Jak počítat týdny v těhotenství?

sisstin
30. srp 2007

Ahoj holky..na popud již několik vášnivých diskuzí bych se chtěla zeptat, jak váš doktor/ka počítá těhotenství v týdnech? Jestli stejně, jak zde počítá koník, tudíž, že např. 33+1 už je 34tt, nebo jako někteří doktoři, že 33+1 je stále 33tt..takže vlastně o týden mín... 😅 😅 😅 😅

kacka.va
30. srp 2007

😀 no legrace musí být 😉 😝

sisstin
autor
30. srp 2007

luci: no na tom něco bude hele 😕 ale já mám pocit, že říká, že 33+1 je 33.tt a ne 33 týdnů 😕 😅 😅 😅

lucianka
30. srp 2007

Zusma, to se teda divim... To by podle meho byt nemelo. Ty tt+dny by mely byt stale stejne a ne u jednoho dr. 30+0 a u druheho 30+1 😲

flow111
30. srp 2007

sis a tt neznamena nahodou tyzden tehotenstva??? 😕 😅

lucianka
30. srp 2007

Sisstin, ja ted byla 2x u jineho doktora, protoze ten muj ma zrovna ted dovolenou a ten mi zrovna dneska taky rikal, ze jsem 37.tt. 😉 Takze to kazdy bere vazne jinak. Ale podle me je spravne to, co pocita konik. 🙂

sisstin
autor
30. srp 2007

luci: ono je to pak tak, že taky na koníkovi je tvůj termín poslední den 40. týdne..ale u mé Dr. to bude teprve první den, což je fakt divné 😕 ale byla jsem u tří doktorů a všichni to počítali stejně 😅

dagmik
30. srp 2007

luci: taky dobrá teorie 😀 , podle toho jak to bere doktor, ale jak to mám vědět, jak to zrovna bere nebo jak to myslí 😉

bihan
30. srp 2007

No, tak to vám ešte poviem, že niktorí doktori počítajú tt fakt ako tt teda od dňa počatia.. to je ešte väčší záhul 😀

perada
30. srp 2007

no dobrý téma 🙂 já vlastně vůbec taky nevím, jak to bere moje doktorka...že bych se jí zeptala? 😀
V průkazce mi normálně píše 34+5 ... a kamarádky mě "učily" to počítat tak, že to už jse 35 tt ... víc v tom nehledám 😎

sisstin
autor
30. srp 2007

bihan: jo..to je vlastně 14 dní od poslední MS..ale já jsem si jistá, že jsem těhu 1 den před MS..to se pak počítá jak? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dagmik
30. srp 2007

flow: jasně, že tt je týden těhotenství

perada
30. srp 2007

jo a Mk mi to počítá přesně 😎 já totiž poslední MS měla 25. října 2006 a tak TP mám stanovený podle UTZ. Tudíž na MK jsem poslední MS vypočátala tak, aby mi to vyšlo na lámání týdnů v sobotu a termín 6.10 🙂

kacka.va
30. srp 2007

ty jo, ale podle čeho jsi poznala, že jsi těhu 1 den před MS?

artuse
30. srp 2007

😀 😀 😀 no holky, já na ty počty koukám jako puk 😀

flow111
30. srp 2007

siss coze?? uz som z toho aj ja mimo.... 😅

dagmik
30. srp 2007

no jo, bihan, nám to možná spočítá ještě jinak 🙂 že by 4. druh doktora?
😀

flow111
30. srp 2007

ako??? jak??? mne uz asi hrabe... dagmik 😀 😀

sisstin
autor
30. srp 2007

kacka.vo: no myslim si to, páč přítel je tu jen občas 😉 a poprvý v životě jsme to riskli, že jeden den před MS je žena neplodná 😉 no.. už jsem byla v tom 😉 pak už jsme nešpekulovali...takže jedinej možnej den 😉

lucianka
30. srp 2007

Bihan, s tim jsem se taky setkala, ale nastesti jen na netu 😉
No tehotenstvi trva 40 tydnu (celych), tzn. ze termin porodu bych mela mit 1. den 41. tt - tzn. 40+0. Nerikam, ze je to pravda, ale takhle si to teda myslim ja. Aspon me to takhle teda vychzi...

kacka.va
30. srp 2007

aha, a předtím jste styk neměli? 🙂

flow111
30. srp 2007

lucianka tak to dava zmysel a je to aj podla mna tak... 😉

sisstin
autor
30. srp 2007

luci: mám pocit, že kůn ti na termín hlásí přesně poslední den 40tt 😀

kacka.va
30. srp 2007

lucianko, já bych spíš řekla, že právě 40+0 je přesně ukončený 40. týden, takže žádné načínání 41. týdne. Tak mi to přijde logické.

dagmik
30. srp 2007

holky, moje bříško se třese smíchy, už z toho asi budu mít křeč, co ty doktoři jsou za verbež, že nás takhle matou, ale to si představte, že já mám dvě různé knížky o těhu a v každé je to taky jinak 😀 😀

flow111
30. srp 2007

siss no ked uz si 39+7 tak je to rovnako ako 40+0 tudiz je to aj 41tt ktory vlastne zacinas 😅

bihan
30. srp 2007

Dagmik, fakt tu na dátum poslednej MS každý prdí.. teda od prvého UZV - zmerajú baby, vyhodnotia dátum počatia podľa ultrazvuku a od toho sa odvíja všetko ostatné... Teda po tom prvom trimestri si "posunú" MS dva týždne pred oplodnením bez ohľadu na to, kedy bola naozaj... to je k týždňom...
Pre poisťovńu je to zase iná story - oni počítajú mesiace tehotenstva a to od počatia.. týždne nepoznajú 😉

kacka.va
30. srp 2007

no tak si to odtýdnujte a uvidíte, k čemu sami dojdete a porovnejte to s tím, co píše doktor 🙂

lucianka
30. srp 2007

Perada?!? Jak jsi mohla mit posledni MS 26.10.2006??? 😲 Ja ji mela 13.12.2006 a jsem o 3 tydny vic tehotna nez Ty... 😲

dagmik
30. srp 2007

no logické je totiž nakonec skoro všechno, záleží jen na tom, jakou člověk nebo doktor používá logiku 😀

flow111
30. srp 2007

kacka.va 😀 😀 dobry napad ale ked je to uz dost vela to by som tu sedela aj s kalendarom v ruke do rana 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru