Jak počítat týdny v těhotenství?

sisstin
30. srp 2007

Ahoj holky..na popud již několik vášnivých diskuzí bych se chtěla zeptat, jak váš doktor/ka počítá těhotenství v týdnech? Jestli stejně, jak zde počítá koník, tudíž, že např. 33+1 už je 34tt, nebo jako někteří doktoři, že 33+1 je stále 33tt..takže vlastně o týden mín... 😅 😅 😅 😅

katmi
4. zář 2007

baby mne z toho pocitania urcite do konca mojho tehotenstva drbne.. 😀 😀 pardon za vyraz,ale nevedela som pouzit iny.. tento mi prisiel najvystiznejsi.. 😀 😎

bihan
4. zář 2007

Hej, šak o tom hovorím, je to naprd ísť na prvý UZV až tak neskoro 😅 (neboj, aj ja viem, koľko ich poisťovňa prepláca 😉)... len hovorím, že ak má lekár UZV v ambulancii, je to nezodpovedné objednať až na 12tt, lebo dovtedy sa môže ešte kopec vecí pos....vieš čo...
Katmi, nedrbe, lebo ti to časom začne byť jedno 😉

ivush
4. zář 2007

bihan, ináč mne doktor povedal, že by bolo fajn rodiť až po ukončenom 37tt...ja som dnes práve 36+5tt ...nechcem to nejako uponáhľať, len môj doki mi plánuje pár dní pred stanoveným termínom pôrod vyvolať (aby to bolo cez deň ) a to sa mi VôBEC nepáči 😠 Preto by som bola radšej kebyže malý príde spontánne skôr a predbehneme ho.....

katmi
4. zář 2007

bihan - ona praveze nema UZV v ambulancii..budem musiet ist na UZV asi predpokaldam ze do nemocnice alebo ako to chodi..
inak ano.. myslim si,ze s rastucim bruskom mi to bude jedno..lebo sa budeme tesit na mimi.. 🙂

lucinkaaa
4. zář 2007

ivush, taka je bohuzial prax v dnesnych porodniciach. ja som presne tak ako ty pises bola na tom koncom augusta a tiez sa mi to vobec nepacilo. ale doktor mal sluzbu a ja nechcem rodit pri inom, lebo tento mi najviac vyhovuje. tak som nastupila rano do porodnice, skontroloval ma a... nalez nebol zrely. tak som dostala injekciu a ta mi nezabrala... navyse nemocnica praskala vo svikoch, takze ma nemohli hospitalizovat. a tak som doma 😝 😝 . aj tak som malinkej dohovarala, ze sa nemusi bat, ze len ona sama rozhodne o tom, kedy pride na svet, nech by sa dialo cokolvek. Mne tiez hovorili, ze mam vydrzat aspon do ukonceneho 35 tt, ze potom je to uz ok, ale ze najidealnejsie je to po ukoncenom 38. No a teraz som 40+3 a tu som.

ivush
4. zář 2007

Až potom ku koncu to budeš opäť rátať pomaly ani nie na dni, ale na hodiny, že kedy už to bábenko budeš mať pri sebe 😉 😵 😵

lucinkaaa
4. zář 2007

katmi, vsak na tom sone az tak nezalezi, ked je babatko v poriadku, velakrat chodit na sono sa aj tak nedoporucuje.

bihan
4. zář 2007

Ivush, čím bližšie k 40tt, tým lepšie 😉 Ako som niekde počulu, každý deň v brušku navyše je dobrý, ale od ukonženého 36tt už nepichajú kortikoidy, ak je dobrá váha, nedávajú mimi do inkubátora atď...riziko je minimálne.
Katmi, tak to je o niečom inom 😉

ivush
4. zář 2007

lucinkaaa fíha, tak to je fakt o nervy keď si tam už bola, psychicky pripravená, že už-už to bude a ...nakoniec ešte nie... 😖
A vlastne prečo Ti dali injekciu keď podľa nálezu tvoja malinká ešte nebola celkom zrelá na pôrod?

katmi
4. zář 2007

luci - ak som to spravne pochopila,tak prenasas?? alebo ako to mas teraz vlastne?

lucinkaaa
4. zář 2007

ivush, no ako hovorim, chceli to stihnut, tak ako u teba, hoci este nebol termin. a kedze krcok makkol a sa neotvaral tak mi dali rano nejaku injekciu s tym, ze o druhej mam prist a ak nastanu kontrakcie skor tak ze mam dobehnut samozrejme skorej, lebo predpokladali, ze to uz s pomocou bude v ten den. ale nebolo, lebo moja mala sa rozhodla ze si sama vyberie kedy 🙂 teda aspon dufam.

katmi, ano, prenasam. ale nechaju ma cakat uz len do soboty, ak to nepride samo tak idem na vyvolanie, ale uz ma domov nepustia, lebo to uz budem mat ukonceny 41 tt.

ivush
4. zář 2007

Podľa posledného UZV sme boli väčší cca 12dní, čiže to by aj pasovalo kebyže prídeme na svet tjošku skôr 😉 Ale zasa tým hodnotám na UZV sa nedá celkom presne veriť, kľudne môže byť rozdiel až pár sto gramov a to dosť mení vec...

lucinkaaa
4. zář 2007

inak mne od zaciatku dali iba jeden termin - ten podla menstruacie a vobec mi to neposuvali podla sona.

katmi
4. zář 2007

luci -tak budem drzat palceky.. nech ti/vam to dobre dopadne..

ivush
4. zář 2007

Lucinkaaa no to chápem, že už v 41tt musia nejako pomôcť - tam sa už nemôžeme my žienky búriť...😉 Ale pomáhať pred dovŕšením 40tt ak nie je nejaké zdravotné riziko je podľa mňa zbytočné...len je to ťažké vzpierať sa doktorovi a presadzovať si svoje, že čo a ako bude... 😅

ivush
4. zář 2007

Hmm ja som mala termín podľa menštruácie, podľa UZV sme vždy boli pár dní vpred, ale tomu nejako nevenovali pozornosť...mám ale ešte jeden termín a to podľa prvých pohybov - ktoré som cítila na prvorodičku dosť skoro...tak veď uvidíme, zatiaľ pekne dohováram malinkému - som zvedavá nakoľko sa mnou nechá ukorigovať 🙂 🙂 😵

lucinkaaa
4. zář 2007

katmi, ja budem drzat palce tebe, aby ti to dobre islo pocas celeho tehotenstva.

ivush, mas presnu pravdu, doktorovi sa asi nevzoprieme, ale babatku dohovorit mozeme 🙂 ja som toho prikladom hehe 🙂

kacka.va
5. zář 2007

tak nám včera řekli, že i když podle MS jsme 8+2, že vypadáme o týden menší, takže bůh ví, kdy jsem měla ovulaci 🙂

katmi
5. zář 2007

lucinka - dakujem.. 🙂

katulka1
5. zář 2007

Ahoj Tehulky 🙂
Mne lekár pri poslednej poradni počítal inak. Keď som bola v 16+0, teda dokončený 16-ty tyždeň, napísal mi 17-ty tyždeň.
Včera som bola 19+0, teda dokončený 19-ty , napísal mi 19-ty. 😅
Tak teraz neviem podľa mňa mi mal napísať už 20-ty nie?
Ďakujem za odpoveď.

ivush
5. zář 2007

katulka áno mal, pretože ako sme sa tu vyššie zhodli - práve tým dňom 19+0tt si ukončila 19tt a začala 20tt 🙂 Zrejme sa pomýlil 😉

katulka1
5. zář 2007

Ivush, ďakujem 🙂 😎

krista
17. pro 2008

kafkula • 10tt • Včera v 17:37
Nazdárek. Tak jsem přemýšlela, jak se počítají měsíce těhotenství, když každý měsíc má jiný počet týdnů. A co vlastně znamená v těch uváděných tabulkách +(číslo)tt? Nějak na to nemůžu přijít? Podle PM jsem v 11 týdnu, ale podle ultrazvuku a mého názoru tak v 9 týdnu. Jaký je to měsíc těhotenství?

evulebobule • 10tt • Včera v 17:41
kafkula: zkratka tt + číslo znamená počet týnů a k tomu dnů. Jestli se nemýlim. Třeba 9tt+3 tzn. 9 týdnů a tři dny.
Měla by jsi být ve 3 měsíci 😉

kafkula • 10tt • Včera v 17:44
AHA 😵 Tak to by mě teda nenapadlo. A přitom to zní docela logicky 😅 Díky moc

evulebobule • 10tt • Včera v 17:46
není zač. 😉 Máme skoro stejný termín porodu co?

ambret • 3d, 29tt • Včera v 17:51
Ahojky tak měsíce jak se počítají v těhu mám v albu, mrkni

emjee
18. pro 2008

lubka202 • Dnes o 12:23
ahojte všetky tehulky aj netehulky, som strašne nahnevaná akurát som prišla z poradne a tam my doktorka povedala, že som v 15 týždni no je to nemožné pretože som bola v zahraničí dlhší čas a tam som sex nemala takže môžem byť v 13týždni no ona my tvrdí, že som v 15 týždni a ja nechápem ako túto správu mám vysvetliť môjmu partnerovi, aby ma nepodozrieval z nevery.stalo sa to aj niektorej z vás prosím ak áno tak my napíšte pomôžete my.Teraz sedím za počítačom a nechápem, stále my to vŕta hlavou, že ako môžem byť v 15 týždni keď je to nemožne.ďakujem

nika12 • 10tt • Dnes o 12:29
a ako si si ty pocitala ten 13. tyzden?? ako prvy den od poslednej menstruacie???

didusa.risulo • 1d, snž • Dnes o 12:41
lubka lekarka sa pomylila a vysvetlenie je jednoduche,ak sa riadila podla sona tak tvoje babatko je trosku vacsie a to sa stava,ale kedy si mala poslednu menstruaciu?

sssimi • 21tt • Dnes o 12:45
lubka a od kedy rátaš 13 týžden? Ak je to od pohlavného styku, tak to potom sedí pretože Dr. ti to počíta od prvého dňa poslednej menštruácie a tam sa 2 týždne pridávaju!

jajona • 10tt • Dnes o 13:08
presne tak, pretože dĺžka tehotenstva sa udáva podľa poslednej menštruácie a nie od pohlavného styku

dara9402 • 37tt • Dnes o 13:12
lubka presne ako pisu kocky, pokial si dlzku tehotnosti pocitas od dna ked ste mimco vyrobili teda od styku resp ovulacie tak potom to sedi lebo doki pocita od prveho dna poslednej MS coz je rozdiel cca 2tyzdne a ked to pocitas tak ako doki tak ste dva tyzdne vopred vo vyvoji co tiez nieje zle a polovicke to vysvetli tak ze to ze ste popredu je uplne normalne iektore babenka sa ponahlaju ine meskaju takze sa netrap vsetko je v poho

prajem prijemne tehulkovanie

jajona • 10tt • Dnes o 13:57
takisto aj utrazvuk podľa veľkosti bábätka určí, že v ktorom si týždni.

lyongirl • 1d, 26tt • Dnes o 14:27
lubka, mala som tento istý problém...
Manžel bol v zahraničí a my sme chceli bábo. Pol roka sa nedarilo a potom sa vrátil domov. Drobca sme splodili v ten deň, čo prišiel domov nastálo, viem to preto, lebo som si robila ovulačný test. Tým pádom, keď som išla k dr., tak som bola už v 8tt podľa PM, ale manžel bol doma len 6 týždňov. Manžel nikdy nepochyboval, lebo som mu vysvetlila, ako sa to ráta, ale pár zlých jazykov a možno pár neskúsených ľudí nezabudlo podotknúť, že ako je to možné, že som toľko a toľko tehu, keď som manžela doma nemala....
Moc ma mrzelo, že si niektorí mysleli isté veci, ale manžel stál od začiatku pri mne a malý je celý tato

jandalinka
12. črc 2010

Ahoj,Pročetla jsem jen tak v rychlosti tuto diskuzi,ale pořád nemůžu narazit na mou otázku!Co vlastně znamená to když je člověk v např.10týdnu těhotentsví a k tomu je připočtěné např.+3.tz.10+3?Dnes se mi paní na genetice ptala,který týden přesně jsem a já odpověděla pouze 10týden,a hotovo.A prý kolik 10+......já nevěděla,co jí říct,.hmCož ve čtvr.mi můj mudr.napsal 10.týden ,tak nevím,jeslti k dnešnímu datu mám přičíst 4dny,nebo jak?Dík za odpověď. 😖

anjelicek26
12. črc 2010

@jandalinka - pocitaju sa cele tyzdne od dna poslednej menstruacie. Teda pri napr. 28 dnovom cykle si v den, kedy cakas mrchu presne 4tt+0 - teda 4 tyzdne tehotnosti. Kazdy dalsi den - az kym ich nie je 7 - teda uplny tyzden - pocitas ako + den... Teda napr. 10 tyzdnov znamena 70 dni od poslednej mrchy. 10tt +2 znamena 72 dni od poslednej mrchy. Je to teda desat plnych tyzdnov a este dva dni ku tomu... ides az po 10tt+6 a nasleduje 11tt+0...

jandalinka
12. črc 2010

@anjelicek26:díky,už jsem v obraze 🙂

kelisova
21. lis 2012

Zdravím dámy, záludný dotaz. Počítá se tedy do +6 (např. 15+6) nebo +7. Nebo je 15+7 už vlastně 16tt? Co navštívím MUDra, tak se dozvím něco jiného.

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
otec72
16. bře 2013

Neví někdo, jak se dá přesně + - spočítat datum početí když znám datum porodu 15.10.1997 a porodila podle zprávy z porodnice ve čtyřicátém týdnu děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru