Jak počítat týdny v těhotenství?

sisstin
30. srp 2007

Ahoj holky..na popud již několik vášnivých diskuzí bych se chtěla zeptat, jak váš doktor/ka počítá těhotenství v týdnech? Jestli stejně, jak zde počítá koník, tudíž, že např. 33+1 už je 34tt, nebo jako někteří doktoři, že 33+1 je stále 33tt..takže vlastně o týden mín... 😅 😅 😅 😅

kacka.va
30. srp 2007

flow, je to rychlý, když vlastně koukáš na ten samý den každý týden 🙂

dagmik
30. srp 2007

kacka: já jsem si to odtýdnovala a vyšlo mi to tak, jak říká můj doktor, ale ten to říká jinak než koník. U doktora jsem o týden míń 😀

lucianka
30. srp 2007

No kdyz jsme byly (aniz bychom to samozrejme vedely) napr. 0+3 (tri dny po 1. dni MS), tak jsme preci byly v 1. týdnu tehotenství (teda dle toho jak se to pocíta, i kdyz je to vlastne nesmysl)
Ale zrovna vcera jsem si rikala, ze treba 80. leta se berou od 1980-1989 a taky je to blbost, protoze to uz jsou leta vlastne devadesata... 🙂
No nic, to je prave to kouzlo.... 😀

kacka.va
30. srp 2007

já jsem taky vzala kalendář a jen otáčím listy

sisstin
autor
30. srp 2007

kacka: no měli..ale ne nechráněný 😉 😅 😅 😅 😅 😅

flow111
30. srp 2007

kacka.va ale ja mam problem s tehu demenciou 😅 😅 obcas mi to veeelmi dlho trva... 😅 😅

kacka.va
30. srp 2007

siss: 🙂 já jsem o nikom, kdo by otěhotněl den před MS ještě neslyšela a u těch, které si to myslely, se nakonec ukázalo, že byly těhotné už předtím, jen prostě ještě jednou normálně odmenstruovaly, tak proto jsem se divila 😉

sisstin
autor
30. srp 2007

luci: 80.léta jsou právě 1970-79 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
30. srp 2007

luci: jééé..kecám..já si to spletla se stoletím 😅 😔 😅 😅 😅 😅

dagmik
30. srp 2007

flow, jestli toto ale nebude spíš demencia doktorů, každej to počítá jinak, pak nemáme bejt dementní my 🙂 🙂

dagmik
30. srp 2007

siss, bacha, už ti trochu hrabe 😀 😀

flow111
30. srp 2007

dagmik vdaka za utechu 😀 😀

lucianka
30. srp 2007

Dagmik, já jsem vzdycky ve stredu tt+0 - protoze mi prisla posledni MS ve stredu. Dneska jsem byla u Dr. a jsem 37+1 - tudiz jsem vcera byla 37+0 - tzn., ze jsem zacala 38. tyden. Preci od stredy do uterka mam jeden tyden. 😉

lucianka
30. srp 2007

Sis, já vím, ze jo, ale vcera v televizi mluvili o roce 1983 (napr.) a rikali, ze to jsou 80. leta... 😀
Holky, tady to jede, ze nestacim cist... 😀

sisstin
autor
30. srp 2007

kacka.va: no..tak jako neříkám na sto procent 😉 ale předtím jsme se viděli nejmíń o 14 dní dřív..a UZV mi vypočítal též těhu přesně podle poslední MS 😉

sisstin
autor
30. srp 2007

kacka: ona ta ovu umí být nevyzpytatelná 😅 😅 😅 😅 a nebo jsem otěhotněla až pak 😅

dagmik
30. srp 2007

luci, ano, já ti rozumím, já to tak mám zase ve čtvrtek, ale doktor mi tvrdí, že když jsem 35+0, tak je to do 35+6 stále 35. týden. Až 36+0 bude podle něj 36. týden. Ale já to jinak chápu 😀 , ještě, teda. 😉

flow111
30. srp 2007

lucianka ale rok 1983 su the 80 😉

kacka.va
30. srp 2007

jojo. 80.leta jsou dopředu, tzn 80-89 😉

sisstin
autor
30. srp 2007

luci: jo..přesně takhle jako dagmik mi to tvrdí moje Dr..ale taky mi přijde logické, jak to počítá kůn 😅 😅 😅

flow111
30. srp 2007

siss ved to aj logicke je 😉

perada
30. srp 2007

šmajrá to jsou úvahy tady 😀 😀 já snad začnu pochybovat kolik jsem tt.... to mi nemůžete skoro u konce udělat 😀

lucianko, já totiž MS mám hrozně nepravidelnou..brala jsem hormony a ty mi to upravovaly a pomáhaly těhotnět. přestala jsem je brát, že to nejde a půjdeme holt na IVF a zase jsem nemenstruovala ..nechala jsem to, že po novém roce půjdu k jiné dr a najednou v únoru jsem měla // na testu..prostě divný, ale hlavně že to je 🙂 takže nekecám, těhotná jsem tolik tt kolik vidíš 🙂 proto mi TP určovali podle stáří plodu.

lucianka
30. srp 2007

No jako holky, jsou to 80. léta, ale podle me uz by to mely byt léta devadesátá... 😀 stejne jako u tech tydnu. 😀
Ale leta prestanme resit, to je na me uz vazne moc... 😀

dagmik
30. srp 2007

siss, jestli bys sis neměla založit další téma, Otěhotnění den před menstruací, možná by to taky frčelo 😀 😀

flow111
30. srp 2007

lucianka 😀 😀 😀 aspon sa zabavime 😉 dagmik 😀 😀 😀

kacka.va
30. srp 2007

lucianko, ono je to zase tak, že 80. léta jsou všechno, co má osmičku, ale něco jiného je, kdybys řekla, že 81-89 je už 9. desetiletí.

dagmik
30. srp 2007

luci, to ne, ty léta jsou normálně 80. to si pleteš s těma stoletíma, ale souhlasím, že stačí se bavit o týdnech....i to je dost náročné, někdy 😀 😀

lucianka
30. srp 2007

Perada, tak to mooooooc gratuluju, ze to vyslo prirozene! 😉 Ja jsem jen z toho byla trochu vysokovana. 😉

Takze kdyz se to shrne - nektery doktor to bere jako 36.tt a jiny jako 35.tt. asi zalezi na Dr. 😎 Hawk. Domluvil jsem... 😀

lucianka
30. srp 2007

Kacka.va - más recht. 😉

sisstin
autor
30. srp 2007

dagmik: takové téma tu je.. 😅 😅 😅 😅 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru