Jak oznámit těhotenství tatínkovi?

petramarie
24. zář 2012

Holky, poraďte prosím, jak jste oznámily budoucímu tatínkovi tuhle radostnou novinku? 🙂 ..hledám inspiraci.

zvaskova
25. zář 2012

Nemusí to být žádná pětichodová večeře a kapela která mu zahraje...
Vypline to ze situace, hlavně mu to řekni ať si tu radost užíváte společně, já to tedy nevydržela víc jak 2 hodiny mu to neříct...
Kopíruju z mé krátné zprávy:

Večerní procházka s pejskem... : Ona: zlato, co máš v plánu v dubnu? On: to jako příští rok? Co já vim... Ona: no mám pro tebe jeden návrh, co kdyby ses stal tatínkem??? Holky, to jste měli vidět tu reakci, tu radost, úsměv..... samozřejmě jsem se rozbrečela....

martinka87
25. zář 2012

Protoze mel manzel za par dni pote co jsem tehu zjistila, narozeniny, tak dostal pranicko psane miminkem i s nalepenou kulickou (ze je v tuto chvili takto velike) a nalepenym testem....

katyxq
25. zář 2012

Nic speciálního, žádné naznačování, žádná přáníčka - prostě jsem mu to normálně řekla 😀.

eficenka
25. zář 2012

taky sem chtěla něco vymýšlet...
ten den byl manža na služebce, já ráno v 5 nemohla dospat- dělala sem si test, no jakmile vykoukly // začala sem se klepat a jen sem manžovi napsala dobré ráno tatínku...

myska84
25. zář 2012

Jelikož jsme na malou čekali delší dobu, tak jsem mu řekla, že v říjnu si nebudeme balit věci k moři, ale do porodnice a pak jsem ukázela těhotenstký test 🙂

camelinka
25. zář 2012

Já ani nic vymýšlet nestihla, s mokrým testem sem vylítla z WC s kalhotama u kotníků a strčila mu jej před oči. Měl sluchátka a tak se mě lekl, že málem hodil záda 😀 😀 😀

mitote
25. zář 2012

ja jsem take vymyslela, jak mu to krasne oznamim, jak dojedu za nim do prace a reknu mu to a to a ve finale? blekotala jsem mu to do mobilu 😅

hansed
25. zář 2012

Nic speciálního... 2 dny před MS jsem si udělala test a // byly jasné... jsem vyšla z koupelny, nevěřila jsem, že se to povedlo hned, na první jsme čekali 8 měsíců... a ukazuju mu ode dveří test, se zeptal jako fakt? a v tu ránu byl střízlivej (trošku se picnul vínem 😀) ... a rozbrečel se štěstím 😵

barusinecka
25. zář 2012

Moje oznámko u prvního těhu 😀 😀 😀 Uvnitř mě bijou dvě srdce, a obě ti patří!!!Jedno je moje.....a jedno našeho miminka....Protože TY se staneš tatínkem!!!!! U druhého to měl 2 dny opožděný dáreček.To jsem mu ukázala test a řekla opožděné krásné narozeniny 😀 😀 😀 ...

zdezli
25. zář 2012

U nas to melo pokazde zhruba stejny prubeh: udelala jsem si test a donesla ho manzelovi: Poprve oba nadseni a podruhe oba zaskoceni 😀 😀 😀 😀

samui
26. zář 2012

pozvala jsem manžela na romantickou večeři a dala mu jako darek zabalené pidi botičky :D na to, ze se mimi povedlo hned na prvni pokus,tak byl prekvapeny ale stastny...

horalka79
28. zář 2012

tak mna to caka tak za pol hodinu.. 😉 Kupila som detsky dudlik a krabicku som darcekovo zabalila..
dostane ju dnes ked pride z prace akoze skorsi darcek k zajtrajsim meninam... 🙂 🙂 uz sa neviem dockat..

kkklarka
19. říj 2012

Přes mobil, protože naše miminko bylo neplánované a hlavně přes anti...takže jsme byli v šoku oba,nakonec se ukázalo že můj drahý byl v šoku více jak dva dny a vymýšlel důvody proč si miminko nemůžeme nechat (zpanikařil)

katja77
19. říj 2012

Tak u nás to bylo hodně nezvyklé: já jsem to ještě nevěděla, a měli jsme odjíždět na víkend na moravu (za vínem), když v tom mi můj drahý říká: nechceš si udělat test, kdybys už náhodou byla těhotná, abysme to věděli před víkendem? A bylo to tam! Prý měl tušení..... 🙂)

maladama
19. říj 2012

naše první dítě bylo až moje třetí těhotenství, takže už jsem se s nějakým vymýšlením moc nezdržovala, prostě jsem mu vrazila papírek pod nos, jestli tam vidí, co já. Prvně, pokud si pamatuju, jsem mu řekla, že mám pro něj špatnou zprávu, protože místo na plánovaný fesťák pojede se mnou do porodnice.

no a teď, u dvojčat, jsem se akorát chystala jet na dny Marianne si koupit něco nového na sebe, ale ze srandy jsem si udělala test (do menses ještě 4 dny, ale haha, co kdyby). No tak jsem celá poněkud rozpačitá šla za manželem, že se mi ty nákupní plány trochu změnily, že asi místo nového kostýmku budu potřebovat spíš nové těhotenské kalhoty 🙂

vlckulka
19. říj 2012

také jsem si představovala, jak to manželovi pěkně oznámím, byla jsem po druhém IVF, děti doslova a do písmene vymodlené, ráno jsem devátý den po transferu jen tak zkusila test a vykoukla na mě druhá čárka, vylítla jsem ze záchodu s brekem, manžel v práci, tak jsem bafla telefon a hned mu volám, jenže jsem ze sebe nevypravila ani slovo, jen jsem bulela a až po chvíli jsem ze sebe vypravila "jsou tam dvě", chudák, chvíli mu trvalo, než pochopil co to vlastně blekotám do telefonu 🙂 On si chudák myslel, že někdo umřel, když jsem mu bulela do telefonu 😀 No, takhle jsem si to rozhodně nepředstavovala 😀

kaci1
19. říj 2012

Já si myslím, že nejhezčí je budoucího tatínka obejmout a říct mu tu krásnou novinu přímo do očí. Taky jsem nejdříve vymýšlela a dokonce i něco koupila, ale nakonec jsem mu pod vánočním stromečkem položila jeho ruku na své bříško a sdělila mu tu krásnou novinu.
Držím palečky! Je to krásný okamžik .-)

ebsian
19. říj 2012

U nás to teda bylo brutální, žádná romantika, nikdo si ten první den neužil, přesto jsme oba moc šťastní. já přijela domů po noční a jako vždy si uvědomila, že zase menses nikde, ale to bylo u mě stále, takže samé testy a vždy byly negativní, tak se to řešilo vyvolávačkou, nebo prostě čekáním na ms..Tak si teda beru test a vidím druhou slabou čárku, udělám další tři testy různých značek a kouknu se na prsa a uvědomím si, jak mě před pár dny šíleně začla bolet u našich a já si bláhově myslela, že to je venku větrem, že se nějak ofoukla 😀 😀 Koukla jsem na ně a byly tam výrazné žíly.
Okamžitě mu volám, co mi to jako udělal ( brala jsem léky na tlak neslučitelné s těhotenstvím) a já jsem byla v šoku po té noční, ať mě okamžitě odveze ny gyndu, zatímco on byl už z toho mémho řvaní a plašení nadšený..No je to na dlouho..ale dopadlo to dobře, i když jsem mu to oznámila asi o půl sedmé ráno a absolutně nikdo z nás by to ten den nečekal.. 😀 😀

segafredo
19. říj 2012

Když jsme byli na procházce se psem, tak jsme potkali čápi - každý den asi 3 týdny v kuse - tak jsme je vždycky volali k nám🙂 pak asi týden jsme je neviděli. Ja jsem se dozvěděla, že je test pozitivní, tak jsem počkala na manžela až přijde z práce a řekla mu, že jsme byla se psem venku a že jsme potkali opět čápa a volala jsem ho k nám. On na to: "a co Ti jako říkal?" Já: "no říkal, že musíš chvilku vydržet, že přiletí v květnu..." a bylo to, pak už jen radost veliká 🙂

kstablova
19. říj 2012

Tak u nás žádná romantika🙂
Já:"zlato, mám pozitivní těhotenský test"
MM: "jak je to možný, když nemáš ovulaci? to bude nějaká chyba"
Já:"no divný to je, asi jsem ji tento měsíc přece jen měla, když tam jsou dvě čárky a těhu hormon v sobě nemáš, když nejsi těhu"
MM: A neposlintal ti ten test jeden z našich psů?" 😀 😀 😀

Po prvním UTZ už uvěřil 🙂

iira
19. říj 2012

muj manzel u prvniho ditete dostal darecek.-zabalila jsem mu dudlicka do krasne krabicky ..u druheho uz to poznal sam .-) ,mam velka prsa a kdyz jsem cekala 2 mimi tak mi na nich vybehli velke žíly 🙂 a bylo po prekvapeni..to bylo az poudeji kdyz jsme zjistili ze je to chlapecek 🙂)

mihsulka
19. říj 2012

Ahojky, ja o tom premyslela take dlouhoa udelala jsem tady na koniku kolekci:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mihsulka/kol...

Tak muzete mrknout jak tu kdo co oznamoval, plus pridavam fotky meho oznameni 🙂

mafeska
19. říj 2012

My jsme tou dobou hodně řešili budoucnost ve třech, třetí den po vynechán jsem si udělala test a než jsem se stihla obléct byly tam okamžitě // 😀 sama jsem tomu nemohla uvěřit, snažili jsme se už půl roku. Neběžela jsem hned s testem k tatínkovi ale k mobilu a ptala se kamarádky jestli se test může mýlit, pak jsem to řekla ségře a přítele jsem další tři dny (během kterých jsem si udělala další test) tahala za nos, docela mě to bavilo 😀 . Pamatuju si že ten den vařil oběd a když seděl u stolu, přišla jsem, sedla si mu na klín a řekla "žádný co by kdyby není, budeš tatínek", přítel se zarazil, zeptal se jestli to myslim vážně, vstal od stolu, šel ven kouřit, ukázala jsemmu ty testy, koukal na to ptal se co to znamená. Když přišel, první na co se mě zeptal bylo "nevadí ti když pojedu pryč, potřebuju si o tom s někym popovidat" stála jsem jak opařená a nevěděla co si myslet. Pár minut po odchodu mi napsal smsku že má hroznou radost. 🙂

timbouctou
19. říj 2012

no tak já jsem okamžitě volala příteli do práce, odpoledne jsme jeli na vodu, celou cestu nepromluvil, vypadal dost vyděšeně 😀 pak se strašlivě ožral, neustále padal z lodi, což by kormidelník opravdu neměl 😀 nejstrašnější víkend. A dnes je šťastným otcem dvěma klukům, o inkriminované vodě jen vyprávíme vtipnou historku 🙂

kopcusek
23. říj 2012

Ahoj holky, mě se moc líbí sada "I love dad" na jedné stránce, na kterou jsem narazila (rostujakozvodyTečkacz).
Můžete si vybrat ponožky, setík čepičky s rukavičkama nebo punčocháče. Stejné je to i ve variantě "I love mum",
abyste pak nežárlily... 🙂 Je tam i spoustu dárků pro miminko.

martiska36
23. říj 2012

Holky tak u nás oznamoval tatínek těhotenství mně. Jeli jsme z chaty, zastavili jsme se na Perštejně na hradě a mě se při couvání na parkovišti udělalo tak blbě, že jsem klusala na záchod a měla vážně horkou chvilku. No a pravil manžel, že jsem těhotná. Tvdila jsem, že je to z oběda v restauraci, že mi nějak nesedl...a večer na testu byly dvě čárky. Ale on vám o tom byl tak přesvědčený, vůbec nepochyboval, to já trochu jo.
No byla to zároveň moje první a poslední těhotenská nevolnost, žádná další už se nekonala.

kamino
23. říj 2012

U nas take zadna romantika,byli jsme na IUI a dvanacty den po dobre veceri jsem sla testovat. Pritel na rozdil ode mne si byl jisty ze to klaplo a mel pravdu...kdyz jsem se slzami v ocich vysla z koupelny,tak uz byl taky hodne namekko 😉

marecek4
23. říj 2012

já už měla s mámou domluvené,že mi naháčkuje hromadu bačkůrek-tuto techniku neovládám ☹ a nazdobím s nima vánoční stromeček,bohužel události doma se vyvíjely jinak než bych si přála a táta tuhle novinku uhádl sám

skorepka
23. říj 2012

u dcerky.. test jsem si udelala vecer - slaba //, manzel prisel asi pul hodky po tom.. ja mlcela, chtela jsem ho videt jeste z ranni moci. Tehdy jeste pritel rikal co mi je, ze jsem divna. 😀 Rano jsem test zopakla a byla tam zase //. Takze jsem vyfotila a poslala mu do pelisku MMS se zpravou : Posilam ti pusinku a moc te miluji tatinku. Trvalo mu asi 5minut nez prisel, ze mu to trosku doslo a i pak mu to dochazelo pomalu. Otehotnela jsem totiz 3dny pred MS a pri styku jsem tvrdila ze to jsou velmi neplodne dny, a ze to zkusime na zkousku.
... a tedko... jsem schovala do skorapky (jmenujeme se tak) od orechu male vymodelovane mimi, dala do plysaka a pridala test a vse do tasticky. Poprala jsem mu krasne vyroci seznameni a rekla, ze je to naposledy co ho slavime (ze priste uz jen svatebni) - protoze se moc omlouval, ze zapomnel. Kdyz mu doslo co to znamena, neveril tomu a musela jsem ukazat i ostatni testy. I tentokrat se totiz povedlo hned. 🙂

kettynka1234
23. říj 2012

Ahojky, mám doma dva kluky a měli jsme naplánovanou holčičku ( naše srdíčko toužilo po malé princezně 🙂 bohužel se nám nedařilo a po 3/4 roce nám bylo řečeno, že nám to ani nepůjde ( klasickou cestou) tak nějak jsme přestali doufat a vymýšlet co dál, co nás bude čekat. ale pozor! MS se nedostavila a já si udělala svůj poslední test, který jsem měla doma. A jé, byly tam dvě čárečky! zvedla jsem telefon a manžílkovi jsem to zavolala ( oba jsme to po telefonu oplakali 🙂 no a když šel se mnou v 8t na první ultrazvuk jestli je vše ok, a tam nám řekli, že to budou dvojčátka 🙂) obrečeli jsme to znovu 🙂
Já osobně jsem to nevidržela dlouho v tajnosti. ale ten obrázek z ultr a dopisem je moc pěkný nápad pod stromeček. Ale jestli tak dlouho vydržíš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru