Jak oznámit těhotenství tatínkovi?

petramarie
24. zář 2012

Holky, poraďte prosím, jak jste oznámily budoucímu tatínkovi tuhle radostnou novinku? 🙂 ..hledám inspiraci.

marenka1986
23. led 2016

Ja jsem vytvorila 8 stiracich losu, ktere vypadaly jako prave. Dala jsme je nasim s tim, ze jsme je dostali ma benzince k tankovani. Vubec nemeli podezreni. Na losech bylo napsano "Vyhra na cely zivot". Po setreni si museli podle cisel poskladat text, kde stalo: " 17.listopadu prileti cap". Nikdy nezapomenu na ty jejich reakce. Strasne dlouho jim trvalo, nez jim to doslo 😄 A pak mi tam oba breceli stestim ☺️

veronikajanova
23. led 2016

Já myslím, že chlapi takové extra překvapeníčka neocení. To se líbí nám holkám akorát

stefany266
4. únor 2016

Zrovna vcera jsem to oznámila taky. Je úředník na stavebnim úřade, tak jsem na dveře jeho pracovny (budoucího dětského pokoje) nalepila obalku kde byl dopis "vĕc - žádost V souvislosti s ustni dohodou při podávání projektu k rekonstrukci na stavebni urad te jako zákonný zástupce zadam o uvolnění pokoje. Termín 28.zari 2016. V zastoupení tvoje nejhodnejsi dite Příloha: Důkaz misto slibů. " a v obalke byl papirek i s vysvětlivkama z navodu. Přečetl si to, juknul na test, na mne zase na test a pak me nenechal ani odlozit krabici s mlikem do skrinky. Vyraz zasneny jak kdyby hulil marišku. No a pak už jenom mu to pomalu docházelo. Samozřejme cekal nejaky pruser od toho papiru, takze prijemna šokova terapie.

helko
25. únor 2016

My jsme si miminko moc přáli , než jsem to oznámila, byl týden pryč , k tomu sto tísíc nápadů jak to oznámím a dalších tak 15 testů 😀 nemohla jsem tomu uvěřit. No po týdnu jsem se k tomu odhodlala...seděl v kuchyni šla jsem k němu, už mi jen vyhrkly slzy a nezmohla se na slovo, tak jsem mu vzala ruku a dala jsem mu jí na břicho, chvilku nechápal, ale pak se mi podíval do oči a už mě objímal 😀 ikdyž to nebylo podle scénáře, bylo to krásný 😉

kimibiancaa
8. bře 2016

Takhle.. 🙂

ecajcz
18. bře 2016

Dej mu k večeři při svíčkách na stůl těhotenský test 🙂

nathaliee
28. kvě 2016

Chtěla bych se zeptat, nemáte někdo uložené takový ten text (mám tolik mm, uvidím Vás-měsíc) a tak.. ? 🙂 Děkuji 🙂
Přítel to ví, ale babičkám chceme dát takový "dopis" s prvním ultrazvukem 🙂

laisobel
5. čer 2016

Mne bylo par dni rano zle a chtelo se mi curat kolem pate rano. Pak neprisla MS a ja sla curat v pul pate rano. A udelala si test. A byly tam dve carky. Chvili jsem si pobrecela v koupelne - stesti i sok, znate to. Sla jsem si lehnout jako ze nic. Ale byla jsem tak natesena ze jsem neusnula a on pak rika Co se deje? Treses se. A ja mu rikam ze jsem tehotna. On mi rika jeste rozespalej ze to neni mozny, aby to vyslo tak brzo, hned prvni mesic. A ja mu rekla ze je... A on mi odpovedel "hmm..." kouknul na budik a dodal "tak druhe dite mi hlas az tak v devet rano". A usnul 😀 Pak se probral a byl stestim bez sebe a ja porad dokola musela vysvetlovat jak to.je s temi týdny a mesici...
A ve firme jsem to chtela utajit. Ale kolega mne jednou vezl do prace, prudce vzal zatacku a hned za ni mi musel stavet na blinkani.... A bylo to 😀

feli5
26. říj 2016

Ja mu to rekla bohuzel jen do telefonu...
Asi uz pul roku predtim jsem vubec nemela menstruaci (ta leta predtim jsem ji mela jen diky HA, pak jsem ji kvuli nemoci prestala brat) a mela jsem diagnostikovanou "anovulaci", na kterou jsem nevim proc zacala spolehat, ac driv jsem se vzdy chranila... No, ale jeden den me proste napadlo si pro jistotu udelat test...A byly tam dve carky :O a ja jsem to vubec nechapala. Myslela jsem si, ze je to nejaka chyba a ze to proste neni mozny.. Takze jsem pak vubec nevedela co delat a musela jsem mu to hned zavolat.. Rozbrecel se mi do telefonu a byl desne namekko. Pozitivni pristup k veci mu ale vydrzel asi 3 tydny a pak mi rekl, ze si to rozmyslel a ze mam jit na potrat a pro jistotu se se mnou i rozesel. Dnes si po tech vsech hadkach a dva tydny pred porodem rikam, ze jsem mu to nikdy nemela oznamovat. :(

stefany266
27. říj 2016

@feli5 takovy kreten si to nezaslouží... hlavne ze jsi nedala nad jeho "rady", mit v brisku novy zivot je dar, ktery se nema jenom tak zahazovat jak popsaný papir

luccik87
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucinka58
30. říj 2016

Holky, z osobní zkušenosti - moje první těhotenství jsem obeznamovala s úsměvem večer - žádný test v ruce jsem neměla. Šla jsem na obyčejnou kontrolu na gyndu a tam to bylo 😀 Bohužel to nedopadlo...... Druhé jsem obeznamovala stylem "tak už vím proč je mě zle - žádná chřipka, ale miminko". Manžel mě objal a dal pusu - byl moc rád. Třetí těhotenství jsem chtěla romanticky oznámit. Dala jsem mu do krabičky těhotenský test a při večeri při svíčkách mu ji dala jako překvapení 🙂 Těšila jsem se co bude říkat a on ještě než otevřel krabičku mě suše řekl - "že tam je těhotenský test?"..... Takže překvápko žádný a žádná romantika neproběhla. Bohužel jsem také potratila. Nyní to vypadá na čtvrté těhotenství a to budu obeznamovat asi až s fotkou z ultrazvuku při nějaké příležitosti 😀 Ale osobně si myslím, že mi si představujeme jaká to bude romantika plná slz dojení apod., ale ono to mnohdy je takové suché.... Ale nenechme se rozhodit - až se miminko narodí, tak jim fakt slza ukápne 😀

verusche
30. říj 2016

24.4. jsem měla narozeniny a měla jsem 9 dní zpoždění, což i přes mou diagnózu, že nikdy nebudu mít děti bylo dost dlouho a divné, tak jsem si udělala test a byly tam //.
Nemohla jsem uvěřit, tak jsem se rozhodla ještě týden počkat a zkusit znovu, ale v pondělí ráno mne vzbudila nevolnost, když manžel vstával do práce...nu a tam nic, jenže jsem si všimla, že jsem první test omylem vyhodila, tak jsem udělala druhý, vyšla z wc, na testu dvě totálně tmavé dálnice a šla k němu. Řekla, ať se posadí, že mu chci něco říct, sedl si a kouká.
Tak mu podám test a říkám v slzách, budeš táta, vím, že nám říkali, něco jiného, ale budeš táta... vstal, objal mne, zvedl, políbil a plakal...
Nešlo to jinak, nešlo čekat a bylo to nádherné.
Za cca 50 dní bude maličká s námi a my se nemůžeme dočkat.

feli5
3. lis 2016

@stefany266 No, musim rict, ze jsem na ten potrat malem sla... jelikoz predstava, ze budu sama s ditetem pro me byla predtim temer nemyslitelna. Ale pak jsem se rozhodla, ze to zvladnu a doufam, ze jo🙂 Je to fakt dar, je to uzasny. A navic v mem pripade byla pravdepodobnost otehotneni tak mala, ze mam pocit, ze je to fakt zazrak 🙂

verusky
29. lis 2016

@feli5 moc Ti drzim palce, ctu tady Tvuj pribeh. uz mas po porodu a urcite si uzivas toho bezbranneho tvorecka... v Tvem pripade je to o to vetsi zazrak, ze jsi ho ani mit nemusela... preju Ti, at mas dost sil vsechno zvladnout a neboj, ten spravny chlap se najde. a kdyz ne, ma to taky byt, stejne jako prislo tohle mimi. ja jsem sama na ctyri, z toho nejmensi ma deset mesicu. a taky zvladam... my zeny jsme silne 🙂

verusky
29. lis 2016

a k tematu- me se nepodarilo ani jedno tehotenstvi rict tak, aby z toho byla velka radost muze. pritom deti byly planovane a chtene. ale mozna je to i o muzich... citlivy da hned najevo emoce, uzavreny az casem...

majdulena
19. pro 2016

Tak já se musím priznat ze jsem si myslela jak ho dostanu a stalo se to presne naopak :oD
My nejsme na takove ty sladoucke darecky a podobne. Takze jsem mu Kinder vajicka dala vzkaz : No to me poser. Ty budes fotr! : )
Cekala jsem az prijde z prace a delala jako by nic. Kdyz prisel tak se omluvil ze musi zase do prace ze mu volali. Rychle jsem mu soupla vajicko s tim aby mel nejakou dobrotu na cestu.
Netrpelive jsem cekala az se vrati. Kdyz se vratil tak jsem se ho ptala jestli si ho uz dal a on ze ne ze nestihal a ze ted jde do sauny. Pritlacila jsem na nej aby si teda vzal s sebou to vajicko. Tak si ho vzal a sel. Tak jsem teda netrpelive cekala dal.
Za dve hodiny se vratil a prvni na co jsem se ho zepala bylo jestli si ho uz rozbalil a on odpovedel ze ne a sel si ke me sednout na gauc a rozbaloval to vajicko. Zacala jsem byt dost nervozni z toho jakou bude mit reakci a najednou slysim : Jé hele, já mám uvnitř letadýlko!
Hned mi doslo, ze uz si to davno precetl, ale koupil si dalsi vajicko a predemnou delal ze ho jeste nemel. Tak ze jak jsem psala - proste me dostal :oD

kebule123
17. říj 2017

@sanndra co jsi nakonec koupila?

beruda
17. říj 2017

Partner měl narozeniny, tak dostal zabalený dudlík. Obrečel to, je to vymodlené miminko a byli jsme na IVF. Nejtěžší bylo, že jsem to věděla o týden dřív, a chtěla jsem to vydržet neříct až do narozenin. Byli jsme ale ten týden zrovna každý jinde, a on mi vyprávěl do telefonu, že nad barákem proletěl už třikrát čáp, že se to prostě musí povést....ale vydržela jsem 🙂

beruda
17. říj 2017

@nathaliee My když jsme babičkám oznamovali dceru, tak jsme koupili takové ty nejmenší kufříky s krtečkem a vytvořili telegram s textem: Kufr mi schovejte stop, přijedu v červenci stop. Nic jiného tam nebylo. U partnerových rodičů trvalo snad půl hodiny, než jim to došlo....

hanka3054
17. říj 2017

Ja jsem si planovala jak specialne reknu budes tata,ale samozrejme to dopadlo jinak.jeli jsme v aute na nakup a skorpili se kvuli nejake pitomosti.zastavili jsme na krizovatce na semaforu a ja rekla ze srandu si ma delat z nekoho kdo neni tehotny.na semaforu jsme stali jeste jednu cervenou 🙂 jeste ze byla nedele a nebyl provoz

badyr
17. říj 2017

Já jsem koupila dětské body, nalepila na něj test (kterého si ve finále ani nevšiml 🙂 ), zabalila jsem to do bublinkové obálky, nadepsala adresu, na poštu běžela pro známku a razítko a doma mu to dala na stůl se slovy, co si zase objednal na netu 🙂....byl šťastný a vzhledem k tomu, že jsme ten den odjížděli k mým rodičům, tak to tam hned hrdě vytroubil a ukázal jim obálku s obsahem 🙂

bayt
17. říj 2017

Můj manžel má rád počítačové hry, dala jsem mu v obálce takovou pěknou hru pro dva - ideálně otce se synem/dcerou :D A k tomu jen nápis "pro tatínka" :D

margarithka
17. říj 2017

U mas se zadna romantika nekonala. Nebyla prilezitost. U prvniho tehotenstvi mi bylo zle, sotva ze me manzel slezl. Kdyz jsem nedostala menstruaci, jeli jsme koupit test a ja mu ho pak jen vydesena a urvana podavala, ze jsem tehotna. Ze jsou tam dve se dozvedel o dva tydny pozdeji v cekarne na pohotovosti tak, ze jsem mu papouskovala, co rekl doktor: "jsou tam dve, ale bude to potrat." Nebyl.
Dalsi tehotenstvi jsem vysla ze zachodu a podavam mu test...no bylo jasny proc. Dojala ho spis ted fotka z utz. Ukazoval ji detem a rika: "hele kluci, budeme mit krecka".😀

nc30
17. říj 2017

@beruda tys mě rozbrečela!!!😂

beruda
17. říj 2017

@nc30 neee, to jsem nechtěla

nc30
17. říj 2017

@beruda to je tak hezky😊uz koukam na kufricky a asi pouzijeme take😍😘

mrszizy
15. lis 2020

Trosku s krizkem po funuse, ale treba to tady zase proberu 😃. Jsme docela houbari, chodime pravidelne. Meli jsme domluvene, ze muj mily dojede z nocni, vezme mne a pojedeme do lesa zkusit posledni hriby v sezone. Ja si dala budik o 15 minut driv, (nakonec jsem se probrala jste driv, nervozita), letela si udelat test, tam byly 2 carky naprosto okamzite.... Nadech, vydech, test do kapsy od bundy, muj dojel a jeli jsme. Po snad 2 hodinach slapani po lese jsme to otocili zpatky k autu, kde jsem sla pred nim, najednou sem zastavila a rikam "Tyjooo, ja vidim mega hrib. Zavri oci, budes kralem honu" (Ze ho najde on 😃)... Mrmlal ze jenom otoci hlavu, tak je teda zavrel, ja s nim udelala dva kroky, vytáhla test, dala mu ho pred oci a rikam tadaaaaa 😃. Chvili na to mzoural, pak "co je to?"... A jelikoz jsme to v tuto dobu jeste nikomu nerekli, tak vsude kde jsme byli se chlubi, ze on nasel ten nejvetsi hrib z celeho lesa 😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru