zkušenost je taková,že je důležité být svá a zachovat klid!!!!VĚŘ SI,ŽE BUDEŠ POHODOVÁ MAMČA A ZMÁKNEŠ TO!!!!! 😉 Babičky jsou sotva bezva,ale znám to jen z vypravování,jelikož v mém prv.těh.mi tchyně řekla,že nechce být babičkou a moje mamka byla na dně-zabil se mi bráška v autě,víš..měsíc před mým otěh.,chápala jsem ji,ale bylo mi taky strašně smutno..brášku jsem milovala nadevše-no nic,jen,že jediný kdo vozil byl manžel a DĚDA!!!!!!!!!!Dívej se často na nebe,je tam ve dne sluníčko a v noci měsíc,který nám chytře napovídá,že světlo naděje na lepší zítřky nezhasíná nikdy!! 😅

terra
20. říj 2006

Teda ty jsi mi vehnala slzy do očí. No jo ty hormony. Osud je k nám někdy krutý a jak tak čtu neušetřil ani tebe. Každý máme nějaká trápení a musíme se snima vyrovnat.Teď už ti snad s tím vožením kočárku pomohou i babičky,ne? Čas pokročil a je nejlepším lékařem na bolavou dušičku.

pavlaneu
autor
20. říj 2006

terra:je pravda,že po 11letech mě babičky připadají jako opravdové babičky,milujou synka-to cítím jako máma jasně,ale je ze mě samostatná jednotka,nějak na ty jejich nynější rozkoše nejsem připravená,prostě se spoléháme ve všem hlavně s manželem sami na sebe a mám jistotu,že nebudu zklamaná.. 🙂

terra
21. říj 2006

To máš pravdu člověk se musí vždy a za všech okolností spolehnout především sám na sebe. U Tebe to platí dvojnásob,dlouho jsi přízeň a pomoc babiček postrádala,tak jses prostě musela naučit existovat bez jejich pomoci a jak píšeš jsi samostatná jednotka. Ona někdy ta lidská přízeň je vrtkavá a člověk musí počítat především sám se sebou. Jsem totožného názoru. 😵

martinka.a.honzik
14. lis 2006

Ahojky holky, mám radostnou zprávu....teda mimčo sice zatím nečekáme....ale jak jsem psala o těch hrozných bolestech, které mám hlavně v půlce cyklu a při MS, tak to neni tak mrcha endometrioza, jak se zdálo a vypadalo to tak, ale je to OVULACE, jak jsme zjistily s MUDr. a dle ovulačních testů. Je sice hrozně bolestivá, ale je, HURÁ. To znamená, že ne bolesti kvůli endometrioze a nemilování se, když je mi tak špatně, ale právně naopak ,,zatnout zuby,, a milovat se, milovat se, milovat se. Tak snad se brzy zadaří a budu Vám moct oznámit ještě radostnější zprávu. Těhulkám, snažilkám i všem ostatním přeji pevné zdravíčko. Mějte se krásně. Pa Martina 😅 🙂

mamus
12. pro 2006

Čítam si Vaše príspevky, chvíľami musím prestať lebo cez slzy nevidím. Nie "klobúk dolu," ale hlbokú poklonu. Vám všetkým, ktoré bojujete s nepriazňou osudu nevzdávate sa a veríte. Veríte lebo "túžite". Túžba je ten správny hnací motor. Ste neskutočne silné v svojom trápení a žensky citlivé pre bolesť iných.K prekrásnej myšlienke, ktorú napísala pavlaneu: Dívej se často na nebe, je tam vedne sluníčko a v noci měsíc, který nám chytře napovídá, že svétlo naděje na lepší zítřky nezhasíná nikdy.- "A sú tam nové a nové rodiace sa hviezdičky ktoré chcú niekomu patriť a svietiť mu na jeho ceste životom.

trish22
13. pro 2006

Ahojte žienky,
chcela by som Vás povzbudiť. Mám 22 rokov a pred tromi rokmi mi tiež diagnostikovali endometrózu. Mala som hrozné bolesti. Pri prvej laparke mi ju zistili a dostala som liečbu Duphastonom. Potom nasledovala ďalšia laparka po roku, a tam mi tiež zistili endometriózu. Nasledovala liečba Lucrinom (injekcie, liečba trvá 6 mesiacov). Nastal u mňa stav prechodu. po skončení liečby som čakala na prvý menzes, aj prišiel a začali sme s lekárom sledovať môj cyklus, ovuláciu a tak. Hneď po prvej ovulácii som otehotnela. Teraz som 11tt a som v poriadku.
Dievčatá, hlavne nepodceňujte túto chorobu a spravte všetko pre to aby ste sa z toho dostali. Týmto Vám chcem dodať silu a vieru v to že raz to príde. bude všetko v poriadku. Dokonca mi tá endometrióza upchala aj vajcovody...v papieroch som mala diagnózu sterility.
Dúfam, že u Vás sa to dá tiež do poriadku. Držím palce. 😉

martinka.a.honzik
13. pro 2006

trish22: moc moc gratuluji k mimískovi a přeji ti a džím palečky, abyste byli oba s mimískem v pořádku a ty sis mohla plnými doušky užívat toto štěstí. My už se snažíme od července a pořád nic. Dostala jsem 6 měsíců na snaženíčko a pak rychle do CAR u Apolináře (kde se léčim s endometriozou), už tam máme 10.1. termím, tak uvidíme co s námi vyvedou. A nebo třeba budu ten termín rušit 😉, třeba to na poslední pokus vyjde. Každopádně se nevzdám a tu mrchu endometriozu taky porazím.

trish22: děkuji ti za povzbuzení a naději, i díky tobě vim, že když člověk bojuje a nevzdá se, že se dočká svého vytouženého mimíska.

theresa
18. led 2007

Zdravím všechny, dnes jsem přišla od doktorky a mám podezření na Endometriozu, jak si to tady tak čtu tak se mi jenom hrnou slzy. Za čtrnáct dní jdu na vyšetření, a měla bych pak jít na laparoskopii, kde zjistí co a jak. Já mám příznaky jenom ty, že mám extrémně bolestivou menstruaci, když mám své dny nemůžu jít ani na malou potřebu, v noci nemůžu bolestí spát, tak moc to bolí a v práci je to taky hrůza. Každou menstruaci je to horší a horší. Myslíte si, že to bude taky endometrioza? Já mám hrůzu už jen z té laparosopie, protože jsme nikdy na operaci nebyla. A teď toto. Před půl rokem jsem měla svatbu a teď toto, a to jsme chtěli příští rok miminko.

lola55
18. led 2007

theresa....laparoskopia bude v pohode neboj, treba ju vsak podstupit aby si si bola istá či máš alebo nemáš endometriózu. AK ti ju diagnostikuju, potom treba čo najskor zahájiť liečbu. A to miminko ak všetko dobre dopadne môžeš mať ešte tento rok 😉 Ja som bola na tom presne ako ty, pol roka po svadbe som zistila ze ju mám. Rok na to ma operovali (júl 2005). A po 10mes. som otehotnela. tuk tuk teraz uz len čakam kedy príde den D. a modlím sa aby vsetko dobre dopadlo. Verím že aj ty budeš mat toľko štastia a budeš sa čoskoro tešiť z miminka 😉

lola55
18. led 2007

AHoj Martinka!
Dlho si sa neozvala....dufam ze je vsetko ok?
Pavlinka (pavlaneu) je uz v porodnici, mala uz kontrakcie, ale nakolko ma este cas rodit rozohnali jej ich infuzkami. ALe je velmi pravdepodobne ze Anetka uzrie svetlo sveta o trošku skor ako je v pláne.(info z februároviek/unoroviek). Tak jej vsetky spolu držme palce!

martinka.a.honzik
25. led 2007

Ahojky holky, moc se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala. Momentálně neprožívám zrovna šťastné období ☹ Bohužel jsem se dozvěděla, že jiná cesta k mimískovi, než IVF pro mě neni. Nějak jsem se s tím nemohla vnitřeně vyrovnat, ale už je to lepší. Můj manžel mě naštěstí moc a moc podržel a je úžasný. Naštěstí u něj problém není a má perfektní spermiogram a to je polovina úspěchu. Bohužel mi pan doktor v CAR u Apolináře zdělil, že díky endometrioze mám oslabené vejcovody a proto se nám i při tak skvělém spermiogramu jako má manžel a při přesném předhledu kdy mám ovulaci nedaří otěhotnět. Momentálně se připravuji na stimulaci vaječníků, tak mám z toho docela děs. Ale na druhou stranu co bych pro mimíska neudělala. Navíc si myslím, že už jsem za svůj život prožila tolik bolesti, že mě tohle přeci nemůže rozházet, teda alespoň doufám.
Hlavně se teď musím sebrat psychicky, ale moc se mi to nedaří ☹

Všem moc moc držím palečky ať se i přes endometriozu dočkají svého vytouženého mimíska, ať už s pomocí nebo bez.

Mějte se moc krásně.
Martina

novako
25. led 2007

Ahoj holky, dneska jsem si na Seznamu.cz přečetla jak spousta žen trpí touto nemocí a dr. neví z čeho jí mají. Tak jsem si otevřela tohle téma. Je to fakt síla a obdivuji Vás všechny jak se s tím dokážete rvát!!!
Všechny se držte a Tobě Martino přeji, aby ses co nejdřív dočkala mimíska!!! Martina znamená bojovná. Jsem si jistá, že tentokrát to určitě vyjde. Hodně, hodně štěstí!

trish22
28. led 2007

Martinka: je to dosť smutná správa ale nesmieš sa vzdávať. na všetko existuje riešenie. mne keď lekár zistil, že obidva vajcovody mám nepriechodné, tak ma pripravil aj na možný IVF. povedal tolko: "Proste len potrebujete pomôcť oplodnenému vajíčku sa dostať do maternice" Keď to neide cez vajcovody. Skús sa dokiho spýtať na injekcie Lucrin...či to najprv nevyskúšate a možno by to aj stačilo a nemuseli by ste na IVF. Silno Vám držím palce, nech to vyjde a aby si mala čím skôr fazulku v brušku buď s IVF alebo prirodzenou cestou.

theresa
19. únor 2007

Ahoj, taky mám endometriozu, našli mi i 8cm cystu na vaječníku, teď mě čeká laparoskopie. Vyšetření na CA 125 mi dopadlo 134. Máte někdo zkušenost s vyšetření na CA 125? A jak vám dopadlo?

lucka0122
12. bře 2007

ahojte babenky.chcem sa opytat endiometria je to iste co endiometrioza?????prosim napiste...v prepustacej sprave v lekarskej to mam napisane.a bojim sa co to znamena...

theresa
21. bře 2007

Ahoj holky, tak jsem se dneska vrátila od doktorky a prý není potřeba dělat znovu vyšetření na CA 125, i když mám po operaci. Prý ani nechápe proč mi v nemocnici to vyšetření dělali prý je jasný, že to budu mít zvýšený. Nenavrhla ani nic jinýho, než že mi nasadá hormony. Když jsem řekla, že mi v nemocnici řekli, že jsou dvě možnosti. Buď těhotenství a nebo hormony a že mi jsme se s manželem rozhodli pro tu první. Tak řekla, ať to tedy zkusíme. No připadala jsem si jako idiot. Moje zdravotní problémy ji evidentně ani nezajímaly. Asi změním gynekologa, opravdu jsem z toho dneška zklamaná.

chiwule
30. říj 2007

ahojky, holky, jak se máte? bohužel mám stejnou diagnozu jako vy, jen jí nikdo moc neřeší, resp. jsme se rozhodli pro možnost řešit ji těhotenstvím - ale zatím se nedaří a bolesti se zhoršují...po novém roce máme jít na IVF, ale bojím se, že tím endometriozu ještě víc podpořím...

rezinka
11. lis 2007

ahoj holky, ja jsem dneska 3.den po laparoskopii. Zjistili mi nepruchodne oba vejcovody a jeste k tomu mi diagnostikovali endometriozu. Pani primarka mi rekla, ze nema v podstate ani smysl nechat si ty vejcovody profouknout, protoze je temer nulova sance pri endometrioze, ze otehotnim prirozenou cestou a doporucila mi rovnou se obratit na nektere centrum IVF. Pritom vy tady pisete, ze se snazite normalne otehotnet ... tak koukam, ze co doktor, to jiny nazor. A kdo se v tom ma pak vyznat ... Takze myslite, ze i s endometriozou je sance otehotnet? No nekterym z vas se to podarilo, tak asi jo, ale ta pravdepodobnost je asi dost mala, ze?

chiwule
12. lis 2007

rezinko, to je právě to, co nevím. V mém CAR moc neberou endometriozu v potaz, což mi přijde zvláštní. I podle toho, co jsem o téhle chorobě četla, je šance na přirozené oplodnění naprosto minimální. Tak nevím. Já jdu tento týden na konzultaci ohledně dalšího postupu, snad budu potom moudřejší...taky jsem doufala, že se tu něco dozvím, ale evidetně sem moc holek nechodí 😒 😖

ninule
13. lis 2007

Chiwule, ja mam take endometriozu.Dosla jsem uz kvuli ni o jeden vajecnik a druhy uz dodelava....O tehu jsme se snazili 2 roky, resp. rok bez pomoci dr., ale zadyn vysledek.Nakonec jsme skoncili na IVF, jak nam od zacatku tvrdili a predúpoviali...Bohuzel temer 90% zen s endometriozou konci v nekterem z Caru, ale samozrejme zalezi na rozsahu, loziscich atd...Pokud se nedari prirozene otehotnet, doporucuju co nejdriv zacit jednat...Pokud nemas endometriozu v deloze, melo by byt IVF v pohode.JA mam jen jeden vajecnik, z druheho jen 4 mm funkcniho parenchymu a jsem podruhe tehu (poprve nezdarene) a cekame po dlouhych 2 letech trapeni konecne¨prirustek.A doufam, ze ta potvora v tehu alespon na chvili polevi a da pokoj.
Preju moc stesticka, a hlavne zbytecne necekej!!!

babulina
13. lis 2007

ahojky, co sa dialo ked ste porodili babatka? vsade som sa iba docitala ze pri endometrioze laparoskopia, hormonalna liecba a potom otehotnenie, toto sme si preskakali len neviem co ma cakat potom ked porodim

chiwule:my s manzelom patrime k tej malej casti otehotneli prirodzene, nadej je vzdy len asi by som to moc nenatahovala keby sa nedarilo a radsej sa vydala cestou umeleho oplodnenia

ninule
13. lis 2007

Babulino, tak to teda gratuluju!!!!Chiwule, vis, zda nemas srusty ci poskozeny vajeciky?Pokud je to v poradku, tak by sance jeste mohla byt, ale jak pise babulina, pokud se nedari, radej zacit jednat, coz asi mate v planu, jak jsi psala...

Babu, netusim, co pak....Zaiti si uzivej tehu, nez budes mit dalsi ms, tak se jeste poptas, casu na to dost 😉 .Krasne tehu!!!

chiwule
14. lis 2007

ahoj babušky, díky za odpovědi! já jsem vlastně podle dr zdravá 😒 ovu funguje, vajíček dostatek, vejcovody průchozí, žádné protilátky na spermie, při stimulaci na IUI skvělá reakce, manža super spermio...jen ta potvrzená-nepotvrzená endometrio 😠 před těmi 2 lety to prý byly krupičková ložiska 😕
vůbec netuším, jak se dá poznat endometrioza na děloze, ale dneska jsem byla v car na ko, musí na hysteroskopii - mám v děloze polyp a nějak hyperaktivní sliznici, prý roste až moc. udělají mi při té příležitosti i kyretáž...snad to celé pomůže, když prý to bude ok, jdeme v lednu na IVF 😉 🙂
a jestli mám srůsty po operaci slepáku, to nevím, od té doby se mi nikdo do pupíku pořádně nedíval 😒

ninule
15. lis 2007

Chiwule, nebyla jsi na laparoskopii?Tou se totiz endometrioza zjistuje.Ja na ni byla pred 3 roky, vse odstranili, cili byla pryc a za ty tri roky se vratila a pekne vsechno ponicila.Pri te hysteroskopii by to myslim zjistili, takze pak urcite budes vedet vic.TAk at ti to dobre dopadne!!!!!!!!Preju moc stesticka!!!!!!

chiwule
15. lis 2007

ninulko, děkuji moc! podporu teď potřebuju moc a moc ☹ 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru