Jak počítat týdny v těhotenství?

sisstin
30. srp 2007

Ahoj holky..na popud již několik vášnivých diskuzí bych se chtěla zeptat, jak váš doktor/ka počítá těhotenství v týdnech? Jestli stejně, jak zde počítá koník, tudíž, že např. 33+1 už je 34tt, nebo jako někteří doktoři, že 33+1 je stále 33tt..takže vlastně o týden mín... 😅 😅 😅 😅

luucia
30. srp 2007

siss - já ho taky potkala v toskaně! Není tak hezkej jako v TV! a měl sebou takovou holku ošklivou! 😝 Ale pak sem ho viděla v divadle a byl tam jen v trenýrkách a hned mu to slušelo víc!! 😵

dagmik
30. srp 2007

Jitka Schneiderová?

flow111
30. srp 2007

luucia v trenkach vizera kazdy chlap celkom dobre 😅 😅

luucia
30. srp 2007

flow - z vlastní zkušenosti - nevizeráááááááááá!! 😝 😝

flow111
30. srp 2007

uz stracam nit tak papa 😅 😅 😅 idem do teplej sprsky 😉

sisstin
autor
30. srp 2007

dagmik: jooooo..a i ten herec, se kterým žije byl s ní...Hubert z Románu pro ženy 😀 😀 😀

Luci: no..on tu hraje..kdyby mi to holky nehlásily už pět minut předem..tak já to ani neregistruju, že je to on 😅

dagmik
30. srp 2007

tak já si k tomu trochu lehnu

flow111
30. srp 2007

papapapapapapa siss 😀 😀 😀 😀 dagmik to treba 😉

dagmik
30. srp 2007

holky, páčko, já jdu zítra na svatbu, teda se jen podívat a je to někdy dopoledne, a pak večer máme předporodní kurz s manželem, pak jedem do Ikea a pak na chalupu, takže natřískanej den 😀 Mějte se fajn a už se těším, až se zas nachechtáme

sisstin
autor
30. srp 2007

dagmik: papa 🙂 😉

luucia
30. srp 2007

já se jdu zas věnovat manžílkovi! Holky, tak zítra bysme mohly založit nějakou novou debatu - Třeba jak se počítaj týdny u dětí po narození! 😉 😅

sisstin
autor
30. srp 2007

luci:tak pá taky..já se asi půjdu taky natáhnout 😉

flow111
30. srp 2007

hmmm tak clovek vylezie zo sprchy a tu uz nikto 😕

moncika15
30. srp 2007

a ja nexapem zase co je to ten konik 😅

dagmik
30. srp 2007

Moncika: a to je legrace nebo fakt nevíš????? 😀

mia21
31. srp 2007

caute, no ja v tom mam tiez celkom zmatok, pretoze niekto pocita tyzden od poslednej MS niekto od pocatia, ale ako pise Bihan ze po ultrazvuku sa to posunie, tak mne naopak po ultrazvuku kde mi stanovili ze som 13+14 vyslo ze to je 13+4 od poslednej MS. A mam knizku kde sa vsetko pise ako: 14 tyzden od poslednej MS a 12 tyzden tehotenstva. A 9 mesiac je pisany do konca 41 tyzdna od poslednej MS a do konca 39 tyzdna tehotenstva. A ja fakt teraz neviem v ktorom som (a to nie tak ci 13+4 je 13ty alebo 14ty tyzdden, to je len vec interpretacie), ale realne neviem v kolkom tyzdni som, lebo aj ten termin sa pocita podla predchazdajucej dlzky cyklu, takže aj tam je to rozdielne... prosim vas vam teda uvadzaju aky tyzden? tehotenstva alebo od poslednej MS???

dagmik
31. srp 2007

mia, od poslední menstruace

danuska24
31. srp 2007

Dr. pocitaju tehotensvto odo dna poslednej menstruacie, ale mne moj Dr. vravel ze termin podla PM sa da urcit u tych ktore mali pravidelny cyklus. Mne ho posunul podla UZV (ale to az v 20tt) o tyzden skor ako podla PM.

dashak
31. srp 2007

siss, už nevíc co roupama co? 😀 Já teda nebudu číst 7 stran, jen přidám postřeh, 33tt+3 je sice začátek 34.týdne, ale jako základ by se měl brát týden ukončený. Já rodila v 31tt+6 a napsali mi, že jsem rodila v 31 tt.

kacka.va
31. srp 2007

mia21: já moc dobře nerozumím tomu, jak ti mohli někde napsat 13+14, to už by podle mě mělo být 15+0, neupsali se náhodou a nezapletla se jim tam ta jednička navíc?? a tím pádem by to vyšlo na těch 13+4

flow111
31. srp 2007

ahojte takze dnes pokracujeme? 😕 😅

sisstin
autor
31. srp 2007

jééééé 😅 😅 😅 😅 😅

flow111
31. srp 2007

mia to je fakt divne 13+14.... 😕 😕

sisstin
autor
31. srp 2007

to spíš mělo být 13+4 ne 😝

flow111
31. srp 2007

siss no asi sa len pomylili... 😅

hedunecka
31. srp 2007

jeeeeeeeej baby 😀 😀 😀 vy dve ste zavisleee 😀 😀 😀 😀 😀

mia tehotko sa pocita od poslednej MS ale je logicke ze si nezostala teho cez MS tak preto tam mas napisane ze podla uzv je to iba 12tt cize si otehotnela presne v strede cyklu 😉 😉 kedze ja mam ovulku pravdepodobne tesne po MS alebo v MS tak mam napisane ze plod sedi presne od posled.MS 😉 ale aj tak ti budu vsade pocitat tyzdne od posled.MS..

flow111
31. srp 2007

hedu ale kazdy dr to prave pocita inak, alebo lepsie povedane pise to inak... 😅

dashak
31. srp 2007

týdny se počítají od poslední MS. Je to kvůli toho, aby to bylo jednotné pro všechny lékaře. Protože některé maminy neví, kdy dítě počaly, počítá se, že měsíc od poslední MS už byly ve 4. týdnu, přestože mimi v břichu je teoreticky 2 týdny+-. Nevím jak to vysvětlit. Ale tenhle systém je prostě právě kvůli té jednotnosti, prostě se jako výchozí bod bere MS.
Až ve vyšším stadiu těhotenství, kde se dá určit velikost miminka a tedy stáří podle ultrazvuku, ale němělo by se to lišit víc jak zhruba o 10 dní.

My jsme měli růstovou retardaci, takže na UZ mi vycházelo, že jsem 26. týden a ve skutečnosti už jsem byla 30. týden

hedunecka
31. srp 2007

flow no sak presne jak pise dashak 😉 vsetci dr.pocitaju teho od poslednej MS ale skutocnost sa da upresnit az v tom 30tt..mne termin nemenili z toho dovodu ze som ostala teho pocas alebo hned druhy den po MS.. 😀 😀

flow111
31. srp 2007

hedu ja som tehu zostala ani neviem kedy a ako...teda viem ako sa to stalo... 😅 😅 len neviem kedy a MS som mavala pravidelnu takze ja s tym problem nemam mne to sedi aj podla UTZ... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru