Jak počítat týdny v těhotenství?

sisstin
30. srp 2007

Ahoj holky..na popud již několik vášnivých diskuzí bych se chtěla zeptat, jak váš doktor/ka počítá těhotenství v týdnech? Jestli stejně, jak zde počítá koník, tudíž, že např. 33+1 už je 34tt, nebo jako někteří doktoři, že 33+1 je stále 33tt..takže vlastně o týden mín... 😅 😅 😅 😅

hedunecka
31. srp 2007

flow to by som aj ja rada vedela kedyale uz z minula viem ze ovulku mavam niekde v MS abo po..alebo ma v noci osvietilo 😀 😀 😀 😀 lebo sme spali s kondomom a to som si isla vybavovat zrovna v ten mesiac naspat tabletky 😀 😀

flow111
31. srp 2007

hedu 😀 😀 tak si osvietena hej?? 😅

hedunecka
31. srp 2007

flow asi hej inak si to neviem vysvetlit 😀 😀 😀 😀

flow111
31. srp 2007

hedu.... 😀 😀 😀 😀 nestiham 😀 😀 😀

kannah
31. srp 2007

ja som nasla pouzitelny kalendar (excelovsky program) tu na tejto stranke, paci sa mi, ze sa tam da vypocitat termin aj podla PM ajvodla OVU aj podla UZV... podla tyzdnov indivindy... (je to na stiahnutie na konci
http://www.dietaaja.sk/mapa.htm

ivush
4. zář 2007

Kočky, vidím, že tie "tt" sú ozaj vecou interpretácie každého Dr. Dokonca môj ma pri kontrole v poradni vždy "zmiatol" (potom som si už na to zvykla), že on mi tehotenstvo nerátal od posl. menštruácie, ale až od ovulácie...🙂

Ale chcela by som si to ešte raz upresniť teraz pred vstupom do finále...Keď všeobecne hovoria doktori, že dva týždne pred termínom (vyrátaným podľa poslednej menštruácie) je už pôrod OK, to znamená, že akonáhle som 37+1,2,3... je to ok pretože som už vlastne na zač. 38tt ALEBO tým myslia, že musím byť 38+1,2,3... aby to bolo považované za ok ??? 😝

dashak
4. zář 2007

Ivush, to je takové uvažování o ničem. Porod nemusí být v pohodě ani v termínu a ten týden +-nehraje moc roli. Obecně je největší riziko do 34. tt kdy dozrávají plíce, ale i předtím se dítě může narodit, dneska už máme pokročilou medicínu, vše ale záleží na milionu okolností.

ivush
4. zář 2007

Dashak, ja viem, že týždeň +- nehraje žiadnu významnú rolu, len by som to zo záujmu rada mala ujasnené, že ako to myslia 🙂
Mne je úplne jasné, že dieťatko má v brušku "svoj plán" a podľa týchto čísiel sa rozhodne riadiť nebude 🙂 🙂

pecule
4. zář 2007

Koník to počítá podle poslední menstruace,tak jak to počítá má doktorka takže je o týden dřív než já protože já vím přesně kdy jsme to počali a třeba 34+5 ,takže 34 je týden a těch 5 jsou dny,což už skoro 35tt.Takhle to chápu já.

flow111
4. zář 2007

ivush od ukonceneho 38tt je porod bezpecny... tzn, ze dietatko by malo byt v podstate dopecene... 😉

katmi
4. zář 2007

ahojte holky.. tak toto by teda zaujimalo aj mna.. podla MK by som mala byt v 5tt ale podla lekarky som cca v 3tt..nemam este ani tehu knizku, mam prist az v oktobri,kedy ma posle hned aj na UZV,lebo ze keby ma poslala teraz, tak to este aj tak neni vidno...

ivush
4. zář 2007

flow, aby sme sa rozumeli - ukončeným 38tt sa myslí presnejšie 37+6tt, áno ?

sisstin
autor
4. zář 2007

ivusch: ukončený 38tt je 38+ něco 😉

flow111
4. zář 2007

siss presne tak alebo ak je to 38+0 tak to mas ukonceny 38tt 😉

ivush
4. zář 2007

sisstin, áno, logicky máš pravdu...😉 Teda dá sa povedať, že 38+0 je ukončený 38tt a tým dňom sa zároveň začína 39tt...

katmi
4. zář 2007

holky mne neporadite?? ☹

flow111
4. zář 2007

ivush presne tak... 😉

bihan
4. zář 2007

flow, mimi je "dopečené" od ukončeného 36tt (čiže 35+6 😉)resp. od tohto momentu sa považuje za donosené.
Katmi, tvoja doktrorka asi hovorila o veku plodu, pretože v 3tt by si ešte nevedela, že si tehotná (to je zhruba obdobie, keď sa vajíčko uhniezďuje)...
Ono tí lekári radi hovoria na začiatku tehotenstva o gestačnom veku (čo je vek plodu) a o d určitého času hovoria o týždňoch od poslednej MS, ale kto sa v tom má vyznať ?

sisstin
autor
4. zář 2007

katmi: koník počítá termín od poslední MS..tudíž ti to vychází 5tt..doktorka možná až od možného početí, což je -14 dní..takže u ní jsi ve 3tt...má tvoje dr. ultrazvuk? To by jsi stejně musela jít až tak v 6tt..pokud ho nemá..tak vyšetřením se to pozná až tak v 9tt..takže musíš čekat 😒

ivush
4. zář 2007

Katmi, v tvojom prípade sa asi jedná o to čo som spomínala vyššie, že tvoja lekárka to ráta od ovulácie a nie poslednej menštruácie...To znamená, že od menštruácie síce ubehlo 5týž., ale od ovulácie iba 3týž. - nakoľko tá je zvyčajne dva týždne po menštruácii 🙂

katmi
4. zář 2007

holky dakujem vam..

sisstin - ano spominala,ze ten 3tt je od mozneho pocatia..ale ze podla poslednej MS som tak,ako mi vyratal MK.. UZV mi este nerobila,mam prist v oktobri,urobi potom..ze bude lepsie/uz vidno..ze teraz by to este vidno nebolo..

bihan
4. zář 2007

V októbri? a to má UZV v ambulancii? "milá" lekárka.. 😖 Mne do konca prvého trimestra robili 3x UZV...

sisstin
autor
4. zář 2007

bihan: však jestli je podle Dr. ve 3tt..tak to odpovídá..ten UZV v 6-7tt..to je normální..mně ho dělali až ve 13tt 😉

ivush
4. zář 2007

katmi, určite je rozumnejšie vyčkať, ja som išla na UZV od menštruácie tuším 6týž. a v nemocnici mi jeden nie najmilší mladý lekár vraví, že "A ste si istá, že ste tehotná, veď ja tu nič nevidím...?!?" tak ma poriadne vystrašil, že či to náhodou nie je mimomaternicové tehu a najbližšie dni som bola z toho dosť nepokojná...a nakoniec o cca 2týž. už bolo všetko krásne vidieť ...nemá zmysel sa ponáhľať aj keď zvedavosť je silná, to viem... 😉

ivush
4. zář 2007

bihan počet UZV záleží len a len od lekára a teórie ktorou sa riadi...môj doktor je zasa toho názoru, že 3-4UZV za celé tehotenstvo stačia, že načo viac ožiarovať bábätko....a vyber si kde je pravda 🙂 🙂

sisstin
autor
4. zář 2007

ivusch: a půjdeš ještě na ten 4.tý? Já mám za sebou tři..a už mi asi další nehrozí..nebo nevím 😕

katmi
4. zář 2007

bihan - ako napisala ivush.. pocet UZV zalezi od lekara.. ja som dokonca citala,ze maximalne co preplaca poistovna su 3UZV za CELE tehotenstvo..

ivush - ano, v oktobri to bude 6tyzdnov od mojej poslednej MS.. 🙂 ja viem, ze nema zmysel sa ponahlat.. tak sa snazim vydrzat.. 😉 a tiez som inak pocula, ze UZV nijak nevplyva na babatko.. tak ja tiez uz neviem.. asi kolko lekarov,tolko nazorov..

bihan
4. zář 2007

Hej, hej.. lekári si robia, čo chcú, ale v 7tt mi robili prvý UZV na potvrdenie tehotenstva a vylúčenie mimomaternicového tehotenstva... no a taktiež ten dátum, čo určil lekár ako predpokladaný deň otehotnenia sadol presne 😉 Čím neskôr sa urobí, tým je určenie nepresnejšie...
Sissa, zase sme pri tom debilnom počítaní, lebo mašinky rátajú týždne od poslednej MS, nie oplodnenia... takže v októbri je to tak +5tt.. minimálne 😉

ivush
4. zář 2007

sisstin ja som chcela ísť ešte raz na prietoky, tie sa v podstate robia cez UZV, ale povedal, že keď som ich naposledy mala OK, že netreba...čiže ak bude všetko OK tak si myslím, že najbližšie drobca uvidím až v reale 😉

sisstin
autor
4. zář 2007

bihan: no..tak to akorát stihne ten první povinný screening v prvním trimestru..pak už jsou jen dva 😉 v každým trimestru jeden 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru